Євген Рибчинський

Нове опитування КМІС. Цифри – річ вперта

20 травня 2020, 18:38

Якби вибори до Верховної Ради відбулися в середині травня, то до парламенту пройшли лише чотири партії: Слуга народу, ОПЗЖ, ЄС і Батьківщина. Про це повідомляє Київський міжнародний інститут соціології.

Подобається нам то, чи не подобається, а цифри – річ вперта.

Скільки б ми тут не курвилися і не протестували, факт залишається фактом – пасіонарна частина суспільства у меншості. Причому у меншості незмінній і необ'єднанній. Неможливо злити в одну силу Порошенка, Тимошенко, Вакарчука, Ляшка і Тягнибока. Усі вони не переварюють одне одного ще більше, ніж заклятих ворогів.

Але, якщо раптом уявити, що усі протиріччя подолано, і українство об'єдналося, воно матиме у підсумку не більше третини голосів виборців, а це капітальна поразка, як не крути.

І тут постає питання, як же так сталося?

Нагадаю, у 2014 році після Революції Гідності, Петро Олексійович на президенських виборах набрав 54,7% голосів, що свідчило про безумовний підйом національного духа. Додати до того ще електорат Батьківщини і радикалів, а це ще 21% і маємо такий же показник як і Зеленський рік тому, тобто 3/4 населення країни.

Проте, як могло таке статися, що патріотично налаштований електорат По, Ю і Ля раптом кардинально змінили свої погляди?

Як можливо, що сьогодні слуги і медведчуківці разом з шарієм мають переконливу більшість, а патріоти пасуть задніх?

Треба визнати очевидний факт: якщо б Ющенко і Порошенко були від початку вірні принципам обох Майданів, на спинах яких вони в'їхали на Банкову, якщо б вони одним вольовим рішенням наповнили тюрми регіоналами, вигнали з країни московський паханат, створили контрактну професійну армію, націоналізували майно Російської Федерації на терені України, закрили ворожі ЗМІ, перетрощили суди, прокуратуру і силові відомства, не забруднилися у корупційних скандалах і не обклалися кумами і подільниками, то однозначно не програли би через 5 років на виборах і не дали проросійським силам можливість зайняти владні кабінети.

І сьогодні у бюлетенях опитувань не було б кума путіна, шарікова-шарія і навіть слуг 95 кварталу, адже Слуга народу є нічим іншим, як партією антирейтингу Порошенка.

Тому рейтинг, опублікований КМІС не дивує, радше засмучує і розчаровує.

31,2% – "Слуга народу";

17,4% -"Опозиційна платформа – за життя";

14,8% – "Європейська солідарність";

8,9% – ВО "Батьківщина";

3,9% – "Партія Шарія";

3,6% – "Голос";

3,5% – "Сила і честь";

3,1% – Радикальна партія Олега Ляшка;

2,8% – "Громадянська позиція";

2,7% -"Опозиційний блок";

2% – ВО "Свобода";

2,6% – "Українська стратегія";

2,4% – інші партії.

powered by lun.ua
Україна та Європа1103 Зеленський41 Aтака Путіна1243 Донбас19 Корупція1363
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter