15 лютого 2021, 16:47

Операція "Вакцинація"

Коли моя донька була маленькою, я часто читала їй казки. В одній з історій хлопчика Гензеля і його сестру Гретель батьки відправили в ліс, щоб самим не померти від голоду. А щоб повернутися додому, діти позначали дорогу то камінчиками, то крихтами пирога. Перший раз вони додому повернулися, а вдруге птахи з'їли хліб, і малюки залишилися в лісі. Казка, звичайно, закінчилася добре, але життя діточок добряче потрусило.

Ситуація, в якій Україна опинилася зараз із закупівлею вакцин від COVID-19, нагадує мені цю казку.

Починаючи з кінця грудня 2020-го країни ЄС активно вакцинують населення від коронавірусної інфекції, закуповуючи ефективні препарати у перевірених виробників. Україну до цього всесвітнього пирога під назвою Gavi COVAX також допущено, але на правах сирітки – посидіти в куточку, подивитися на дорослих.

У МОЗ заявили, що вже в лютому ми отримаємо перший транш вакцин – 117 тис. доз від компанії Pfizer, потім до нас надійде ще від 2,2 млн до 3,7 млн ​​доз від AstraZeneca, а також 12 млн доз від AstraZeneca і NovaVax, вироблених за ліцензією Serum Institute (Індія). Це чудово, але такої кількості вакцин не вистачить на всіх, отже, решту доз ми повинні будемо купити самостійно.

Європейські країни теж закуповують відсутню кількість вакцин у виробників, і це нормально. Наприклад, як пише dw.com, адміністрація США ще влітку домовилася з компаніями BioNTech і Pfizer про постачання вакцин за ціною 19,50 доларів за дозу. В ЄС доза буде коштувати трохи дешевше – 15,50 євро. За двокомпонентну вакцину CureVac ЄС готовий, за даними тієї ж dw.com, платити від 10 до 12 євро за дозу. Найдешевшою для ЄС може бути вакцина компанії AstraZeneca: ціна дози становить близько 2,50 євро, так що вся імунізація обійдеться в 5 євро. І це досить багаті країни щодо України.

Наше Міністерство охорони здоров'я планує закупити вакцину китайської компанії Sinovac Biotech за ціною в $17,85 за дозу.

Чим був зумовлений вибір компанії-виробника і вакцини, яка не підтвердила ефективності, чітко пояснити не можуть і самі чиновники. Точніше, пояснення є, але воно для своїх. Мені ж ця ситуація нагадує ті самі бюджети, соррі – крихти, з'їдені голодними птахами, які дали б нам можливість вийти з пандемії коронавірусної інфекції з меншими втратами.

До речі, поки я писала цю колонку, в кількох авторитетних ЗМІ з'явилася інформація про те, що Рада громадського контролю НАБУ і в.о. керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук заявили про початок розслідування закупівлі вакцин за невиправдано високою ціною.

Подивимося, який у цієї казки буде кінець. Сподіваюся, щасливий.

powered by lun.ua

Операція "Вакцинація"

Коли моя донька була маленькою, я часто читала їй казки. В одній з історій хлопчика Гензеля і його сестру Гретель батьки відправили в ліс, щоб самим не померти від голоду...

Продаж ліків онлайн: можна, але не всім

Не встигли ринок і споживачі відчути радість від обіцяної владою можливості замовлення і доставки безрецептурних лікарських препаратів онлайн, як з'явилися новини...

Щодня втрачаємо гроші!

Сьогодні сфера українського велнеса – terra incognita як для іноземців, так і для самих українців. У нас є все для того, щоб надавати послуги на високому рівні, але при цьому немає елементарних умов, які дадуть можливість сфері велнес і спа працювати, заробляти і водночас залучати грошові потоки в Україну...

Протести проти абортів у цивілізованих країнах перетворюються на ухвалені закони

Хочу відразу сказати, що я не прихильник абортів. Як мати, лікар і керівник фармацевтичної компанії я завжди за життя. Але ситуація, коли держава вдягає "біле пальто" і бере на себе право вирішувати замість жінки, як їй жити і коли народжувати, на мій погляд, дика...