Сергій Пантюк Український письменник

Відкритий лист громадських активістів до лідерів опозиції

09 січня 2013, 23:36

Від автора блогу. Нещодавно я розмістив тут критичний матеріал щодо сумнівних оборудок зі спілчанським майном з боку колишнього голови НСПУ В.Яворівського. Допис спричинив певний резонанс і завдав чимало роботи "песикам бобикам", як колись називали тих, кого тепер гордо іменують ботами чи ботиками. Але це дрібниці. Дивує інше – цілком поважні та шановані люди почали мені говорити за змістом таке: "Навіщо ти "свого" б'єш? Ну всі знають, хто є хто, але ж нам треба разом триматися". Схожа ситуація і з листом, який публікую нижче – хлопцям теж натякали, мовляв, навіщо "своїх" критикуєте?

Вибачте, панове, але я впевнений на всі 200 відсотків: поки ми не перестанемо ділити злодіїв та корупціонерів на своїх і чужих, нормальної країни ми не побудуємо. Коли держава вся розбухла від корупції, опозиція має бути насправді кришталево чистою. Інакше відверті негідники тицятимуть нас носом – а ви хіба не такі самі, як ми? Я цього не хочу. Тому й залюбки розміщаю цей матеріал.

Пи.Си. для проплачених коментаторів: мені за публікацію ніхто не платив.

Лідерам опозиційних сил

Арсенію Яценюку, Віталію Кличку та Олегу Тягнибоку

Відкритий лист

Щодо усунення корупційних правопорушень

при освоєнні місцевими представниками опозиційних сил коштів,

виділених на захист української мови


Шановні лідери української опозиції!

Курс нинішнього уряду в гуманітарній сфері вимагає дієвої відповіді від опозиції та запровадження нею альтернативної політики, принаймні, на рівні усіх тих адміністративних одиниць, де у місцевих радах є опозиційна більшість.

У програмних документах опозиційних партій йдеться про захист української мови, а Опозиційним урядом, ще 6 травня 2010 року, було підтримано запропоновану громадськістю ідею про запровадження місцевих програм розвитку української мови, української культури, історичної свідомості. Львівщина стала єдиним регіоном, де почала діяти така обласна програма.

Вважаємо, що подібні місцеві цільові програми мають включати чіткі цілі та вимірювані завдання, критерії ефективності досягнення цих цілей і завдань, конкурсні механізми для відбору виконавців частини заходів. Розробка та моніторинг реалізації таких програм має здійснюватися із залученням експертів і базуватися на відповідних соціологічних та інших дослідженнях, кількісних та якісних показниках результативності.

Громадською антикорупційною експертизою виявлено тенденцію спрямовування коштів львівської "мовної" програми на малоефективні заходи, серед іншого пов'язані з фінансуванням власних чи партійних проектів депутатів обласної ради. Ці ініціативи депутатів прямо прописано в протоколах профільних комісій обласної ради, зокрема, від 7 липня 2011 р., 19 листопада 2012 року тощо.

Звертаємо Вашу увагу на явний конфлікт інтересів через поєднання Орестом Шейкою керівництва профільною гуманітарною комісією обласної ради та бізнесової діяльності, пов'язаної з освоєнням ним "мовних" коштів Львівщини, розподілених за участі цієї комісії. Адже цей представник "Фронту Змін" є директором Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Гердан", яка стала монопольним освоювачем "мовних" коштів львівського обласного бюджету за перші 8 місяців 2012 року, і, одночасно, головою постійної комісії Львівської обласної ради з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації. Підписом О.Шейки як голови депутатської комісії погоджуються річні кошториси тих управлінь Львівської облдержадміністрації, які є виконавцями заходів "мовної" програми. Відтак ці ж управління ОДА доручають освоювати бюджетні кошти безпосередньо О.Шейці, через підписання з ним як директором ТзОВ Компанія Гердан" угод про здійснення заходів і актів виконаних робіт, щоправда, як свідчать матеріали громадського розслідування, без виконання значної частини таких робіт! (http://galinfo.com.ua/news/124352.html)

Громадською перевіркою встановлено, що ТзОВ "Компанія Гердан" всупереч акту виконаних робіт від 17 серпня 2012 року, досі не виготовила поліграфічні каталоги, які становили більшу частину бюджету профінансованої на суму 99,9 тисяч гривень виставки сучасного мистецтва (захід N4 "мовної" програми), яку в червні 2012 року було безплатно експоновано у Львівському палаці мистецтв. О.Шейка 18 та 22 жовтня 2012 року зі сторінок преси оголошував про початок заходу N5 програми – всеукраїнського конкурсу "Історія, яка нас об'єднує" (http://zik.ua/ua/news/2012/10/19/374459), але до кінця року зазначений захід проведено не було. Та це не завадило О.Шейці у листопаді 2012 року "провести" через свою депутатську комісію, особисто озвучити і пролобіювати на сесії рішення обласної ради про збільшення фінансування іншого заходу програми (N14, "Сторінки історії"), який вже виконувала очолювана ним компанія. Станом на 8 січня 2013 року, попри акт виконаних робіт, відповідальне управління Львівської ОДА досі не отримало від ТзОВ "Компанія Гердан" 1700 комплектів нібито випущених широкоформатних двосторонніх плакатів з історії України, хоча О.Шейка презентував плакати ще 1 листопада 2012 року на заході до річниці ЗУНР (http://www.irf.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=38939:2013-01-08-12-32-03&catid=23:news-cs&Itemid=64).

Отже виконання львівської "мовної" програми стало проявом низької ефективності, безсистемності та очевидної корупції.

Для виправлення ситуації закликаємо Вас:

- взяти під особистий контроль дотримання антикорупційних стандартів при реалізації місцевих цільових програми щодо розвитку української культури, мови, історичної свідомості на Львівщині та в інших регіонах України;

- ініціювати припинення позаконкурсного фінансування коштом розвитку української мови власних чи партійних проектів, пролобійованих депутатами місцевих рад;

- замінити кращим фахівцем поліграфіста О.Шейку (пов'язаного з конфліктом інтересів і корупційними правопорушеннями) на посаді голови профільної гуманітарної комісії Львівської обласної ради.

Олег Яценко, кандидат наук з державного управління, експерт Інформаційно-аналітичного центру "Логос"

Дмитро Жданов, голова ВМГО "Студентське братство"

Святослав Грабовський, ВГО "Рух добровольців "Простір Свободи"

Віталій Іванов, голова Правління ЛОМГО "Учнівське братство"

Тарас Гривул, кандидат історичний наук

Віра Боженко, "Союз Українок"

powered by lun.ua
Коментарі — 39
GDR _ 17.01.2013 20:18
IP: 46.174.244.---
Я давно вже знаю що Яворівський цинічна паскуда з БЮТоголової гвардії. Це гівно а не опозиція!
Треба обирати національну демократію УНП, КУН, НУ, УП Собор де точно немає паршивих пристосуванців на кшталт Яворівського.
MunichRe _ 13.01.2013 08:10
IP: 88.65.34.---
Валерий Магала:
menue path: uebersetzer – Russisch/Ukrainisch
vixola _ 12.01.2013 23:01
IP: 92.112.52.---
Ну, просто шквал зацікавленості темою!
Просто не втовпишся комиента сюди засунути.
Ох же ж, Сергій Дмитрович! Ох же ж, як тонко все прорахував і зробив! Шо то значить – талан!!!
Нєзнайка _ 11.01.2013 10:55
IP: 178.94.119.---
Я щось не врубаюся, Кролик обіцяів відмінити закон про нацменшини Калєсніченкі, як тільки прийде у Верховну Раду. Ну вже прийшов, і чому мовчить, ніби гівна в рот набрав? Коли вже вони відмінять цей закон?
vixola _ 10.01.2013 15:24
IP: 92.112.176.---
Давайте не забувати: всіх, хто тут пише проти або ж критикує, або ж не згоден, пан Пантюк зобов"язався сприймати як проплачених тролів та ботів, що їх раніше звали "песиками бобиками" (Серьога знає, бо сам вийшов з таких).
Тому – разом підтримаємо гарних і заплюємо ганьбою всіх продажних тварюк!
А я от що спозираю: з появою влади голубих виявилося, що й на Західній Україні паскуд – хоч греблю гати!
Як порахувати, то кожен третій! Як не кожен другий...
До й цікаво мені: а де ж у нас СПРАВЖНЯ Україна???
Може, Пантюк знає? Але, він не опускається до спілкування з ботами/тролями.
Ed Ostapenko _ 10.01.2013 13:48
IP: 178.214.195.---
Забавное обращение. В том смысле, что Нельзя красть деньги, выделенные на "языковой вопрос"...А другие деньги, значит красть можно?
Jeka _ 10.01.2013 13:03
IP: 95.132.220.---
Сміливі писати до опозиції! А напишіть та витребуйте у Ківалова та Колісниченка хто і скільки їм заплатив за мовний закон.
boa111 _ 10.01.2013 12:40
IP: 193.17.217.---
Але хоробра ж у нас опозиція!!! Незважаючи на такі складні умови, коли прокуратура і міліція ригівська, а не своя, прикормлена хоробро продовжують красти, не бояться! Ну молодці!!! Слухайте, а може, вони вкрадене направляють на благі справи боротьби зі злочинцями при владі? Тоді таке можна пробачити... тільки де результат???:)
Валерий Магала _ 10.01.2013 12:32
IP: 91.197.51.---
MunichRe:
Валерий Магала:
a1uebersetzer.de
Писати на мейл Монікі?
kpa _ 10.01.2013 12:30
IP: 89.252.10.---
Ну то й шо, що хлопець цинічно розпилив у власну кишеню пару сотень тисяч бюджетних гривень до яких зміг дотягнутися (він же ж опозіціонер, йому можна). Тільки завтра, якщо опозиція на голосних лозунгах дорветься до влади, то таки хлопці також почнуть пилити до чого дотягнуться і опиратися будь-яким змінам, вони ж розповідатимуть які вони патріоти, як їм за мову, україну, народ, боляче! А мо й раніше, підійде до такого хлопця Андрій Петрович, наприклад, і запропонує (банку варення та корзину печення) або сізо та буцигарню (бо красти безкарно в цій країні мають право лише члени ПР). Що вибере цей хлопець?
boa111 _ 10.01.2013 12:28
IP: 193.17.217.---
З ригами все ясно, їх, кінчених, вже не перевиховаєш. Їм – смерть після повалення... АЛЕ, з такою опозицією злодійкуватою цього не зробиш, тому їх учить треба любити Батьківщину! Насправді, зараз є чудова нагода привчити опозицію не красти. Що може бути краще за жандарма в особі прокуратури і правоохоронних органів підпорядкованих ригам? Матеріали громадських перевірок з виявленими зловживаннями опозиційних політиків не сюди, а В ПРОКУРАТУРУ! Двоє вже сидять (Тимошенко Ю. та Луценко Ю.). Але це, як видно, не дуже вгамовує крадунів-опозиційників... Ну тоді і їм пора на казенні харчі! Глядиш і посвітлішає над Україною морок грабунку і неправди!!!
MunichRe _ 10.01.2013 12:27
IP: 88.65.43.---
Валерий Магала:
a1uebersetzer.de
Віктор Татарин _ 10.01.2013 12:16
IP: 46.247.185.---
Хто свій хто чужий? Свій той, хто не дає й не бере хабарів., не замішений в корупційних діях. Якщо пан Яворівський такий білий й пушистий, хай спростує, що він такий у судовому порядку. Доведе свою непричетність до корупційних дій.
Валерий Магала _ 10.01.2013 11:48
IP: 91.197.51.---
Тролі прокинулися. Класна робота, прокидатися, коли всі вже порозходилися. Мені здавалося, в Росії сонце раніше сходить...:)
andropetr _ 10.01.2013 11:28
IP: 195.18.28.---
Оце і є прояв громадянського суспільства. Державну систему і систему місцевого самоврядування так і слід контролювати. І якщо лідери опозиції на це та інші прояви корупції не будуть реагувати то їх слід гнати з ВРУ.
artemiy2012 _ 10.01.2013 11:11
IP: 77.122.5.---
та оппозицию больше интересует блокирование трибуны,а не война с коррупцией. Это ж забавнее
Tuvomy _ 10.01.2013 11:08
IP: 93.78.35.---
Правильно!!! "Бий своїх, щоб чужі боялись". Полтава.
azer _ 10.01.2013 11:05
IP: 217.196.166.---
Sam U:
Донос говорите? Тогда не спрашивайте, почему у нас нет идейных лидеров. Потому, что вам они не нужны, коль защищаете тех, кто любую идею превращает в кучу навоза... Хирург удаляет нарыв для того, чтобы человек выздоровел. Если не хотите выздоровления, ваше дело. Клиент всегда прав... Единственная просьба, не вините после этих слов о доносе никого, кроме себя, в ущербности оппозиции...
=======
в чому причина успіху регіонів,вони не виносять сміття з хати,і якщо є радикальні якісь дії,то роблять це без резонансу, ...і якщо вже про медицину,то є таке поняття як лікарська таємниця і не зашкодь,а тут черяк на дупі,то повідрізати потрібно руки,ноги і ще розголосити що пацієнт був психічно хворим,
Kuzja _ 10.01.2013 10:47
IP: 80.243.150.---
Убогий матеріал. Заздрісний і не конструктивний. Автор з мисленням стукача.
НЛО _ 10.01.2013 10:44
IP: 93.74.232.---
Гарний виверт – прикривати власну пантюкову і К* дупу людьми, які борються з лайном.
Пантюк, а де Спілка? А де ви? Чи тільки й спромоги, що ретранслятором?
На чужому горбу в рай?
Перейменуйтеся на Спілку гризунів, чим є насправді.
Sam U _ 10.01.2013 10:34
IP: 83.170.97.---
Донос говорите? Тогда не спрашивайте, почему у нас нет идейных лидеров. Потому, что вам они не нужны, коль защищаете тех, кто любую идею превращает в кучу навоза... Хирург удаляет нарыв для того, чтобы человек выздоровел. Если не хотите выздоровления, ваше дело. Клиент всегда прав... Единственная просьба, не вините после этих слов о доносе никого, кроме себя, в ущербности оппозиции...
saynoeuro2012 _ 10.01.2013 10:31
IP: 92.49.206.---
Ви, пане Пантюк, не українець, і тому ніколи не зрозумієте. Тому що для українця красти то не злочин, а чеснота. Чому Януковоча не люблять – бо він же не українець, тому красти не має права. А от українці мають право красти. На своїй богом даній землі.
Валерий Магала _ 10.01.2013 10:17
IP: 91.197.51.---
MunichRe:
Валерий Магала:
більш як 20 р. але принипово не граюся у соцмережі. може, спробуємо через адмінуп?
Я теж не граюся. Але менше з тим. Треба просто зайти і там є мій mail.
MunichRe _ 10.01.2013 10:02
IP: 88.64.31.---
Валерий Магала:
більш як 20 р. але принипово не граюся у соцмережі. може, спробуємо через адмінуп?
rfhf _ 10.01.2013 09:31
IP: 46.202.161.---
Потрібно скликати засідання верховної ради за участю президентата. Прийняти закон,яким відмінюють пільги президенту (нинішньому і бувшим),депутатам (нинішнім і бувшим),суддям,прокурорам. Відмінити їм же непомірні за виплатою,та надмірні за типу"заслугами,самонараховані пенсії,та зарплати.
Слуги народу мають бути рівніші за народ, а жити на мінімізовану зарплату на період кризи.
Стане людям краще жити,тільки потім матимуть право на премію
А поки зась!!!
На ділі ж Служаки НАРОДУ наприймали указів, законів та постанов,якими заборонили прозорі тендери та закупівлі,відмінили декларування своїх ВИДАТКІВ,а головне ховають як,на що і куди витрачаються Бюджетні гроші!!!!!!!!!!
-Від теперішньої влади в мене одне враження-розкрадають державне і приватне,роздаючи собі рідним!!!!!!!!!!!
-ГАНЬБА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! І це м'яко кажучи!!!!!!!!!!!!!!!!
Юлі ВОЛЮ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter