Ігор Попов Народний депутат України, заступник Голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції

Експорт лісу: можливості для індустріалізації і проблеми з корупцією.

26 березня 2016, 12:30

Поява урядового законопроекту 4286 про скасування мораторію на експорт лісу-кругляка стала показовою ілюстрацією роботи цього уряду. Рік тому за ініціативи депутатів Радикальної партії, ряду інших колег Рада прийняла закон про мораторій на експорт лісоматеріалів. Ідея була чітка і зрозуміла: вивозити не сировину, а продукти переробки. В даному випадку – замість лісоматеріалу пиломатеріал, поступово збільшуючи глибину переробки. Це – створення нових робочих місць, додаткові находження до державного бюджету, розвиток супутніх галузей промисловості. Паралельно з мораторієм депутати від РПЛ подали пакет законопроектів для підтримки вітчизняних переробників. Щодо лісової галузі – це проекти 2617 та 2618, які дають тимчасову пільгу для ввезення деревообробного обладнання. Взагалі, це має бути загальний підхід: сприяти завезення верстатів, міні-заводів, а не ширпотребу. Для координації держдавної політики в гагузі сприяння і стимулювання експортно-орієнтованої промисловості – програма РПЛ передбачає створення державного експортно-кредитного агенства, законопроекти розроблені.

На жаль, законопроекти про пільги на завезення деревообробних верстатів вже півроку відкладаються при розгляді у Раді, знаходяться інші пріоритети. В сучасних економічних умовах інвестори і так неохоче вкладають в Україну, а тут ще їм відмовляють у сприянні, натомість уряд пропонує скасувати мораторій. От вам і причини того, чому у нас така економічна ситуація і чому ми голосуємо за відставку цього уряду.

При внесенні законопроекту про скасування мораторію уряд посилається на вимоги СОТ і Угоди про асоціацію. А що, рік тому цей самий уряд не знав, що мораторій це порушення? Так протягом року треба було провести відповідні переговори на політичному рівні. Зараз Україні можуть пробачити багато чого: цінності, за які ми воюємо, повинні дозволити нашим "західним партнерам" поступитися трохи бюрократичними інтересами. Якщо нам таки дозволять реальну вільну торгівлю – то не потрібно буде нам позичати гроші для покриття дефіциту бюджету. Ми самі заробимо ці гроші, тільки не ставте нам залізну завісу під назвою "вільна торгівля" для нашого меду, курятини, зерна. Пустіть нас на ринки з пиломатеріалом, а не кругляком. Що уряд зробив для цього? І це ще одна ілюстрація ефективності роботи цього уряду.

І коли ми ставимо чіткі вимоги кандидату на посаду премєр-міністра – сприяти промисловому виробництву в Україні, захищати національні економічні інтереси України – ми це підкріплюємо пакетом законопроектів і пропозицій. І в цих питаннях переговори ще не закриті.

Уряд піде у відставку і законопроект про скасування мораторію буде відкликаний автоматом. Але проблема залишиться, і її треба буде вирішувати новому уряду.

І ще трохи про фото вагонів із кругляком, які їдуть в напрямку кордону. В цьому році це нормально, якщо це сосна. Україна може заготовляти 7 мільйонів кубів на рік, а вітчизняна переробка зараз переробляє трохи більше 4 мільйонів, і то в першу чергу в Україні беруть дуб, а не сосну. Ліс, який досяг товарного віку, треба пиляти, переробляти і саджати новий. Хоча, я теж хочу, щоб із України вивозили брус, дошку, шпон і меблі, і що для цього зробити – відомо.

А от із браконьєрською вирубкою та контрабандним експортом – окрема історія, і тут повинні працювати лише каральні методи. Зараз вибудувані кримінальні схеми за участю лісників, контрабандистів, митників, за сприяння правоохоронців та із залученням партнерів у країнах ЄС. Саме вони вирубують ліс без дозволів, і вивозять його без сертифікатів. І частина вагонів на фото – саме з "контрабасом", який кришується на самому верху владної піраміди. І щоб це прикрити – треба лише політична воля.

powered by lun.ua
Коментарі — 18
Юрій Неживий _ 28.03.2016 08:34
IP: 46.203.97.---
екологіст:
а заитайта громадянина України -хто найбільший ворог природи – то це безумовно міністерство екології та державні екологи. Судна вже бояться в Українькі порти заходити -бо їх зустрічають "екоінспектори" – з вимаганням хабарів...під великими містами розриті тисячі кар'єрів шахт -які кришуються екологією...процвітає страшенне бракон'єрство...за вивезення "отрутохімікатів" -жидоекологів -Злочевського Ставицького -потрібно вішати -гроші вкрали ці екологи -а отруту залишили українцям.
Щодо лісників -то скажу так – а лісників при владі нема – керуют лісовим господарством злодії всякі та хабарники -які не мають навіть лісівничої освіти...були всякі Павлєнки Швайки -а під ними Сівець -учитель фізкультури...чи Черняков – майстнр східних єдиноборств...чи Гутник -шахрай та зек...чи Ковальчук -овощевод-хімик -торговоць-барижник...чи Юшкевич – взагалі якась космонавтка...чи директор ПТУ...оце такі кадри керують лісом і їх звісно ставлять ПРЕМ'ЄРИ чи ВР чи Президент.
Сергій Олексійович Бут _ 27.03.2016 21:18
IP: 176.112.1.---
Анатолий Парненко:
Андрей Кононенко:
Що у вас в голові? Тут мова про ліс. А ви про рибу-гроші.
Шановний! Не реагуйте на нього. Це т.з. бот. Він ошивається тут аби морочити порядним людям голову...
екологіст _ 27.03.2016 19:34
IP: 46.211.112.---
Спитайте будь-якого досвідченого українського природоохоронця (не чиновника-еколога, а саме еколога з неурядової організації), хто головний ворог лісу? І почуєте одну відповідь – лісник. І якщо ви поставте це питання й польському природоохоронцю, то почуєте ту ж саму відповідь – лісник!
В цьому році, менш ніж через місяць, виповнюється 30 років Чорнобильській катастрофі, а у нас немає Міністра екології, замість нього виконуючий обов'язки, який замінив іншого в.о. Ганьба цьому Уряду!
екологіст _ 27.03.2016 19:32
IP: 46.211.112.---
Розчарували, ви мене, пане Ігорю, своєю статтею. Я думав, що ви будете вести мову про повені в Карпатах через вирубку, про ерозію грунтів, про закопані бюджетні гроші через злочинне залісення останніх степів Україні на Півдні та Сході, а у вас, виявляється, все просто як у Шарікова, вибачте на слові: той казав: "взять і подєліть", а ви: "зрубати та насадити". Відчувається, що гарний політолог та соціолог не є компетентним як мінімум в екології та лісознавстві. Доводжу до вашого відома, що в Швеції, більше половини якої вкрито лісами, ці самі ліси майже не насаджують, хоча лісопереробна промисловість в Швеції дуже розвинута. Знаєте як так вийшло? Бо вони правильно рубають: 1-2 дерева на гектар раз в 10-20 років. Є таке явище як природне відновлення. Ще на початку ХХ століття лісознавці зрозуміли, що це найбільш економічно та екологічно вірний спосіб взаємодії людини та лісу. Але в лісову галузь прийшли шарікови і вирішили робити інакше. А нащадки школи шарікових продовжують свою справу.
grom2468 _ 27.03.2016 12:28
IP: 104.154.96.---
Андрей Кононенко:
Вторжение Русских.
Последняя версия.

Как думаете что будет если Русские начнут военное вторжение на Украину...Командование Украины отдаст приказ ВСУ немедленно бросать оружие и разбегаться по дамам... если хот какая то группа патриотов Украины попытается организовать сопротивление ее тут же сольет командование...
Откуда такие утверждения...Судите сами... Все началось с долгов по Газу... Долг России стал не покрываем для бюджета Украины...Где взять деньги... надо раскулачить олигархов... но олигархи не хотят раскулачивания...надо уничтожить Украину...Нет государства нет долгов...Как уничтожить государство...Попытка свалить все на Тимошенко провалилось...обвинение в коррупции и незаконности Газовых соглашений не привели к аресту счетов...
А тебя врачи отпустят командовать вторжением?Или будешь руководить из палатыN6!
піб _ 27.03.2016 11:34
IP: 104.154.28.---
руслан49:
Лісгоспи завжди давали з/п колодами, а не грошима.
руслан49 _ 27.03.2016 10:56
IP: 37.53.228.---
А ситуація проста. Ті лісгоспи, які заробляли гроші на вивезенні кругляка при новому законі лишилися грошей. Немає чим виплачувати зарплату. Скажете – хай переробляють. Тут багато нюансів. У більшості немає грошей, щоб збудувати переробні підприємства. А також треба шукати нові ринки, щоб збувати перероблену деревину.
_yurkiv_ _ 27.03.2016 10:44
IP: 104.197.40.---
При внесенні законопроекту про скасування мораторію уряд посилається на вимоги СОТ і Угоди про асоціацію. А що, рік тому цей самий уряд не знав, що мораторій це порушення? Так протягом року треба було провести відповідні переговори на політичному рівні. Зараз Україні можуть пробачити багато чого: цінності, за які ми воюємо, повинні дозволити нашим "західним партнерам" поступитися трохи бюрократичними інтересами. Якщо нам таки дозволять реальну вільну торгівлю-то не потрібно буде нам позичати гроші для покриття дефіциту бюджету. Ми самі заробимо ці гроші, тільки не ставте нам залізну завісу під назвою "вільна торгівля" для нашого меду, курятини, зерна. Пустіть нас на ринки з пиломатеріалом, а не кругляком. Що уряд зробив для цього? І це ще одна ілюстрація ефективності роботи цього уряду.
==
Тобто, все, що наше, то є наше, а все що ваше, також наше?
Які ж бо ви, "радикали", хитродупі пустодзвони!
Хто ж вам перешкоджає забороняти, залучати, саджати?
Уряд, вами ж призначений?
_yurkiv_ _ 27.03.2016 10:28
IP: 104.197.186.---
Венедикт Николаев:
" Ідея була чітка і зрозуміла: вивозити не сировину, а продукти переробки. В даному випадку – замість лісоматеріалу пиломатеріал..."

Это половинчатое решение. Нужно выпускать конечный продукт. В данном случае – гробы. Их теперь в Украине много нужно. На этом деле можно неплохо приподнять экономику Зап. Украины, руководствуясь нехитрым принципом "Ваши покойники – наши гробы". А, учитывая то, что в Волынской области имеются еще и крупные месторождения гранита, то быть скоро Зап. Украине регионом-донором.
Ми завалимо гробами, від Сяну до Дону,
Всіх кацапів. а граніту не дамо нікому!
руслан49 _ 27.03.2016 09:17
IP: 37.53.228.---
Це тільки показує, що по тим законам, які приймаються в Раді реально жити неможливо.
pylypivan _ 27.03.2016 05:35
IP: 104.154.111.---
Землі виснажені експлуатацією, шахти випрацьовані та затоплені, нафта викачана, ліси тільки залишилось вирубати.
wed _ 27.03.2016 02:39
IP: 146.148.104.---
redstar:
Румуни заборонили вирубку лісу. Поїдь в Карпати і подивись, що вони лисі!!! Вивіз лісу це зрада і тероризм.!
+1
Ще 10-15 років тому, як тільки від дороги на перевали відійдеш в сторону кільканадцять хвилин – вже було видно лисі гори... Зараз вже з дороги видно... Де там ще рубати?

Вадим Новиков: 26.03.2016 22:13
+1
Вадим Новиков _ 26.03.2016 22:13
IP: 95.135.20.---
За часів королеви Єлизавети в Англії заборонили експорт необробленої вовни. Це стало одним з найкращих інструментів індустріалізації Англії. Наслідки ще й досі відчутні. Один з відомих економістів того часу (Кері) навіть пропонував ввести смертну кару за експорт сировини з Англії. Нам би зараз повернутись до цієї ідеї, інакше злидні не подолати.
Анатолий Парненко _ 26.03.2016 19:27
IP: 176.37.198.---
Андрей Кононенко:
Анатолий Парненко:
Андрей Кононенко:
Что у вас в голове? Здесь речь о лесе. А вы о рыбе-деньги.
Так банда в лесу прятаться будет,в схронах.
А де там у вас ховається Наполеон?
Анатолий Парненко _ 26.03.2016 19:23
IP: 176.37.198.---
Андрей Кононенко:
Що у вас в голові? Тут мова про ліс. А ви про рибу-гроші.
піб _ 26.03.2016 17:14
IP: 104.154.110.---
Лісгости АПК єдині, што досі вивозять кругляк за кордон. Під дрова паливні їде вся техсировина. А кругляк Ніхто з звичайних переродників як не бачили, так і не бачать. Лівкк як був, так і є. Так само як і ттн. Все ходить окремо. Аукціони окрема тема. Смішно діляться 450 кубів на квартал на 400 переробників.
Анатолий Парненко _ 26.03.2016 15:16
IP: 176.37.198.---
Всі причетні до експорту лісу, являються зрадниками України і їх необхідно судити, а для цього потрібне законодавство. Потрібен закон про повну заборону експорту лісу! Доки відсутній закон це являється корупційною складовою і предметом розгляду НАБУ. Питання дуже важливе і потребує негайного вирішення, інакше будемо жити в пустелі!
redstar _ 26.03.2016 14:52
IP: 46.175.136.---
Румуни заборонили вирубку лісу. Поїдь в Карпати і подивись, що вони лисі!!! Вивіз лісу це зрада і тероризм.!
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter