29 липня 2016, 21:07

Мін'юст запустив пілотний проект одруження за добу

"Сьогодні ми зібралися тут, щоб поєднати двоє люблячих сердець". Всім нам добре знайомі ці слова реєстратора РАЦСу під час урочистої церемонії одруження. Однак ще з радянських часів так повелося, що почути їх можна було лише після кількох походів до РАЦСу та ще й перечекавши місячний "випробувальний термін".

Якщо двоє дорослих людей, які люблять один одного, вирішили одружитися, бюрократія не має ставати їм на заваді. Навпаки, держава має зробити усе можливе, щоб весілля приносило лише радість молодятам. Адже кожна нова молода сім'я – це зміцнення держави, це творення її майбутнього.

Минулого року ми запустили електронні послуги в сфері реєстрації актів цивільного стану. Молодятам більше не треба кілька разів приходити до органів РАЦС. Достатньо зареєструватися на сайті http://dracs.minjust.gov.ua, обрати дату час та місце, надіслати відскановані документи, оплатити послугу карткою і прийти лише на саму церемонію.

Це зручно, швидко і не забирає час у молодят, який вони могли б витратити на складання списку гостей, вибір сукні для нареченої чи обговорення весільного меню. Або й просто побути наодинці разом.

Однак існувала ще одна перепона – стара радянська норма, за якою закохані мали місяць чекати на шлюбну церемонію. Як то кажуть, на всяк випадок.

Відсьогодні ми раз і назавжди сказали ні безглуздій радянині. Саме сьогодні в Сєвєродонецьку стартував новий пілотний проект Міністерства юстиції "Шлюб за добу".

Завдяки новому сервісу наші пари самі зможуть обрати зручний день для одруження. Це може бути хоч завтра, аби тільки в РАЦСі був вільний час для проведення церемонії. У подальшому навіть це не буде проблемою. Адже з часом ми ці функції плануємо передати місцевій владі та, можливо, нотаріусам. Це збільшить кількість реєстраторів та створить конкуренцію на ринку, а громадяни отримають покращення якості послуг та ліквідацію черг на "розпис".

У перший день роботи сервісу за новою процедурою побралися 3 пари. Я з радістю взяв участь у церемонії народження нових родин та вручив молодятам перший спільний документ.

Приємно відзначити, що до шлюбу зі своїми нареченими пішли двоє наших воїнів, які захищають країну в зоні проведення АТО. Також сьогодні одружилася пара зі Свердловська. Це місто нині перебуває під контролем терористів та російських військ. Тому молодята на кілька днів приїхали до Сєвєродонецька, щоб, не втрачаючи багато часу, отримати легальні українські документи про шлюб.

Більше того, подружжя зі Свердловська вже чекає на народження малюка. Тому ми будемо раді знову побачити їх на українській території аби видати свідоцтво про народження нового українця. Завдяки запровадженим навесні змінам, ця процедура для тих, хто проживає на тимчасово окупованих територіях, також значно спрощена і займає у більшості випадків усього 1 день.

Загалом пілотний проект вже найближчим часом стартує у 5 містах. Вже післязавтра, 31 липня, ми презентуватимемо його в Одесі, 3 серпня у Маріуполі, 14 серпня у Києві, а 19 серпня ‑ у Львові. А далі по всій Україні. Аби жодна пара більше не страждала від застарілих норм.

Хочу нагадати, що ми оголосили конкурс для майбутніх сімейних пар. Закликаю всіх, хто збирається одружитися найближчим часом, надіслати історію свого кохання і фотокартки на скриньку shlubzadobu@gmail.com. Ми оберемо найромантичніші та найзахопливіші історії кохання, і я так само особисто привітаю переможців під час запуску проекту в Києві та у Львові.

Перші історії вже можна почитати на сторінці https://www.facebook.com/shlubzadobu/

Кохайтеся, а про папери подбає Мін'юст)











Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чужих дітей не буває! Доведено Мін'юстом

Рівно рік тому було прийнято другий пакет законів в рамках ініціативи Уряду Володимира Гройсмана #ЧужихДітейНеБуває. Поштовхом до цієї боротьби особисто для мене стала конкретна історія мами з Одеської області...

Захищаючи дітей, ми захищаємо майбутнє

У ці дні світ відзначає День захисту дітей. Це слушний момент, щоб озирнутися назад й запитати себе, що ми зробили для найменших громадян? І які кроки ще потрібні, аби життя малечі в Україні було щасливим і безтурботним...

#ЧужихДітейНеБуває, або як примусити батьків виконувати свій обов'язок

Вже більше місяця, з 6 лютого, діє розроблений Міністерством юстиції закон #ЧужихДітейНеБуває. Він запровадив дієві заходи впливу на тих батьків, які покинули свою родину напризволяще та не бажають фінансово підтримувати своїх дітей...

Мобільне життя, або як телефон здатен замінити чиновника

Як і передрікали письменники-фантасти, світ ХХІ сторіччя кардинально змінився. Поки що ми не літаємо на вихідні подивитися на інші планети, не навчилися мандрувати в часі й не винайшли універсальні ліки від усіх хвороб...

Конкурс на посаду керівника люстраційного департаменту Мін'юсту: не шукайте зраду там, де її немає

З моменту оголошення конкурсу на посаду керівника Департаменту з питань люстрації одним із пріоритетних завдань Міністерства юстиції є проведення цього відбору максимально публічно й прозоро...

Міністерство юстиції 2016: "СКАЗАНО – ЗРОБЛЕНО"

Не буває планів, які не можна реалізувати. Якщо є чітке бачення цілі, будь-яка нездійсненна мрія може стати реальністю. Будь-які зміни й реформи, навіть якщо вони постають перед шаленим опором, можна втілити у життя...