Райради чи громади?
Чому я категорично проти районних рад?
По-перше, це додаткове фінансове навантаження на бюджет, який і так тріщить по всіх швах. За часів існування райрад, на їх утримання витрачалося близько одного мільйона доларів на рік.
По-друге, якщо ми взяли курс на викорінення державної бюрократії, то чому самі ж її створюємо? Невже мало 400 з ґаком депутатів у ВР і 120 депутатів Київраді? Потрібно ще 300-400 депутатів районних рад на бюджетну кормушку? У нас немає грошей на нормальний прожитковий мінімум і на виплату пенсій та субсидій, а на вибори і множення нових можновладців чомусь є.
По-третє, райради – це додаткові політічні чвари вже навіть не на столичному рівні, а на рівні дрібних районних коаліцій і опозіцій, кінцева мета яких – лобіювання прийнятних для себе рішень і задля дерибану дефіцитних бюджетних коштів.
По-четверте, за часів свого існування райради фактично ні на що не впливали і ні за що не відповідали, адже завжди остаточне слово все одно було за Київрадою.
І насамкінець по-п'яте, райради у СРСР були створені у містах тільки як механізм управління райкомами Компартії своїми районними осередками, а не для розвитку інфраструктури громади міста.
Я однозначно за сформовані громади, як органи місцевого самоврядування, але щоб дати повноваження тим громадам, передати як то кажуть владу "на місця", не обов'язково відновлювати районні ради. Це – крок назад, реінкарнація радянської системи управління. З одного боку ми приймаємо антирадянські закони, а з другого, повертаємо один із символів тієї епохи – райради.
У Конституції України про райради йдеться лише в перехідних положеннях, тобто, їх функціонування передбачалося лише у перехідний період від УССР до незалежної України.
Україні не Конституцію треба змінювати з кожним новим президентом, це святая святих, а категорично переглянути закон про столицю.
Те, що ми бачимо спритну апеляцію прихильників радянської системи і супротив з боку ЦВК, свідчить про те, що ми йдемо у правильному напрямку. До речі, нагадаю, що керівництво Центрвиборчкому було призначено ще командою колишнього "гаранта" Януковича.
Є громади міст і громади сел, а інше "від лукавого".
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.