29 січня 2016, 10:38

Райради чи громади?

Чому я категорично проти районних рад?

По-перше, це додаткове фінансове навантаження на бюджет, який і так тріщить по всіх швах. За часів існування райрад, на їх утримання витрачалося близько одного мільйона доларів на рік.

По-друге, якщо ми взяли курс на викорінення державної бюрократії, то чому самі ж її створюємо? Невже мало 400 з ґаком депутатів у ВР і 120 депутатів Київраді? Потрібно ще 300-400 депутатів районних рад на бюджетну кормушку? У нас немає грошей на нормальний прожитковий мінімум і на виплату пенсій та субсидій, а на вибори і множення нових можновладців чомусь є.

По-третє, райради – це додаткові політічні чвари вже навіть не на столичному рівні, а на рівні дрібних районних коаліцій і опозіцій, кінцева мета яких – лобіювання прийнятних для себе рішень і задля дерибану дефіцитних бюджетних коштів.

По-четверте, за часів свого існування райради фактично ні на що не впливали і ні за що не відповідали, адже завжди остаточне слово все одно було за Київрадою.

І насамкінець по-п'яте, райради у СРСР були створені у містах тільки як механізм управління райкомами Компартії своїми районними осередками, а не для розвитку інфраструктури громади міста.

Я однозначно за сформовані громади, як органи місцевого самоврядування, але щоб дати повноваження тим громадам, передати як то кажуть владу "на місця", не обов'язково відновлювати районні ради. Це – крок назад, реінкарнація радянської системи управління. З одного боку ми приймаємо антирадянські закони, а з другого, повертаємо один із символів тієї епохи – райради.

У Конституції України про райради йдеться лише в перехідних положеннях, тобто, їх функціонування передбачалося лише у перехідний період від УССР до незалежної України.

Україні не Конституцію треба змінювати з кожним новим президентом, це святая святих, а категорично переглянути закон про столицю.

Те, що ми бачимо спритну апеляцію прихильників радянської системи і супротив з боку ЦВК, свідчить про те, що ми йдемо у правильному напрямку. До речі, нагадаю, що керівництво Центрвиборчкому було призначено ще командою колишнього "гаранта" Януковича.

Є громади міст і громади сел, а інше "від лукавого".

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Нове опитування КМІС. Цифри – річ вперта

Якби вибори до Верховної Ради відбулися в середині травня, то до парламенту пройшли лише чотири партії: Слуга народу, ОПЗЖ, ЄС і Батьківщина...

Країна без принципів?

Крим був зданий без єдиного пострілу, ідеали Майдану – без єдиного вибачення, Іловайськ – без єдиного трибуналу, справи регіоналів – без жодних пояснень, Оборонпром – без судів і посадок, і зрештою вибори – без жодних варіантів...

Чому США, Великобританію і Францію не лякає гречка?

У Великобританії діє загальне рівне пряме виборче право при таємному голосуванні. Тобто те, що ми з вами називаємо мажоритаркою. У США, як у конгрес, так і у сенат, депутати обираються прямим народним голосуванням за одномандатними округами...

Новий президент це лише шанс і не більше

Більше за усю історію незалежної України не набирав ніхто. Рекордних 73% Зеленського це унікальне поєднання Сходу і Заходу, вати і бандер, реваншу і Майдану, першотравневих демонстрацій і гей-парадів тощо...

Інтрига останніх днів

Цілком зрозуміло, що до останної миті цих виборів зберігатиметься інтрига. І не тому, що у понеділок вельмишановний КМІС оприлюднив результати опитування в пропорції приблизно 70/30 на користь нового обличчя в політиці...

Щодо мови, підкупу і оборудок

Рівно рік тому, у березні 2018 року,  на врученні Національної премії імені Шевченка, президент України пообіцяв українцям у "найближчий час" забезпечити ухвалення 10-річної Програми всебічного розвитку і функціонування української мови, як державної...