Технологія зупинення Партії Регіонів, або Як викликали дух холодноярця Горліса-Горського на його полтавській батьківщині

27 вересня 2012, 14:18

Кожен прожитий день наближає катастрофу України.

Вже мало сумніву, що в Орди в новій раді буде конституційна більшість, що вони скасують вибори президента, і що Україну може врятувати лише велике народне повстання проти Орди або заступництво ангельського сонму.

Тому тіні героїв та небесних молільників за Україну все частіше спускаються на землю.

Надзвичайно цікавою постаттю є Юрій Горліс-Горський (1898-1946) – він одночасно і воїн, і рефлексуючий інтелігент (письменник, автор "Холодного Яру"), і розвідник, і авантюрист. Тобто Хемінгуей, Шолохов, Джеймс Бонд, Штірліц та багато хто ще одночасно.Постать аж надто цікава та симпатична, особливо в контексті боротьби влади та квазі-опозиції.

Тож симптоматично, що ця людина нагадала про себе в такий час, коли Україна опинилась на межі неіснування.

А звідки походить Горліс-Горський – ніхто не знав.

І от вчора це стало відомо всьому людству: село Демидівка Решетилівського району Полтавської області – батьківщина Горліса-Горського, якого справжнє прізвище – Городянин-Лісовський. Як виявилось, люди з таким прізвищем і досі живуть в цьому селі, причому одна з таких – відома журналістка на ім'я Тетяна Городянин.(посередині – п. Лариса Лісовська, донька Горліса)

А село – ледь жевріє, скрізь – покинуті хати, концептуальний занепад та ледь-ледь де блимають відблиски життя. Офіційно у селі живе з півтисячі людей, але реально – ну мабуть удвічі менше.

Відомість про те, що у селі пройде надзвичайний захід – наукова конференція, присвячена найвідомішому земляку-герою, була рознесена заздалегідь – особливо покладались на голову сільради та на директора місцевої школи. Але директор сказала, що цей незрозумілий Горліс – він же якийсь там петлюрівець – хіба можна його популяризувати?

А голова сільради Ярема Василь Миколайович, як переказали його підлеглі, дуже-дуже і тяжко-тяжко хворий на застуду, так що познайомитись з поважними приїжджими з Полтави, Києва, Москви та Лос-Анжеліса ну нема ніякої змоги.

Ну і з районного начальства з Решетилівки теж нікого не було (як і з обласного) – адже, не Янукович і не Азаров приїздить, а якісь там клоуни та про-заїки.

Як кажуть знавці місцевих навколополітичних розборок, це одна відома дуже партія місцеве низове начальство так настращала, що вони заховались, наче партизани – ніби зараз не 2012-й, а 1976-й, а то й 1947-й.Оскільки в селі клуб вже давно здох і дивиться на світ вибитими вікнами та штукатурним целюлітом, поважне зібрання зібралось у єдиному публічному місці села – у приміщенні чи то ресторану, чи то весільно-похоронної банкетної зали.Найцікавіше, що на заході була присутньою донька Горліса п. Лариса Лісовська, що днями приїхала з США. Батька вона не пам'ятає, бо він загинув за два дні по її народженні.

Але все життя живе в полі його пам'яті та присутності. Як і її мама, дружина Горліса-Горського, яка теж й досі жива-здорова.Отже, люди приїхали, погомоніли-погомоніли, та й поїхали геть.(відома журналістка Людмила Кучеренко, п. Лариса Лісовська та доцент Полтавського педуніверситету Віра Мелешко – з журналом "Рідний Край")

Нажаль, в селі нема ніяких згадок про Горліса, та й це мало кого хвилює. Взагалі, людей хвилює переважно робота, заробіток та самогон. Хоча один бізнесмен з Решетилівки пообіцяв дати грошей на пам'ятний знак Горлісу.

Взагалі, Решетилівка, центр унікального народного вишивального та килимного промислу, – поруч, але там теж розруха та занепад.

Але заїхати в село Демидівку таки цікаво – щоб покликати дух холодноярських героїв на захист України від Орди.

Та й зробити це дуже просто.

Отже, якщо ви будете їхати з Києва на Харків (або з Харкова на Київ) отою багатостраждальною авто-євро-трасою, після Решетилівки (це десь майже 300 км. од Києва) за кілька кілометрів в бік Харкова буде поворот направо – біля автобусної зупинки "Кукобівка" (село Кукобівка – ліворуч, за кілька км.). Далі – пару кілометрів між кукурудзяних ланів, і ви – на батьківщині людини-легенди.

В будь-якому разі, саме сьогодні, 27 вересня, виповнюється 66 років з дня загибелі цієї неординарної постаті.

Зараз нема надії ані на кволу, недолугу та лохувату квазі-опозицію, ані на партію Кличка, в якої на тій самій Полтавщині трапився криз та розвал штабів, ані на інших.

Зараз серйозні сподівання можна покладати лише на небесних заступників, на молільників за Україну перед Господом та на духи героїв, що билися за неї насмерть.powered by lun.ua
Коментарі — 41
nexoxol _ 27.09.2012 16:27
IP: 94.248.50.---
на самом деле остановить донецких бандюков не сложно
надо всем украинским миром перестать воровать. жульничать. занимаца афёрами. фасовать сахар, и тогда бандиты не будут у власти Они у власти только в среде мелких жуликов.
Но это для украинской души непостижимая вещь, жить и работать честно.
Впрочем как и для русской. шо уж скрывать))
так шо панове поубавьте пыл своей русофобии. а бейте палками. по совету профессора Преображенского. себя по голове. Шоб дурь вся вышла и разруха прошла)))
горлисы горские едрёна мать)))
Охтанась _ 27.09.2012 16:21
IP: 95.132.3.---
Дякую пане Андрію, але це не зовсім точно, що ніхто не знав звідки Ю.Горліс-Горський. Ще пан Роман Коваль, за участю якого було перевидано роман Ю.Горліса-Горського "Холодний яр", фото обкладинки якого у вашій статті присутнє, писав біографію Ю.Горліса-Горського, де й згадував, що він з Решетилівського району.
kozak09 _ 27.09.2012 16:14
IP: 46.119.188.---
Дуже дякую авторові. Треба українцям єднатися, виганяти нечисть з краю... Незрозуміло чому не обїєднуються націоналістичні сили, наприклад УНА та Свобода, чому йдуть на вибори окремо, той же Ющенко сьогодні сказав що якщо українець голосує за свободу – це добрий вибір, а от би взяв та закликав своїх прихільників віддати свої голоси Свободі...
Lyubov Chub _ 27.09.2012 15:53
IP: 37.53.221.---
Авторові – спасибі за матеріал. Ось іще один заступник української землі та народу, що на ній мешкає, виринув із небуття... Не буде духам наших предків спокою, допоки українці не звільняться від чужих оков і не почнуть розбудовувати СПРАВЖНЮ УКРАЇНСЬКУ ДЕРЖАВУ. Адже досі її не почали будувати, навіть фундамент не закладений!!! Звісно, сподіваймося на допомогу з боку ПРЕДКІВСЬКОГО ДУХУ УКРАЇНСЬКОЇ ЗЕМЛІ й СВІТЛИХ СИЛ УКРАЇНСЬКОГО НЕБА. Та творити майбутнє – нам, живим. Творити Словом, як це робить шановний автор, чи рукою, яка не здригнеться в боротьбі зі злом.
свій карпатський _ 27.09.2012 15:43
IP: 91.124.9.---
Не правда, всіх, хто цікавився історією Горліса- Госького знали, що він з Демидівки, Решитилівського району. В 1974 році (липень місяць), я був з своїм татом в Демидівці, спали біля клубу у хаті чоловіка, який кіньми їздив. Ще дільничий нас перевіряв (високий) з жінкою яка перевіряла паспорти наші, запитувала чого ми вештаємо селом, спілкуємось з старшими людьми. Думаю, в міліції. може зберігся протокол, затримання мого батька на три судки. Ще був живий свідок, двоюрідний брат здається Микола, жив не далеко ферм. Досить обізнаний був чоловік про Холодний Яр, також Ірина здається мізерна (може забув), яка розказувала про своє перше кохання до парубка Юри.
Olenyatko _ 27.09.2012 15:40
IP: 178.158.156.---
Прикро, що досі, як писала Ліна Костенко у своєму романі: "Лінію оборони тримають мертві".
koko18-y _ 27.09.2012 15:35
IP: 94.153.94.---
ТІЛЬКИ КРОВЬЮ ТА БАГАТЬМА СМЕРТЯМИ МОЖНО ЗУПИНИТИ ЦЮ БАНДУ! І ЦЕ ЗМОЖЕ ЗРОБИТИ ТІЛЬКИ ВО СВОБОДА. ЯНУКОВИЧА, ЯЦЕНЮКА, ГРИЦЕНКО – ПОВІСИТИ І НЕ ЗНІМАТИ ПОКИ НЕ ЗГНІЮТЬ.
Alexuis _ 27.09.2012 15:30
IP: 194.44.222.---
"Вже мало сумніву, що в Орди в новій раді буде конституційна більшість"
Я дико вибачаюся шановний, але що за хуйню ви несете в маси?
свій карпатський _ 27.09.2012 15:27
IP: 91.124.9.---
Так прекрасно одягнули у вишиванку полтавську, дочку Юрія. Єднаймось, любім один одного. поважаймо. ми один нарід – УКРАЇНЦІ,
свій карпатський _ 27.09.2012 15:24
IP: 91.124.9.---
В вівторк провожав зі Львова, я пані Ларису на Полтавщину. Хвилювалась, переживала Звонив пані Людмилі, щоб не дай Бог, обідили, дочку Горліса. Запевнила: все буде в порядку, Вона дуже хвора, пересадка печінки від дочки Уляни, яка зараз в США. Дякувати Богу все нормально Взагалі, хочеться, щоб повернули квартиру у Львові на площі Ринок 5. Мер обіцяв посприяти. Мій батько, дуже багато знав за пана Юрія, він (Юрій) дружив з Славою Цуцуп, яка народилась в нашому селі Крушельниця. Треба, ще згадати, що він був командиром 22вояків, українського походження, Фінляндської Армії. Навіть був випадок, що взявши в полон сім солдатів ЧА, відпустив їх, правда ЧК поступило з ними по іншому.
Ще раз спасибі всм вам, пані Люді, Вірі за організацію. Завтра пані Лариса буде в Львові.
Базь _ 27.09.2012 15:22
IP: 78.154.171.---
Не треба терпіти- не голосуйте за орду- захистіть свій Голос.
Max Mykhaylenko _ 27.09.2012 15:16
IP: 37.229.90.---
Якось воно має такий екстремістський флер. Але поза тим – у якому жалюгідному стані Центральна Україна, якась Центральна Африка. Треба скоріш тікати із землею до Австрії...
normalnaya _ 27.09.2012 15:09
IP: 194.44.142.---
lvlw _ 27.09.2012 14:49IP: 77.240.96.--
Написати коментар...Коли в Україні ви зачепите негра – це расизм
Коли в Україні ви назвете єврея жидом – ви антисеміт...

СКАЗАНО дуже влучно! УКРАЇНУ НЕ СКОРИТИ! ЖАЛЬ ТІЛЬКИ, ЩО ЩЕ І НАШИМ ДІТЯМ ДОВЕДЕТЬСЯ ТЕРПІТИ ЦЮ ОРДУ!!
СЛАВА УКРАЇНІ!!
Sergio Denysenko _ 27.09.2012 15:01
IP: 77.122.26.---
Нарешті, цікавий блог від п.Окари, дякую.
ТАРАС МАСНЮК _ 27.09.2012 14:54
IP: 192.162.135.---
Це ж треба,щоби легенда так просто злилася з нашим часом.Ми зовсім живі,коли потомки таких славних українців серед нас.Значить продовжуємо працю,робимо Україну для нас і жити будемо добротно,поштиво і без огляду на всяку наволоч,що тимчасово ну дуже хоче удавитися нашим добром.Тримаймося купи.Наше буде зверху.
Роман Андрушко _ 27.09.2012 14:41
IP: 89.105.227.---
між іншим все унрівське підпілля холодного яру і околиць було глибоко націоналістичним. саме гасло україна або смерть про це свідчить (бо документи чк цей факт могли і вигадати). то чому не голосувати за націоналістів. хоч тягнибок і іллєнко і не майстри спорту, проте фракція свободи чисельністю в 10 чоловік при мовному законоголосуванні венесла б тадеєва і всіх фізкультурників з пр вперед ногами з вр.
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter