Валерій Пекар Співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна

Хроніки Національної ради реформ. 19 квітня 2016. Перше засідання з новим урядом

25 квітня 2016, 07:37

18-е засідання Національної ради реформ, перше у 2016 році, відбулося 19 квітня після тривалої перерви: останнє попереднє засідання аж у грудні ознаменувалося киданням склянки з водою, а призначене після того було скасоване, бо якраз за день до того відставкою Айвараса Абромавичуса розпочалася урядова криза.

Як завжди, стиль цих нотаток є безстороннім, репортажним, за випадком стислих особистих коментарів, поданих [у квадратних дужках]. Хто хоче почитати мої власні оцінки та передбачення, для цього є окремі статті.

На засіданні був аншлаг: кількість віце-прем'єрів в уряді така, що стільців за круглим столом вже не було куди ставити. Однак відсутність Арсена Авакова, Павла Петренка і ще декількох міністрів врешті дозволила всім розміститися.

Відкриваючи засідання, президент Петро Порошенко, не приховуючи задоволення, відзначив, що воно ставить крапку у довгій історії політичної кризи. Він підкреслив, що новопризначений уряд водночас професійний і політично відповідальний. Тепер, наголосив президент, треба надолужити згаяний час і подолати відставання. Президент перелічив ключові реформи, які потрібно зробити (про це детальніше нижче). Він особливо підкреслив, що закон про державну службу набуває чинності 1 травня, хоча окремі речі треба доопрацювати у Верховній Раді (як ви знаєте, певні сили його хочуть відтермінувати). З огляду на обсяг роботи, потрібно пришвидшити процедуру погодження і розгляду законопроектів, підкреслив президент і повідомив, що буде активно користуватися своїм правом законодавчої ініціативи та правом визначати певні законопроекти як невідкладні.

Боротьба з корупцією, зазначив Порошенко, має вестися у тому числі шляхом дерегуляції, щоб не було за що платити хабарі. З четверга, сказав він, відбуватимуться зустрічі з підприємницькими спільнотами, і я як президент готовий стати їхнім першим союзником. Але першою проблемою бізнесу є відсутність справедливого суду, це ключовий елемент покращення інвестиційного клімату. У нас вибір не між існуючим проектом судової реформи та ненаписаним кращим, а між змінами і консервацією старої системи, підкреслив він. Позачергове питання, сказав Порошенко, – це деофшоризація, і тут у нас є шанс стати першопрохідниками.

Завершуючи розлоге вступне слово, президент зазначив: наша настільна книга – це угода про асоціацію з Євросоюзом, і всі концепції мають з нею узгоджуватися. Він повідомив про розмову із президентом Єврокомісії Юнкером, що має відбутися у четвер, та очікуваний візит єврокомісара Хана, отже, скоро з'явиться новина, що Єврокомісія передає питання затвердження безвізового режиму для України на розгляд Європарламента та Ради Європи.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман розпочав зі слів, що уряд усвідомлює свою відповідальність. Нам потрібно реформувати всі сфери життя. У середу перше засідання уряду, і за 30 днів маємо підготувати операційний план. Розпочати треба із внутрішньої реформи уряду [про це експерти говорять вже півтора роки], бо погодження тривають місяці. Міністерства мають активно працювати з парламентськими комітетами, громадянським суспільством, експертним середовищем. У своєму доволі стислому виступі прем'єр зупинився на трьох позиціях. (1) Митниця. Тіньові потоки це виклик всім нам, ми там наведемо порядок, але уряд не впорається без підтримки інших відповідних державних органів. (2) Контролюючі органи. Все, що стосується уряду, буде дуже жорстко. Ті, хто тероризує бізнес, відповідатимуть на засіданні уряду. (3) Бізнес-клімат. Багато питань може бути вирішено адміністративним способом [тобто без змін до законодавства].

Голова Верховної Ради Андрій Парубій почав із вибачення за затримку початку засідання більше ніж на годину. Парламент звільняв суддів, що порушили присягу, і ми хотіли завершити це питання, сказав він. Спікер парламенту підкреслив, що важливо налагодити комунікацію із суспільством, адже її слабкість грає на руку Путіну, що прагне дестабілізації. Ніколи в такі стислі терміни не було таких великих змін, зазначив він і навів приклади: відкриті реєстри, поліція, антикорупційна прокуратура, декларування, НАБУ, НАЗК і так далі. Відбуваються великі зміни у психології, підкреслив голова Верховної Ради, і навів приклад: поліція не бере хабарів – чи можна було таке уявити кілька років тому? В якості інших прикладів він навів декомунізацію та припинення закупок газу в окупанта. Запорука успіху, зазначив Парубій, у співпраці всіх гілок влади. В усі часи українці програвали через розбрат, і навпаки, наша сила – у консолідації. Завершуючи, спікер ще раз перелічив пріоритети реформ, наголосив на першочерговості судової і на тому, що проґавили декілька місяців, тож маємо надолужити.

Першим питанням порядку денного були результати діяльності Національної ради реформ у 2015 році та план на 2016. Дмитро Шимків зазначив: проведено 17 засідань, обговорено понад 30 тем, прийнято 209 рішень, понад 70% з них знайшли втілення у нормативних документах. За рік по пріоритетних реформах було ухвалено понад 350 нормативно-правових актів. [Від себе зазначу, що масштаб нормативно-правових змін у країні у 2015 дійсно небачений, але суспільство незадоволене через слабкі результати впровадження цих змін у реальну інституційну практику.] Звіт по моніторингу реформ можна подивитися тут: http://reforms.org.ua/report/2015/ukr.pdf. На малюнку наведена узагальнююча карта, а дуже детальні показники подивляться ті, кому потрібно [тут маю згадати із вдячністю своїх колег – експертів Громадянської Платформи Нова Країна, з якими ми розробляли рік тому цю систему показників].

Дмитро Шимків зазначив, що дві реформи – державного управління й охорони здоров'я – знаходяться у червоній зоні контролю. [На засіданні моє місце було поруч з Ніною Южаніною, і ми разом посміялися, що податкова реформа пофарбована зеленим із начебто 82% виконання, що дуже далеко від реальності, адже реформа не проведена. Це наслідок відсутності незалежного проектного менеджера, отже, й незалежної оцінки. На щастя, це єдиний виняток серед усіх реформ, але міністру фінансів Олександру Данилюку треба звернути увагу.]

Дмитро поділився результатами експертних опитувань: 5 найбільш успішних реформ включають держзакупівлі (шана Максиму Нефьодову, Олександру Стародубцеву та команді ProZorro), децентралізацію, реформу правоохоронної системи, дерегуляцію та реформу фінансового сектору. Натомість 5 найменш успішних реформ – виборче законодавство [про обіцянки просто забули], охорона здоров'я [фактично не розпочата], державне управління [гальмувалося весь рік], судова реформа і реформа енергетики. Шимків наголосив на необхідності планів із чіткими строками, визначенні чітких цілей, формуванні команд і лідерів реформ [на мій погляд, із цим у новопризначеному уряді подекуди є проблеми].

Найвищі 6 пріоритетів на 2016 рік за даними експертного опитування, підкреслив заступник глави АП, – реформа державного управління, судова, антикорупційна, дерегуляція, податкова та децентралізація. Ці реформи і стануть пріоритетами 2016 року, а також управління держвласністю та приватизація, енергетика та енергоефективність, освіта, охорона здоров'я, культура, національна безпека і оборона.

Дмитро Шимків зазначив, що у 2016 році проектні офіси реформ (на вимогу донорів) мають переміститися із секретаріату Національної ради реформ до виконавчої влади, під "дах" віце-прем'єра з європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе.

Другим питанням порядку денного був розгляд пропозицій щодо першочергових заходів у реформах, які Адміністрація Президента та секретаріат Національної ради реформ підготували на допомогу новопризначеному уряду (ця робота виконувалася паралельно спробам розв'язати політичну кризу, тож уряд отримав непоганий подарунок на день народження). Борис Ложкин представив два великих документи:

- Пакет пропозицій до плану дій з реформ на 2016 рік (87 сторінок формату А4 із конкретним добре структурованим переліком необхідних нормативних документів, строками, відповідальними та посиланнями на стратегічні документи),

- Пропозиції на 100 днів уряду (39 сторінок формату А3 із потижневим [!] планом роботи у формі діаграм Ганта по 13 першочерговим реформам).

Коментуючи першочергові плани, глава АП зазначив: в рамках зобов'язань по угоді з МВФ на суму 1,7 млрд доларів США (що додатково дає можливості отримати гарантії Уряду США на суму 1 млрд доларів) ми мусимо прийняти 19 законопроектів. У рамках виконання зобов'язань перед ЄС (контракт з розбудови держави, макрофінансова допомога, разом 705 млн євро) – 5 законопроектів. Це все терміново. Далі, до кінця року, наступна програма з МВФ на 1,7 млрд доларів, наступний транш макрофінансової допомоги на 600 млн євро, і так далі, а ще, окрім МВФ та ЄС, існує низка двосторонніх угод, так що сумарна ціна питання – 5 млрд. Разом у 2016 році має бути розроблено і прийнято 129 законопроектів у сфері судової реформи, фіскальної та бюджетної політики, дерегуляції та конкурентної політики, реформи інфраструктури, енергетики, сільського господарства тощо.

(Тут президент нагадав, що серед термінових зобов'язань України, окрім законів, також призначення генерального прокурора.)

На завершення Борис Ложкин запропонував заходи із підвищення ефективності роботи уряду: збільшення ролі міністрів у кадрових питаннях, надання віце-прем'єрам прав щодо контролю міністрів, підвищення ролі урядових комітетів тощо.

В обговоренні цих вагомих (у тому числі в буквальному сенсі) документів були висловлені різні думки. Дехто вважає 129 законопроектів нереалістичним планом. Ложкін заперечив: багато законопроектів вже готові, їх треба лише внести наново від імені уряду, тож все це уряду по силах. Президент підкреслив, що у переліку багато галузевих законопроектів, які мають відношення до зони вільної торгівлі, зокрема, захисту інтересів українського бізнесу. Ложкін закликав парламент голосувати не так, як минулого року, і реально підтримувати уряд. Данило Пасько нагадав, що низка законопроектів щодо покращення умов ведення бізнесу давно лежить у парламенті, і зауважив, що нічого не сказано про ринок землі. Президент відповів, що треба формувати громадську думку з цього приводу. Народний депутат Максим Бурбак поскаржився на "законодавче цунамі" (велику кількість законопроектів, що вносяться депутатами). Його підтримав прем'єр-міністр Володимир Гройсман: лише 7% законопроектів приймається, тож решта просто з'їдають ресурси парламенту. Голова Верховної Ради Андрій Парубій похвалився вилученням з профілю народного депутату кількості внесених ним законопроектів як показника ефективності роботи, тож "цунамі" буде притамовано.

Я запитав президента, чому із переліку урядових пріоритетів реформ на 2016 рік зникла податкова реформа, адже вона фактично була перенесена на перше півріччя цього року. Спочатку ми розглянемо це питання на Нац раді реформ, відповів він, і вже потім поставимо у пріоритети уряду. Володимир Гройсман підкреслив: ми не зробили податкову реформу у 2015, а ще більше дестабілізували ситуацію. Нам треба розглянути проекти, зробити один документ (а для цього кожен мусить бути готовим чимось поступитися), використати допомогу команди міжнародних радників Бальцеровича-Міклоша, завершити всю роботу до початку бюджетного процесу і встановити мораторій на зміни податкового законодавства на 3, а краще 5 років, зазначив прем'єр-міністр. Голова НБУ Валерія Гонтарева підкреслила, що у поточному році ми не можемо знижувати податки, бо маємо зобов'язання перед МВФ; вже 8 місяців немає чергового траншу, тож спочатку отримаємо його, а на наступний транш будемо передомовлятися. [Тут не можу не зазначити, що податкова реформа включає не лише зміну ставок податків, але й реформу адміністрування та зменшення тиску фіскальних органів, і це спокійно можна зробити.]

Після детального розгляду питання про першочергові заходи в реформах було відносно коротко розглянуто ще два питання: про деофшоризацію та стан судової реформи.

Народний депутат, голова парламентського комітету Ніна Южаніна у своєму виступі зазначила, що в українському законодавстві відсутні поняття "офшорна юрисдикція", "низькоподаткова юрисдикція", "офшорна країна", "офшорна зона". Необхідно імплементувати в Україні план дій, прийнятий в ОЕСР 2013 року, щодо попередження виведення прибутку з оподаткування. Це передбачає автоматичний обмін податковою інформацією, посилення контролю над трансфертним ціноутворенням тощо. Водночас треба ввести в законодавство поняття "контрольовані іноземні компанії", що загальновживане майже в усіх країнах ОЕСР. Окрім того, треба зробити ще декілька важливих кроків: унеможливити участь офшорів у держзакупівлях, отримання дотацій та преференцій. Але водночас важливо утриматися від популізму, на кшталт запропонованих окремими політичними силами офшорних податків і мит: адже, не розуміючи процесів інвестування міжнародними компаніями, можна невдалими діями відвернути їх від України. Підтримуючи пані Южаніну, президент наголосив: ми говоримо про запобігання ухилення від оподаткування кінцевим бенефіціаром, тобто фізичною особою.

Насамкінець заступник глави АП Олексій Філатов доповів про стан та перспективи судової реформи. [Значна частина суспільства вважає її реформою N1.] Стратегія реформи включає конституційні зміни, а також зміни до законів про судоустрій, статус суддів, адвокатуру, систему виконання, до процесуального законодавства, і водночас із законодавчими змінами – оновлення органів, відповідальних за суддівську кар'єру, а врешті системне оновлення суддівського корпусу в цілому. Певна частина цього вже виконана: прийнятий закон "Про забезпечення права на справедливий суд", оновлений склад Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, розпочато кваліфікаційне оцінювання (правда, із затримкою, бо через опір системи довго узгоджували нормативні документи). На черзі – внесення змін до Конституції, які узгоджені як Венеціанською комісією, так й експертними спільнотами. Ці зміни включають дієві механізми оновлення суддівського корпусу через обов'язкове для всіх оцінювання та чітко прописані підстави для звільнення, а також заходи щодо деполітизації та забезпечення незалежності судів, щодо оптимізації системи та багато антикорупційних запобіжників на кшталт конкурсності набору, вимог легальності майна тощо. [На жаль, слабо віриться у можливість набрати у парламенті 300 голосів навіть за дуже правильні речі.] Отже, наступні кроки – вимагати від парламенту голосування за зміни до Конституції та законопроект 4180 про судоустрій, а водночас активно проводити кваліфікаційне оцінювання суддів. Щоб завершити на позитивній ноті, скажу, що будемо сподіватися на пришвидшення судової реформи.

powered by lun.ua
Коментарі — 59
Pixel _ 25.04.2016 18:35
IP: 94.178.192.---
-vts-m-:
Pixel:
-vts-m-:
Pixel:

ЛИЦІВ ОЛГА...

...УКЛІННО ПРОХАЄМО ВАС ЦЬОГО НЕ РОБИТИ.

ЗВЕРТАЮ ВАШУ УВАГУ НА ТЕ, ЩО ЦЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ВАС НЕ МІСТИТЬ ЖОДНИХ ТЕРМІНІВ З ВАШОГО ЛЕКСИКОНУ. ТОМУ ЧЕКАЄМО ВІД ВАС, ЩО ВИ ТАКОЖ БУДЕТЕ ЧЕМНОЮ.
- – - – -
Піксель,
а...почему ви такой м \y/ д а к?
- – - – -
фОРУМЧАНИН -vts-m-, ВАС ПОПЕРЕДЖЕНО ЗА ХАМЬОЖ НА ФОРУМІ УП.
НАСТУПНИЙ КРОК – ІГНОР.
- – - – - -
Пашол в ж \o/п y, з а\c\p/ a н є ц!
- – - – - -
фОРУМЧАНИН -vts-m-, ЗА СИСТЕМАТИЧНИЙ ХАМЬОЖ ВИ – В ІГНОРІ НА ФОРУМІ УП
Владимир Беспалов _ 25.04.2016 18:33
IP: 176.36.100.---
Владислав Волошин:
Сейчас ты прав как никогда! Молодец сынок!
Так я всегда прав. Говорил же вам ещё давно что Путин – Xуйло, а вы мне не верили.
Теперь вот все уже убедились.
И даже справка у него есть, что он Xуйло.
Владимир Беспалов _ 25.04.2016 18:14
IP: 176.36.100.---
mihaylenco:
В нас відсутній найголовніший принцип управління. Пряму відповідальність в першу чергу має нести той, хто приймає рішення. В нас відповідальність несуть ті, хто до прийняття рішень жодного стосунку не має.
Абсолютно верно – основная проблема страны в отсутствии ответственности, прямым следствием чего является безнаказанность с сопутствующим беспределом.
Поэтому самым первым и самым важным шагом к реальным изменениям должно быть восстановление принципа верховенства права. Без этого все остальные "реформы" не стоят и введенного яйца.
Pixel _ 25.04.2016 17:51
IP: 94.178.192.---
-vts-m-:
Pixel:
-vts-m-:
Pixel:

ЛИЦІВ ОЛГА...

...УКЛІННО ПРОХАЄМО ВАС ЦЬОГО НЕ РОБИТИ.

ЗВЕРТАЮ ВАШУ УВАГУ НА ТЕ, ЩО ЦЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ВАС НЕ МІСТИТЬ ЖОДНИХ ТЕРМІНІВ З ВАШОГО ЛЕКСИКОНУ. ТОМУ ЧЕКАЄМО ВІД ВАС, ЩО ВИ ТАКОЖ БУДЕТЕ ЧЕМНОЮ.
- – - – -
Піксель,
а...почему ви такой м y д а к?
- – - – -
фОРУМЧАНИН -vts-m-, ВАС ПОПЕРЕДЖЕНО ЗА ХАМЬОЖ НА ФОРУМІ УП.
НАСТУПНИЙ КРОК – ІГНОР.
- – - – - -
Пашол в ж o п y, з а c p a н є ц!
- – - – - -
фОРУМЧАНИН -vts-m-, ЗА СИСТЕМАТИЧНИЙ ХАМЬОЖ ВИ В ІГНОРІ НА ФОРУМІ УП
руслан49 _ 25.04.2016 17:31
IP: 37.52.19.---
Британська медіа-корпорація BBC в понеділок поширила заяву щодо публікації британських ЗМІ про фільм "Хто збив MH17".
В ній компанія заявляє про перекручення даних про фільм.
"Насправді експерти розповіли програмі, що український винищувач навряд чи міг збити МН-17, тому що такі літаки не можуть літати на такій висоті", – йдеться в повідомленні компанії.

Виявляється бреше цей Владислав Вошин, що фільм розказує про те, як український винищувач збив МН-17. Кому вже можна вірити. Думав путіноїди кваліфіковано готують дезу. А воно не так.
Pixel _ 25.04.2016 17:01
IP: 94.178.192.---
-vts-m-:
Pixel:
УКЛІННО ПРОХАЄМО ВАС ЦЬОГО НЕ РОБИТИ.

ЗВЕРТАЮ ВАШУ УВАГУ НА ТЕ, ЩО ЦЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ВАС НЕ МІСТИТЬ ЖОДНИХ ТЕРМІНІВ З ВАШОГО ЛЕКСИКОНУ. ТОМУ ЧЕЄМО ВІД ВАС, ЩО ВИ ТАКОЖ БУДЕТЕ ЧЕМНОЮ.
Фсьо, отомстіл...
П.С. Пане Піксель,
а действітельно: почему ви такой мудак?
П.П.С. Шануймося (с)
- – - – -
фОРУМЧАНИН -vts-m-, ВАС ПОПЕРЕДЖЕНО ЗА ХАМЬОЖ НА ФОРУМІ УП.
НАСТУПНИЙ КРОК – ІГНОР.
mihaylenco _ 25.04.2016 16:44
IP: 37.55.146.---
Рада реформ...

Всі колегіальні органи в нас створені для відмазок. Будь які рішення приймаються одноосібно, на пеіному рівні. Колегіальні органи їх "легітимізують", розмиваючи, знеосіблюючи відповідальність. І все. Відповідальних немає. В решті решт, знаходять цапів відбувайлів.

В нас відсутній найголовніший принцип управління. Пряму відповідальність в першу чергу має нести той, хто приймає рішення. В нас відповідальність несуть ті, хто до прийняття рішень жодного стосунку не має.
Сергій Олексійович Бут _ 25.04.2016 16:06
IP: 176.112.1.---
Цікава інформація... Уважно прочитав... І довідку з переліком реформ проглянув... Все це, звичайно, добре... Але... Але... Кінцевим результатом всіх тих реформ має бути ріст ВВП... Ріст економіки... Ріст бюджету... А цього поки що не видно... Ми, пересічні, збіднішали хто в два, хто в три рази... І грантів у нас немає... От, дивлюсь, гривня начебто перестала "падати"... Вже дещо... Треба Порошенку з Гройсманом інтесивніше "крутитись"...
Елена Величко _ 25.04.2016 14:26
IP: 178.93.139.---
Пане Пекарю! Ви спитайте про соціально- економічні реформи, бо нічого окрім "скоротити", "забрати",
"підняти ціни" – нічого окрім цього не чути. Спитайте, чому мільйонні ЗП призначають при ніякій ЗП в Україні. Ви повинні розуміти, що від ЗП та соціалки,пропорцій ЗП та соціалки, а також ОРГАНІЗАЦІЇ економічної системи, залежить добробут людей.
А сам ДОБРОБУТ ЛЮДЕЙ – це є ЦІЛЬ, а не просто якісь там реформи.
Тобто НІЧОГО про основне не чути, здається бізнес дорвався до влади, але ми всі знаємо якість такого бізнеса, більш того, бізнес, що нищить країну – це не бізнес, але хочуть усі закони для себе.
Однак, бізнес – це теж служить для добробуту країни та народу, що в цьому контексті робиться?
руслан49 _ 25.04.2016 14:04
IP: 37.52.19.---
Владислав Волошин:
Вот теперь и будет хохлам суд, с полным пакетом доказательства их вины.
Только бы кацапы снова в ООН не наложили вето на суд.
Теперь то зачем,американцы то же не наложат – они сливают хохлов.
Промова Обами в Ганновері під час зустрічі з європейськими лідерами – "Російська агресія кричущо порушила суверенітет і територію незалежної європейської держави – України, і це викликає стурбованість у наших союзників на сході Європи, погрожуючи нашому баченню цілісної, вільної та мирної Європи... ми повинні допомагати Україні у проведенні економічних реформ і модернізації армії для захисту її незалежності"
Владимир Беспалов _ 25.04.2016 13:38
IP: 176.36.100.---
Владислав Волошин:
Владимир Беспалов:
Владислав Волошин:
"Пшлааа погань хохлопузая!!!! "
Это так наверное В.В.Путин ответит на мольбы хохлов!
Тока он шо-то так перебздел, что эта погань от него свалит, что пустился во все тяжкие.
Как все уже понимают – бояться было нечего, но бзданул Вован конкретно. Аж "руський мир" вздрогнул и скрепы открепились.
Нюхал что ли!?
Понятия не имею – у него такое лицо, шо хрен поймёшь нюхал он что-то или опять ботокса перелили.
Я думаю что он просто поддался порывам своего очка, которое перешло в режим "жим-жим" – тут ведь не просто Украина отчаливать собиралась, она ж могла б подать плохой пример подданым, что мол Царя можно завалить и от этого может быть лучше.
Хотя не исключая что что-то он таки нюхает – нести бред, который он несёт, вменяемый человек не в состоянии. По ходу у вас весь Кремль обнюханным ходит.
Miki2 _ 25.04.2016 12:56
IP: 178.94.14.---
Владимир Беспалов:
Miki2:
Главное в этой галиматье не её содержание, а то что она будет последним или предпоследним надгробным камнем на стране.
За 2 года Запад узнал про Украину немного больше, но в основном это негативная информация. И на сегодняшний день мы реально являемся failed state.
Поэтому любой бред на имеющемся у нас негативном фоне будет иметь благодатную почву – пусть ему не поверят, но "осадок останется".
И совсем всё по-другому было бы, если бы фон был позитивный и страна менялась бы.
Так что всё это уже не имеет значения. Как и все эти "реформы", которыми восхищается автор.
Всё, приехали.
Здравствуй, Россия, я вернулась, принимай.
Да я вас замечательно понимаю. За вот этот "имидж" всю украинскую власть (и предшествующие тоже все), - безоговорочно на зону. Весь корень здесь, не было этих внутренних врагов и Путину здесь нехрен было б делать с таким успехом
Владимир Беспалов _ 25.04.2016 12:43
IP: 176.36.100.---
Владислав Волошин:
"Пшлааа погань хохлопузая!!!! "
Это так наверное В.В.Путин ответит на мольбы хохлов!
Тока он шо-то так перебздел, что эта погань от него свалит, что пустился во все тяжкие.
Как все уже понимают – бояться было нечего, но бзданул Вован конкретно. Аж "руський мир" вздрогнул и скрепы открепились.
Владимир Беспалов _ 25.04.2016 12:27
IP: 176.36.100.---
Miki2:
...стверджує у стрічці, що має в розпорядженні перехоплену розмову двох агентів ЦРУ, які заклали бомбу на борт лайнера.
Главное в этой галиматье не её содержание, а то что она будет последним или предпоследним надгробным камнем на стране.
За 2 года Запад узнал про Украину немного больше, но в основном это негативная информация. И на сегодняшний день мы реально являемся failed state.
Поэтому любой бред на имеющемся у нас негативном фоне будет иметь благодатную почву – пусть ему не поверят, но "осадок останется".
И совсем всё по-другому было бы, если бы фон был позитивный и страна менялась бы.
Так что всё это уже не имеет значения. Как и все эти "реформы", которыми восхищается автор.
Всё, приехали.
Здравствуй, Россия, я вернулась, принимай.
Miki2 _ 25.04.2016 12:11
IP: 178.94.14.---
Так, аргументи на користь того, що Boeing-777 збили українські ВПС, подає Біллі Сікс, який названий журналістом-розслідувачем. Однак, один з авторів Bellingcat Хрісто Грозєв зазначає, що той має чіткий зв'язок з Росією. "Хочу побачити, чи розкриє ВВС, що "незалежний журналіст" Біллі Сікс у 2013 році був врятований з сирійської в'язниці Сергієм Лавровим", – написав він у Twitter.
Ще один герой фільму, росіянин Сергій Соколов, ще від часів Бориса Єльцина відомий як автор зрежисованого політичного компромату (і особисто зізнавався у цьому), стверджує у стрічці, що має в розпорядженні перехоплену розмову двох агентів ЦРУ, які заклали бомбу на борт лайнера.
Miki2 _ 25.04.2016 12:08
IP: 178.94.14.---
Владислав Волошин: – ШТАТНИЙ РОСІЙСЬКИЙ ТРОЛЬ
Miki2 _ 25.04.2016 11:23
IP: 178.94.14.---
Владислав Волошин: – ШТАТНИЙ РОСІЙСЬКИЙ ТРОЛЬ
Владимир Беспалов _ 25.04.2016 11:08
IP: 176.36.100.---
Валерій Пекар:
Вот человек, которого сложно упрекнуть в порохоботстве, самый популярный блоггер Украины, списочек составил специально для вас.
ibigdan.livejournal.com/18411264.html
И так все 25 лет...
Одни реформы и реформаторы. Аж не пройти.
Ihor Dovhaniuk _ 25.04.2016 10:54
IP: 46.200.126.---
- Пропозиції на 100 днів уряду (39 сторінок формату А3 із потижневим [!] планом роботи у формі діаграм Ганта по 13 першочерговим реформам – правильно – першочергових реформах).
руслан49 _ 25.04.2016 10:06
IP: 37.52.19.---
Владислав Волошин:
руслан49:
Вот теперь и будет хохлам трибунал,с полным пакетом доказательства их вины.
Тільки б кацапи знову в ООН не наклали вето на трибунал.
Vova Lutsenko _ 25.04.2016 09:15
IP: 130.211.95.---
а вот и ссылка на BBC

bbc.co.uk/programmes/b0791ns4
Miki2 _ 25.04.2016 09:13
IP: 178.94.14.---
Валерій Пекар:
Miki2:
Секретарем заходу є Дмитро Шимків. Я записую власні враження для того, щоб громадяни мали ще одне незалежне джерело інформації. Кому це не подобається?
Щодо совковості заходу не погоджуся. Совковість – це коли один виступає, а всі слухають й аплодують. Тут такого, на щастя, немає – щоразу виникають досить гострі обговорення. Був би совок, я би туди не ходив.
Валерій, я не менш 20-ти років працюю в недержавних організаціях, але паралельно маю великий стаж в виробничій сфері. Не буду повторювати оціночні меседжі політиків та експертів всього цивілізованого світу про ця бригаду, бо зараз вже практично всім громадянам держави і так зрозуміло, що від команди Порошенка просто по визначенню чекати СПРАВЖНІХ реформ – зась.
Валерій, совковість в українському варіанті, це коли можна говорити, що завгодно, але вирішує все – одна людина... Невже не так?))))))

Ходи, пиши, будемо читати, адже те, що ти написав прекрасно ілюструє реалії
Vova Lutsenko _ 25.04.2016 09:13
IP: 130.211.73.---
Валерій Пекар:
Vova Lutsenko:
автору

реформаторов много, и умные все такие и грантов немерено, только по результату – пшик. реформ нету. или есть на бумаге.
Вот человек, которого сложно упрекнуть в порохоботстве, самый популярный блоггер Украины, списочек составил специально для вас.ibigdan.livejournal.com/18411264.html
-------
спасибо за ссылку. список большой. ознакомлюсь
Vova Lutsenko _ 25.04.2016 09:03
IP: 130.211.95.---
Владислав Волошин:
=========
так Вы брехунец. ничего подобного BBC не писало
Vova Lutsenko _ 25.04.2016 09:01
IP: 23.251.142.---
Владислав Волошин:
=========
Who Shot Down MH17?
The Conspiracy Files

When Malaysian Airlines flight MH17 was shot down over Ukraine, killing all 298 passengers and crew, a storm of conspiracy theories was unleashed across social media. While the official inquiries have pointed the finger of blame at separatist fighters and their Russian backers, a host of different theories claim the Ukrainian government, and even the CIA, were to blame.

With revealing eyewitness testimonies, satellite photographs, wire taps, clandestine videos and expert evidence, Conspiracy Files tries to sort the fact from the fiction. In a world where the information war fought online can be just as significant as battles on the ground, this film also analyses the role of the Kremlin in the search for the truth about who shot down MH17.
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter