4 вересня 2015, 02:27

Кому потрібна така єдність?

Так, дійсно, нам зараз, як ніколи, потрібна єдність, солідарність і консолідація. Заради майбутнього, заради миру, заради батьківщини.

Хоча самі "Єдність", "Солідарність" та "Батьківщина" на місцеві вибори ідуть окремо. А "Консолідація" ще не зареєстрована. Хоча хтозна.

Боротьба за владу серед союзників і патріотів неодноразово заважала Україні стати на ноги і піти нарешті у світле щасливе майбутнє.

Але на чому має базуватися ця єдність?

У вищому своєму потенціалі єдність людей базується на спільних духовних цінностях: вірі у Бога, сумлінні, честі і порядності, любові до Вітчизни, милосерді і доброчинності, безумовній справедливості.

Уся політична єдність у нашій країні має зовсім інший потенціал. Він зокрема базується на вірі і тяжінні до матеріальних благ, безсовісності, безчесності і непорядності, користуванні ресурсами своєї Вітчизни, жадібності і жорстокості, абсолютній злочинній несправедливості.

Політичні партнери ніколи за чверть сторіччя не домовлялися про об'єднання зусиль навколо розбудови чесної і прозорої судової системи, заради реформування правоохоронних органів, для підняття рівня культури і духовності суспільства, для підвищення обороноздатності, заради покращення життя народу України тощо.

Єдність заради власного збагачення довела нашу злощасну країну до війни, громадського протистояння, несприйняття влади як такої та жебрацького стану життя талановитого і працьовитого українського народу.

Боротьба між політичними силами стала цинічною і нещадною, гучною і навіть кровопролитною.

У партійних кабінетах виробляються не сценарії виходу України з кризи, не нові ідеологічні засади підняття духу нації, а сценарії захоплення, відбору, утримання і зміцнення влади.

Можна тисячі разів призначати вибори, змінювати під себе виборче законодавство, рокерувати чиновників і суддів, приймати нові незрозумілі народу закони і навіть змінювати Конституцію, але результат завжди буде один і той же – Майдан, Майдан і знову (не дай Боже) Майдан.

Тому, що замість того, щоб цей публічний дім знести і побудувати на його місці школу, лікарню, або музей, ми, як у тому анекдоті, спочатку міняли ліжка і білизну, а потім повій, залишаючи основну діяльність установи тією самою.

Система вже не може задовольнити потреб українського суспільства. Система віджила своє. Системі час на смітник історії.

Питання лише в тому, хто саме візьметься і наважиться винести на двір політичне сміття у цю темну і безлунну ніч нашої історії.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Нове опитування КМІС. Цифри – річ вперта

Якби вибори до Верховної Ради відбулися в середині травня, то до парламенту пройшли лише чотири партії: Слуга народу, ОПЗЖ, ЄС і Батьківщина...

Країна без принципів?

Крим був зданий без єдиного пострілу, ідеали Майдану – без єдиного вибачення, Іловайськ – без єдиного трибуналу, справи регіоналів – без жодних пояснень, Оборонпром – без судів і посадок, і зрештою вибори – без жодних варіантів...

Чому США, Великобританію і Францію не лякає гречка?

У Великобританії діє загальне рівне пряме виборче право при таємному голосуванні. Тобто те, що ми з вами називаємо мажоритаркою. У США, як у конгрес, так і у сенат, депутати обираються прямим народним голосуванням за одномандатними округами...

Новий президент це лише шанс і не більше

Більше за усю історію незалежної України не набирав ніхто. Рекордних 73% Зеленського це унікальне поєднання Сходу і Заходу, вати і бандер, реваншу і Майдану, першотравневих демонстрацій і гей-парадів тощо...

Інтрига останніх днів

Цілком зрозуміло, що до останної миті цих виборів зберігатиметься інтрига. І не тому, що у понеділок вельмишановний КМІС оприлюднив результати опитування в пропорції приблизно 70/30 на користь нового обличчя в політиці...

Щодо мови, підкупу і оборудок

Рівно рік тому, у березні 2018 року,  на врученні Національної премії імені Шевченка, президент України пообіцяв українцям у "найближчий час" забезпечити ухвалення 10-річної Програми всебічного розвитку і функціонування української мови, як державної...