Технологія зупинення Партії Регіонів, або Як викликали дух холодноярця Горліса-Горського на його полтавській батьківщині

27 вересня 2012, 14:18

Кожен прожитий день наближає катастрофу України.

Вже мало сумніву, що в Орди в новій раді буде конституційна більшість, що вони скасують вибори президента, і що Україну може врятувати лише велике народне повстання проти Орди або заступництво ангельського сонму.

Тому тіні героїв та небесних молільників за Україну все частіше спускаються на землю.

Надзвичайно цікавою постаттю є Юрій Горліс-Горський (1898-1946) – він одночасно і воїн, і рефлексуючий інтелігент (письменник, автор "Холодного Яру"), і розвідник, і авантюрист. Тобто Хемінгуей, Шолохов, Джеймс Бонд, Штірліц та багато хто ще одночасно.Постать аж надто цікава та симпатична, особливо в контексті боротьби влади та квазі-опозиції.

Тож симптоматично, що ця людина нагадала про себе в такий час, коли Україна опинилась на межі неіснування.

А звідки походить Горліс-Горський – ніхто не знав.

І от вчора це стало відомо всьому людству: село Демидівка Решетилівського району Полтавської області – батьківщина Горліса-Горського, якого справжнє прізвище – Городянин-Лісовський. Як виявилось, люди з таким прізвищем і досі живуть в цьому селі, причому одна з таких – відома журналістка на ім'я Тетяна Городянин.(посередині – п. Лариса Лісовська, донька Горліса)

А село – ледь жевріє, скрізь – покинуті хати, концептуальний занепад та ледь-ледь де блимають відблиски життя. Офіційно у селі живе з півтисячі людей, але реально – ну мабуть удвічі менше.

Відомість про те, що у селі пройде надзвичайний захід – наукова конференція, присвячена найвідомішому земляку-герою, була рознесена заздалегідь – особливо покладались на голову сільради та на директора місцевої школи. Але директор сказала, що цей незрозумілий Горліс – він же якийсь там петлюрівець – хіба можна його популяризувати?

А голова сільради Ярема Василь Миколайович, як переказали його підлеглі, дуже-дуже і тяжко-тяжко хворий на застуду, так що познайомитись з поважними приїжджими з Полтави, Києва, Москви та Лос-Анжеліса ну нема ніякої змоги.

Ну і з районного начальства з Решетилівки теж нікого не було (як і з обласного) – адже, не Янукович і не Азаров приїздить, а якісь там клоуни та про-заїки.

Як кажуть знавці місцевих навколополітичних розборок, це одна відома дуже партія місцеве низове начальство так настращала, що вони заховались, наче партизани – ніби зараз не 2012-й, а 1976-й, а то й 1947-й.Оскільки в селі клуб вже давно здох і дивиться на світ вибитими вікнами та штукатурним целюлітом, поважне зібрання зібралось у єдиному публічному місці села – у приміщенні чи то ресторану, чи то весільно-похоронної банкетної зали.Найцікавіше, що на заході була присутньою донька Горліса п. Лариса Лісовська, що днями приїхала з США. Батька вона не пам'ятає, бо він загинув за два дні по її народженні.

Але все життя живе в полі його пам'яті та присутності. Як і її мама, дружина Горліса-Горського, яка теж й досі жива-здорова.Отже, люди приїхали, погомоніли-погомоніли, та й поїхали геть.(відома журналістка Людмила Кучеренко, п. Лариса Лісовська та доцент Полтавського педуніверситету Віра Мелешко – з журналом "Рідний Край")

Нажаль, в селі нема ніяких згадок про Горліса, та й це мало кого хвилює. Взагалі, людей хвилює переважно робота, заробіток та самогон. Хоча один бізнесмен з Решетилівки пообіцяв дати грошей на пам'ятний знак Горлісу.

Взагалі, Решетилівка, центр унікального народного вишивального та килимного промислу, – поруч, але там теж розруха та занепад.

Але заїхати в село Демидівку таки цікаво – щоб покликати дух холодноярських героїв на захист України від Орди.

Та й зробити це дуже просто.

Отже, якщо ви будете їхати з Києва на Харків (або з Харкова на Київ) отою багатостраждальною авто-євро-трасою, після Решетилівки (це десь майже 300 км. од Києва) за кілька кілометрів в бік Харкова буде поворот направо – біля автобусної зупинки "Кукобівка" (село Кукобівка – ліворуч, за кілька км.). Далі – пару кілометрів між кукурудзяних ланів, і ви – на батьківщині людини-легенди.

В будь-якому разі, саме сьогодні, 27 вересня, виповнюється 66 років з дня загибелі цієї неординарної постаті.

Зараз нема надії ані на кволу, недолугу та лохувату квазі-опозицію, ані на партію Кличка, в якої на тій самій Полтавщині трапився криз та розвал штабів, ані на інших.

Зараз серйозні сподівання можна покладати лише на небесних заступників, на молільників за Україну перед Господом та на духи героїв, що билися за неї насмерть.powered by lun.ua
Коментарі — 41
omegas _ 02.10.2012 21:07
IP: 77.121.41.---
Уточнення до деяких тверджень Андрія Окари

Дякуємо панові Андрієві за прихильність до нашого письменника-борця, але хочемо зазначити, що не відповідає дійсності твердження Андрія Окари, що ніхто досі не знав, звідки походить Юрій Горліс-Горський.
Якби пан Окара прочитав мою передмову до книжки спогадів Юрія Горліса-Горського "Холодний Яр", або до нової книжки Юрія Горліса-Горського "Ми ще повернемось!", яку я видав, то там чітко зазначено, що Юрій Городянин (таке його справжнє прізвище) народився в селі Демидівка Полтавського повіту, тепер Решетилівського району Полтавської області. Тому й поїхала саме в це село його дочка. Так що дивним і дещо крикливим виглядає оце твердження добродія Окари: "І от вчора це стало відомо всьому людству: село Демидівка Решетилівського району Полтавської області".
Друже Андрію, не треба відкривати америк, коли вони вже давно відкриті.

З повагою
Роман КОВАЛЬ
2 жовтня 2012 р.
Тит _ 28.09.2012 14:33
IP: 194.50.169.---
Spirito _ 28.09.2012 13:30

У цей геополітичний капкан Україну загнав не Путін, а параноїк Янукович і його шпана. Якби в нього прагнення помсти, та надзвичайно розвинений хапальний рефлекс не домінувли над усіма іншими, над здоровим глуздом і навіть інстинктом самозбереження, цього б не сталося, і політика овощів була б іншою, а не мародерською, як зараз.
voiks _ 28.09.2012 14:02
IP: 46.118.91.---
II. Такова и украинская бездейственная вера, смысл, которой состоит в том, чтоб потрендеть (в интернете в том числе) о величии Украины и только. Но "вера без дел мертва." Быть может для адептов такой инфантильной веры и закономерно направление предпочтения от жизни тяжелой к смерти, что продемонстрировала попытка "Белого братства" устроить свое самосожжение, например.
voiks _ 28.09.2012 14:01
IP: 46.118.91.---
Отже, люди приїхали, погомоніли-погомоніли, та й поїхали геть.
I. Этот пост коррелируется с одной из Ваших старых записей:

"Вони пафосно говорили про державотворення...
Це так надихнуло всіх присутніх, що хтось сказав: "От бачите, пане Андрію, не все в нас так погано, як ви думаєте".
І після цього я зрозумів, що я марно намагався достукатись до чужих мозгів і що мені взагалі треба було мовчати і нічого не говорити."
blogs.pravda.com.ua/authors/okara/4fd3019d0c42a/

Вы вероятно тогда почувствовали то, что ощущает благоразумный человек, разговаривающий с членами тоталитарной секты, a-la "Белое братство", с их экзальтированной верой, нездоровым блеском в глазах и несходящей с губ дурацкой полуулыбкой. О чем с такими можно конструктивно говорить? Не о чем...
Spirito _ 28.09.2012 13:36
IP: 93.72.94.---
2. спільного командування,введення в Україні російської мови,як другої державної (як це зроблено в Казахстані і Білорусії).Настане час,коли тим європейським і американським політикам,які ліпили з Тимошенко образ "політув'язненої" буде соромно за це."
Spirito _ 28.09.2012 13:30
IP: 93.72.94.---
Сьогодні Україна в дуже складному геополітичному капкані.Було б добре,якби знайшлися охочі політики й аналітики в Україні й за її межами спростувати чи підтвердити позицію пана Омельченка.Цит.з "Клич Нації".Це дуже важливо не тільки для людей в Україні,а й для всього світу.За дії політиків (помилкові,неусвідомлені до кінця,абсолютно егоїстичні) не повинні платити пересічні громадяни.
"Найбільше в напрямку обілення Тимошенко і представлення її "політув'язненою" працюють за дорученням Президента Росії Путіна його спецслужби і закордонні дипломатичні представництва.Путін переслідує мету не витягнення свого "агента впливу" із в'язниці,а використовує Юлію Тимошенко для досягнення своїх геополітичних цілей і міжнародної ізоляції України,недопущення її вступу в ЄС і НАТО,а втягнення в Євро-Азіатський союз і перетворення України на сателіт Російської імперії з єдиною грошовою системою,спільними збройними силами,на першому етапі створення об'єднаної Протиповітряної оборони (ППО) та їх
Тит _ 28.09.2012 12:42
IP: 194.50.169.---
ганна-ахметова _ 28.09.2012 11:28

Потрібно опікуватися і одним і другим одночасно. Ростити здорових манкуртів так само погано (а може ще й гірше) ніж хворих патріотів. Звісно ж, опікуватися цим мала б держава, якби на чолі цієї держави стояли люди, для яких Україна – Батьківщина з великої літери, а не територія для грабунку.
ганна-ахметова _ 28.09.2012 11:28
IP: 93.74.80.---
Тит:
І це ганьба, що досі документальний роман Горського не був екранізований, що ціла нація досі не спромоглася зібрати кошти на зйомки фільму, .
...нація вже збирала кошти на лікарню для діток, а Україні досі чи не єдина країна в Європі, де немає сучасної дитячої лікарні. Єдине, що може зараз хвилювати націю – це здоров"я прийдешнього покоління, бо з таким станом, як зараз років за 40 вже нікому буде розмовляти солов"їною, цікавитися Холодним Яром і підтримувати славу вкраїнської кібернетики
Тит _ 28.09.2012 10:56
IP: 194.50.169.---
І це ганьба, що досі документальний роман Горського не був екранізований, що ціла нація досі не спромоглася зібрати кошти на зйомки фільму, який був би здатний здійснити переворот в свідомості хохлів та малоросів, виховну роль якого (як і роль самого роману) для молодого покоління (якому так бракує гідних до наслідування прикладів, в умовах панування ідеології гламуру, егоїзму та потреблядства), важко переоцінити.
Тит _ 28.09.2012 10:44
IP: 194.50.169.---
Горліс-Горський – постать дійсно неординарна та унікальна, і не лише в українській історії, але й в світовій. Його біографія – готовий сюжет для юлокбастера, якому позаздрив би Голлівуд, причому сюжет справжній, а не вигаданий. Це людина, якою мала б пишатися нація, до якої він належав, і за свободу якої боровся до останнього подиху як воїн, письменник та громадянин,якби в цієї нації геть не відбили історичну пам'ять, якби вона не втратила власну гідність та самоповагу.Чи не тому, його ім'я і досі відоме лише кільком тисячам "свідомітів" (як презирливо охрестив на Табачник) і зовсім невідоме решті 46 мільйонів? Його "Холодний Яр",це послання усім прийдешнім поколінням українців про жертовінсть, звитягу та відчайдушність людей, які свободу та власну гідність ставили вище власного життя та комфорту (зараз усе навпаки), на знаменах яких було викарбуване гасло "Воля України або смерть!" Вона також і про жорстокість катів, про зраду та підлість, і про причини нашої національної поразки.
reed _ 28.09.2012 10:28
IP: 41.215.250.---
свій карпатський:
Не сумніваюсь, що Ви, я та багато інших українців прочитавши цю статтю дізнались, що Горський з полтавщини. А прочитавши "Чорного Ворна " Василя Шкляра, взагалі тільки ознайомились з холодноярцями. Чому так мало українці (я не про пересічного українця), творчі люди цікавляться нашими героями, які є СЬОГОДНі для нас прикладом, як повітря.
Чому таке зразу недовір'я до українців з діаспори, це ще за совєтів поширювалась така хвороба – підозрювати всіх, хто не з нами.
свій карпатський _ 28.09.2012 10:19
IP: 91.124.34.---
А як все прекрасно починалось в 2004році: УНР, ЗУНР, Холодний ЯР, Голодомор, Бандера, УПА,шістдесятники, це свого роду бренди історії. Дружба з Росією, зазнала повне фіаско. З смердюками ніхто не хоче спілкуватись, відчуваючи їх запах на відстані. Ця влада потрібна тільки тим, кому не потрібна Україна.
Безліч різного калібру злочинців, добравшись до валова хрумкає наше богаство, зразу біля нього і обс...я.
Чого ви очікували від зайд, яких ніщо тут не прив'язує, які відкрито заявлять, хизуючись тим, що для них батьквщина Росія. Досить не давно про це сказав відкрито Азаров на ТВ Росії. Все закономірно: Президент русько- білорус, прем'єр:русько – єврей., Міністр оборони: росіянин, Міністр освіти: єврей. три Віцепримєри: також навпів росіськоєвркйський конгломерат, Нач розвідки6 росіянин. Нач КРУ: росіянин, Гол. СБУ;росіянин, ...пішло поїхало. Правда ще декілька наших сра...ів залишилось. Тому смішно надіятись на зайд- злочинців
свій карпатський _ 28.09.2012 09:48
IP: 91.124.34.---
Чого ми тільки про одне, хто згадав, як згадав, має право чи ні? Потрібно про інше, роль і значення Горліс- Горського в історії боротьби України. Так б хотілось, щоб дехто з вас особисто поспілкувався з дочкою, внучкою Горліса- Горськог. Їх цікавить одне, як перекласти книгу батька- дідуся на англійську, де вони впевнені буде зацікавленість читачів. Богдану Горбовому самотужки важко це зробити, потрібен колектив перекладачів
nexoxol _ 28.09.2012 09:12
IP: 46.98.7.---
volga:
nexoxol _ 27.09.2012 16:27IP: 94.248.50.-
на самом деле остановить донецких бандюков не сложно
надо всем украинским миром перестать воровать. жульничать. занимаца афёрами. фасовать сахар, и тогда бандиты не будут у власти

Дуже вірно!
Злодієм, Жуліком, Аферистом, Бандитом не може бути українець. То Хахол, Новорос, Жидок (а не Великий Єврей) можуть бути такими.
это вы про ющенку и больницу будущего для детей??))))))
ганна-ахметова _ 28.09.2012 08:40
IP: 93.74.80.---
для La Rossa:QUOTE]львів-750:
La Rossa:
А Ви вважаєте, що це не дешевий пафос?
Особливо, що саме "вчора" і саме ''все людство"...

Майте розум.
___ Ну куди мені провінціалці до вашого столичного РОЗУМУ))))
нарешті й до львівки дійшоло, дивись так уся миздобратія прозріє
ганна-ахметова _ 28.09.2012 08:38
IP: 93.74.80.---
Gleb 74:
"Технологія зупинення Партії Регіонів" от Окары:
п.1 – взять в руки бубен...
п. 2 – дати ним по голові всім ПРихильникам уПиРів
reed _ 28.09.2012 08:37
IP: 41.215.250.---
Дуже дякую, пане Андрію!!
Дивно, автор з Москви згадав про Українського Національного Героя, в таких деталях написав як до села дістатись. В Україні – сонне царство. Про політиків промовчу, про батьківщину героя теж. Але творча інтелігенція чим живе? Коли ми зрозуміємо, що ми не повинні так жити – нас зробили тваринами, які думають тільки про їжу.
volga _ 28.09.2012 08:29
IP: 81.23.16.---
nexoxol _ 27.09.2012 16:27IP: 94.248.50.--
на самом деле остановить донецких бандюков не сложно
надо всем украинским миром перестать воровать. жульничать. занимаца афёрами. фасовать сахар, и тогда бандиты не будут у власти

Дуже вірно!
Злодієм, Жуліком, Аферистом, Бандитом не може бути українець. То Хахол, Новорос, Жидок (а не Великий Єврей) можуть бути такими.
свій карпатський _ 27.09.2012 18:23
IP: 91.124.9.---
Не було б Холодного Яру не було б УПА. Треба зберегти цю сторінку нашої історії.
свій карпатський _ 27.09.2012 18:20
IP: 91.124.9.---
До речі, книгу спогадів. яку він хотів видати. знайшла дочка частково, пані Лариса. Зараз Богдан Горбовий у Львові, зробить переклад на англійську "Холодний яр" Як все нормально буде, то внучка Ляля зробить альбом зарисовок (вона художниця). Так потрібно зробити це все. В плані осілий курінь "Табір – школа наша Родина " в Карпатах.
свій карпатський _ 27.09.2012 18:14
IP: 91.124.9.---
Не знаю на скільки це правда, але розказував Петро Яцик, що він бачив Горліса – Горського в 1946 році в Німечинні. де він (Яцик) переоформляв документи. Може це і не так. Знаю одне, що там це все покрито димом.
Pavlo Moskalenko _ 27.09.2012 18:04
IP: 193.200.85.---
Sergiy Dibrov:
Pavlo Moskalenko:
Подивиться дату смерті.
Даруйте, був неуважним.
Sergiy Dibrov _ 27.09.2012 17:56
IP: 95.111.189.---
Pavlo Moskalenko:
Подивиться дату смерті.
Pavlo Moskalenko _ 27.09.2012 17:21
IP: 193.200.85.---
І з датою народження, і з "новиною" про місце народження не склалося, пане Андрію. Але за загадку про видатну постать та великі події велика подяка!
Юрій Юрійович Городянин-Лісовський (творчий псевдонім Юрій Горліс-Горський) учасник боротьби за незалежність України у XX столітті
Анатолій Грива | 14.01.2012 11:58
14 січня 2012 р. (сьогодні) – День народження Юрія Юрійовича Городянина-Лісовського (творчий псевдонім Юрій Горліс-Горський), старшини Армії Української Народної Республіки, учасника боїв по обороні Карпатської України, українського військового та громадського діяча, письменника.

Городянин-Лісовський Юрій Юрійович (14.01.1898 – 27.09.1946)
Юрій Городянин-Лісовський народився в селі Демидівці на Полтавщини. Батько був старшиною царської армії, мати походила з польського шляхетського роду. Учасник Першої світової війни.
Александр 1 _ 27.09.2012 16:37
IP: 95.134.225.---
Пане Андрію! Не треба Горліса-Горського порівнювати з плагіатором Шолоховим, який ніколи не був пісьменником, а лише використовував архів Фьодора Крюкова.
ONLINE
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter