19 грудня 2013, 22:20

Міліція – не учасники Євромайдану, а учасники злочину проти мирних громадян!

Сьогодні після, м'яко кажучи, необґрунтованих заяв певних політиків розгорнулася жвава дискусія щодо того, кого саме стосується прийнятий парламентом закон про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань. Як один з авторів законопроекту хочу фахово роз'яснити це питання та поставити у зазначеній дискусії жирну крапку.

Розпочну з суті самого законопроекту. Всі його чотири статті стосуються ВИКЛЮЧНО УЧАСНИКІВ акцій протесту. Відповідно згідно новоприйнятого закону від відповідальності звільнятимуться саме учасники акції протесту та масових заходів щодо їхніх дій і рішень у період з 21 листопада 2013 року і до дня набрання чинності цього закону.

По-друге, всі кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень, відкриті з приводу зазначений акцій протесту, підлягають закриттю.

По-третє, нові кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень не можуть бути відкриті з приводу зазначених акцій протесту.

І, по-четверте, учасники акцій протесту, притягнуті до кримінальної відповідальності, відповідальності за адміністративні правопорушення з приводу зазначених акцій протесту підлягають звільненню від відповідальності та визнаються такими, що не мають судимості і відповідальності за адміністративне правопорушення.

А тепер головне. Цей законопроект НЕ стосується правоохоронців, він НЕ стосується "Беркуту".

Поясню чому. Міліція в Україні – це державний озброєний орган виконавчої влади. Згідно статті 2 закону про міліцію, який розповсюджується і на "Беркут", основним завданням міліції є забезпечення особистої безпеки громадян, охорона і забезпечення громадського порядку.

При цьому чинне законодавство визначає вичерпний перелік прав та повноважень, які надаються працівникам міліції під час виконання своїх службових повноважень. І в цьому переліку немає жодної згадки про те, що міліціонер може бути учасником масових заходів!

Тобто апріорі під час виконання своїх повноважень у службовий час міліціонер не може бути учасником акції протесту – він залишається осторонь цих процесів. Його головне і єдине завдання – охорона порядку. Крапка!

А те, що "Беркут" стояв поряд з мітингувальниками, за жодних обставин не може розцінюватися як його участь у цьому заході. "Беркут" був при виконанні своїх службових обов'язків. Це підтверджується тим, що всі працівники "Беркуту" були у повному робочому обмундируванні та чітко виконували накази свого керівництва.

Більше того, низка інших норм законодавства дає нам чітку відповідь – міліціонер не може вважатися учасником масового заходу ні за яких обставин! Приміром, Правилами поведінки та професійної етики осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України встановлено, що службова діяльність працівника органів внутрішніх справ здійснюється відповідно до принципу нейтральності. А це передбачає відмову працівника від участі в діяльності політичних партій і рухів в будь-яких формах.

Тому закон про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань ні в якій мірі не є, як встиг заявити дехто з політиків, індульгенцією для злочинців у погонах. У даній ситуації "Беркут" можна назвати хіба що учасником злочину і аж ніяк акції протесту. І тому всі беркутівці, судді та слідчі, які вкинули за грати невинуватих людей, і саме головне – особи, які давали вказівки бити мирних мітингувальників, обов'язково будуть покарані!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чужих дітей не буває! Доведено Мін'юстом

Рівно рік тому було прийнято другий пакет законів в рамках ініціативи Уряду Володимира Гройсмана #ЧужихДітейНеБуває. Поштовхом до цієї боротьби особисто для мене стала конкретна історія мами з Одеської області...

Захищаючи дітей, ми захищаємо майбутнє

У ці дні світ відзначає День захисту дітей. Це слушний момент, щоб озирнутися назад й запитати себе, що ми зробили для найменших громадян? І які кроки ще потрібні, аби життя малечі в Україні було щасливим і безтурботним...

#ЧужихДітейНеБуває, або як примусити батьків виконувати свій обов'язок

Вже більше місяця, з 6 лютого, діє розроблений Міністерством юстиції закон #ЧужихДітейНеБуває. Він запровадив дієві заходи впливу на тих батьків, які покинули свою родину напризволяще та не бажають фінансово підтримувати своїх дітей...

Мобільне життя, або як телефон здатен замінити чиновника

Як і передрікали письменники-фантасти, світ ХХІ сторіччя кардинально змінився. Поки що ми не літаємо на вихідні подивитися на інші планети, не навчилися мандрувати в часі й не винайшли універсальні ліки від усіх хвороб...

Конкурс на посаду керівника люстраційного департаменту Мін'юсту: не шукайте зраду там, де її немає

З моменту оголошення конкурсу на посаду керівника Департаменту з питань люстрації одним із пріоритетних завдань Міністерства юстиції є проведення цього відбору максимально публічно й прозоро...

Міністерство юстиції 2016: "СКАЗАНО – ЗРОБЛЕНО"

Не буває планів, які не можна реалізувати. Якщо є чітке бачення цілі, будь-яка нездійсненна мрія може стати реальністю. Будь-які зміни й реформи, навіть якщо вони постають перед шаленим опором, можна втілити у життя...