Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

Арешт і конфіскація – в комі

10 листопада 2015, 10:36

Голосувати за проекти законів N2540а та N2541а в редакції правоохоронного комітету = поховати конфіскацію та арешт в Україні.

Тексти законопроектів, після розгляду комітетом, не відповідають урядовій редакції (до першого читання): разюче відрізняються за логікою і структурою, та мають зовсім іншу мету: суттєво послабити чинний режим арешту та конфіскації доходів від корупції.


- – -

Влучним пострілом всього декількох, ухвалених правоохоронним комітетом, правок народні депутати перебили хребет урядових законопроектів про арешт та спеціальну конфіскацію майна корупціонерів, набутого злочинним шляхом.

Режим арешту та конфіскації – в комі. Натомість, чудово йдуть на реабілітацію перелякані можливістю втрати свого майна депутати – нардепи з правоохоронного комітету спрощують їм життя і дають конкретну і законну можливість убезпечити свої статки від арешту.

Недобитки української влади, що нині переховуються від правосуддя, як тільки познімають з себе європейські санкції, почнуть активно користуватися законами правоохоронного комітету. Оскільки законопроекти пом'якшують покарання, після їх ухвалення досвідчені адвокати, типу Власенка, допоможуть поплічникам януковича познімати арешт зі всього, що нині є арештованим в Україні.

Чому?

Законопроекти в редакції правоохоронного комітету ускладнюють стандарти доказування та вимагають, аби на початку розслідування слідство мало повну доказову базу – достатню, належну, допустиму, достовірну сукупність доказів. На початковій стадії розслідування, коли награбоване корупціонера іще тепленьке і його можна відшукати та арештувати, такої бази доказів не може бути апріорі.

Кожну позолочену вазу в Хонці, кожного страуса в зоопарку Музею Корупції, як і сотні тисяч предметів розкошу, які залишив по собі екс-президент-утікач, незаконне походження всього цього прокурори мають тепер доводити в суді для того, щоб підтвердити законність накладеного на Межигір'я арешту.

Суддям же дозволено творчо та винахідливо трактувати норми законопроектів в редакції правоохоронного комітету, адже ними чітко не визначено підстав та видів арешту, не прописано, що в конкретному виді арешту треба доказувати. Це дає "Феміді" можливість не бачити підстав для арешту майна корумпованих високопосадовців і водночас – забирати у хабарників середньої ланки незаконно отримані гроші чи інші активи.

Законопроекти в редакції правоохоронного комітету фактично позбавляють корупціонерів від страху, що їхня власність, гроші, компанії можуть бути арештовані під час слідства, адже, незалежно від цілей арешту майна, треба показати завдану шкоду та зв'язок між майном та злочином. Більше того, арештувати можна тільки те, що дорівнює розміру заподіяної шкоди.

Але в корупційному злочині такої шкоди може і не бути! Суддя взяв хабар – є відео фіксація цього – але не встиг винести рішення, за яке йому проплатили. Суддю затримали. Хабар вилучили як речовий доказ. За законами, ухваленими в редакції правоохоронного комітету, хабар треба арештувати через день після затримання особи. Але для цього треба довести завдану хабарем шкоду, якої немає. Тому хабар доведеться повернути судді.

Хабар може бути надано і за вчинення законних дій – наприклад, за продовження дії зеленого тарифу. Причому, усі сторони задоволені, і шкоди нікому не завдано.

Тобто, законопроекти в редакції комітетів повністю виводять корупційні доходи з-під можливості арешту.

У складних корупційних злочинах досудове розслідування може тривати роками. Поки детективи Антикорупційного Бюро, які з грудня мають розслідувати всі корупційні злочини в країні, будуть доводити вину підозрюваного в суді, обраховувати розмір завданої ним шкоди, оцінювати статки і встановлювати незаконність їх походження, підозрюваний спокійно перепише, сховає, перекине, закопає, передасть на зберігання тертім особам все, що має. І на момент, коли детектив піде в суд за санкцією про арешт, на корупціонері лишиться хіба що біла сорочка.

Законопроекти в редакції правоохоронного комітету повернуть Україну у сірий список держав, що, відповідно до рекомендацій ФАТФ (Financial Action Task Force on Money Laundering – Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей), не боряться з відмиванням грошей.

Все, що блокує Державна служба фінансового монфторингу на виконання міжнародних стандартів ФАТФ, буде розблоковуватися, бо закони в редакції правоохоронного комітету не дозволяють накласти арешт, коли немає шкоди і коли майже не доведена вина людини – а це, якщо розслідувати неупереджено, можливо тільки наприкінці справи.

Тільки за останні 1,5 роки Держфінмон виявив та заблокував 1,5 млрд. дол на рахунках колишніх високопосадовців – загальна сума фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом.

Фінрозвідка взагалі перестане приносити користь країні та кошмарити корупціонерів.

Це і є – ціна ухвалення законопроектів про арешт та конфіскацію в редакції правоохоронного комітету.

Чи вигідні народним депутатам-бізнесменам-ділкам-рішалам такі закони? Звичайно! Тим більше, зараз їх можна ухвалити, прикриваючись необхідністю виконати план з безвізової лібералізації.

Хоча тут, мабудь, депутатів чекає розчарування. Бо тексти законопроектів, перекручені в правоохоронному комітеті, викривлюють Директиву ЄС, суперечать раніше врахованим у законах вимогам МФВ, не відповідають стандартам ФАТФ – увесь необхідний набір, аби європейці вважали ухвалення цієї безстрокової страховки доходів від корупції виконанням плану з безвізової лібералізації.

Правки, ухвалені депутатами правоохоронного комітету – за посиланням.

powered by lun.ua
Коментарі — 61
Ojhc _ 13.11.2015 10:13
IP: 91.223.177.---
Який текст автора, такі й коментарі. Ні про що. Таке враження, що автор, як і його всезнаючий колега по піару Касько, який вчора дуже обурювався на шпальтах багатьох інтернетвидань неможливістю, за вказаним законом, конфіскувати майно без доказів його злочинного походження і вини власника, так і не зрозуміли, що все таки проголосовано. Раджу дочекатись офіційного тексту. Може багато з їх фантазій відпадуть самі собою. Цікаво було б бачити фізіономії цих "знатоків", коли на їх майно, квартири, автомобілі, велосипеди, що там ще в них може бути, слідчий-суддя, за чиїмсь, бо йому щось здалось, поданням, накладе арешт, а може, як пропонує Касько, і "спеціально конфіскує", навіть якщо вони не вчиняли жодних злочинів. І нехай потім, вони, у встановлений спосіб, самі, користуючись пропонованою презумпцією винуватості доводять у суді, що вони не злочинці, все життя отримували тільки білу заробітну плату, яка дозволила їм придбати все арештоване, а може вже й "спеціально конфісковане" майно
meua _ 13.11.2015 00:19
IP: 93.74.11.---
Тимошенко заявила, что эти изменения – заслуга ее фракции, которая "буква в букву" соответствует Директивам ЕС (в интерпретации С.Власенко). Еще раз сбрехала – ничем не отличается от вранья Яценюка-Порошенко.
Теодор Дяків _ 12.11.2015 20:05
IP: 104.197.47.---
wictors:
sidor:
...
Неодноразово пояснював- повернути вкрадене не реально.
Потрібно зробити висновки і максимально ускладнити життя усім крадіям.
Щоправда самі крадії цього робити не будуть.
Хоча й гучнолементуватимуть:
Тримай злодія!
"Шабуніни" і К (РПР, Нова краіна, ...), підрихтовуючи своіми законопроектами комуно-радянську систему, (яка не звертає на них жодноі уваги...), допомагають владі лементувати "Тримай злодія"... Невже ім не остогидла ця принизлива роль?
wictors _ 12.11.2015 10:42
IP: 77.52.64.---
sidor:
Наши " богатенькие буратины" очень любят друг перед другом пальцы веером и цвиркать через зубы.За это время,тихой сапой, все ставиться " на карандаш" и года через три – поменять закон на какой нужно (нашей Раде как " два пальца об асфальт) и все нажитое непосильным трудом – конфисковать.
.
Конгеніально. Читав та навіть плакав з радощів.
Виявляється не потрібний закон, що заважає красти.
Адже ще не все вкрадено.
А так почекаємо поки все вкрадуть, вкрадене вивезуть в офшори, а нам залишиться лишень читати, що там олівцем награмузькано.
Наведу відомий приклад про зароблені чесною працею кошти паном Януковичем та Ко.
(Не забувайте 62 ст. Конституції).
Вочевидь Ви належите до тих, хто ще не все вкрав.
Неодноразово пояснював- повернути вкрадене не реально.
Потрібно зробити висновки і максимально ускладнити життя усім крадіям.
Щоправда самі крадії цього робити не будуть.
Хоча й гучнолементуватимуть:
Тримай злодія!
LYCIV_OLGA _ 12.11.2015 06:41
IP: 109.251.42.---
wictors:
"Не тратьте, куме, сили"!...Бо JUT – це звичайний божевільний, відомий на УП ще як Cjnybr, Karakyrt, gmailo, som, Lann, (здається – ще bysol), glok, pann, багаторічна ганьба/невиправний троль/фанатичний/одержимий/неадекватний українофоб та руSSофіл, який знов переплутав кабінет свого психіатра і сторінки для коментарів у блогах на "УП"! Це психічно хворе біднятко, – страждаюче на явну манію переслідування галичанами-підляшками/майданівцями/бандерівцями/націоналістами/свободівцями/"правосєками" (інколи до цього додаються якись "Олечки Луціви"), – щиро, не криючись ділиться з нами всіма своїма хворобливими мареннями/жахами та привидами.
І нічого не поробиш – бо воно – явне/типове генетичне сміття, ще один висерок рашистського маразму/наочний приклад/доказ остаточних деградації та виродження раSSійського світу. А хворий – він і у Африці хворий! "Прибрати" за цим харчком на підлозі УП доводиться, але не більш того!...
sidor _ 11.11.2015 18:45
IP: 77.52.21.---
Шамиль Абдулахман:
Віктору федоровичу було достатньо наявних законів, щоб аваков пожив в італії, кернес поділився автодором, ..., та багато іншого...
!!!
sidor _ 11.11.2015 18:42
IP: 77.52.21.---
......Законопроекти в редакції правоохоронного комітету фактично позбавляють корупціонерів від страху, що їхня власність, гроші, компанії можуть бути арештовані під час слідства, ......
Это же хорошо. Страх забудут – повыплывает все до последнего цента и даже самые " маленькие"" фирмочки", записанные на дворовых Тузиков и Матроскиных. Наши " богатенькие буратины" очень любят друг перед другом пальцы веером и цвиркать через зубы.За это время,тихой сапой, все ставиться " на карандаш" и года через три – поменять закон на какой нужно (нашей Раде как " два пальца об асфальт) и все нажитое непосильным трудом – конфисковать.
А то щас ищут – ищут и не могут ничего найти кто чем владеет. Нафика нужен такой закон, который еще больше заставить соискателей на конфискацию прятать свои скарбы.А то как местные " буратины" умеют прятать – равных в мире нет.
Ситуайен Шабунин, вам до стратегического мышления еще как до Луга//н//донии раком. Потренируйтесь лучше на кошках.
wictors _ 11.11.2015 17:07
IP: 77.52.88.---
jut:

Найбільша загроза для держави – це якраз чисельні отари Олечок Луцівих, осатанілих тоталітаристок, ...
Це й є той питомий бульон, в якому зростають майбутні Леніни, Сталіни, Бандери, Мао Дзе-дуни, Пол Поти...
У Вас з логікою негаразди?
Наскількі пам'ятаю пані LYCIV_OLGA ніколи не закликала до тоталітарної форми правління.

Сама суть статті в тому, що безкарність породжує вседозволеність.
Звичайно наївно навіть чекати від теперішньої влади навіть натяку на реальну боротьбу з крадіями.
Не рубають сучок, на якому сидять.
Але ж не пані LYCIV_OLGA в цьому винна.
LYCIV_OLGA _ 11.11.2015 11:17
IP: 109.251.42.---
(закінчення)
Вони/влада тупо, але цілеспрямовано, відкрито, цинічно, але відкрито/не криючись знущаються над усім українським народом! І це – має всі риси діяльності звичайної банди/ОЗУ/мафії, яка обманом захопила державну владу, або чийогось окупаційного режиму...
Ну, що ж – якщо загальнолюдське правило про те, що історію робить "активна меншість" не діє щодо нас, українців, то будемо чекати коли, вже, більшість зрозуміє, що зараз НАЙБІЛЬША ЗАГРОЗА ДЛЯ КРАЇНИ/ДЕРЖАВИ/КОЖНОГО З НАС – НЕ В ЗОВНІШНІЙ ЗАГРОЗІ ВІД Х*УЙЛА/РАШИСТСЬКОГО РЕЖИМУ ЕРЕФІЇ, А САМЕ ВІД "НАШОЇ" НИНІШНЬОЇ ВЛАДИ (банди/ОЗУ/мафії) "МИЗДОБУЛІВ"!
А до того – будемо своєю поведінкою виправдовувати (уособлювати) приказку "розводити хохлів – набагато легше, ніж лохів"!...І нічого не поробиш – "так нам і треба" та "горе – переможеним"!
LYCIV_OLGA _ 11.11.2015 11:15
IP: 109.251.42.---
Чомусь в уяві спливає така "картинка": на об'єднаному засіданні БПП та НФ на трибуні стоїть Пopoшенко та примовляє словами покійного Чечeтова – "Оцените красоту игры, мы их развели как котят!"...
Справді – ВАРТО ОЦІНИТИ КРАСУ ГРИ" ЦІЄЇ олігархічної/антиукраїнської БАНДИ "МИЗДОБУЛІВ" – "не миттям, так катанням/хоч тушкою, хоч опудалом" нам цілеспрямовано "впарюють" все для нашого зубожіння: махінації з курсом долара, а відповідно – шалене зростання цін/інфляцію, зростання тарифів і постійні, – включаючи ось цю останню, – спроби запровадити право відбирати "за борги" наше майно, навіть останнє!... Бо бідність населення для олігархії самоцінна: злидні/подачки/залякування – пов'язані з обдурюванням – найкращі умови для збереження її режиму.
Та й взагалі – так, як чинить нинішня влада – українці з українцями/з Україною/з Батьківщиною – поводити себе не можуть!!!... Так можуть діяти – тільки й лише – ВОРОГИ!
(див.закінчення)
Шамиль Абдулахман _ 11.11.2015 08:44
IP: 93.126.73.---
Віктору федоровичу було достатньо наявних законів, щоб аваков пожив в італії, кернес поділився автодором, ..., та багато іншого...
mihaylenco _ 10.11.2015 22:36
IP: 37.55.122.---
кошмарити корупціонерів...

Зважаючи на реакцію Шабуніна, та інших активістів, кошмарити корупціонерів ця влада не збирається. А ось що цей закон розкриває широку можливість власникам кошмарити рядових матеріально відповідальних осіб, це точно.

Скажімо, водій розбив фуру. В нього відразу конфісковують квартиру. Продають. Судитися водію з власником неможливо через відсутність грошей на суд. Але якщо навіть станеться диво, і він судитиметься, та ще й виграє суд, то неправедно відібраної власності він вже не поверне! Ніколи не поверне!
mihaylenco _ 10.11.2015 22:13
IP: 37.55.122.---
В комі, чи не в комі, але закон викликає дуже велике занепокоєння. Приклад. Власник магазину підставляє продавця. Мовляв, той допустив нестачу. Може таке бути? Та скільки завгодно. Нехитрий бухгалтерський трюк, і є збитки у великих, а то й у особливо великих розмірах. Що далі? А далі в того злиденного продавця власник конфісковує останнє, що в нього є – квартиру.
Микола Злочевський _ 10.11.2015 20:40
IP: 46.185.103.---
Вова Рашенн:
Балу, ПНХ!
Надежда Калиняк _ 10.11.2015 19:12
IP: 93.127.124.---
Вова Рашенн:
бедные русские в Украине, с такими "защитниками" им и врагов уже не надо)
Вася Петечкин _ 10.11.2015 19:11
IP: 104.197.189.---
Вова Рашенн:
Ты придурок, а считал ли ты в рашке сколько проживает украинцев. Тебе не приходило в голову возможность их защиты. И запомни на всю свою жизнь тупую, что основная часть тех, якобы русских готовы послать вас и всю мухосранск подальше, потому, что где вы, там разруха, война и голод. А своему кормильцу передай, что пускай начинает обращать внимание на ДВ, там уже достаточного местного населения, которое также может начать защищать Китай.
Вася Петечкин _ 10.11.2015 18:33
IP: 173.255.113.---
Вова Рашенн:
Слушай, ну хоть подумай немного прежде чем сравнивать Среднюю Азию и полесье, я уже молчу о таком понятии, как возобновляемые энергоресурсы.
Я думаю, что уже не один раз тебе говорили, ну, что мы тебе дались. Ну есть у вас газ, нефть, ещё какая хрень, ну вот живите себе и радуйтесь. Ну на какой фиг мы вам сдались. Ну пускай мы мёрзнем, голодаем, детей едим, но у себя дома, не у тебя. Мы же не лезем к вам, мы знаем, вы пупы Земли, избранный народ, что там ещё такого вам предложить, что бы вы себе тешились в своей песочнице и не лезли в другие. Ну народ, чесс слово.
Вася Петечкин _ 10.11.2015 17:37
IP: 173.255.113.---
Вова Рашенн:
Ну ты дурилка електрическая лучше нас о нас всё знаешь. Чисто кацапское поведение. Ты ему ссы в глаза, а он – дождь идёт. Мы живём и не видим, а он сидит в мухосранске и лучше знает, что у меня дома. Лично киселевТВ вещает. И что бы знал, то я лично воспользовался программами и получил компенсации 18 тыс.грн. На фирме уже второй год отапливаю дровами за 8 тыс.грн на весь сезон, дома с этого сезона газу помахал рукой, так что почитай ниже, я уже советовал начать свой газ самому и нюхать. А о снипах и дбн можешь поумничать перед девчонками, потому что дураку что объясняй, что не объясняй всё одно.
mihaylenco _ 10.11.2015 17:36
IP: 37.55.122.---
Заповіт Тараса стосується всіх. І тих, хто при владі, і тих, хто під владою. Для депутатів цю поему слід виконувати щодня вранці, і ввечері. Аби знали, хто вони такі. Аби знали, що вони не перші такі. Аби не забували, чим все закінчується для таких, як вони.
mihaylenco _ 10.11.2015 16:27
IP: 37.55.122.---
Современними огнями.
Повести за віком,
За німцями, недоріку, /353/
Сліпую каліку.
Добре, ведіть, показуйте,
Нехай стара мати
Навчається, як дітей тих
Нових доглядати.
Показуйте!... за науку,
Не турбуйтесь, буде
Материна добра плата.
Розпадеться луда
На очах ваших неситих,
Побачите славу,
Живу славу дідів своїх
І батьків лукавих.
mihaylenco _ 10.11.2015 16:26
IP: 37.55.122.---
Так от як кров свою лили
Батьки за Москву і Варшаву,
І вам, синам, передали
Свої кайдани, свою славу!
mihaylenco _ 10.11.2015 16:25
IP: 37.55.122.---
А чванитесь, що ми Польщу
Колись завалили!...
Правда ваша: Польща впала,
Та й вас роздавила!
mihaylenco _ 10.11.2015 16:22
IP: 37.55.122.---
А чванитесь, що ми Польщу
Колись завалили!...
Правда ваша: Польща впала,
Та й вас роздавила!

Так от як кров свою лили
Батьки за Москву і Варшаву,
І вам, синам, передали
Свої кайдани, свою славу!

Доборолась Україна
До самого краю.
Гірше ляха свої діти
Її розпинають.
Заміс[т]ь пива праведную
Кров із ребер точать.
Просвітити, кажуть, хочуть
Материні очі
mihaylenco _ 10.11.2015 16:15
IP: 37.55.122.---
Отойді ми заходимось!...
Добре заходились
По німецькому показу
І заговорили
Так, що й німець не второпа,
Учитель великий,
А не те, щоб прості люде.
А ґвалту! а крику!
mihaylenco _ 10.11.2015 16:13
IP: 37.55.122.---
Німець скаже: "Ви слав'яне".
"Слав'яне! слав'яне!"
Славних прадідів великих
Правнуки погані!
І Коллара читаєте
З усієї сили,
І Шафарика, і Ганка,
І в слав'янофіли
Так і претесь... І всі мови
Слав'янського люду – /351/
Всі знаєте. А своєї
Дастьбі... Колись будем
І по-своєму глаголать,
Як німець покаже
Та до того й історію
Нашу нам розкаже, –
ONLINE
Порошенко2 Свобода слова568 Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter