Павло Петренко Міністр юстиції України

2014 – ''рік корупціонера''?

14 січня 2014, 18:09

Цього тижня до розкладу засідань Верховної Ради України серед інших провладною партією внесено кілька законопроектів, суть яких зводиться аж ніяк не до введення у дію нових ініціатив. Їх направленість набагато "практичніша" – відтермінування набрання чинності тими чи іншими вже прийнятими ініціативами. Зокрема, регіонали пропонують ще на три роки перенести дату набрання чинності закону "Про адміністративні послуги".

Нагадаю, зазначений закон передбачав створення єдиного державного порталу адміністративних послуг. Цей ресурс мав містити інформацію про органи, що надають адміністративні послуги та переліки всіх послуг, що ними надаються. Таким чином через єдиний ресурс будь-який громадянин чи організація мали б змогу контролювати хід розгляду своїх заяв та змогли б легко отримати всі необхідні форми документів, що потрібні для одержання тих чи інших послуг.

Більше того, ще минулоріч Мінекономрозвитку встигло відзвітувати про те, що нібито вже розробило пілотну версію порталу, тобто фактично зробило основну та найбільш трудомістку частину роботи. Таким чином виходить, м'яко кажучи, дивно, що вже на 80% виконану ініціативу провладна партія ні з того ні з сього хоче "відтермінувати".

Тільки от якщо детально розібратися, то такі дії регіоналів є цілком логічним продовженням їхньої політики. Поясню чому.

Введення у дію адміністративного порталу стало б серйозною завадою корупції – всі операції фактично стали б прозорими – хід їх розгляду з чітко зафіксованими датами можна було б відстежити через інтернет. Тобто корупційна складова сфери адмінпослуг мала суттєво зменшитись.

А можновладцям це аж ніяк не вигідно – ніхто з них не хоче позбавляти себе тих додаткових коштів, які вони заплановано отримують у вигляді хабарів і які зазвичай у кілька десятків разів перевищують їх офіційну заробітну плату.

Так, згідно офіційної статистики, за останній рік кожен п'ятий українець давав хабара, а третина українців переконані, що без хабара в Україні нічого не вирішується. Суми жахають – щодня українці змушені давати від трьох до десяти мільйонів гривень хабарів. А Україна вже як кілька років посідає останні місця у світових рейтингах щодо рівня корумпованості країни – минулоріч Україна опинилася на 144-му місці зі 174, а компанія Transparency International, яка складала рейтинг, назвала результат, подібний до українського, "ганьбою для нації".

От і виходить, що провладна партія, пропонуючи відтермінувати введення у дію єдиного державного порталу адміністративних послуг, захищає інтереси виключно своїх ставлеників та жодним чином не переймається положенням звичайних громадян, у яких без перебільшення на кожному кроці незаконно вимагають "позолотити ручку".

powered by lun.ua
Коментарі — 9
Andriy Stimak _ 27.02.2014 22:52
IP: 93.79.90.---
дивіться, щоб новому кабміну не ставили таке питання.
Rodion Velychenko _ 16.01.2014 19:08
IP: 93.73.64.---
Похоже, уже скорее на ГОД ТЕРРОРА.
Михаил Бай _ 15.01.2014 01:38
IP: 37.53.40.---
Brbr Spizzukovich:
Мрачную картину рисуете, уважаемый...
К сожалению она близка к сегодняшней реальности. Посмеяться бы, да над кем, над собой?
Знаете, тошно зачастую читать комментарии. Думаешь, неужели так все паскудно с этим народом? Потом опомнишься, да я ведь и сам не ахти какой смелый. Вот только скулить не обучен.
А потом – глядь! По телеку, молодi парубки: "Слава Украiнi! " И подумаешь: "Родной Донбасс – это ещё не вся Украина. Это – не Украина. Это – Донбасс..."
Kozak Nevada _ 14.01.2014 23:41
IP: 95.132.145.---
Brbr Spizzukovich:
А кто нить задумался о ТАКОЙ ситуации- Выборы не объявляюца -Спиздюкович спокойно править Украиной Азиров деребанить ВР не работают- Кроли объявляють ультиматумы на которые все забивають йух- Украина нищаеть -НАРОД или то шо от него останеца СМИРНО топчеца по привычке на майдане!
Загран паспорта выдають ЛЮБОМУ на шару -хай линяють кибеням за бугор.и не мутят казлы и не мешають жить!
Так шо продолжайте гнать на Гриценка и МИРНО топчитесь по сценарию кролей да клячей и будеть вам то шо я описал выше!
То ись КАКОЙ народ ТАКОЕ ему и щастя)))))))))))
+100
Bruce Tyler _ 14.01.2014 20:27
IP: 92.112.109.---
Таня
звернувся до олігархів за фінансовою допомогою – ("добровільно-примусовою"),так,як це практикується у всьому світі...
Ну вот в США олигархам во время кризиса наоборот – помогали гос. деньгами.
Таня Киянка _ 14.01.2014 19:25
IP: 93.72.227.---
Що сподобалось в Гриценкові.
Одного разу на програмі у Ш.у.с.т.е.р.а Гриценко сказав (не дослівно):
якщо в країні складна економічна ситуація,нехай би президент звернувся до олігархів за фінансовою допомогою - ("добровільно-примусовою"),так,як це практикується у всьому світі.
Гриценко завжди критикував олігархічний лад, не так,як Яценюк та Кличко-вони не збираються з олігархами воювати,вони з ними домовляються.
Brbr Spizzukovich _ 14.01.2014 19:00
IP: 74.125.19.---
У Азарова онкохворим дітям дали у 367 разів менше грошей ніж міліції

А вы шо хотели наоборот??Они всё равно помруть а беркутя нужны СЕЙЧАС!
Brbr Spizzukovich _ 14.01.2014 18:51
IP: 74.125.181.---
А кто нить задумался о ТАКОЙ ситуации- Выборы не объявляюца -Спиздюкович спокойно править Украиной Азиров деребанить ВР не работают- Кроли объявляють ультиматумы на которые все забивають йух- Украина нищаеть -НАРОД или то шо от него останеца СМИРНО топчеца по привычке на майдане!
Загран паспорта выдають ЛЮБОМУ на шару -хай линяють кибеням за бугор.и не мутят казлы и не мешають жить!
Так шо продолжайте гнать на Гриценка и МИРНО топчитесь по сценарию кролей да клячей и будеть вам то шо я описал выше!
То ись КАКОЙ народ ТАКОЕ ему и щастя)))))))))))
Hryhory _ 14.01.2014 18:21
IP: 91.209.51.---
Це – авторська версія. А яке пояснення від ПР? Невже, вони мотивують – своїм бажанням подовжити можливість "позолотити ручку"?
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter