5 квітня 2021, 09:31

Законопроект #3822 – єдиний шлях до інвестицій в оборонну промисловість

Інвестиції – головна причина, чому оборонці потрібен законопроект #3822. Це не політика, а проста арифметика та здоровий глузд.

💸 Щороку в Україні на розробку нових зразків озброєння та військової техніки українські оборонні підприємства витрачають не більше 2-3% чистого прибутку. При цьому приблизно 80% усіх замовлень – це ремонт та модернізація існуючої, здебільшого старої радянської техніки.

Інвестувати у розробку нового озброєння можуть лише фінансово успішні підприємства державного сектору. Наприклад, КБ "Луч", яке сбогодні за власні обігові кошти розробляє розвідувально-ударний безпілотний літальний апарат "Сокіл-300".

💹 Решту відомих вам нових розробок – наприклад, береговий ракетний комплекс "Нептун", проекти "Краб" та "Бастіон" – замовлялись та фінансуються за державні кошти, яких в сучасних умовах не вситачає.

🛠 Щоб перейти з рейок ремонту старої техніки на виробництво сучасних високотехнологічних зразків потрібні суттєві інвестиції, на які у держави об'єктивно недостаньо ресурсів. Єдиний шлях – залучати ці ресурси на внутрішньому або зовнішньому ринках інвестицій та запозичень.

Але перше, чим цікавиться будь-який інвестор – це підзвітність та прозорість управлінської структури, ринкова обгрунтованість та відсутність політичного впливу.

⛔ Саме тому наразі українська оборонка, у якій все ще переважає архаїчна система управління, закрита для залучення івнестицій та приречена виживати зарахунок ремонтів, а не розробки нових зарзків озброєння.

Жити за старими правилами та стандартам радянського союзу та жалітись, чому ми не привабливі та не надійні для партнерів – це гра у хованки та самообман.

✅ Законопроєкт N3822 – це інструмент, який дозволить перейти до зрозумілої інвесторам корпоративної системи управління. Лише після того, як структури нашого ОПК стануть прозорими та передбачуваними для інвесторів, ми зможемо залучати прямі іноземні або внутрішні інвестиції та створювати нові зразки озброєння та військової техніки.

Законопроект #3822 – єдиний шлях до інвестицій в оборонну промисловість

Інвестиції – головна причина, чому оборонці потрібен законопроект #3822. Це не політика, а проста арифметика та здоровий глузд. 💸 Щороку в Україні на розробку нових зразків озброєння та військової техніки українські оборонні підприємства витрачають не більше 2-3% чистого прибутку...

Законопроект #3822 – чому ''Укроборонпрому'' потрібна корпоратизація

Сьогодні в управлінні "Укроборонпрому" – 99 державних унітарних комерційних та 7 казенних підприємств. Це і заводи, і конструкторські бюро, і компанії-спецекспортери...

Укроборонпром не має контрактів з Російською Федерацією з 2014 року

Стокгольмський інститут досліджень проблем миру (SIPRI) розповсюдив інформацію, що нібито Російська Федерація входить у трійку найбільших покупців українського озброєння...

''Укроборонпром'' розпочав інвентаризацію інтелектуальної власності

Ми готувались до цієї новини майже чотири місяці. Сідайте зручніше, розкажу вам про свій самий амбітний проект у Концерні "Укроборонпром". Впевнений, для багатьох з вас слово "активи" здебільшого асоціюється з майном – спорудами, устаткуванням, земельними ділянками тощо...

Все, що в оборонці, має залишитись в оборонці

Чотири місяці тому я зайняв посаду директора з активів Державного концерну "Укроборонпром". Наприкінці минулого року деякі дружні видання назвали мене "державним рейдером", який начебто переписав на Концерн сотні тисяч квадратних метрів оборонних заводів на майже на мільярд гривень...

Геополітичний ексгібіціонізм

Уряд Російської Федерації ввів економічні санкції відносно Державного концерну "Укроборонпром" та однієї з наших компаній "Укрспецекспорт". Санкції передбачають блокування безготівкових грошових коштів, бездокументарних цінних паперів і майна, а також заборону на перерахування коштів та виведення капіталу за межі території Російської Федерації...