Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

Арешт і конфіскація – в комі

10 листопада 2015, 10:36

Голосувати за проекти законів N2540а та N2541а в редакції правоохоронного комітету = поховати конфіскацію та арешт в Україні.

Тексти законопроектів, після розгляду комітетом, не відповідають урядовій редакції (до першого читання): разюче відрізняються за логікою і структурою, та мають зовсім іншу мету: суттєво послабити чинний режим арешту та конфіскації доходів від корупції.


- – -

Влучним пострілом всього декількох, ухвалених правоохоронним комітетом, правок народні депутати перебили хребет урядових законопроектів про арешт та спеціальну конфіскацію майна корупціонерів, набутого злочинним шляхом.

Режим арешту та конфіскації – в комі. Натомість, чудово йдуть на реабілітацію перелякані можливістю втрати свого майна депутати – нардепи з правоохоронного комітету спрощують їм життя і дають конкретну і законну можливість убезпечити свої статки від арешту.

Недобитки української влади, що нині переховуються від правосуддя, як тільки познімають з себе європейські санкції, почнуть активно користуватися законами правоохоронного комітету. Оскільки законопроекти пом'якшують покарання, після їх ухвалення досвідчені адвокати, типу Власенка, допоможуть поплічникам януковича познімати арешт зі всього, що нині є арештованим в Україні.

Чому?

Законопроекти в редакції правоохоронного комітету ускладнюють стандарти доказування та вимагають, аби на початку розслідування слідство мало повну доказову базу – достатню, належну, допустиму, достовірну сукупність доказів. На початковій стадії розслідування, коли награбоване корупціонера іще тепленьке і його можна відшукати та арештувати, такої бази доказів не може бути апріорі.

Кожну позолочену вазу в Хонці, кожного страуса в зоопарку Музею Корупції, як і сотні тисяч предметів розкошу, які залишив по собі екс-президент-утікач, незаконне походження всього цього прокурори мають тепер доводити в суді для того, щоб підтвердити законність накладеного на Межигір'я арешту.

Суддям же дозволено творчо та винахідливо трактувати норми законопроектів в редакції правоохоронного комітету, адже ними чітко не визначено підстав та видів арешту, не прописано, що в конкретному виді арешту треба доказувати. Це дає "Феміді" можливість не бачити підстав для арешту майна корумпованих високопосадовців і водночас – забирати у хабарників середньої ланки незаконно отримані гроші чи інші активи.

Законопроекти в редакції правоохоронного комітету фактично позбавляють корупціонерів від страху, що їхня власність, гроші, компанії можуть бути арештовані під час слідства, адже, незалежно від цілей арешту майна, треба показати завдану шкоду та зв'язок між майном та злочином. Більше того, арештувати можна тільки те, що дорівнює розміру заподіяної шкоди.

Але в корупційному злочині такої шкоди може і не бути! Суддя взяв хабар – є відео фіксація цього – але не встиг винести рішення, за яке йому проплатили. Суддю затримали. Хабар вилучили як речовий доказ. За законами, ухваленими в редакції правоохоронного комітету, хабар треба арештувати через день після затримання особи. Але для цього треба довести завдану хабарем шкоду, якої немає. Тому хабар доведеться повернути судді.

Хабар може бути надано і за вчинення законних дій – наприклад, за продовження дії зеленого тарифу. Причому, усі сторони задоволені, і шкоди нікому не завдано.

Тобто, законопроекти в редакції комітетів повністю виводять корупційні доходи з-під можливості арешту.

У складних корупційних злочинах досудове розслідування може тривати роками. Поки детективи Антикорупційного Бюро, які з грудня мають розслідувати всі корупційні злочини в країні, будуть доводити вину підозрюваного в суді, обраховувати розмір завданої ним шкоди, оцінювати статки і встановлювати незаконність їх походження, підозрюваний спокійно перепише, сховає, перекине, закопає, передасть на зберігання тертім особам все, що має. І на момент, коли детектив піде в суд за санкцією про арешт, на корупціонері лишиться хіба що біла сорочка.

Законопроекти в редакції правоохоронного комітету повернуть Україну у сірий список держав, що, відповідно до рекомендацій ФАТФ (Financial Action Task Force on Money Laundering – Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей), не боряться з відмиванням грошей.

Все, що блокує Державна служба фінансового монфторингу на виконання міжнародних стандартів ФАТФ, буде розблоковуватися, бо закони в редакції правоохоронного комітету не дозволяють накласти арешт, коли немає шкоди і коли майже не доведена вина людини – а це, якщо розслідувати неупереджено, можливо тільки наприкінці справи.

Тільки за останні 1,5 роки Держфінмон виявив та заблокував 1,5 млрд. дол на рахунках колишніх високопосадовців – загальна сума фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом.

Фінрозвідка взагалі перестане приносити користь країні та кошмарити корупціонерів.

Це і є – ціна ухвалення законопроектів про арешт та конфіскацію в редакції правоохоронного комітету.

Чи вигідні народним депутатам-бізнесменам-ділкам-рішалам такі закони? Звичайно! Тим більше, зараз їх можна ухвалити, прикриваючись необхідністю виконати план з безвізової лібералізації.

Хоча тут, мабудь, депутатів чекає розчарування. Бо тексти законопроектів, перекручені в правоохоронному комітеті, викривлюють Директиву ЄС, суперечать раніше врахованим у законах вимогам МФВ, не відповідають стандартам ФАТФ – увесь необхідний набір, аби європейці вважали ухвалення цієї безстрокової страховки доходів від корупції виконанням плану з безвізової лібералізації.

Правки, ухвалені депутатами правоохоронного комітету – за посиланням.

powered by lun.ua
Коментарі — 61
Yuri Yurieff _ 10.11.2015 16:12
IP: 46.200.145.---
Как и все, что делает влада жлобов,
дорвавшихся до корыта,
так называемые "еврозаконы" – это блеф и имитация.
Эти псевдо-законы примут, а они как воровали,
так и будут воровать.
mihaylenco _ 10.11.2015 16:11
IP: 37.55.122.---
Якби ви вчились так, як треба,
То й мудрость би була своя.
А то залізете на небо:
"І ми не ми, і я не я,
І все те бачив, і все знаю,
Нема ні пекла, ані Раю.
Немає й Бога, тілько я!
Та куций німець узловатий,
А більш нікого!..." – "Добре, брате,
Що ж ти такеє?"
"Нехай скаже
Німець. Ми не знаєм".
Отак-то ви навчаєтесь
У чужому краю!
Німець скаже: "Ви моголи".
"Моголи! моголи!"
Золотого Тамерлана
Онучата голі.
mihaylenco _ 10.11.2015 16:09
IP: 37.55.122.---
Одцурається брат брата
І дитини мати.
І дим хмарою заступить /350/
Сонце перед вами,
І навіки прокленетесь
Своїми синами!
Умийтеся! образ Божий
Багном не скверніте.
Не дуріте дітей ваших,
Що вони на світі
На те тілько, щоб панувать...
Бо невчене око
Загляне їм в саму душу
Глибоко! глибоко!
Дознаються небожата,
Чия на вас шкура,
Та й засядуть, і премудрих
Немудрі одурять!
mihaylenco _ 10.11.2015 16:08
IP: 37.55.122.---
Ох, якби те сталось, щоб ви не вертались,
Щоб там і здихали, де ви поросли!
Не плакали б діти, мати б не ридала,
Не чули б у Бога вашої хули.
І сонце не гріло б смердячого гною
На чистій, широкій, на вольній землі.
І люди б не знали, що ви за орли,

І не покивали б на вас головою.
Схаменіться! будьте люди,
Бо лихо вам буде.
Розкуються незабаром
Заковані люде,
Настане суд, заговорять
І Дніпро, і гори!
І потече сторіками
Кров у синє море
Дітей ваших... і не буде
Кому помагати.
mihaylenco _ 10.11.2015 16:06
IP: 37.55.122.---
Несли, несли з чужого поля
І в Україну принесли
Великих слов велику силу,
Та й більш нічого. Кричите,
Що Бог создав вас не на те,
Щоб ви неправді поклонились!...
І хилитесь, як і хилились!
І знову шкуру дерете
З братів незрящих, гречкосіїв,
І сонця-правди дозрівать
В німецькі землі, не чужії,
Претеся знову!... Якби взять
І всю мізерію з собою,
Дідами крадене добро,
Тойді оставсь би сиротою
З святими горами Дніпро!
Юрій Рибник _ 10.11.2015 15:22
IP: 95.135.26.---
Конституція СРСР зразка 39го року була однією з найбільш прогресивних у світі.
Сильно це вплинуло на свободи громадян, особливо сталінського періоду?
Важлива судова практика, а не "суха буква закону".
Иванович Игорь _ 10.11.2015 13:48
IP: 178.95.211.---
Всього то Януковичу треба було прийняти закон про позасудовий арешт та педерастію.
P712 _ 10.11.2015 13:19
IP: 92.113.130.---
скільки ви будете носитись зі спецконфіскацією як дурень з писаною торбою?? Чому замість спецконфискації не казати чесно, що замість судів у нас бутафорія і це влаштовує Пецо і К, щоби вони встигли свої вантажні машини бабла вивезти. Замість цього вигадали цей піар, причому у кожного такого "експерта" бабло затулило мізки і вони ввжають, що ми нічого не розуміємо.
Игорь Талько _ 10.11.2015 13:15
IP: 46.219.249.---
Вова Рашенн:
Вовчок, уже в прошлую зиму вся раша с умилением ждала, когда же вся Украина замерзает без газа. Ну так ведь пукинТВ обесчало. Не дождались исделали вид, что так и было. Теперь опять та же песня. Холодные квартиры и пр. Рашеншвайнен, забудьте о газе и начинайте его дружно нюхать всем своим миром. Программа утепления работает полным ходом. детские сады и школы утепляются, окна меняются, где есть возможность устанавливают котлы на тп. В квартирах, кто утеплил фасад, температура 23_24 градуса, приходится форточки открывать. Так что, кацо, посмотри на свою мухосранск и подумай за что вам ущербным Бог дал ископаемые, а мозга лишил напрочь.
Андрей Кононенко _ 10.11.2015 12:44
IP: 188.163.73.---
dsfd667:
можно будет забрать и продать с аукциона себе же за копейки любое имеущество за любое мелкое или, вообще, подставное нарушение. То есть происходит подмена для запудривания мозгов народу и не успевшим "въехать" депутатам.
Вполне возможно.
Кабмин систематически подаёт низкокачественные законы. Потом законы извращаются низкокачественными правками. И наконец законы принимаются традиционно в самый последний возможный день, когда уже нельзя разобраться и исправить. На выходе может получиться что угодно.
mihaylenco _ 10.11.2015 12:41
IP: 37.55.122.---
Нардепи йшли в парламент, щоб прийняти закони для підтримки власного бізнесу, для легалізації створених кримінальних схем, та створення нових, для захисту законом своїх кримінальних статків. Вони не йшли в парламент просто писати закони. Якщо такі є, це білі ворони, яких зграя просто закльовує.
Miki2 _ 10.11.2015 12:41
IP: 178.95.5.---
Віталік, ти так розхвилювався, що переплутав Крістін Лагард з Євгеном Бистрицьким. Я понімаю, що абревіатура МФВ у тебе автоматом вискочила замість МВФ. І, глянь, жоден балабон, або балабонкіня з тут присутніх, не звернув на це увагу. Крім, канєшно, мене, всєстароннього профі, а по часті NGO гіганта мислі і отца громадянського суспільства в отдєльно взятом куткі села під назвою Україна...

Бачив тебе вчора у Кулікова, бачив, як незважаючи на договорняк, Геращенчіха наче з младшим по кухні з тобою велась. Не дозволяй бути з собою поблажливим на публіці. Зрозуміло, що ця бригада приготувала, наче, тобі портфєль, але подумай про завтра... Ти ж не був прес-секрєтуткой у політичної прастітутки Пасічника, як Ірина-многодєтна...
Одним словом, - держись желєзно, не красся, як і Лагард, а дальше видно буде
Вячеслав Желиховский _ 10.11.2015 12:36
IP: 77.52.124.---
Johnnie Z. Drake:
Не дай Бог.
dsfd667 _ 10.11.2015 12:36
IP: 93.74.84.---
Основной нажим был по поводу якобы срыва безвизового режима, к которому данный закон не имеет никакого отношения, так как в Европе он касается только высокопоставленных чиновников, а цель закона совсем иная – устроить в стране мегадеребан, отъем чужой собственности и беспредел, при том пострадают самые незащищенные – те кто не имеет связей и всю жизнь копил деньги всей семьей и купил какое-то авто или убитую гостинку.
Вячеслав Желиховский _ 10.11.2015 12:35
IP: 77.52.124.---
А Ви попробуйте повернути арештоване під час досудового слідства майно. У задоволені приблизно 90 % клопотань реальних володільців майна про скасування арешту слідчі судді відмовляють. І причина в тому, що суди досить тісно пов'язані з прокурорами та слідчими.
-Vesna- _ 10.11.2015 12:34
IP: 93.72.141.---
Оффтоп.

life.pravda.com.ua/culture/2015/11/10/202928/

Читать всем!
Что надо знать осушителю болота под названием "русский мир".
dsfd667 _ 10.11.2015 12:33
IP: 93.74.84.---
Создатели закона добились своего? Инвесторы уже бегут из Украины!
Meyer Bergman из-за законопроекта о конфискации имущества намерена продать киевский ТЦ "Аладдин" и уйти из Украины.
Законопроект о спецконфискации дискредитирует правоохранительную систему – Ассоциация защиты активов.

Примечательно, что яценюк проталкивает этот преступный закон подлейшим способом. 28 августа Черновол внесла закон с таким же названием касательно банды янука с перечислением конкретных личностей, а уже 3 сентября яценюк вносит закон с таким же названием ("о спецконфискации"), который уже касается всех граждан Украины, у которых в случае его принятия можно будет забрать и продать с аукциона себе же за копейки любое имеущество за любое мелкое или, вообще, подставное нарушение. То есть происходит подмена для запудривания мозгов народу и не успевшим "въехать" депутатам.
dsfd667 _ 10.11.2015 12:30
IP: 93.74.84.---
Навешали лапши, приняли закон о конфискации. При чем тут коррупционеры, непонятно, когда это касается всех, в законе нет ни слова о коррупционерах. Завтра вам подкинут белого порошку и вы бомж, а ваша квартира у прокурора, еще и ваши родственики тоже бомжи. Право частной собственности отменено. Плюс тарифы, курс, отсутствие борьбы с коррупцией и все остальное... До социального взрыва остались считанные недели.
Андрей Кононенко _ 10.11.2015 12:29
IP: 188.163.73.---
Olexiij Babenko:
інститут ВР не придатний для трансформації України в процвітаючу країну.
Естественно!
Успешные и быстрые трансформации возможны только при диктатуре/автократии.
А ВР – это такое место, где каждый закон нужно согласовывать с интересами коррупционеров.
Johnnie Z. Drake _ 10.11.2015 12:26
IP: 95.135.157.---
Пане Шабунін, треба йти у владу. Систему неможливо рефрмувати, її можна лище знищити цілковито.
Orest Asgard _ 10.11.2015 12:12
IP: 80.64.85.---
Злодії у владі крадуть в Україні ліквідність, тримають рабовласницький лад у виробничій сфері, розводять коррупцію у правоохоронних органах, визискують на надрах, і регресують цілу країну своїм існуванням.
Спецконфіскація допомогла б заарештувати майно коррупціонерів типу Жванії, мартиненки, хомутинники, інші десятки збоченців, щоб повернути борги міжнародним організаціям.
Врешті, теперішні злодії у владі крадуть міжнародні кредити, а борги вішають на народ України
-Vesna- _ 10.11.2015 12:11
IP: 93.72.141.---
Степко Тополянський:
Ніхто не заперечує того, що добуте злочинним шляхом майно має бути конфісковане на користь громадян в особі держави, але у законний спосіб.
Законний спосіб – це спосіб згідно чинного закону.
Якщо в законі написано, приміром, кожного пятого в метро при вході бить по голові – значить це буде побиття буде законним.
Olexiij Babenko _ 10.11.2015 12:10
IP: 37.55.243.---
Це ще раз підтверджує мою тезу, що інститут ВР не придатний для трансформації України в процвітаючу країну. Будь-які закони, які можуть пройти через верховну раду тільки підтримують агонізуючий державний механізм, навіть під загрозою колапсу.
Це системний дефект. Автор гадає, що правильний закон ситуацію виправив би? Ага, щас.
Жорсткість законодавства за умов монополізації влади олігархами тільки загострить ситуацію в країні.
Victoria Voyutyuk _ 10.11.2015 12:09
IP: 37.54.58.---
В правоохоронному комітеті ВР працюють досвідчені, фахові, професійні люди. І не Шабуніну – вискочці вказувати, які закони приймати. Це "нове" обличчя проїлося на всіх каналах телебачення. Від Шокіна перейшов до критики законопроектів. На шоу Шустера йому добре "втерли носа" – з таким "новим " обличчям" Європа нас не чекає. Добре,що не допустили його до депутатства, а то воні було б ще більше. Гнати треба таких в три шиї.
Степко Тополянський _ 10.11.2015 12:08
IP: 195.230.155.---
Ніхто не заперечує того, що добуте злочинним шляхом майно має бути конфісковане на користь громадян в особі держави, але у законний спосіб. Зовсім не прийнятним є те, що законопроектом пропонується надати сьогоднішній владі в особі національного агенства арештовувати будь яке майно в тому числі і майно олігархів та без суду і слідства реалізовувати це майно (думаєте кому?) іншим олігахам які при владі. та ще й за безцінь... Діюче законодавство дозволяє у законний спосіб віднайти, арештувати і конфіскувати майно, яке здобуте злочинним шляхом, але влада на протязі півтора рики нічого не зробила по арешту та конфіскації майна посадовців режиму Януковича і робить винними тих, хто хоче у цьому питані законності і справедливості.
Зеленський20 Україна та Європа1086 Корупція1336 Порошенко2 Свобода слова568
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter