Те, що не надрукувала "Українська правда"
24 лютого Інтернет-видання "Українська правда" розмістило інформацію "Навіщо йдуть в мери?", де назвало мою діяльність як міського голови Черкас цинічною. Підставою стало те, що я та директор підприємства ТОВ "Спецдревцентр", котре виграло кілька тендерів у Черкасах, певний період життя працювали разом. 29 лютого прес-служба МВК надіслала текст спростування. Однак по сьогоднішній день він не з'явився на сторінках "Української правди". Тож вимушений опублікувати свої думки із цього приводу на блозі.
Я за все своє життя встиг попрацювати із тисячами людей. Я очолював великі підприємства і великі загальноукраїнські громадські організації. Я щодня спілкуюсь із сотнями людей, керівниками великих підприємств, малих фірм... То що ж тепер ізолювати їх усіх від участі у тендерних процедурах, заборонити займатись бізнесом, тому що вони зі мною працювали чи спілкувались? Так, є фірми, які з року в рік стають переможцями тендерів, а є фірми, які – вперше, є підприємства, які виграють кілька різних за напрямками закупівель. І я знаю керівника кожного із них. Тому що не може міський голова не знати, хто виконує обрізку дерев у місті, хто прибирає вулиці, хто займається освітленням, а хто ремонти у школах робить. Така у мене робота!
Минулого року Черкаська міська рада провела загалом 174 тендери на суму більше 285 млн. грн. ТОВ "Спецдревцентр" брав участь у 16 із них. І лише у 4 процедурах став переможцем. А це – 2% від усіх предметів закупівель. Угоди із цим підприємством укладено на загальну суму 7,5 млн. грн. Закупівлю в одного учасника провели минулого року лише одну – на послугу із оренди спортивного залу гімнастики, який у місті єдиний спеціально обладнаний.
Як на мене, одним із яскравих показників корупційних дій може бути, наприклад, кількість закупівель, які здійснюються у одного учасника. Коли є підстави для проведення тендеру за участю кількох фірм, а проводиться закупівля в одного. Оце сигнал про корупцію. А не знайомство мера із директором того чи іншого підприємства.
ТОВ "Спецдревцентр" на бікроеласт, теплолічильники запропонував найнижчу ціну порівняно із іншими фірмами-учасниками, тому і був визнаний переможцем.
Наприклад, у тендері на придбання бікроеласту брали участь такі фірми і пропонували такі ціни:
Спецдревцентр – 25,50 грн/м2
БТК-Лад – 26,85 грн./м2
Авка Холл – 28,85 грн/м2
Елітор-Буд – 28,05 грн/м2.
То кого за таких умов треба було визнавати переможцем? Тендерні процедури дозволяють економити бюджетні кошти. Зекономлені за рахунок тендерів гроші спрямовуються на потреби міста, освітянської і медичної галузі.
Що стосується тендеру на закупівлю лічильників: спочатку із ТОВ "Спецдревцентр" було підписано угоду на суму 1,2 млн. грн., але підприємство знайшло можливість виконати умови угоди за значно нижчими цінами без погіршення якості предмету закупівлі, виконуючи усі умови відповідного договору. В результаті суму закупівлі було зменшено до 572 тис. грн. Це майже удвічі менше від попередньої ціни! Бюджет заощадив на цьому тендері 630 тис. грн.!
Було б не зайвим, коли видання, яке висуває подібні звинувачення посадовим особам, досліджувало ситуацію більш ретельно. І наприклад, порівнювало ціни на ті чи інші закупівлі у Черкасах та інших містах. Порівняйте ціни, запропоновані тим же ТОВ "Спецдревцентр" на бікроеласт чи теплолічильники, із вартістю ідентичних закупівель в інших містах.