Джеффрі Р. Пайєтт посол США

День подяки – суто американське свято на відзначення універсальних цінностей

27 листопада 2015, 17:11

У цей четвер ми святкували День подяки, коли американські родини збираються разом, щоб подякувати за ті блага, що були дані їм протягом року, і розпочати вервечку зимових свят. Щороку по всій Америці вокзали та аеропорти напередодні цього свята виглядають так, як вокзали і аеропорти України перед Новим роком. У Сполучених Штатах це, безумовно, найнапруженіший день подорожей за увесь рік, адже люди долають великі відстані, щоб повернутися до своїх родин до свята.

І, звичайно, як багато хто з вас бачив у американських фільмах, День подяки – це про страви! Індичка (найважливіше), журавлиновий соус, начинка, картопляне пюре, гарбузовий пиріг – усе це класичні страви традиційного столу на американський День подяки. Усі переїдають – так вже повелося на це свято.

(Якщо ви пропустили сюжет на телебаченні, ви можете подивитися тут, як я обговорював традиції американського Дня подяки у середу в прямому ефірі з ведучими "Сніданку" на 1 + 1).Свято Подяки має своє коріння в американській історії. Близько 400 років тому, група "пілігримів" залишила свої домівки в Європі і перетнула Атлантичний океан в пошуку свободи і достатку. В Америці їх привітно зустріли індіанці племені вампаноаг і навчили їх вирощувати та збирати врожай культур нового світу. Вони ділилися одне з одним успішним урожаєм і відзначали цінність уз співтовариства і дружби у час великих труднощів і випробувань.

Спадок тієї першої подяки пережив часи війни і миру. Під час Американської революції та Громадянської війни дні подяки об'єднували американців молитвою і духом, який веде нас до кращих днів. І кожного року наш народ виділяв день, щоб висловити подяку своїм родинам, громадам та країні. Це свято, що єднає всіх американців.

У ці зимові свята ми маємо подякувати багато за що. Ми віддаємо належне всім тим, хто захищає наші країни у лавах Збройних Сил, а також відважним героям на лінії фронту на сході України. Ми глибоко вдячні за їх службу і їхні жертви. Я хочу принести особливу подяку трьомстам військовим 173-ої повітряно-десантної бригади, які не були в цей День подяки зі своїми сім'ями, а замість цього провели святковий день у службі своїй країні, допомагаючи нашими українськими партнерами розбудовувати здатність України захистити свою суверенну територію.

День подяки це також час, коли американці згадують про тих, кому пощастило менше. У притулках і доброчинних їдальнях американці віддають борг своїм громадам, пам'ятаючи про те, як віра і милосердя допомогли нашим предкам збудувати нове життя, засноване на принципах свободи і відкритих можливостей.Звернення Президента Обами з нагоди Дня подяки ви можете подивитися тут. День подяки є суто американським святом, але, як зазначив президент Обама, дух Подяки є універсальним. Він відчувається і в коротких моментах спілкування між незнайомцями, і у возз'єднаннях друзів і близьких, і в тихих молитвах за інших людей. У серці американської віри горить невгасиме переконання, що разом ми можемо поглибити наше спільне процвітання, що ми можемо збудувати більш справедливу, об'єднану і націлену у майбутнє країну.

Це ті ж самі цінності, у які гаряче вірять і за які боротися українці. На цьому тижні подяки, давайте згадаємо спільні цінності, які об'єднують наші країни, і пообіцяємо зміцнювати нерозривний зв'язок між нашими народами.

English original

powered by lun.ua
Коментарі — 7
_yurkiv_ _ 30.11.2015 12:43
IP: 23.251.156.---
Roman Krayilo:
Гарне американське свято зі прекрасним смислом. Треба в нас таку традицію ввести
Саме так, День Подяки Господові і один другому за звільнення від "рускава мира"!
mihaylenco _ 28.11.2015 10:42
IP: 37.55.120.---
Артемий Николаев
Богдан Уманский
alexa71

Вата проливає сльози за індіанцями. Давайте поговоримо про Голодомор, вами влаштований. Давайте поговоримо про сотні малих народів, які ви знищили з лиця землі. Та ви наробили біди для людства незрівнянно більше, ніж ті, хто створював сучасну Америку. І який результат? Америка випереджає весь світ у розвитку на десятиріччя вперед. А де ви? Де народи, куди ви принесли свої скрєпи?
Богдан Уманский _ 28.11.2015 00:16
IP: 104.197.234.---
"Универсальные ценности" от американцев – это праздновать день благодарности индейцам, которые спасли от голодной смерти первых колонистов Америки, которых потом практически полностью уничтожили в ходе многовекового геноцида.
alexa71 _ 27.11.2015 23:57
IP: 109.162.10.---
джони, если ты это писал, вматуй в с вою гамерику на всех своих штундовсках
Иванович Игорь _ 27.11.2015 21:32
IP: 37.52.170.---
hot111:
Українців чекає долі індіанців.
hot111 _ 27.11.2015 20:01
IP: 46.133.182.---
Артемий Николаев:
Таки да.Вот только индейцы на даный момент живут лучше Васи-сибиряка,племя которого "русифицировал" пан Ермак.
Roman Krayilo _ 27.11.2015 19:17
IP: 88.135.211.---
Гарне американське свято зі прекрасним смислом. Треба в нас таку традицію ввести
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter