Сергій Пантюк Український письменник

Письменник і політика. Інший ракурс

09 червня 2009, 11:51

"Сьогодні для кожного, хто мислить і намагається бути чесним перед Богом, існує вибір: зустрічати загрози і випробування стоячи на ногах, – чи зігнувшись або й ставши в характерну позу. Нині Спілка письменників деградована, керівництво її значною мірою корумповане, провід Спілки переважно становить собою товариство холуїв Яворівського і графоманів. Довкола керівника Спілки утворився вакуум. Поважні, авторитетні письменники або були витіснені з керівництва, або ж самі відійшли, не бажаючи мати справу з одіозними персонажами..." – повністю інтерв'ю із цинічно звільненим з посади головного редактора "Літературної України" Михайлом Сидоржевським можна прочитати за посиланням http://inlit.com.ua/node/3673.

Колись я вже зачіпав тут цю неоднозначну тему, і навіть вдалося спровокувати певну дискусію. Але час минає, багато речей міняється, і тільки щира романтика залишається незмінною. Це я мав би так жартувати. Але що б не відбувалося, я всерйоз продовжую відчувати себе романтиком і оптимістом. А тому все більше "пишучих" людей перестаю вважати письменниками у своєму, патріотично-романтичному сенсі цього поняття.

Тому що в моєму розумінні, письменник – це той, кого пече, болить і рве душу від тотальної гидоти, яку зараз спостерігаємо на наших "верхах", хто не терпить брехні, несправедливості, лицемірства та іншого паскудства, в яке нас все глибше прагнуть занурити наші нікчемні зверхники. І зовсім не той, хто "за шмат гнилої ковбаси" (от вже воістину геніально сформулював Т.Г.!) лиже цим зверхникам ду..., вибачте, п'яти і на задніх лапках дріботить перед кожним, хто хоч копійку тримає в руці.

Але власної дрібноти їм мало, треба ще й з "неугодними" на місце поставити! Це я говорю про недавнє виключення зі Спілки письменників письменниці Галини Тарасюк та звільнення з посади головного редактора "Літературної України" Михайла Сидоржевського. Все дуже просто – якщо ти думаєш інакше, ніж таваріщ Яворівський, "ізвольтє пойті вон". Але поспішив він цього разу – регіонально-бютівської "ширки" не вийшло, тому безкарно такі речі "придворному письменникові над письменниками" не минуться. І його поплічникам, які, як у кращі сталінські часи слухняно підіймали руки за розпинання своїх же колег – також.

Пропонуючи шановним читачам "УП" прочитати зацитоване вище інтерв'ю з М. Сидоржевським, я ще раз і ще раз хочу закликати всіх – люди, будьмо громадянами! Не дозволяймо цій публіці відродити тоталітаризм – найзапопадливіші, як правило, під ніж потрапляють першими. Невже важко озирнутися трохи назад, проаналізувати історію і зробити висновки про ймовірне майбутнє? Чи власний шлунок геть вам заступив прояви письменницького інтелекту та прозріння?

powered by lun.ua
Коментарі — 6
Неюля _ 06.03.2010 16:05
IP: 77.52.37.---
БЛУД. Штрихи до портрета В. Яворівського | Інша література3 вер. 2009... Жодних публіцистичних роздумів Володимира Яворівського там немає... Марія з полину в кінці століття; біографія К.Білокур Автопортрет з...
www.inlit.com.ua/node/434

Раджу ознайомитися.
sandiga _ 11.06.2009 07:17
IP: 91.203.27.---
Це було б смішно, якби не було так трагічно. Але не для мене. А для мене. Бо я у Спілці за 32 р. набулася і надивилася, і ще не так розпинали стукачі і холуї режиму. Трагічно, що уся ця "рада" продажна вважає себе поводирями нації. Від кількох злодії врятуватися не годна, а рятує словесно Україну. Більше того, усі вони за щось віддячують Я-вору: за премійку, гроші в конверті на ліки, посаду. Але ж, люди, отямтесь! На те й ми обрали його, щоб дбав про нас як творців літератури, а не холуїв і сраколизів! І відкрито, виконуючи програми соціального захисту, яких у Спілки нема, бо є програма прихватизації! А мене, Галину Тарасюк, ви ні звідки не викинули. Отямтесь! Ця ганебна рада собі зрада, ввійде в і сторію, як 37 рік увійшов. Як увійшли 70-ті роки чистки Спілки за партійним принципом. Доноси не горять, пане яворівський. Сьогодні їх друкують у книжках і газетах, та прийде час, коли прийдеться відповідати. Уже прийшов.! І це кажу я, Г. Тарасюк. Молодь вам не простить.
luluska _ 09.06.2009 17:59
IP: 195.64.226.---
Так, Яворівський рідкісний холуй... Таким людям не місце в Спілці письменників...
Сергію, бажаю вам успіхів в боротьбі за правду...
Можливо, варто розпочати якусь інтернет-кампанію з метою зміни керівництва Спілки письменників?
Андрей-с-Востока _ 09.06.2009 14:48
IP: 92.112.54.---
Правильно, Сергей, боритесь. Пора повыкидывать БЮТ из всех щелей.
gulya _ 09.06.2009 12:35
IP: 212.1.104.---
Дарую:

Ви, браття, всі заручники дресс коду.

Майбутнє стелить вам второване життя.

Та, попри це, забудьте про свободу,

БО ВИ – РАБИ НОМЕНКЛАТУРНОГО СМІТТЯ!
godo _ 09.06.2009 12:04
IP: 94.27.115.---
Сначала думал, что пан ПАнтюк что-то не получил в спилке яворивского... но инфа про Галину Тарасюк как-то неприятно резанула... все возвращаеться на круги своя и скоро яворивские снова будут писать свои "овсы цветут"
Зеленський31 Уряд реформ407 Корупція1350 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter