14 липня 2016, 07:43

#bezofshoriv

Останній місяць став особливо плідним на створення замовної брехні на мене, як народного депутата та можливого кандидата в Слідчу комісію ВРУ щодо фактів розслідування з питань офшорних компаній. Активно йдуть спроби розповсюдити неправдиву інформацію про те, що я начебто маю безпосереднє відношення до "офшорної компанії" "Лука Девелопмент", співвласником якої є чоловік моєї матері Григорій Артюх. У зв'язку з цим я офіційно заявляю:

Ані я, ані Григорій Артюх не маємо жодного відношення до "офшорів".

Українська компанія ТОВ "Лука Девелопмент" була заснована в 2006 році, її первинними засновниками виступили п'ять фізичних осіб громадян України та три українські юридичні особи. Одним із засновників був та залишається Артюх Григорій Петрович. З моменту заснування української компанії ТОВ "Лука Девелопмент" її статутний капітал не збільшувався, але деякі з засновників продавали свої частки як іншим учасникам, так і стороннім зацікавленим особам. Варто зазначити, що у 2013-му році пан Артюх зменшив свою участь в ТОВ "Лука Девелопмент" з 30% до 26% шляхом продажу 4% іншим учасникам фізичним-особам – громадянам України. Відповідно до законодавства України, маючи частку більше 25%, він значиться в державних реєстрах одним з бенефіціарних власників, який у свою чергу не несе відповідальності за дії інших учасників та бенефіціарних власників ТОВ "Лука Девелопмент".

На сьогоднішній день учасниками ТОВ "Лука Девелопмент" виступають сім громадян України (включно з Артюхом) та дві українські юрособи – ТОВ "ЛТ Чезара"та ТОВ "Лівобережна Нерухомість".

ТОВ "ЛТ Чезара" було зареєстровано у 2004 році. З моменту реєстрації, тричі вносилися зміни до складу засновників цієї компанії. У грудні 2007-го ТОВ "ЛТ Чезара" стало одним із учасників ТОВ "Лука Девелопмент", придбавши частку у розмірі 29,88% Товариства у ТОВ "Планета Строй Плюс", яке виступало одним з первинних засновників ТОВ "Лука Девелопмент". 23.07.2013 єдиним засновником компанії ТОВ "ЛТ Чезара"стала компанія"КЕРІЛЕЙН (ЛТД) " (БВО), бенефіціаром якої зазначено Бредлі Метью.

ТОВ "Лівобережна Нерухомість" було зареєстровано у 2010-му році. Його засновниками виступили "БІСАБІ ЛІМІТЕД" (Кіпр) та громадянка України. Бенефіціаром "БІСАБІ ЛІМІТЕД" зазначено Джину Кіліндо. У грудні 2010-го року ТОВ "Лівобережна Нерухомість" стало одним із учасників ТОВ "Лука Девелопмент", придбавши частку у розмірі 20,97% Товариства у громадянки України, яка виступала одним з первинних засновників ТОВ "Лука Девелопмент".

Оскільки ТОВ "Лівобережна Нерухомість" та ТОВ "ЛТ Чезара" володіють значними частками у ТОВ "Лука Девелопмент" (більше 20%), то імена Джини Кіліндо та Бредлі Метью зазначено поряд з іменем Григорія Артюха серед бенефіціарних власників в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, що деякі ЗМІ намагаються подати як мою "причетність до офшорів".

Як вбачається з вищезазначеної інформації, яка базується на інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ані я, ані Григорій Артюх не є і не були учасниками, власниками, засновниками вищезазначених компаній-нерезидентів. Усі спроби пов'язати моє ім'я з "офшорними компаніями" є безпідставними та вигаданими.

Замовник цієї брехні – відомий. Це Віктор Поліщук, наближений до "сім'ї" президента-втікача Віктора Януковича та згідно інформації ЗМІ до родини російського прем'єра Дмитра Медведєва (одружений на Лілії Рєзвій, керуючій бізнес-центром "Gulliver", яка має родинні зв'язки зі Світланою Медведєвою). Поліщук "образився" через перешкоджання мною реалізації його злочинних оборудок та корупційних схем.

Справа в тому, що ще в 2013 році мені вдалося завадити чи не найбільшій в Україні земельній крадіжці, за якою стояв Віктор Поліщук, коли група підконтрольних йому осіб здійснила спробу незаконного привласнення 94,6 га землі ДП "Радіопередавальний центр" вартістю понад 200 млн грн. При цьому фактично знищивши стратегічне державне підприємство зв'язку, на яке було покладено виконання мобілізаційного завдання. З листопада 2013 року й понині триває боротьба за повернення цієї землі у власність броварської територіальної громади та держави.

Крім того, так сталося, що працюючи в Комітеті з фінансової політики та банківської діяльності, я тричі звертав увагу Нацбанку – в липні 2015, в серпні 2015, в травні 2016 року – на порушення банківського законодавства ПАТ "Банк Михайлівський", власником якого і є Поліщук. Банк здійснював ризикову діяльність – залучав кошти громадян України та видавав кредити за ставками нижче ринкових своїм компаніям під заставу переоцінених земельних ділянок або "сміттєвих" цінних паперів (тобто на жаргоні банкірів працював не як ринковий банк, а як "пилосос" для власника). До чого це призвело, ми вже побачили.

До речі, після гучних заяв пані Гонтарєвої про те, що Віктор Поліщук має сісти в тюрму за крадіжку мільярдів гривень у вкладників, він начебто виїхав за межі України, але це йому не заважає витрачати вкрадене, у тому числі на замовну брехню.

''Тимчасовий'' мораторій довжиною у вічність

Нічого в Україні не буває більш постійного, ніж тимчасовий мораторій на купівлю-продаж сільськогосподарської землі. Навіяно учорашніми новинами з ВРУ...

Україні потрібен аналог американського закону FARA

Проблема фінансування пропагандистських та виборчих кампаній іноземцями – не нова. В 1930-х роках фашистська Німеччина фінансувала певних американських громадських діячів та політиків, намагаючись просувати нацистські ідеї в США...

ЗНО для суддів. Чи складе "тест" українська Феміда?

Нарешті після двох останніх років проведення реформ на заяву українців: "та, всі вони – однакові" як аргумент у відповідь можна навести конкретні приклади, що доводять – не всі...

Безапеляційні помилки української Феміди

Деякі представники української Феміди мають досить цікаві особливості: по-перше, періодично плутають суддівську недоторканність зі вседозволеністю і виносять рішення, які суперечать не тільки законодавству, а й здоровому глузду; по-друге, вміють пристосовуватися до будь-яких умов за будь-якої влади...

#bezofshoriv

Останній місяць став особливо плідним на створення замовної брехні на мене, як народного депутата та можливого кандидата в Слідчу комісію ВРУ щодо фактів розслідування з питань офшорних компаній...

Схема, за якою "кинули" вкладників "Михайлівського" та платників податків

Відбулася зустріч з "вкладниками" банку "Михайлівський" (вкладники – в лапках, оскільки Фонд гарантування вкладів (ФГВФО) їх такими не визнає)...