28 грудня 2011, 00:58

Україна припиняє своє існування??? (Новорічна анкета ''День''-2011)

НОВОРІЧНА АНКЕТА "Дня"-2011

Андрій Окара, Москва

Запитання різдвяно-новорічної анкети газети "День":

1. З якими відчуттями Ви підходите до завершення 2011 року? Що важливого сталося у Вашому житті? Як ці події співвідносяться з тим, що відбувалося в Україні та світі?

2011 рік приніс багато лиха Україні – і в політиці (узурпація та монополізація влади), і в суспільному житті (атмосфера тотальної "безнадьоги"), і в економіці (розгром дрібного та середнього бізнесу), і в інформаційній сфері (обмеження свободи слова, знищення опозиційних ЗМІ). Чим далі, тим Україна швидше деградує, перетворюється на територію без майбутнього. Найгірше – це деградація людського потенціалу, показником якої є темпи еміграції амбітних людей, які не можуть реалізуватися в умовах українського неофеодалізму.

2. "День" писав про те, що українському суспільству не вистачає справжніх вчинків і людей, здатних на Вчинок. Як уважний читач "Дня" і спостерігач за життям, чи зафіксували Ви Вчинок-2011? Назвіть його.

Вчинки-2011 – це все те, що пов'язане з протестом проти існуючої системи: наприклад, знищення пам'ятника Сталіну у Запоріжжі, відмова письменника Василя Шкляра од Шевченківської премії – поки Табачник буде міністром освіти, вихід Олександри Кужель з партії "Сильна Україна".

На превеликий жаль, список гідних вчинків – дуже короткий. Тоді як список гнидних вчинків – дуже довгий. Політичні репресії, здача українських інтересів, прийняття законів, які каструють Україну – і нєсть їм числа.

3. Книги, фільми, місця, міста, сайти, виставки... Що вразило і що запам'яталося?

З українських книжок – роман Ліни Костенко "Записки українського самошедшего", який став чи не першим українським бестселером за останні роки. Почав читати антутопію Юрія Щербака "Час смертохристів". Фільм Ларса фон Трієра "Меланхолія".

4. Автори, статті, проекти газети "День", які вирізнялися в 2011 році?

...

5. Розкажіть про себе в кількох реченнях: професія, захоплення, родина... Все, що може бути цікавим нашим читачам.

Займаюсь спогляданням абсолютних ідей та спостереженнями за їхніми відсвітами на наше буденне життя.

6. Насамкінець – привітання з Новим роком. Форма довільна – тост, афоризм, малюнок, просто теплі слова...

Україна зараз припиняє своє існування – як суверенна та незалежна держава. Наступний рік може стати останнім.

Можна тішити себе мантрами, що Україна існуватиме вічно.

Але становище ніколи не було таким критичним, як зараз.

Тож бажаю кожному читачу "Дня" у 2012 році у межах своєї компетенції та своїх можливостей зробити щось корисне – і для себе, і для своєї родини, для своїх близьких та друзів, і для України. Бо лише солідарними зусиллями можна подолати зло та творити добро.

За наші спільні зусилля на благо особистого та загального добра!

"День", 28 грудня 2011 р.