4 лютого 2021, 14:02

Продаж ліків онлайн: можна, але не всім

Не встигли ринок і споживачі відчути радість від обіцяної владою можливості замовлення і доставки безрецептурних лікарських препаратів онлайн, як з'явилися новини.

На сайті Держлікслужби опубліковано проєкт постанови КМУ, відповідно до якої можливе внесення змін до Ліцензійних умов торгівлі лікарськими засобами, що стосуються правил електронної торгівлі ліками.

Ось деякі запропоновані зміни, на які хочеться звернути увагу:

- здійснювати електронну торгівлю ліками може тільки суб'єкт, який має ліцензію на роздрібну торгівлю ліками і фактично здійснював її безперервно останні 2 роки (до подачі заявки на електронну торгівлю).

Полум'яний привіт стартапам! Комусь дуже хочеться, щоб новачкам в цьому сегменті бізнесу місця не було.

- здійснювати електронну торгівлю ліками може тільки суб'єкт, який має не менше 10 аптек або аптечних пунктів.

Раз! І відразу відсікаються малі аптечні мережі! Може, це і не погано (для когось). Однак це точно знизить конкуренцію на ринку. А конкуренція – це передусім низькі ціни!

- доставка ліків може здійснюватися тільки в межах однієї області, в якій розташована аптека.

Цей випад зачепить вже не тільки малі, а й середні аптечні мережі. Адже щоб виконати цю умову і повноцінно покрити всю Україну, необхідно мати мінімум одну аптеку в кожній області!

- здійснювати електронну торгівлю ліками можна тільки через власний сайт, зареєстрований в українській доменній зоні. Передавати сайт іншому суб'єкту для електронної торгівлі ліками не можна.

Якщо йдеться про доменну зону UA, то це як мінімум означає, що сайту доведеться зареєструвати товарний знак або торговельну марку, а цей процес триває довгі місяці. Знову ж, власних товарних знаків не мають найчастіше стартапери та малий бізнес.

Що у підсумку? Очевидно, що можливе ухвалення цих поправок обмежить можливості малих і середніх аптечних мереж та істотно загальмує їхній вхід на ринок онлайн продажу ліків.

Неважко здогадатися, кому це може бути вигідно.

powered by lun.ua

Операція "Вакцинація"

Коли моя донька була маленькою, я часто читала їй казки. В одній з історій хлопчика Гензеля і його сестру Гретель батьки відправили в ліс, щоб самим не померти від голоду...

Продаж ліків онлайн: можна, але не всім

Не встигли ринок і споживачі відчути радість від обіцяної владою можливості замовлення і доставки безрецептурних лікарських препаратів онлайн, як з'явилися новини...

Щодня втрачаємо гроші!

Сьогодні сфера українського велнеса – terra incognita як для іноземців, так і для самих українців. У нас є все для того, щоб надавати послуги на високому рівні, але при цьому немає елементарних умов, які дадуть можливість сфері велнес і спа працювати, заробляти і водночас залучати грошові потоки в Україну...

Протести проти абортів у цивілізованих країнах перетворюються на ухвалені закони

Хочу відразу сказати, що я не прихильник абортів. Як мати, лікар і керівник фармацевтичної компанії я завжди за життя. Але ситуація, коли держава вдягає "біле пальто" і бере на себе право вирішувати замість жінки, як їй жити і коли народжувати, на мій погляд, дика...