Павло Петренко Міністр юстиції України

Мін'юст запустив пілотний проект одруження за добу

29 липня 2016, 20:07

"Сьогодні ми зібралися тут, щоб поєднати двоє люблячих сердець". Всім нам добре знайомі ці слова реєстратора РАЦСу під час урочистої церемонії одруження. Однак ще з радянських часів так повелося, що почути їх можна було лише після кількох походів до РАЦСу та ще й перечекавши місячний "випробувальний термін".

Якщо двоє дорослих людей, які люблять один одного, вирішили одружитися, бюрократія не має ставати їм на заваді. Навпаки, держава має зробити усе можливе, щоб весілля приносило лише радість молодятам. Адже кожна нова молода сім'я – це зміцнення держави, це творення її майбутнього.

Минулого року ми запустили електронні послуги в сфері реєстрації актів цивільного стану. Молодятам більше не треба кілька разів приходити до органів РАЦС. Достатньо зареєструватися на сайті http://dracs.minjust.gov.ua, обрати дату час та місце, надіслати відскановані документи, оплатити послугу карткою і прийти лише на саму церемонію.

Це зручно, швидко і не забирає час у молодят, який вони могли б витратити на складання списку гостей, вибір сукні для нареченої чи обговорення весільного меню. Або й просто побути наодинці разом.

Однак існувала ще одна перепона – стара радянська норма, за якою закохані мали місяць чекати на шлюбну церемонію. Як то кажуть, на всяк випадок.

Відсьогодні ми раз і назавжди сказали ні безглуздій радянині. Саме сьогодні в Сєвєродонецьку стартував новий пілотний проект Міністерства юстиції "Шлюб за добу".

Завдяки новому сервісу наші пари самі зможуть обрати зручний день для одруження. Це може бути хоч завтра, аби тільки в РАЦСі був вільний час для проведення церемонії. У подальшому навіть це не буде проблемою. Адже з часом ми ці функції плануємо передати місцевій владі та, можливо, нотаріусам. Це збільшить кількість реєстраторів та створить конкуренцію на ринку, а громадяни отримають покращення якості послуг та ліквідацію черг на "розпис".

У перший день роботи сервісу за новою процедурою побралися 3 пари. Я з радістю взяв участь у церемонії народження нових родин та вручив молодятам перший спільний документ.

Приємно відзначити, що до шлюбу зі своїми нареченими пішли двоє наших воїнів, які захищають країну в зоні проведення АТО. Також сьогодні одружилася пара зі Свердловська. Це місто нині перебуває під контролем терористів та російських військ. Тому молодята на кілька днів приїхали до Сєвєродонецька, щоб, не втрачаючи багато часу, отримати легальні українські документи про шлюб.

Більше того, подружжя зі Свердловська вже чекає на народження малюка. Тому ми будемо раді знову побачити їх на українській території аби видати свідоцтво про народження нового українця. Завдяки запровадженим навесні змінам, ця процедура для тих, хто проживає на тимчасово окупованих територіях, також значно спрощена і займає у більшості випадків усього 1 день.

Загалом пілотний проект вже найближчим часом стартує у 5 містах. Вже післязавтра, 31 липня, ми презентуватимемо його в Одесі, 3 серпня у Маріуполі, 14 серпня у Києві, а 19 серпня ‑ у Львові. А далі по всій Україні. Аби жодна пара більше не страждала від застарілих норм.

Хочу нагадати, що ми оголосили конкурс для майбутніх сімейних пар. Закликаю всіх, хто збирається одружитися найближчим часом, надіслати історію свого кохання і фотокартки на скриньку shlubzadobu@gmail.com. Ми оберемо найромантичніші та найзахопливіші історії кохання, і я так само особисто привітаю переможців під час запуску проекту в Києві та у Львові.

Перші історії вже можна почитати на сторінці https://www.facebook.com/shlubzadobu/

Кохайтеся, а про папери подбає Мін'юст)powered by lun.ua
Коментарі — 108
rabbik _ 30.07.2016 19:33
IP: 104.155.83.---
sidor:
хомо живет в комфорте – "благополучно" и "зажиточно" – одруження вже давно перешло в разряд шоу. Например – Германия, Франция, США, нордические народности, папуасы
"Життя разом доки смерть не розлуче" – атавизм на пути эволюции хомо.
Таварищи.!!!
Обращаю ваше вниманиє на старого комуниста Сідора.
Пропагандирующего здесь бессмертноє произведениє Карла Маркса – "Происхождение семьи, частной собственности и государства".

тем самим подтверждая приверженность Тимошенко ідеям Марксизма Ленинизма.!!!!!
.
Andrey Kononenko _ 30.07.2016 18:23
IP: 188.163.73.---
sidor:
Если смотреть стратегически, то указанный вами путь неверный. Вы предлагаете патернализм, предлагаете пересичному продать душу дьяволу за подачки крошек батона. Так можно превратится в россиян.
А стратегически правильный путь для Украины – он пролегает через гражданское давление на власть, без ожидания подачки.
sidor _ 30.07.2016 17:57
IP: 77.52.57.---
Яков Скоробогатько:
sidor:
Бойцам украинской армии, которые дислоцируются под населенным пунктом Авдеевка, передали в пользование пулемет "Максим" 1943 года выпуска.
Бойцы ВСУ помимо рассказов о тяжелом положении на позициях в так называемой серой зоне возле Авдеевки и традиционных обвинений Российской Федерации в поставке боеприпасов и техники народным республикам Донбасса в гуманитарных конвоях, сообщили, из какого оружия они обстреливают позиции ополчения.
отличный пулемет. Ще б МП38, МГ24, "штурмгеверы" с хранения выдали – отличные машинки. Люгер пистоль валит цель на 150 метровой дистанции.
Кроме того, я бы предложил волонтерам заказать метательные установки. Эдак на километрик. Дешево и сердито.
sidor _ 30.07.2016 17:38
IP: 77.52.57.---
Яков Скоробогатько:
"Если ничего не изменить, к концу года в России не будет ни резервов, ни денег на зарплаты", – замминистра финансов РФ Нестеренко
По словам Нестеренко, стабильность ситуации в экономике сейчас обеспечивается только за счет резервов, но внешние и внутренние факторы таковы, что, если ничего не изменить, то к концу года "у нас не будет ни резервов, ни возможности выплатить заработные платы". – подчеркнула она.
sidor _ 30.07.2016 15:55
IP: 77.52.57.---
Andrey Kononenko:
sidor:
Сидор, вы понимаете, что, будучи агитатором за Юлю, своими антигуманистическими комментариями вы оскверняете её божественный для лохтората образ? Ай-ай-ай.
ранее вам писал – я просто указываю направление и маршрут движения. А какое очередное ярмо будете вешать себе и другим на плечи – вам самим выбирать. Не можете просчитать какие будут последствия после вашего выбора – или не выбирайте вообще или работайте хотя бы со "справочниками".
Пы.Сы. У нас, в северном регионе донецкого края после выборов 2010 года был на слуху один "афоризм" – " Не захотели сосать сисю – сосите писю". Как мы увидели в дальнейшем – засосали писю так, что аж начали захлебываться. Благо рефлекс сработал – рвотный. Но пока салфеткой утирались, подмахнули подпись в договоре с тем, кто кроме сосания писи мелким шрифтом добавил и траханье – шоколадных дел мастера вжэ наготови.
Судя по логике ваших выборов – следующие рулевые будут жарить во все отверстия.
Andrey Kononenko _ 30.07.2016 15:34
IP: 188.163.73.---
sidor:
Сидор, вы понимаете, что, будучи агитатором за Юлю, своими антигуманистическими комментариями вы оскверняете её божественный для лохтората образ? Ай-ай-ай.
sidor _ 30.07.2016 15:09
IP: 77.52.57.---
mihaylenco:
Одруження. Найважливіше рішення в житті людини. І раптом хтось розглядає його, наче звичайнісіньку бюрократичну процедуру. Так, наче тачку зареєструвати.
це "найважливищим рішенням" було на определенном участке пути развития хомо сапиенса. "Человека разумного" меняет "Человек идеальный" Скорость воспроизведения должна быть повышена в связи с большой убылью – жертвах прогресса. Хороший показатель такого отбора – много "ипостасей" от разных экземпляров.
Поэтому, там где хомо живет в комфорте – "благополучно" и "зажиточно" – одруження вже давно перешло в разряд шоу. Например – Германия, Франция, США, нордические народности, папуасы
"Життя разом доки смерть не розлуче" – атавизм на пути эволюции хомо.
-Vesna- _ 30.07.2016 14:43
IP: 93.72.142.---
Roma Malyk:
-Vesna-:
Там очень много людей, которые поддерживают Украину. На них что забить нужно или они не украинцы больше
Реприза

-Vesna- _ 30.07.2016 09:28IP: 93.72.142.--
Уточнение.
Т.е. луган-донцы зарегистрируют свой брак и на территории ОРДЛО тоже... не только в Украине.
Чтоб кормиться из двух рук.
А Петреко им помогает. Содержать лугандоцев за счет украинских налогоплательщиков.
sidor _ 30.07.2016 14:38
IP: 77.52.57.---
mihaylenco:
Одруження. Найважливіше рішення в житті людини. І раптом хтось розглядає його, наче звичайнісіньку бюрократичну процедуру. Так, наче тачку зареєструвати.
если бы так думали пращуры рода человеческого, то сейчас бы еще на земле было не миллиарды населения а десяток миллионов.
До – особь мужского пола осеменяла всех, кого "видела". "Супруги" – взятые "под охрану" несколько особей женского пола в качестве хозобслуги и развлечений.
Во время – в средневековье нужно было плодиться с так же немерянной скоростью. Чернь по своему положению в стаде должна была плодиться что бы восполнять естественную и искусственную убыль в массе.
После – накопление биомассы привело к озадачиванию "вождей" о действенных способах управление стадом. Было решено применить регулируемую систему воспроизведения и подчинения биомассы. Одним из таких инструментом послужил "институт семьи."
Особый расцвет этого инструментария был в СССР – "семья – ячейка общества".
mihaylenco _ 30.07.2016 14:09
IP: 37.54.125.---
Одруження. Найважливіше рішення в житті людини. І раптом хтось розглядає його, наче звичайнісіньку бюрократичну процедуру. Так, наче тачку зареєструвати.
Roma Malyk _ 30.07.2016 14:06
IP: 37.57.208.---
-Vesna-:
Там очень много людей, которые поддерживают Украину. На них что забить нужно или они не украинцы больше
Roma Malyk _ 30.07.2016 14:03
IP: 37.57.208.---
Andrey Kononenko:
Не надо утрировать. В плане регистрации бизнеса сейчас точно лучше, чем было. Раньше без того, чтобы дать на лапу они и жопу не поднимали. Сейчас это все делается нотариусами реально без проблем.
sidor _ 30.07.2016 13:41
IP: 77.52.57.---
от бы еще запустить пилотный проект по переизбранию депутатов и презика за один день...
Иван Гелан _ 30.07.2016 12:15
IP: 213.110.136.---
КЛОУНИ. Народ чекає роботипо позовам до Росії, позазисту від рейдерів Пашинського і новоявленого українця Григоришена, по захисту майна від тарифного пограбування. Згадайте які проблеми були, ще три роки тому, мовні, поломки корейських потягів, завеликі стадіони та аеропорти і інвалідка в тюрмі, що забезпечила пограбунок України, але наполягала на лікуванні в Німеччені. Імпотенти- Клоуни.
Andrey Kononenko _ 30.07.2016 10:32
IP: 188.163.73.---
-Vesna-:
У министра юстиции охренительные достижения за два года работы. Два с половиной вебсайтика запустил – и пиарится.
Roma Malyk _ 30.07.2016 10:16
IP: 46.211.69.---
-spider:
О чем вы, какая регистрационная служба? Она канула в лету 3 месяца как. Так что вы либо врете, либо бот. Этим сейчас занимаются местные власти и нотариусы. Идите к ним с документами. Не понравились одни, обратитесь к другим. Они сами за клиента борются. Тем более, что щас цены дереть не могут, они установлены законом
-Vesna- _ 30.07.2016 09:52
IP: 93.72.142.---
-spider:

P.S. Буду повторювати цей коментар аж доки цей п* не налагодить нормальну роботу державних реєстраторів.
Підтримка.
І не розгонять державну міграційну службу.
Корупційний клондайк.
-Vesna- _ 30.07.2016 09:28
IP: 93.72.142.---
Уточнение.
Т.е. луган-донцы зарегистрируют свой брак и на территории ОРДЛО тоже... не только в Украине.
Чтоб кормиться из двух рук.
А Петреко им помогает. Содержать лугандоцев за счет украинских налогоплательщиков.
-Vesna- _ 30.07.2016 09:25
IP: 93.72.142.---
Меня смущает один момент – вот в Америке существует такой формат для самых эмоциональных и заведенных... это моментальная свадьба в Лас Вегасе. Но это больше анимация.
В контесте самой атмосферы Лас Вегаса... неспящего гуляй парка со всей инфраструкторой – а главное – культурными ценностями.

Вот не зря Саакашвилли поерничал насчет этих домиков-загсиков... это идея (которую предлагает Петренко) – она какая-то нездоровая... где простой формы упрощают содержание.

ЗІ кстати в одном из первых своих комментариев каналу Княжицкого (а первые оправдє – они всегда малоконтролируеміе) Петренко тупо брякнул: что это для народа Лугадонии впервую очередь.
Им накладно ездить 2 раза из окупованных мест. А паспорт украинский они есс-но не выбрасывают. Хотят иметь метку о браке в Украине – что б расчитывать на социалку по детям.
-spider _ 30.07.2016 09:11
IP: 178.214.192.---
Петренко продовжує піаритись...

То була тема "Одруження за 24 години", а тепер ще одна новина: "Одруження за добу".

А щоб примусити держреєстраторів реєструвати юридичних осіб, і зокрема ОСББ, у відведений законом 24-годинний термін слабо, то до того "руки не доходять," і вообщє "нє царскоє ето дєло."

Ще в минулому місяці подали документи на реєстрацію, через тиждень написали з цього приводу заяву цьому Петренку, а віз і нині там, тобто заява про реєстрацію (та й до Петренка також) ще навіть не розглянута.

А цьому п* аби на УП піаритись!

P.S. Буду повторювати цей коментар аж доки цей п* не налагодить нормальну роботу державних реєстраторів.
-spider _ 30.07.2016 09:09
IP: 178.214.192.---
Roma Malyk:
-spider:
Из личного опыта могу сказать, что после того как право регистрации юридических лиц передали нотариусам, никаких проблем нет. Если возникают какие-т проблемы, то только по причине проблем с документам. Разберитест, что у вас там в бумагах сворится. Если у Вас там срач, то нечего пинать на регистратора. Точно могу сказать, что если у меня возеникали такие проблемы, как правило нотариусы помогают разобраться, где чего было напутано. Если не помогли, идите к другому. Слава богам нынче это не проблема.
Мы обратились не к нотариусу, а у відділ державної реєстраційної служби, это куча таких себе совковых бабок, которые без взятки ничего делать не хотят, если Вы не в курсе. По закону, они в течении 24 часов должны либо зарегистрировать, либо в письменном виде пояснить, что именно им в наших документах не нравится. Ничего из этого до сих пор сделано не было, а документы мы подавали ещё в прошлом месяце!
Світлана Красуня _ 30.07.2016 08:28
IP: 104.155.101.---
... Ми здобули...
mihaylenco _ 30.07.2016 08:11
IP: 37.54.125.---
Pavlo Koma
А де позиція президента України на призначення кадрового диверсанта послом?

Президента чого? Немає сьогодні такої держави – Україна. Є "уркаїна" – підрозділ євразійської мафії. Боси сидять в кремлі. Вони й призначають паханів. А кого призначать смотрящим? Диверсант, то й диверсант.
-Vesna- _ 30.07.2016 06:19
IP: 93.72.142.---
Мін'юст запустив пілотний проект одруження за добу (c)

Пілотний проект одруження?
А може пілотний проект одруження на добу?
Чоловіки (і герої АТО звісно) будуть в захваті – я думаю.
Сергій Олексійович Бут _ 29.07.2016 23:49
IP: 176.112.1.---
Roma Malyk:
-spider:

О чем Вы? Из личного опыта могу сказать, что после того как право регистрации юридических лиц передали нотариусам, никаких проблем нет. Если возникают какие-т проблемы, то только по причине проблем с документам. Разберитест, что у вас там в бумагах сворится. Если у Вас там срач, то нечего пинать на регистратора. Точно могу сказать, что если у меня возеникали такие проблемы, как правило нотариусы помогают разобраться, где чего было напутано. Если не помогли, идите к другому. Слава богам нынче это не проблема.
Так-то он так... Только ж "дерут" эти нотариусы... Они ж любят "хлеб с маслом", а не просто так...
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter