Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

Не Трухановим єдиним або Про найгуманніший український суд

16 лютого 2018, 12:26

Вчора суд відпустив на поруки скандального мера Одеси Геннадія Труханова, який напередодні отримав підозру від детективів НАБУ, а ще раніше 2 місяці переховувся за кордоном.

Це вже стало business as usual для української Феміди – роками затягувати суди над корупціонерами, затриманими детективами НАБУ.

Наприклад, суддя у справі екс-голови Романа Насірова змусив прокурора вголос зачитувати обвинувальний акт на майже 800 сторінок.

Засідання відбуваються раз на місяць та тривають близько години. Тому за перші 2 місяці слухань справи у суді вдалося зачитати лише 57 сторінок з 774 необхідних. Таким темпом акт зачитуватимуть ДВА РОКИ, навіть не переходячи до суті справи.

Є ще й безліч інших прикладів затягування суддями розгляду справи на роки. І поки судді відтягують заслужене покарання, корупціонери наповну насолоджуються вкраденим у нас грошима.

Син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков у змові із заступником міністра реалізували корупційну схему і закупили для Нацгвардії неякісні рюкзаки за завищеними цінами. Сума завданої державі шкоди – 15 мільйонів гривень.

Обвинувачення вимагає взяти обох під варту, але найгуманніший український суд відпускає їх під особисте зобов'язання. Підписка про невиїзд по-старому. І що ми дізнаємося пізніше про невиїздного Авакова-молодшого? Виявляється Новий рік він святкував не в Україні, а в Італії. Невиїзний, в Італії.

А ви думали, затримані НАБУ чиновники сидять у СІЗО, очікуючи на рішення суду? Ні, звичайно. Найгуманніший український суд відпускає їх на волю часто навіть без сміхотворних застав.

Ось вам ще кілька прикладів неадекватно гуманного відношення українських суддів до ТОП-корупцінерів.

Детективи НАБУ встановили, що Микола Мартиненко є організатором злочинної групи, що вкрала з державного (тобто нашого з вами) підприємства "Східний ГЗК" 17 мільйонів доларів, приблизно – 462 мільйонів гривень.

Обвинувачення вимагає взяти Мартиненка під варту, але найгуманніший український суд відпускає його на поруки народних депутатів Народного Фронту.

Детективи НАБУ встановили, що заступник Міністра оборони разом з підприємством "Трейд Коммодіті" закупили палива для армії за завищеними цінами. Сума завданої державі шкоди – 150 мільйонів гривень.

Обвинувачення вимагає взяти під варту. Найгуманніший український суд спочатку обирає домашній арешт, а згодом відпускає під особисту поруку.

НАБУ розслідує справу, у ході якої був накладений арешт на 450 мільйонів гривень. Гроші фактично належать Вадиму Альперіну, який роками займався контрабандою в партнерстві, до речі, з суддями. Альперін пропонує детективам НАБУ хабар у розмірі 800 тисяч доларів (!!!), за що його затримують детективи.

Обвинувачення вимагає взяти Альперіна під варту, надаючи докази його ізраїльського громадянства, що дозволить останньому спокійно втекти з країни. Найгуманніший апеляційний суд відпускає Альперіна під заставу у 141 тисяч гривень. Це п'ять з половиною тисяч доларів. Хабар у 800 тисяч доларів, а застава в 5,5 тисяч.

Ще є приклади, коли найгуманніший український суд не те, що під варту не брав корупціонерів, а й навіть від займаної посади не відстороняв.

Наприклад, детективи НАБУ зібрали докази незаконного збагачення на суму понад 10 мільйонів гривень та брехню в декларації голови Державної аудиторської служби Лідії Гаврилової. Це ключовий державний орган, який контролює ефективність використання наших податків.

Протягом слідства детективи встановили, що підозрювана перешкоджає розслідуванню, здійснюючи вплив на підлеглих осіб.

НАБУ звернулися до суду з вимогою відсторонити Гаврилову від посади на час розслідування, проте найгуманніший український суд відмовив. Тобто людина, яку звинувачують у незаконному збагаченні, й далі керує Державною аудиторською службою.

І це далеко не всі приклади.

Єдине, що може зупинити цей показовий, наглий і цинічний "бєспрєдєл" – створення антикорупційного суду.

Описане вище повністю влаштовує Блок Петра Порошенка і Народний Фронт, які заблокували проходження відповідного законопроекту у Верховній Раді.

Якщо ці дві партії та їхні лідери не розблокують створення антикорупційного суду, мало буде не голосувати за них. Треба буде активно агітувати проти них.

Тоді ми отримаємо шанс, що такий необхідний країні антикорупційний суд створять їхні наступники. А те чи створять наступники – залежить від нас.

Але факт, якщо БПП та Нарфронт не проголосують за антикорупційний суд зараз, після виборів вони його не створять точно.

powered by lun.ua
Коментарі — 42
Stubbie Tribie _ 16.02.2018 15:44
IP: 46.231.224.---
Уважаемые порохоботы, набежавшие в комменты. Наш гарант провел уже судовую реформу, которой так хвалился и ставил себе в заслугу. Можете и вы гордиться!

Но только я, как и большинство граждан, прредпочту создание специализированного суда – антикоррупционного – куда набор будет проводиться при участии МВФ и европейцами

Давайте поддержим это начинание, а потом сравним результаты. Догворились, кважаемые порохоботы?
Мария Бондаренко _ 16.02.2018 15:40
IP: 35.224.229.---
Пока у нас не появятся антикоррупционные борцы, никакой суд не поможет. А то своих с их квартирами отмазывают, сливают дела, возможно за хороший откат, их еще и через суд нужно заставлять открывать дела. Только так Игорь Луценко добился открытия дело о махинациях при закупке беспилотников для армии. Только вот это не дало никаких резултатов, все заглохло.
Сергей Владюк _ 16.02.2018 15:22
IP: 35.195.100.---
Natalia Natalievna:
Stas Ishchenko:

Количеством качества не добиться, хватит уже хваленного НАБУ. Проедают миллионы, а отдают тысячи.
Кому вообще, кроме Сытника, Лещенка и друзей-побратимов этот суд нужен. Обычному гражданину то какая польза от него, лучше б навели порядок с обычными судами, хоть так реальная польза будет
Pavlo Koma _ 16.02.2018 15:18
IP: 37.54.71.---
Суд лише почав судити мера в Одесі, – тобто цивілізовано мочити. Ми ж усі гуманні. Невже відразу потрібно в підвал, і нагайками, як у варварів бойовиків – терористів із воєнторгу РФ Путіна в Донбасі.
Суд і тільки суд має право його судити, – тобто цивілізовано і гуманно доводити і засуджувати його неправомірні дії.
Ось приклад. На що вплинула гуманна і цивілізована висилка новітнього Сталіна без українського громадянства назад у лоно Європейської сім'ї, дружини і дітей? – Нам дали високоточну бойову оборонну зброю США і розгромили російських найманців Путіна в Сирії – це ті бойовики, що до того тероризували Україну в окупованому Донбасі. Розгромили повністю, цілковито і безповоротно, разом із усією військовою інфраструктурою. Як пише Українська Правда – більше 300 вбитих і поранених. Путін від того аж захворів і подихає. Хоча вірити любій інформації із РФ під час незаконного само-обрання Путіна не можна.
А росіяни вже відкрито йдуть проти диктатора сталінського, такого як Путін
Виктория Добжанская _ 16.02.2018 15:13
IP: 35.189.183.---
Viacheslav Khripun:
Одно не понимаю, почему такая уверенность, что если будет Антикоррупционный суд (а он все-таки будет), то этот суд будет прямо-таки штамповать приговоры подозреваемым в коррупции? Ну это ж не трибунал все-таки, а суд.

Полагаю, что такие же решения, как сейчас, могут быть и у Антикоррупционного суда, если, конечно, не изменить законодательство и не внести норму, что все подозреваемые в коррупции гарантированно должны сидеть.
Вот создадут очередную структуру и что? Прям заживем в самой честной стране, при этом будем дальше закрывать глаза на друзей-товарищей с окружения Президента, на бессмысленный пиар Сытника по любому поводу да и на бестолковые расследование НАБУ, которые всплывают так же быстро как и тонут
свояк _ 16.02.2018 15:09
IP: 35.205.200.---
Nikita Kyzmin:
Їх уже могила справить.Розігнати це кодло, всіх, до одного без виключення.
свояк _ 16.02.2018 15:07
IP: 35.205.200.---
Та вони бояться антикорупційного суду як чорт ладана.Хоча а з кого набирати суддів? Чи є ще в Україні непродажні судді?
Natalia Natalievna _ 16.02.2018 15:04
IP: 77.122.85.---
Stas Ishchenko:

Количеством качества не добиться, хватит уже хваленного НАБУ. Проедают миллионы, а отдают тысячи.
Pavlo Koma _ 16.02.2018 14:57
IP: 37.54.71.---
Не дивлячись на антикорупційну сутність усіх гілок влади в державі: Президента, Гаранта Конституції; Генерального прокурора; Верховної Ради...
В Україні є ще одна повністю незалежна гілка влади – Судова.
Всі суди в Україні – абсолютно незалежна гілка влади.
Всі суди в Україні антикорупційні, – чи не так?
Навіщо дублювати вже створені згідно Конституції високі суди просто називаючи їх по новому – антикорупційними?
А у США, чи в Об'єднаній Європі є ще додатково до всіх судів і антикорупційні суди, чи нема? Тоді можна скористатися їх потужностями для нашої Феміди, без марнотратства податків громадян під час війни?
Україна, США, Євросоюз повинні разом призначати посадових осіб у заново створену Антикорупційну Палату, для постійного контролю за судами України і їх рішеннями по всіх справах корупціонерів.
Щоб компетентним органам було право прийняти відповідне кадрове рішення.
А прокуратура і захист завжди можуть оскаржити неправомірне рішення Українського суду в Європейському суді
Мария Рудяк _ 16.02.2018 14:13
IP: 104.155.106.---
Ella Topol:
И тут вопрос, почему НАБУ дало сбежать ему еще в декабре? Прокурор САП вчера сказал, что он знал еще 16 декабря о том, что ему готовят объявить подозрение. Да и год они чего-то джали, было ж время, но они бездействовали.
Так что дело не в суде, а в том, насколько НАБУ действительно независимая структура или насколько она профессиональная.
Stubbie Tribie _ 16.02.2018 14:13
IP: 46.231.224.---
Ella Topol:
Та разве б он возвращался, если б не смог договорится с НАБУ? Они вон уже таким же образом отпустили Онищенко, дав понять, что нужно бежать
Отпускает суд. На поруки берет преступник разыскиваемый ФБР – депутат БПП Голубов.

Причем тут НАБУ?
Ella Topol _ 16.02.2018 13:53
IP: 93.188.39.---
Та разве б он возвращался, если б не смог договорится с НАБУ? Они вон уже таким же образом отпустили Онищенко, дав понять, что нужно бежать
Михаил Горбатюк _ 16.02.2018 13:40
IP: 35.205.37.---
Viacheslav Khripun:
Одно не понимаю, почему такая уверенность, что если будет Антикоррупционный суд (а он все-таки будет), то этот суд будет прямо-таки штамповать приговоры подозреваемым в коррупции? Ну это ж не трибунал все-таки, а суд.

Полагаю, что такие же решения, как сейчас, могут быть и у Антикоррупционного суда, если, конечно, не изменить законодательство и не внести норму, что все подозреваемые в коррупции гарантированно должны сидеть.
потому что будет телефонное право. и будет штамповать всем, кому скажут – оттуда и уверенность: во всей судебной системе действует именно "звонок сверху", почему он не будет действовать в единственном отдельно взятом суде? сюда еще пикчу надо людей в зале с лапшой на ушах прикрепить.
Pavel Kudria _ 16.02.2018 13:38
IP: 35.189.212.---
По Альперину у НАБУ внештатный агент Шевченко трудился и был разоблачён после чего дал такое интервью и если всё, что он говорил правда, то у НАБУ и в антикоррупционном суде будут большие проблемы. Потому что на пиаре и сливах информации далеко не уедешь.
Viacheslav Khripun _ 16.02.2018 13:34
IP: 62.244.31.---
Одно не понимаю, почему такая уверенность, что если будет Антикоррупционный суд (а он все-таки будет), то этот суд будет прямо-таки штамповать приговоры подозреваемым в коррупции? Ну это ж не трибунал все-таки, а суд.

Полагаю, что такие же решения, как сейчас, могут быть и у Антикоррупционного суда, если, конечно, не изменить законодательство и не внести норму, что все подозреваемые в коррупции гарантированно должны сидеть.
Михаил Горбатюк _ 16.02.2018 13:24
IP: 35.189.212.---
погодите, г-н Шабунин. суды затягивают ВСЕ дела. по обыкновенным кражам дело может рассматриваться до 12 (!!!) месяцев. по финансовым махинациям, например, в банковской сфере – есть прецедент 3-летнего разбирательства по ВАБ Бахматюка. вы игнорируете эти данные вообще? судебная система в Украине не работает, но вас и не интересует создание работающей системы! вам нужен 1 суд. а как быть остальным? ну, потерпят, что уж там. когда застройщик кидает 400 человек и их дело 8 (!!!) лет по судам ходит – разве ж они важнее антикоррупционного суда? это и не беспредел вовсе по вашей логике, не так ли?
Давид Альперович _ 16.02.2018 13:01
IP: 93.72.202.---
А що значить "Якщо ці дві партії та їхні лідери не розблокують створення антикорупційного суду, мало буде не голосувати за них"?
А якщо розблокують, то голосувати за них?
Та за одне знущання з військових пенсіонерів з "перерахунком пенсій" за них НЕ МОЖНА ГОЛОСУВАТИ.
Мільйони з бюджету преміями собі виписують, а військовим, діючим та пенсіонерам нема грошей, за звання "полковник" 135 грн в місяць плятять.

То як за таких істот взагалі можна голосувати?
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter