Сергій Одарич Екс-міський голова Черкас

Друга стратегічна помилка Віктора Януковича

03 червня 2011, 09:13

Президент звільнив з посади голову Севастопольської міської державної адміністрації Валерія Саратова. Сталося це за підсумками розширеного засідання уряду з питань тарифів на житлово-комунальні послуги.

На засіданні кілька разів підкреслювалося, що в Севастополі тариф на тепло виріс утричі. А Прем"єр-міністр навіть прямо висловився, коли забракло аргументів, що це призвело до падіння рейтингу Президента і правлячої партії.

Як міський голова, який щоденно займається питаннями теплопостачання, мушу визнати, що тема Севастополя більше двох років не давала мені спокою. Річ у тім, що ми максимально зменшували собівартість тепла в місті. І вийшли, по суті, на найнижчу ціну в Україні серед подібних міст. Нижчий тариф був хіба в Севастополі. І причина проста – Севастополь тримав тариф у 4-5 разів нижчий за собівартість за рахунок величезних дотацій з державного і місцевого бюджетів. Провина Саратова лише в тому, що він буквально зрозумів вимогу Президента і уряду зробити тарифи економічно обгрунтованими.

Як учасник розширеного засідання Кабміну можу стверджувати – Саратов був ЄДИНИМ виступаючим, який чітко розумів, про ЩО він говорить. А головне – він знає, ЩО РОБИТИ в майбутньому і навіть вже почав діяти. Всі інші намагалися в той чи інший спосіб сподобатися Президенту. Часто не вгадували:).

В чому ж помилка? І чому стратегічна?

Багато людей, в тому числі і не прихильників Віктора Федоровича, мали надію, що Президент готовий здійснити справді необхідні реформаторські, хоч і непопулярні кроки заради майбутнього розвитку України. В нього для цього було все: повноваження Президента, уряд, більшість у парламенті, вертикаль виконавчої влади і, головне, віддаленість найближчих виборів. Він навіть декларував подібні наміри.

Вчора Янукович став на шлях Тимошенко. Реформи – ніщо, головне – рейтинги!

Я – виборна особа. Я й сам постійно слідкую за рейтингами. І в мене після підвищення тарифів рейтинг часто падав до 15-19%. Але через кілька місяців безперебійного теплопостачання чи ремонтних робіт у під"їздах рейтинг повертався на "свої" 40-45%.

Ми проклинаємо стоматолога, який копирсається у нашому зубі, але через два дні, коли біль вщух і ми вільно жуємо, ми відчуваємо до нього безмежну вдячність.

На жаль, вчора Президент продемонстрував своїй команді, що заради рейтинга готовий здати будь-кого. Не звільнити за погану роботу, за корупцію, а за тимчасове падіння рейтингу.

Це означає, що знову повертається популізм, загравання за рахунок бюджету, відкладення на невизначений строк непопулярних реформ... Скоро парламентські вибори, далі – президентські... Чи буде після них більшість?...

І ще одне. Важливе. При таких "розправах" команда перестає бути командою. Кожен за себе. Хто більше процентів намалює...

Шкода. Справді, дуже шкода втраченого шансу.

P.S. Перша стратегічна помилка Віктора Януковича була, коли він відсторонив від себе мерів міст. За майже півтора роки Президент ЖОДНОГО разу не зустрівся з головами міст, сіл, селищ. А це єдина легітимна для більшості громадян влада. Бо вони поруч, їх знають особисто, вони обрані. А губернатори чи голови районних адміністрацій – невідомі. В двох третинах областей – взагалі чужі, невідомі люди.

Чи можна розраховувати на рейтинги, опираючись на нерейтингових людей? Чи можна проводити радикальні реформи, опираючись на неавторитетних провідників?

powered by lun.ua
Коментарі — 41
Vajze _ 03.06.2011 17:54
IP: 77.52.69.---
Зря Одарич бравирует своим рейтингом. В конце концов, за свой рейтинг он сам в ответе, т.к. его избирали на пост мэра.
В Севастополе же Саратова назначал Янукович – на пост главы Севастопольской администрации. И если рейтинг у Саратова падает, то именно президент должен принять решение.
Тем более, что повышать тарифы втрое – это перебор. И нечего разводить демагогию, мол, приказали.
Кроме того, возле Саратова слишком много коррупционных скандалов (http://sannews.com.ua/2011/02/v-sevastopole-pri-poluchenii-vzyatki-zaderzhali-ocherednogo-soratnika-valeriya-saratova.html). Это также требует реакции.
qwrtz _ 03.06.2011 17:26
IP: 89.204.153.---
P.S. Перша стратегічна помилка Віктора Януковича була, коли він відсторонив від себе мерів міст. За майже півтора роки Президент ЖОДНОГО разу не зустрівся з головами міст, сіл, селищ.

А вам хіба не відомо, що президент вас за бидло рахує?
І навіщо йому ВИ? На ваше місце вже черга стоїть, озирніться лише і побачите

А вам я хочу висловити свою персональну неповагу тим, що ви сподівались на те, що двічі судимий грабіжник може стати президентом і дати раду країні.

П. С. Не згадуйте більше слово "стратегічний" у звертанні до вашого президента, бо воно його дратує своєю незрозумілістю. Краще пишіть на фені і станете його фаворитом:) Але не членом банди. Тут місця зайняті.
qwrtz _ 03.06.2011 17:10
IP: 89.204.153.---
0rion3:
Одарыч, дорогой ты наш рейтынгивист... даже тупому понятно, что время – Юлька во всем виновата малость уже прошло.
Пришло время – вали на подчиненных.
Ждем времени – готовь 3 конверта.
Придётся ему на Пахла валить.
Ведь он сам виноватым быть не умеет. Он хорший. Программу вы его помните?
У Ющенка списывал:))))
И точно так же, как и тот, о ней забудет.
0rion3 _ 03.06.2011 16:14
IP: 95.134.212.---
Одарыч, дорогой ты наш рейтынгивист... даже тупому понятно, что время – Юлька во всем виновата малость уже прошло.
Пришло время – вали на подчиненных.
Ждем времени – готовь 3 конверта.
HolodnyYar2011 _ 03.06.2011 16:11
IP: 178.94.90.---
Charly2:
Та він же раніше і був в команді ЮТ, а коли вона його прокинула, пішов на вільні хліба. А чим краща Ю від Я? Тільки тому що з косою?
Charly2 _ 03.06.2011 15:51
IP: 79.255.156.---
Интересно кем раньше был этот чмо Одарич, кто есть сейчас, и во чтот превратится завтра.
"Янукович превратился в Тимошенко". Кто тебе мрази давал право отождествлять Юлю и этого "квази президента". Где б ты был и что б ты смог написать и в каком издании, если бы не жесточайшая борьба ЮВТмошенко проти преступного "донецкого" режима в течении последних полутора лет, сидел бы сейчас на улице и чистил бы обувь, а несидел бы в тепленьком кабинете и писал бы свои продажные ии гнилые статецки.
Гайдамака Ю _ 03.06.2011 15:44
IP: 193.239.179.---
syanko:
"Андрей 07 _ 03.06.2011 13:35С.Одарич: Багато людей, в тому числі і не прихильників Віктора Федоровича, мали надію, що Президент готовий здійснити справді необхідні реформаторські...
-----------------------------------------
Цікаво, а на чому грунтувалися такі надії?"
====================
Важко сказати, на чому грунтовані, але такі надії справді були і ще навіть є. Мій особистий досвід. Мовляв, по гуманітарних питаннях – постопчеться, дещо Росії – здасть, але от економіку – підправить.
Милейший,
А с чего вы взяли, что тот, кто "по гуманітарних питаннях – постопчеться, дещо Росії – здасть" станет экономику подправлять? У вас что, самодурство в крови?
dospivajemos _ 03.06.2011 15:32
IP: 82.207.126.---
Ну і в продовження. Те, що зараз пропонує влада – урівняти тарифи і дотувати різницю між вартістю і собівартістю з Держбюджету – повна дурня і може призвести до руйнування мережевої "комуналки" поза межами обласних центрів. Ми ж то знаємо, з якою регулярністю надходять ті бюджетні дотації. Вихід може бути тільки в можливості міст об'єднувати свої зусилля і створювати спільні комунальні підприємства, якісь об''днання.
dospivajemos _ 03.06.2011 15:28
IP: 82.207.126.---
syanko _ 03.06.2011 13:45 Ці пісні про "що і скільки коштує, зношені мережі і відповідні втрати" я чую вже дай Бог пам'яті з середини 90-х від мерів яким нєсть числа в різних містах, керівників підприємств ЖКГ і т.п. Але НІХТО з них (за рідкісним винятком – втішаюся, що таких також знаю) не може похвалитися скільки-небудь помітними заходами для виправлення ситуації. І Одарич такий же. Він дійсно – практик, але практик перерозподілу бюджетних потоків на користь себе коханого та своїх асистентів. Він, щоправда, відрізняється від решти собі подібних тим, що кількість "правильних" слів на одиницю реальної корисної в інтересах громади дії у нього значно вища, а кількість брехні – просто зашкалює і невимірювана.
Huala _ 03.06.2011 14:54
IP: 46.247.158.---
Говоря о зеке сфальсифицировавшем выборы и занявшем не свое место что он сделал "стратегическую ошибку" складывается впечатление что он умеет думать.
А, вообще-то, вы, правда, верите что зек собирался реформы проводить?
HolodnyYar2011 _ 03.06.2011 14:50
IP: 178.94.90.---
syanko:
Я це знаю, абсолютно такої ж думки на цю тему. Влада хоче повернути радянщину в підході до тарифів. Але і в ті часи ціна на воду була таки різна в різних населених пунктах.
Volodymyr Parkhomenko _ 03.06.2011 14:47
IP: 82.207.122.---
illa:
Господин Одарич, Вы в самом деле считаете, что до Януковича президентом был не В.А. Ющенко, а Ю.В. Тимошенко?!
В умовах Конституції зі змінами 2004 року виконавчу владу очолював премєр-міністр, яким в 2008-2009 році була Тимошенко.
Після повернення до Конституції в редакції 1996 року виконавчу владу очолює президент, що, зокрема, призначає і знімає премєра, міністрів. Як оце недавно.
Тому Януковича в цих питаннях справді коректно порівнювати саме з Тимошенко, а не з Ющенком.
HolodnyYar2011 _ 03.06.2011 14:45
IP: 178.94.90.---
illa:
Так не треба було пропихувати відверто корупційні постанови уряду, не треба було голосувати з 2.09.2008р. разом з ПР БЮТу по політичним законопроектам.А чого їздити до прем'єра і розвозити в кризу наші гроші, замість користування сучасним відеозв'язком? І які ж посади там займали представники НУ? Вочевидь, не промислово-економічні. А більшість свою слухняну в уряді вона створила з креатурами Луценка і Порошенка.Та і у ВР у неї була більшість. З комуністами, яких вона поставила на "хлібні" посади, а також в архів.А хто клепав ПРіБЮТ з початку 2008 року? Що треба було НУ прикривати собою перед її виборцями фактичну ширку з БЮТ і ПР?І тримати всіх за лохів?
illa _ 03.06.2011 14:09
IP: 93.75.61.---
Холодному яру.
Ющенко со Стельмахом завалили гривню – без всякой "вертикали". Ющенко ветировал указы Тимошенко тоже без "вертикали". Ющенко развалил коалицию балогинским ЕЦ почти сразу после ее создания. Не пускал губернаторов к премьеру (даже сейчас, при "вертикали", такого нет).Тырить самолет у премьера и ехать сажать калину – это мелочь. И еще пропихнул в правительство половину своих людей, хотя набрал отнюдь не половину голосов. Тоже мне, "бесправный президент".
Андрей 07 _ 03.06.2011 13:54
IP: 213.5.199.---
Шановний, syanko, без минулого, як відомо, нема майбутнього.
А наш випадок не дуже складний, варто лише почитати біографію "героя".
syanko _ 03.06.2011 13:47
IP: 95.67.64.---
"Андрей 07 _ 03.06.2011 13:35С.Одарич: Багато людей, в тому числі і не прихильників Віктора Федоровича, мали надію, що Президент готовий здійснити справді необхідні реформаторські...
-------------------------------------------------------
Цікаво, а на чому грунтувалися такі надії?"
====================
Важко сказати, на чому грунтовані, але такі надії справді були і ще навіть є. Мій особистий досвід. Мовляв, по гуманітарних питаннях – постопчеться, дещо Росії – здасть, але от економіку – підправить.
syanko _ 03.06.2011 13:45
IP: 95.67.64.---
Шановне товариство різних поглядів і переконань!

Смію засвідчити, що це погляд абсолютно компетентної людини в питаннях міської господарки й тарифних питань. Популізм підходу, який обирає конада професіоналів на догоду власним рейтингам – це вже давно вторований шлях, яким ось уже 20 років іде комунальне господарство України, наближаючись до занепаду. Дотації -не вихід. За Януковича, Ющенка чи кого там іще – за послугу водо-, теплопостачання тощо, все одно треба платити (що мені особисто теж не надто подобається). Інакше інфрастуктура зазнає повного колапсу як ото система опалення посеред зими у відомому місті на Луганщині кілька років тому.

Через занедбаність водогонів вонаслідок нестачі коштів у деяких містах втрати води при транспортування трубами до споживача складають 60-70 відсотків. До будинку доходить лиш 3-4 літри води з кожних 10, які було очищено, закачано в труби тощо.
Андрей 07 _ 03.06.2011 13:35
IP: 213.5.199.---
С.Одарич: Багато людей, в тому числі і не прихильників Віктора Федоровича, мали надію, що Президент готовий здійснити справді необхідні реформаторські...
-------------------------------------------------------------------------
Цікаво, а на чому грунтувалися такі надії?
neznajka2 _ 03.06.2011 13:16
IP: 109.87.35.---
ВIGаrtist:
Пане Одарыч, вы тут нам – "про реактор, Про любимый лунный трактор" – лапшу не вешайте, а скажите лучше, когда заяву в партию регионов напишите?
===
+100!
ВIGаrtist _ 03.06.2011 13:09
IP: 95.133.210.---
Пане Одарыч, вы тут нам – "про реактор, Про любимый лунный трактор" – лапшу не вешайте, а скажите лучше, когда заяву в партию регионов напишите?
levtr _ 03.06.2011 12:44
IP: 95.67.82.---
Уважаемый Сергей Олегович, обратите внимание на первоисточник http://www.youtube.com/watch?v=eWgSh0LKP2s (из http://www.president.gov.ua/news/18051.html)
"В.ЯНУКОВИЧ подчеркнул, что в будущем году Украина будет праздновать 20-летие своей независимости. По его словам, важно, чтобы следующий год стал "годом единения нашей страны, чтобы наши шаги были направлены на то – украинский народ живет сообща под единой КРЫШЕЙ сильной страны, которой
МЫ будем гордиться." (http://www.unian.net/rus/new-s/news-394592.html).
Все удалось, осталось только сделать – "МЫ будем ГОРДЯТЬСЯ"!
ганна-ахметова _ 03.06.2011 12:40
IP: 93.73.64.---
Перша стратегічна помилка була, коли на світ з"явився і не зрозумів – куди
Vitaly Shlyapnikov Vitaly Shlyapnikov _ 03.06.2011 12:33
IP: 212.92.226.---
Когда чиновники говорят о необходимости повышения тарифов на услуги ЖКХ, они почему-то забывают о простой вещи: тарифы нельзя повышать без учета платежеспособности населения. Люди не смогут платить больше, чем это позволяют их финансовые возможности. Причем здесь популизм? Система субсидий несовершенна – тот, кто в них нуждается, не всегда может получить. Зачем повышать тарифы, если люди не смогут их оплачивать? Сейчас население ПЕРЕПЛАЧИВАЕТ, потому что значительная часть услуг оказывается лишь на бумаге. В нашем подъезде многие жильцы, получая пенсию до 1 тыс. грн., должны по 8-9 тыс. грн. Их пугают судами. Но даже если будет решение суда, деньги у людей не появятся, а описывать у них нечего. И это люди, которые проработали на государство по 40-50 лет!
Только очень далекие от реалий люди могут предлагать повышать тарифы. В данной ситуации это только приведет к нарастанию неплатежей и росту социльнйо напряженности. Думаю, в АП это понимают. Это не популизм.
Виталий Шляпников
kuroneko _ 03.06.2011 12:11
IP: 193.108.249.---
>Вас не голосовал и

Треба голосувати за ВО Свобода, а не нити що нацдеми нічого не можуть зробити.
dospivajemos _ 03.06.2011 11:34
IP: 82.207.126.---
Volodymyr Parkhomenko _ 03.06.2011 09:36 Хваліть за слова, але не забувайте поглядати, що там зі справами. Не Одаричу говорити про рейтинги, комунальну "стоматологію" і т.п. Про "чужаків" у містах і регіонах, зрештою. Переспрямувати грошові потоки собі та своїм прибічникам до кишень без покращення якості надання комунальних послуг він спромігся, і не більше. А ну і ще на системні ПР-заходи із компенсації суспільного негативу від його дій. На це він -майстер. Ну ще хіба – на правильні слова. А взагалі від всього цього – гидко!
Порошенко2 Свобода слова568 Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter