Євген Рибчинський

Чому США, Великобританію і Францію не лякає гречка?

22 травня 2019, 07:56

У Великобританії діє загальне рівне пряме виборче право при таємному голосуванні. Тобто те, що ми з вами називаємо мажоритаркою.

У США, як у конгрес, так і у сенат, депутати обираються прямим народним голосуванням за одномандатними округами. У США також 100% мажоритарка.

У Франції теж 100% мажоритарка, причому на більшості округах – двотурова.

Щодо Німеччини, на виборах до Бундестагу діє змішана виборча система, як і в Україні. Виборець має два голоси: перший – за конкретного кандидата в одномандатному окрузі, другий – за партію. Саме другий голос визначає, скільки місць отримає кожна партія. Прохідний бар'єр, як і в Україні, у Німеччині становить п'ять відсотків.

Кількість депутатів Палати представників Японії становить 460 осіб, термін їхніх повноважень – чотири роки. З 1947-го по 1994 рік депутати обиралися виключно за мажоритарною системою, далі було запроваджено – змішану. Згідно з цією системою 300 депутатів так і обираються за мажоритарною системою і лише 180 – за партійними списками.

Сьогодні, 22 травня о 12.00 у Верховній Раді відбудеться позачергове пленарне засідання з питання зміни існуючого виборчого законодавства. Внесено пропозицію відмінити пряме народне голосування – мажоритарку, і проголосувати за закриті виборчі списки і 3% бар'єр проходження.

Панове, добродії, рідні мої українці, ви впевнені, що відмова від прозорої прямої і рівної системи виборів, такої, як у найбільших демократіях світу, на користь "кота в мішку" – закритих таємних списків – це і є те, чого нам не вистачало для повного щастя?

Особисто я не впевнений. Більше того, європейський вектор – це прямо у протилежний бік. Тому я за цей абсурд не голосуватиму.

powered by lun.ua
ONLINE
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter