Павло Петренко Міністр юстиції України

КРАЇНІ ПОТРІБНІ ЗМІНИ, МІН'ЮСТУ ПОТРІБЕН ТИ!

24 травня 2016, 21:25

Саме під таким гаслом ми залучаємо до системи юстиції молодих спеціалістів у сфері права.

Крок за кроком Міністерство юстиції запроваджує зміни. Фактично в Мін'юсті постійно відбуваються маленькі революції) Можливо, кожна з них окремо не дуже помітна, однак разом вони вже змінили обличчя Міністерства юстиції і зміни тривають.

Замість чиновників, які створювали проблеми й незручності українцям, хамили їм та примушували їх стояти у чергах і бігати по кабінетах, вимагали хабарі, до Мін'юсту по відкритим кадровим конкурсам потроху приходять нові молоді вмотивовані люди, які виросли в іншому середовищі, і які готові змінити цю систему.

Вже незабаром Міністерство юстиції остаточно перетвориться на орган, який надає допомогу і зручні сервіси громадянам. Протягом останніх 2 років ми впевнено рухаємося у цьому напрямку.Зокрема, ліквідували наскрізь корумповану державну реєстраційну службу, повністю відмовившись від функцій з реєстрації бізнесу та нерухомості. З 1-го травня Мін'юст передав ці повноваження місцевій владі та нотаріусам.

Останнє з наших рішень – ліквідація понад 500 районних управлінь юстиції радянського формату. Вони не надавали ніяких сервісів громадянам, а фактично виконували єдину функцією – перекладали папірці, або, як кажуть в народі, переливали з пустого в порожнє.

Що буде на місці районних управлінь?

За сприяння наших партнерів з Канади та США минулого року ми запустили 100 центрів безоплатної правової допомоги в усіх куточках країни. У центрах нині працює 5000 адвокатів, які надають консультації та представляють у суді інтереси громадян, які раніше не могли дозволити собі найняти приватного захисника.

Про успішність цього проекту говорить статистика. Менше ніж за рік співробітники центрів допомогли понад 100 тисячам українців. 15 тисяч наших громадян отримали адвоката для захисту своїх інтересів у суді, у тому числі й у справах проти державних органів. 500 невинуватих українців були виправдані у судах.

Ми вирішили розширити даний проект і прийняли рішення, що на базі ліквідованих управлінь юстиції ми створимо абсолютно нову систему – бюро сервісів і правової допомоги Міністерства юстиції.

Це нові офіси, де кожен українець зможе отримати правову допомогу, сервіси та послуги Мін'юсту без черг і хабарів. А найголовніше – тут до клієнтів ставитимуться з повагою та бажанням дійсно вирішити проблему, з якою звернулася людина. І це буде ще один крок у перетворенні Міністерства юстиції на Міністерство Справедливості.

Де брати нових людей?

Аби досягти цієї мети, ми маємо залучити до роботи бюро якомога більше нових людей, які мають юридичну освіту і зовсім інше, порівняно зі старими чиновниками, ставлення до життя, як свого, так і країни в цілому.

Щорічно наші ВИШі випускають близько 10 тисяч юристів. Ми вирішили дати молоді реальний шанс на першу роботу, на навчання, на отримання достойної заробітної плати і на реалізацію себе як правників.

Що дає Мін'юст?

Ми відкрили по всій країні 1500 вакансій і запрошуємо молодих юристів, які мають освіту бакалавра права і вище, на роботу до бюро правової допомоги. Нам потрібна молодь, яка хоче працювати в новій молодій команді Міністерства юстиції і допомагати українським громадянам.

Ми гарантуємо постійне навчання та підвищення кваліфікації, стажування в "бойових" умовах, унікальний досвід, який ви отримаєте, працюючи в бюро пліч-о-пліч з досвідченими адвокатами та юристами, які вже не один рік надають правову допомогу громадянам. І ми точно вам гарантуємо можливість реалізувати себе у системі юстиції.

Наразі триває прийом заявок на сайті www.legalaid-jobs.in.ua, який закінчиться 31 травня.Понад 3000 юристів вже подали свої заявки на конкурс. При цьому, 60% претендентів досі не працювали на держслужбі, половина з них – молодша за 30 років, а третина від загалу мають досвід адвокатської діяльності.

Наступний крок – дистанційне навчання. А вже після нього – інтерв'ю з конкурсною комісією, до складу якої входять представники громадських організацій, системи БПД та адвокатського середовища.

Переможці отримають можливість пройти додаткове експрес-навчання у наших атестаційних центрах для того, щоб з 1 вересня одразу почати працювати в бюро правової допомоги на будь-якій з посад, починаючи з керівника і закінчуючи консультантом.

Фактично, у вересні наші новобранці стануть обличчям оновленого Міністерства юстиції по всій країні. Ми чекаємо на освічену та вмотивовану молодь.

Країні потрібні зміни, Мін'юсту потрібен ти!powered by lun.ua
Коментарі — 8
Татьяна Боброва _ 25.05.2016 21:39
IP: 93.75.254.---
Пан Петренко -а який прохідний бал в юстицію??? Маю на увазі літр-болл...Скільки треба приймати на душу,щоб виглядати непросихаючим і поза конкуренцією?
Артем Коновалов _ 25.05.2016 21:08
IP: 46.98.70.---
Як гарно виглядає...Реформа за реформою...Шановний пан Петренко, сподіваюсь ви в курсі чим для сотен громадян зараз обернулась реформа держ.реєєстраторів, яку почали та завершити забули? Тим, що реєстратори заблокували безліч заяв про реєстрацію і не передають справи для подальшого розгляду. Механізми боротьби з цим відсутні. Подати заяву повторно неможливо поки не буде закрита попередня. В базах висять зареєстровані (або зупинені) та не розглянуті заяви з лютого. Доведіть хоч щось до кінця. Дякую.
Pixel _ 25.05.2016 18:02
IP: 37.55.15.---
al_rat:
"Молодь, молодь, молодь..."... Прекрасно. А те, кому за 30, уже списаный материал. Я уж не говорю за 40 и т.д. Отлично, г-н Министр. Всех людей старше 30 перевели... ЗЫ. Раньше, чтобы прописать... Теперь идешь в ЖЭК, берешь справку, а потом идешь в центр надання админпослуг. Т.е. паспортистки ЖЭКа так и остались. Добавился Центр
- – - – - -
Та не брешіть. Доживали останні дні паспортистки. Коли я звернувся в ЦНАП, то там навіть ще не знали, що паспортистки вже "не при дєлах". Але самі паспортистки вже знали. Прямо при мені керівник ЦНАПУ зателефонувала до свого керівника, отримала роз"яснення, скликала всіх своїх консультантів і протягом 30 секунд проінструктувала, що до паспортисток вже нікого направляти не треба.

Доречі, й самі ЖЕКи з 01.07 припиняють своє існування. Реальну дірку у реальній трубі ремонтує за реальні гроші реальний сантєхнік дядя Вася. А "семеро з ложкою" ліквідуються".

Й про тридцятирічних також брешете.
Зеник Гаєцький _ 25.05.2016 17:28
IP: 46.200.180.---
Цифри вражаючі, фотографї просто блискучі, обіцянки фантастичні. Правда, виникають і питання і щодо безкоштовних послуг, і щодо черг, і щодо безплатного захисту, і щодо заміни кадрів на "порядних, але некомпетентних". І ще, ліквідувавши 500 управлінь юстиції, а з ними звільнивши десятки тисяч, як каже Петренко, "хабарників", хамів", які "лише створювали проблеми українцям", виникає питання, а хто ж тепер буде надавати ці такі безкоштовні, такі якісні, такі своєчасні послуги І де ж ті обіцяні бюро, які тепер то будуть безкоштовно робити? Говорячи про заміну 40-50 річних юристів, які "лише перекладали папери з місця на місце" (як тільки Петренко то аж 2 роки терпів) на молодих випускників юрфаків, а куди ж подінуть тих звільнених.Це називається "збільшенням робочих місць"? І в той же час по країні, по різних адміністраціях, управліннях, кабмінах маса " почесних пенсіонерів", які і не "перекладають", і "не хабарники", і "не хами" але "працюють" і ніяк не звільняють місця для молоді
Slavtenotto _ 25.05.2016 15:35
IP: 193.138.135.---
Чудово. Неперевершено. "Ми змогли!!!"
Пропоную не зупинятись на здобутках, і замінити старпьора Петренка на нового міністра – що молодшого, то краще. Можна навіть на першокурсника якогось юридичного вишу.
А якщо серйозно – хтось реально вірить, що зелені бакалаври-випускники змінять країну? А усі досвічені юристи, вони "наскрізь прогнилі" хабарники – крючкотвори (за висловом одного депутата)?
sidor _ 24.05.2016 23:14
IP: 77.52.134.---
нарцисс нумбер тво.
Volodymyr Tonkoshkur _ 24.05.2016 22:42
IP: 94.244.37.---
Молоді лиця.молода команда – петренко ви показали свою бездарність.А ось красти ви асси.
al_rat _ 24.05.2016 22:16
IP: 93.73.120.---
"Молодь, молодь, молодь..."... Прекрасно. А те, кому за 30, уже списаный материал. Я уж не говорю за 40 и т.д. Отлично, г-н Министр. Всех людей старше 30 перевели в класс неспособных и необучаемых, а тем паче – работавших раньше – в злыдни. ЗЫ. Раньше, чтобы прописать кого-то, нужно было тупо пойти в ЖЭК. Теперь идешь в ЖЭК, берешь справку, а потом идешь в центр надання админпослуг. Т.е. паспортистки ЖЭКа так и остались. Добавился Центр! Офигенная реформа! Вместо одного адреса, теперь рулишь по двум.
ONLINE
Корупція1443 Зеленський75 Україна та Європа1132 Aтака Путіна1289 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter