Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

''Комітет Дев'яти'': хто обере директора Антикорупційного Бюро?

09 грудня 2014, 17:43

9 грудня у світі відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією. У цей день на політичній конференції у Мексиці була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції, яку Україна ратифікувала у 2006 році.

9 грудня 2014 року в Україні все ще відзначається один з найвищих рівнів корупції в світі, що є найбільшою перешкодою на шляху нашого економічного і соціального розвитку.

Минуло вісім років з часу ратифікації Конвенції, а скреготіння від тектонічних зсувів корумпованої системи державного управління ми почули тільки після ЄвроМайдану, Небесної Сотні, анексії Криму та військового вторгнення на Сході. Лише сукупність цих факторів, а також наполеглива воля громадян до змін, змусили народних депутатів ухвалити цілий пакет дієвих антикорупційних законів, одним з яких утворено Національне Антикорупційне Бюро – новий орган, що боротиметься з великою політичною корупцією у міністерствах, судах та прокуратурах.

Утворення нових інституцій на папері з гербом ВР – швидше намір, ніж дієва спроба влади "подолати дракона". Як відомо, благими намірами – дорога в пекло встелена. Наскільки гострими виявляться списи президента, Уряду та парламенту стане відомо тоді, коли розпочнеться виконання ухвалених законів, зокрема – створення Антикорупційного Бюро, проведення прозорого конкурсу на посаду його директора, вибивання грошей з бюджету, що в стані хронічної анорексії і так далі.

Директор Бюро має вийти на роботу на початку нового року. Згідно закону, трьох кандидатур на посаду директора має обрати конкурсна комісія з представників Президента, Уряду та Верховної Ради, з-поміж яких не може бути "осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування". Тобто – політиків та чиновників.

Комісія – це дев'ятеро осіб, по троє від Президента, ВР та Кабміну.

Саме вони мають організувати прозорий конкурс, провести публічні співбесіди з кандидатами і обрати трьох найкращих претендентів на пост головного антикоурпціонера країни.

Хто ці люди? Друзі президента? Часті гості парламентських кулуарів? Іноземці Кабміну?

Антикорупційні організації склали список претендентів в конкурсну комісію, чия репутація, професійний досвід та компетенції стануть для новообраного директора Антикоурпційного бюро трампліном до суспільної довіри та громадської підтримки, подушкою безпеки для чесної людини, яка все ж таки має шанс очолити Бюро і почати втілювати в життя поради президента про трьох друзів.

12 комісіантів, підтриманих антикорупціонерами з Реанімаційного пакету реформ, Transparency International Україна, Центру протидії корупції, Центру політичних студій та аналітики, руху ЧЕСНО, це – журналісти, правники та міжнародні експерти з бездоганною діловою репутацією, суспільним авторитетом та щепленням від політичної доцільності:

1. Катерина Горчинська, заступник головного редактора видання "Kyiv Post"

2. Олена Притула, керівник видання "Українська Правда"

3. Сергій Рахманін, заступник головного редактора видання "Дзеркало Тижня"

4. Олекса Шалайський, головний редактор видання "Наші Гроші"

5. Семен Глузман, дисидент та колишній політвязень, правозахиник, президент Асоціації психіатрів України, директор Українсько-американського бюро захисту прав людини

6. Андрій Марусов, голова правління Transparency International Україна

7. Микола Козюбра, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри державно-правових наук Національного університету "Києво-Могилянська академія", екс-суддя Конституційного суду України

8. Віктор Мусіяка, один з авторів тексту Конституції України, Професор Києво-Могилянської академії

9. Міка Аалто, керівник антикорупційного блоку місії радників ЄС в Україні, фінський прокурор зі спеціалізацією у фінансових та корупційних злочинах з двадцятирічним досвідом.

10. Богдан Вітвицький, федеральний прокурор США з 25-річним стажем роботи зі спеціалізацією у розслідуванні фінансових злочинів, українець за походженням

11. Джованні Кеслер, директор Європейського бюро по боротьбі з шахрайством (The European Anti-fraud Office)

12. Богдан Футей, довічний суддя федерального суду США з більше ніж 25-річним суддівським досвідом, українець за походженням.

Від імені антикорупційних організацій та громадських рухів закликаємо Президента Петра Порошенка, спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана та Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка розпочати 9 грудня публічне обговорення складу "Комітету Дев'яти" з числа запропонованих активістами претендентів.

Комісія має бути сформована прозоро, відповідально та вчасно, без партійних квот або кулуарних політичних домовленостей, адже це – фундамент майбутнього Антикорупційною бюро, за будівництвом якого суспільство слідкуватиме так само прискіпливо, як за подіями на Сході.

powered by lun.ua
Коментарі — 72
Теодор Дяків _ 09.12.2014 21:21
IP: 94.179.177.---
Не треба бути глибоким аналітиком щоб спрогнозувати – Антикорупційне бюро буде мати такий же ефект, як закони "Про відновлення довіри до судовоі системи" та "Про очищення влади" (люстрацію). Ніякі закони чи бюро в цїй с и с т е м і влади працювати не будуть.
Теодор Дяків _ 09.12.2014 21:09
IP: 94.179.177.---
mihaylenco:
Антикорупційний комітет слід було утворити ще під час Майдану... І перші, й другі вибори – тріумф колишньої влади...Все, як і планувалося... І ніхто нічого не боїться...
.
-Пригадаймо, які були вимоги Майдану-2: імпічмент Януковичу, відставка прем'єра і уряду, вибори Президента, дострок. вибори парламенту, підписання Угоди з ЄС. Всі пункти сьогодні виконано, а толку ніякого. В чому причина? Відповідь у публікаціі "Чи потрібні Украіні "нові граблі"?", (опубл. 5 грудня 2013р., я редагував цю статтю на прохання автора).
Вже говорять про Майдан-3. Ті ж вимоги: Президента, прем'єра і уряд (новий – авансом...) геть!!! Парламент вже поганий... Скажіть, скільки разів треба ставати на ті ж граблі, скільки ще жертв потрібно щоб суспільство поставило п е р е д в л а д о ю і реалізувало ЄДИНУ МЕТУ – зміну с и с т е м и формування і функціонування влади: заміщення азійсько-радянськоі с и с т е м и украінсько-європейською. Не всі ж в краіні злочинці і дебіли?
Назар Мухачов _ 09.12.2014 21:06
IP: 89.252.50.---
Алкоголіку та корупціонеру Дзиндзі – варто було б помовчати. Хоча питання він ставить доречне. Окрім цього – надто багато людей з прив*язкою до Льовочкіна у списку.
Виталий Шевченко _ 09.12.2014 21:05
IP: 78.111.187.---
чотирьох останніх треба вибрати!!!!!!
djtel _ 09.12.2014 20:44
IP: 91.231.240.---
Sage:
Троль Серг. Иваныч! Какой же Вы умный! Какой всезнающий! Загадили своим умишком всю суть борьбы с коррупцией в Украине. Вам бы знания ин. языков Вы похерили бы и Конвенции ООН. Из за таких подонков и цветет коррупция. После Ваших комментов руки вымыть хочется, редкое дерьмо.
Да, НЕ звертайте на імбіцила увагу! Не заслужив!
djtel _ 09.12.2014 20:42
IP: 91.231.240.---
Valentine Michael Ovdienko:
тільки но отримав звістку про смерть свого побратима – прилуцького свободівця Віктора Лавренчука в Пісках на Донбасі... крім нього загинуло ще двоє бійців, шестеро поранено...я шокований цією звісткою... царство небесне вам, Герої... у мене закипає лють, коли я бачу як Порох паразитує на смертях наших друзів... наші хлопці гинуть, а влада робить амністії для їх убивць... наших убивають, а вони не можуть навіть стріляти по своїх убивцях – заборона, бо "перемирие"...
Да, хватить пи.з...ти троль нЕдороблений.
Sage _ 09.12.2014 20:35
IP: 74.125.18.---
Серг Иван:
"Хорошо собака серет, да неправильно кладёт"
mihaylenco _ 09.12.2014 20:30
IP: 74.125.18.---
Антикорупційний комітет слід було утворити ще під час Майдану. Вибори проводити під контролем цього комітету. І перші, й другі вибори – тріумф колишньої влади. Сьогодні створювати такий комітет – то в свинячий голос. Сотня мільярдів долярів за правління Порошенка -Яценюка втекла за бугор. Все, як і планувалося. Парламент сьогодні – аукціон посад. Все, як і було. І ніхто нічого не боїться. Тут вам не Майдан. Якщо б'ють, то як на зйомках кіно.
mihaylenco _ 09.12.2014 20:06
IP: 37.55.123.---
Комісія має бути сформована прозоро, відповідально та вчасно, без партійних квот або кулуарних політичних домовленостей,

Віталію! Коаліціада, формування уряду, та комітетів, яскраво продемонстрували, що про прозорість нам ще дуже рано говорити. Договорняки – в кращих традиціях криміналу 90-х. Тільки тоді за владу, та бабло, розплачувалися кров'ю братків, а то й своєю. А ось сьогодні – кров'ю патріотів.

адже це – фундамент майбутнього Антикорупційною бюро, за будівництвом якого суспільство слідкуватиме так само прискіпливо, як за подіями на Сході.

Віталію! Ви сподіваєтеся,
mihaylenco _ 09.12.2014 19:33
IP: 37.55.123.---
А це правда, що за місце в цьому комітеті вже вимагають від 100 тисяч зелених?
80000 _ 09.12.2014 19:33
IP: 46.202.242.---
Ніхто із вишеперечислених не буде серйозно розглядатись. Виберуть якогось корупціонера із минулого -кума чи брата чи свого пацана.
Особисто я за будь кого з 4 останніх- там фінн та англо-сакси це те що треба. Ті люди цінять слово честь а то наш Аваков 9 місяців "боровся з казіно" і тільки на десятому пообіцяв що поборе??? ну не ідіоти депутати що за такого проголосували???
Valentine Michael Ovdienko _ 09.12.2014 19:24
IP: 37.54.190.---
тільки но отримав звістку про смерть свого побратима – прилуцького свободівця Віктора Лавренчука в Пісках на Донбасі... крім нього загинуло ще двоє бійців, шестеро поранено...я шокований цією звісткою... царство небесне вам, Герої... у мене закипає лють, коли я бачу як Порох паразитує на смертях наших друзів... наші хлопці гинуть, а влада робить амністії для їх убивць... наших убивають, а вони не можуть навіть стріляти по своїх убивцях – заборона, бо "перемирие"...
Sage _ 09.12.2014 19:20
IP: 74.125.18.---
Троль Серг. Иваныч! Какой же Вы умный! Какой всезнающий! Загадили своим умишком всю суть борьбы с коррупцией в Украине. Вам бы знания ин. языков Вы похерили бы и Конвенции ООН. Из за таких подонков и цветет коррупция. После Ваших комментов руки вымыть хочется, редкое дерьмо.
MR_Holms _ 09.12.2014 19:07
IP: 74.125.18.---
Неудачный проект...
Я бы, например, выбирал Директора Бюро жюри присяжных, 11 – 15 человек, с юридическим образованием... и представлять кандидатов жюри, нужно, записав о них короткие видеоролики...
Избирать Директора комиссией, в которой будет большая часть людей Порошенка – не совсем правильно...
Yuri Yurieff _ 09.12.2014 18:53
IP: 37.53.33.---
Если бы избранный в один тур президент действительно
боролся за интересы Украины,
а не за свои активы во вражеской стране,
то хотелось бы сказать тем, кто сейчас выходят на площади
- да провокаторы!
Но этого нет!
Идет какое-то оскорбительное признание
уголовников-террористов под видом "мирного плана",
идет разграничение между Украиной и ДНР (оказывается, есть такая страна!),
то как можно поверить, что те, кто выступает против
власти, которая пришла на волне Майдана – провокаторы?
Но ведь многим из граждан
Украины хочется крикнуть этой власти:
"Что же вы, суки делаете!"
chsaber _ 09.12.2014 18:48
IP: 194.0.206.---
Серг Иван:
chsaber:[

там латиницей поэтому "H"
Так тож латиницей...
chsaber _ 09.12.2014 18:44
IP: 194.0.206.---
Серг Иван:
Катерина Горчинська, заступник головного редактора видання "Kyiv Post"

не объясните на каком языке написано "Kyiv Post"
Вместо "К" нужно было написать "Х"...
chsaber _ 09.12.2014 18:40
IP: 194.0.206.---
хто обере директора Антикорупційного Бюро?

Порошенко...
Анна Черкасова _ 09.12.2014 18:31
IP: 109.122.42.---
При цьому президенті корупція непереможна. Президент-бізнесмен це і є корупція.
Теодор Дяків _ 09.12.2014 18:23
IP: 62.221.52.---
Відомо, що біль у горлі можна зняти, засунувши пяти в гарячу воду... Менш відомо, що ефективною роботою є не полювання на корупціонерів, а усунення причин, які породжують корупцію. Ще менш відомо, що чинна азійсько-радянська с и с т е м а формування і функціонування влади обєктивно не може працювати без суттєвоі корупційноі складовоі. Виникає закономірне питання: Чому н і х т о з експертів-реформаторів-координаторів (тих, що у ВРУ і поза нею) не ставить питання про ЗМІНУ СИСТЕМИ ВЛАДИ, про перехід до украінсько-європейськоі системи?!
Поки-що це велика загадка сучасності... А можливо все прстіше – банально не розуміють звязку між суспільним устроєм і рівнем хабарництва, злодійства.?
Serg Ivan _ 09.12.2014 18:17
IP: 74.125.18.---
"списи президента, Уряду та парламенту"

а чё президента с маленькой, а Уряду с заглавной? показываете свою неграмотность или отношение к Президенту?
Valentine Michael Ovdienko _ 09.12.2014 17:51
IP: 37.54.190.---
За ось цей пост – "хто всрався – невістка... у порошенка повна влада!!! хто заважає ламати систему, садити винних в корупції і вбивствах, проводити реформи??? згадайте, скільки було розмов і обіцянок... нова рада вже працює місяць, хоч один закон прийняли??? а винна звичайно Свобода, винні люди, що змін ніяких... УП, може вистачить лизати пороху пяту точку??? може треба запитати, де обіцяне людям, на чиєму горбі він заліз у владу???" ---- мене заблоковано на сайті Цензор.нет. Такого не було навіть за Януковича!!! друзі! в країні вводиться цензура!!! поки не пізно, треба вимагати скасування МінСтеця!!!
Зеленський20 Україна та Європа1086 Корупція1336 Порошенко2 Свобода слова568
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter