Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

ВБИТИ ОМБУДСМЕНА

22 червня 2017, 16:16Сьогодні коаліція протягнула в першому читанні спробу знищення інституту Омбудсмена чи – Уповноваженого з прав людини.

Однією рукою – протягнули норму, що вбиває Омбусмена, іншою рукою – наблизились до ручного та зручного для Президента Конституційного Суду України.


Розумієте, так вже сталося, що політикам у світі – ніхто не довіряє, але довіряють інститутам влади. Реформування країни – це не так пошук конкретних особистостей, як створення незалежних інститутів, які зможуть якісно та професійно виконувати свої функції. Саме тому стільки галасу зчиняється навколо створення та діяльності НАЗК та НАБУ, бо самостійні, незалежні від сьогоднішньої політичної кон'юнктури інститути влади – це єдиний наш шанс вирватися із замкненого кола олігархічного ручного управління країною, яке Президент цементує у законах, перебираючи собі неконституційні повноваження.

Утім, проблема і велика біда України в тому, що так звана "владна коаліція" стала заручником власного неіснування! Іронія долі)

Тож "коаліціянти" вимушені на догоду "партнерам", заради збирання достатньої кількості голосів та відтермінування позачергових виборів "з'їдати" інститути влади, "здавати" останні механізми їх незалежного формування, вбивати їх незалежність крок за кроком. Убивати заради розподілу посад, щоб утримати попри все видимість своєї влади.

Історія дуже проста: НФ категорично хоче бачити на посаді Омбудсмена свого депутата, а саме пані Людмилу Денисову, тільки тоді вони готові голосувати за Голову Рахункової палати для коаліційного партнера та за інші забаганки Президента.

Рахункова палата вже декілька років перебуває без керівництва, цей інститут фактично вбитий коаліцією, а його діяльність заморожена. Наступним інститутом стала ЦВК, де теж не поділили людей та домовленості.

Ще один вбитий механізм парламентського контролю – Регламентний комітет. Регламентний комітет та Рахункову палату в усталених демократіях зазвичай очолює представник опозиції. У нас "коаліція на двох" просто нищить інститути, і при цьому під значну кількість законодавчих ініціатив немає голосів. У нас Регламентний комітет може довго працювати без Голови, а його обов'язки виконує пан Пинзеник з НФ.

Зараз черга Уповноваженого з прав людини. НФ вимагає поставити на цю посаду депутата своєї фракції. Проблема лише в тому, що голосування за Омбудсмена – таємне.

Довіри ж у коаліціянтів один до одного менше, ніж у вас до них. Отака іронія.

Народний Фронт небезпідставно боіться, що за таємного голосування пані Денісова не отримає пост Омбудсмена, а "партнери" по коаліції їх по-простому "кинуть".

До того ж, вона політично залежна, не має репутації та належного досвіду як правозахисниця, і правозахисні організації її не знають та не підтримують. Голосування за Омбудсмена є таємним саме для того, щоб депутати під тиском керівників фракцій та їх домовленостей між собою не голосували за політичну фігуру, не кнопкодавили й не торгували інститутом захисту прав людини.

Коаліція та Банкова не бажає шукати незалежного третього кандидата поза парламентом, тому за іх логікою – треба терміново змінити голосування з таємного на відкрите, щоб затвердити Денісову. Інститут Омбудсмена таким чином буде вбитий на роки, а ціна цього – збереження своєї влади на місяць-рік.

Сьогодні була вже третя спроба зробити відкритим голосуванням за Омбудсмена. Робити це прямо ніхто не хоче, тому цю поправку втретє "засунули" в зміни до Закону про Конституційний Суд.

Проголосували цей закон за допомогою 30 голосів "Опоблоку" (!) та 25 голосів "Відродження".

Чому це небезпечно для нас з вами та для держави?

Тому що омбудсмен – це надважливий механізм парламентського контролю, який має бути незалежним та захищати права людини. Омбудсмен – це ключова посада в тих державах, що прагнуть бути усталеними демократіями не тільки на папері.

У нас з вами це один з небагатьох державних інститутів, який за процедурою ще має шанс бути незалежним.

У всьому світі Омбудсмена обирають таємно та серед знаних юристів та правозахисників. В ЄС згідно з положеннями Маастрихтського договору Європейський Парламент обирає Омбудсмена шляхом таємного голосування. Національна Асамблея Французької республіки обирає Омбудсмена таємно. У Болгарії та Іспанії Омбудсмен обирається шляхом таємного голосування.

"Паризькі принципи", як Додаток до резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 20 грудня 1993 р. містять гарантії незалежності Омбудсмена, що в нас, на жаль, не діють. Занепокоєння щодо зміни процедури призначення Уповноваженого з прав людини в Україні вже висловили неурядові правозахисні організації Amnesty International, Freedom House, Українська Гельсінська спілка з прав людини та Центр громадянських свобод.

12 травня 2017 року Європейська мережа національних інституцій з прав людини, що об'єднує 40 омбудсменів Європи (!), оприлюднила відкрите звернення до Голови Верховної Ради України, голови профільного комітету, Міністра закордонних справ Павла Клімкіна, у якому закликала не допустити політизації процесу обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. У зверненні зазначається, що "Процес відбору та призначення Уповноваженого з прав людини вразливий до політизації, а обрання Уповноваженого на основі політичних рішень суперечить Паризьким принципам ООН".

Трохи запізнились вони зі зверненням.Бо "торги" на той час вже завершились (

Владі просто чхати на будь-які зауваження. Політизація в даному випадку – півбіди, найгірше – це знищення інституту Омбудсмена та протягування змін до процедури голосування в непрозорий спосіб через інший закон.

Мотивують зміну процедури обрання Омбудсмена рішенням КСУ про обрання голови ВРУ таємним голосуванням. От тільки в тексті рішення Уповноважений з прав людини взагалі не згадується! Додатковий мотив – таємний спосіб голосування перешкоджає відкритості роботи Парламенту, але відкритість роботи фактично означає можливість доступу ЗМІ до засідань Парламенту для донесення інформації громадянам.

Не смішіть нас, будь ласка: у випадку кадрових призначень таємне голосування навпаки захищає нас з вами, захищає незалежність інституту Омбудсмена і саме існування держави, що функціонує лише за ефективної роботи інститутів влади. Однак, коаліціянтам чхати на інститут захисту прав людини, їх не хвилюють заклики правозахисної спільноти та світові практики урядування.

Посада Омбудсмена – це лише фігура у шахівниці української політики, одна особа конкретної політичної сили в "шахматці" на Банковій. І потрібна вона для боротьби за перемогу в конкретній шаховій партії. Держава ж – важлива та потрібна лише як засіб досягнення великого соковитого та власного шматку пирога.


Який висновок?

Боротися.

За поправки, які ми вже підготували, за інститути держави, за зупинення цієї правової вакханалії

Загрузка...
Коментарі — 36
Тёмыч Тёмы _ 28.06.2017 02:15
IP: 46.98.125.---
Виктор Савченко:
Не обращайте внимания на олигофрена Orest Jj:, этого идиота только могила исправит...))
Orest Jj _ 27.06.2017 16:23
IP: 77.52.37.---
Виктор Савченко:
Orest Jj:
Тёмыч Тёмы:
РЕЗУЛЬТАТЫ ВЫБОРОВ 2010. ВТОРОЙ ТУР
Житомирская обл. ЮВТ – 57.50% Шапкокрад – 36.70%
Закарпатская обл. ЮВТ – 51.66% Шапкокрад – 41.55%
Ривненская обл. ЮВТ – 76.24% Шапкокрад – 18.91%
Хмельницкая обл. ЮВТ – 69.74% Шапкокрад – 24.94%...

Ну шо ті на єто скажешь, абирвалг?
придурку вчи географію.Житомирська та Хмельницька не відносяться до Західної України.
конь педальній, а закарпатская область не относится к западной Украине?
Orest Jj _ 27.06.2017 08:11
IP: 77.52.89.---
Тёмыч Тёмы:
РЕЗУЛЬТАТЫ ВЫБОРОВ 2010. ВТОРОЙ ТУР
Житомирская обл. ЮВТ – 57.50% Шапкокрад – 36.70%
Закарпатская обл. ЮВТ – 51.66% Шапкокрад – 41.55%
Ривненская обл. ЮВТ – 76.24% Шапкокрад – 18.91%
Хмельницкая обл. ЮВТ – 69.74% Шапкокрад – 24.94%...

Ну шо ті на єто скажешь, абирвалг?
Orest Jj _ 27.06.2017 07:55
IP: 77.52.89.---
Тёмыч Тёмы:
Orest Jj:
Бычьим хреном был твой пропойный батя, когда во дворе, под лавкой, в пьяном угаре тебя олигофрена зачал...)
В Западную Украину езжай и там скажи скажи про то, что они там за беглого зэка януковича голосовали. Глядишь одним дебилом в Украине станет меньше...))
во, гляди, проблем натворили а щас "я не я и хата не моя"??? "Рукописи не горят".
Тёмыч Тёмы _ 27.06.2017 04:26
IP: 46.98.124.---
Orest Jj:
Бычьим хреном был твой пропойный батя, когда во дворе, под лавкой, в пьяном угаре тебя олигофрена зачал...)
В Западную Украину езжай и там скажи скажи про то, что они там за беглого зэка януковича голосовали. Глядишь одним дебилом в Украине станет меньше...))
Orest Jj _ 27.06.2017 00:53
IP: 77.52.89.---
monia_b:
Orest Jj:
Раз в сеть виложили голиє сіські Юлі, значит к виборам виложат порнуху Юлі.

Все на вибори...))))
не хочешь сосать юлину сисю – соси петину писю
monia_b _ 26.06.2017 23:40
IP: 104.155.66.---
Orest Jj:
Раз в сеть виложили голиє сіські Юлі, значит к виборам виложат порнуху Юлі.

Все на вибори...))))
monia_b _ 26.06.2017 23:32
IP: 104.155.11.---
Виктор Савченко:
Тёмыч Тёмы:
добродію не ставайте в полеміку з юльканутим шизоїдом.йому щось доказати-марна справа.ця людина хвора!!!
хрістіанка ціля отказалась хрест поцеловать, вместо того поцеловалв руку попу.
а как думаєш, Сідор какой вєри, ілі прсто сектант БЮТа
monia_b _ 26.06.2017 23:29
IP: 35.189.218.---
Orest Jj:
myshkina:
Высшие органы власти отдельных республик в нарушение Конституции и законодательства СССР фактически блокировали исполнение решения IV Съезда народных депутатов СССР о проведении референдума.
В целом, так или иначе препятствовали проведению на своей территории всесоюзного референдума высшие органы власти Грузии, Латвии, Литвы, Молдавии, Армении и Эстонии.

Президиум Верховного Совета Украинской ССР поддержал проведение всесоюзного референдума.
За сохранение СССР утвердительно ответили 70,2 % проголосовавших избирателей, против высказалось – 28 %.
====
я знаю кто із вас, сукі, проголосовал за...
у 2010 році за Шапкокрада більш усього проголосували "за" на луга/н/доні та західній Україні.
От і здогадайся де "зариті" ці сукі.
Ціля поєхала на поклон к етім сукам, севодня трясьот сіськамі в Червонограде

youtube.com/watch?v=7bA4K2J37PE

поднімаєт попов на вибори, значит ето серьйозно.
Orest Jj _ 26.06.2017 16:52
IP: 77.52.89.---
Тёмыч Тёмы:
Orest Jj:
Тёмыч Тёмы:
от же абырвалг...Открой карту по выборам в 2010 году и посмотри кто где и за кого голосовал.
И еще открою тебе страшную тайну – помогал пиплу голосовать за "ПР" и Шапкокрада "Тризуб" (тогда в нем "проводник" был Ярош)
Карту по выборам???))) А больше тебе ничего не открыть???)))
На той карте что, есть печать ЦВК??? А то я ведь тебе тролль тоже щас могу таких карт в любом графическом редакторе накидать, сам путин обзавидуется...)))
абирвалг, а що для тебе є переконанням? Шапкокрад став презіком? Став. Голосів східу б не хватило. Звідкіля ж з'вилися голоси, якщо европа признала вибори легітимними? Відкриваємо "золотоординскій світок" та читаемо – голоси віддали ющеровці, балогівці. Факт? Факт! Де знаходяться ці голоси? Західна Україна...Так чього ж ти хочешь "бичій) (рен"?
Тёмыч Тёмы _ 26.06.2017 14:42
IP: 46.98.124.---
Orest Jj:
Тёмыч Тёмы:
от же абырвалг...Открой карту по выборам в 2010 году и посмотри кто где и за кого голосовал.
И еще открою тебе страшную тайну – помогал пиплу голосовать за "ПР" и Шапкокрада "Тризуб" (тогда в нем "проводник" был Ярош)
Карту по выборам???))) А больше тебе ничего не открыть???)))
На той карте что, есть печать ЦВК??? А то я ведь тебе тролль тоже щас могу таких карт в любом графическом редакторе накидать, сам путин обзавидуется...)))
Orest Jj _ 26.06.2017 09:50
IP: 77.52.89.---
Тёмыч Тёмы:
от же абырвалг...Открой карту по выборам в 2010 году и посмотри кто где и за кого голосовал.
И еще открою тебе страшную тайну – помогал пиплу голосовать за "ПР" и Шапкокрада "Тризуб" (тогда в нем "проводник" был Ярош)
Тёмыч Тёмы _ 26.06.2017 04:52
IP: 46.98.124.---
Orest Jj:
myshkina:
Высшие органы власти отдельных республик в нарушение Конституции и законодательства СССР фактически блокировали исполнение решения IV Съезда народных депутатов СССР о проведении референдума.
В целом, так или иначе препятствовали проведению на своей территории всесоюзного референдума высшие органы власти Грузии, Латвии, Литвы, Молдавии, Армении и Эстонии.

Президиум Верховного Совета Украинской ССР поддержал проведение всесоюзного референдума.
За сохранение СССР утвердительно ответили 70,2 % проголосовавших избирателей, против высказалось – 28 %.
====
я знаю кто із вас, сукі, проголосовал за...
у 2010 році за Шапкокрада більш усього проголосували "за" на луга/н/доні та західній Україні.
От і здогадайся де "зариті" ці сукі.
ты тролль когда проездом будешь в Западной Украине не вздумай это вслух озвучивать – можешь не вернуться...)))
Orest Jj _ 25.06.2017 07:59
IP: 77.52.49.---
myshkina:
Высшие органы власти отдельных республик в нарушение Конституции и законодательства СССР фактически блокировали исполнение решения IV Съезда народных депутатов СССР о проведении референдума.
В целом, так или иначе препятствовали проведению на своей территории всесоюзного референдума высшие органы власти Грузии, Латвии, Литвы, Молдавии, Армении и Эстонии.

Президиум Верховного Совета Украинской ССР поддержал проведение всесоюзного референдума.
За сохранение СССР утвердительно ответили 70,2 % проголосовавших избирателей, против высказалось – 28 %.
====
я знаю кто із вас, сукі, проголосовал за...
у 2010 році за Шапкокрада більш усього проголосували "за" на луга/н/доні та західній Україні.
От і здогадайся де "зариті" ці сукі.
myshkina _ 24.06.2017 22:32
IP: 104.155.21.---
Высшие органы власти отдельных республик в нарушение Конституции и законодательства СССР фактически блокировали исполнение решения IV Съезда народных депутатов СССР о проведении референдума.
В целом, так или иначе препятствовали проведению на своей территории всесоюзного референдума высшие органы власти Грузии, Латвии, Литвы, Молдавии, Армении и Эстонии.

Президиум Верховного Совета Украинской ССР поддержал проведение всесоюзного референдума.
За сохранение СССР утвердительно ответили 70,2 % проголосовавших избирателей, против высказалось – 28 %.
====
я знаю кто із вас, сукі, проголосовал за...
myshkina _ 24.06.2017 22:17
IP: 35.189.213.---
Над Україною нависла смертельна небезпека...!!!!

Тимошенко хоче зруйнувати Україну як державу...!!!

як відомо тимошенко продовжує збирати підписи за свій референдум по землі.
====
Всесою́зный рефере́ндум о сохране́нии СССР – единственный за всю историю существования СССР всесоюзный референдум, состоявшийся 17 марта 1991 года в Советском Союзе и обсуждавший вопрос о сохранении СССР.
Результаты
Да 77,85 %
Нет 22,15 %
через пару месяцев СССР перестал существовать...!!!
==
проснітесь окаянниє...!!!
страна в опасності...!!!!

Суку на Гіляку...!!!
.
myshkina _ 24.06.2017 21:29
IP: 104.155.21.---
Впрочем, неудавшийся образ Терпсихоры Юлия Владимировна по своему обыкновению с лихвой компенсировала восторженной речью о том, какая она заядлая театралка и как она особо обожает "Риголетто", потому как именно на эту оперу ее водили в Днепропетровске еще чуть ли не в младенческом возрасте. Хотя, если верить речам Тимошенко, вся ее жизнь состоит из такого рода приятных совпадений – очень уж они нравятся избирателям с развесистыми ушами. И все же есть в Юлии Владимировне нечто от древнегреческой богини – всем известно, сколь гневливыми и злопамятными были эти дамы. Вот, например, сидит себе Лидер Оппозиции Виктор Федорович на курорте, отдыхает от непосильных трудов на посту Теневого Главы Оппозиционного Правительства, между делом захватывает "Надра Украины" – а тут Тимошенко со своими претензиями. И ведь нет чтобы просто отобрать эти самые "Надра" обратно и успокоиться, решила Юлия Владимировна в отместку устроить Лидеру позорное унижение – велела отобрать у него любимое поместье.
myshkina _ 24.06.2017 21:11
IP: 104.155.21.---
На этой неделе украинские политики пугали свой народ.
Тимошенко со зловещей улыбкой трясла бюстом, Черновецкий агрессивно протирал голову, Яценюк награждал боевиков, Ющенко орудовал ножом, а Янукович боялся сам. Зачем премьер-министр Юлия Тимошенко в ходе одесского визита вырядилась в вечернее платье в греческом стиле с глубоким декольте, которое в ее возрасте могут позволить себе лишь дамы, умеющие правильно обращаться с силиконом, в общем-то, понятно. Все же открытие сезона в оперном театре – нерядовое событие, особенно перед выборами и особенно для женщины, считающей себя единственной Примадонной страны.

noviny.su/i/smi/21082009-ukrsiski.jpg

слабонєрвним нє смотреть.
ето только для Сідора, для єво любовних утєх...))))
myshkina _ 24.06.2017 20:55
IP: 104.155.66.---
Побажаємо Альоночці і Юлєчці успішної роботи в камітетах на благо народу наступні 2 тижні.

може хто знає в якому камітеті Юлічка трудиться і зарплату получає.
я не думаю що їй восьмьорки за так ставлять...
у Парубія дуже строго з прогульщиками...
myshkina _ 24.06.2017 20:48
IP: 35.185.61.---
Наталочка Каралєвська (Вперда) і Міша Лівіньський такі молоденькі і красиві разом з чудовим премєр міністром.

from-ua.com/upload/0244a69d89d45da.jpg

напевно осуджують обнімання і цілування премєра з кровавим вбицею...
myshkina _ 24.06.2017 20:40
IP: 104.154.101.---
Максим Чарушниковв:
myshkina:
Альона Шкрум
Який висновок?
===
Перетягнути Лєночку-Людоєдочку назад в БЮТ

хі хі хі

якщо Юлечка і Людочка помиряться, і Лєночка стане омбудсменом – це буде кидок століття...))))
Кидок століття для України це -
у 2005 дружба Ющенка з Ахмєтовим і його ОЗУ
у 2015 дружба Порошенка з Ахмєтовим і його ОЗУ)))
у 2009 дружба Тимошенко з Ахмєтовим і його ОЗУ

from-ua.com/news/157588-vot-chto-delali-za-kulisami-ahmetov-i-timoshenko-foto.html

"з Ахмєтовим і його ОЗУ))) " – це зовсім не смішно.
цей стадіон побудований на крові...
Тёмыч Тёмы _ 24.06.2017 12:35
IP: 46.98.124.---
Orest Jj:
Тёмыч Тёмы:
Gleb Nikolaev:
руслан49:
Gleb Nikolaev:
руслан49:
=====
а Шкрум в оппозиции, она в коалицию не входит, она и за КС не голосовала, а закон приняли.
Вы что то перепутали про дороги?
Шкрум чістая, как ангелочек. Ана в апазиции.
========
скоро Шкрум будет во власти, тогда и претензии к ней будут уместны
Ну так пусть мандат слаживает и идёт на перевыборы, раз так власти захотелось... А то оно конечно хорошо сидеть штаны протирать в ВР да пластические операции себе делать, не понятно за какие шиши, и твердить избитую фразу – мы в оппозиции, нас меньшенство, мы ничего не можем сделать... Ничего не можете – вон на выход...
моск себе вначале слаживай...Абырвалги, блин.
Ну это не тебе тролль решать...))
Orest Jj _ 24.06.2017 08:56
IP: 77.52.26.---
Тёмыч Тёмы:
Gleb Nikolaev:
руслан49:
Gleb Nikolaev:
руслан49:
=====
а Шкрум в оппозиции, она в коалицию не входит, она и за КС не голосовала, а закон приняли.
Вы что то перепутали про дороги?
Шкрум чістая, как ангелочек. Ана в апазиции.
========
скоро Шкрум будет во власти, тогда и претензии к ней будут уместны
Ну так пусть мандат слаживает и идёт на перевыборы, раз так власти захотелось... А то оно конечно хорошо сидеть штаны протирать в ВР да пластические операции себе делать, не понятно за какие шиши, и твердить избитую фразу – мы в оппозиции, нас меньшенство, мы ничего не можем сделать... Ничего не можете – вон на выход...
моск себе вначале слаживай...Абырвалги, блин.
Максим Чарушниковв _ 23.06.2017 11:48
IP: 178.137.93.---
myshkina:
Альона Шкрум
Який висновок?
===
Перетягнути Лєночку-Людоєдочку назад в БЮТ

хі хі хі

якщо Юлечка і Людочка помиряться, і Лєночка стане омбудсменом – це буде кидок століття...))))
Кидок століття для України це -
у 2005 дружба Ющенка з Ахмєтовим і його ОЗУ
у 2015 дружба Порошенка з Ахмєтовим і його ОЗУ)))
Тёмыч Тёмы _ 23.06.2017 05:02
IP: 46.98.124.---
Gleb Nikolaev:
руслан49:
Gleb Nikolaev:
руслан49:
=====
а Шкрум в оппозиции, она в коалицию не входит, она и за КС не голосовала, а закон приняли.
Вы что то перепутали про дороги?
Шкрум чістая, как ангелочек. Ана в апазиции.
========
скоро Шкрум будет во власти, тогда и претензии к ней будут уместны
Ну так пусть мандат слаживает и идёт на перевыборы, раз так власти захотелось... А то оно конечно хорошо сидеть штаны протирать в ВР да пластические операции себе делать, не понятно за какие шиши, и твердить избитую фразу – мы в оппозиции, нас меньшенство, мы ничего не можем сделать... Ничего не можете – вон на выход...
тітушки10 Корупція1083 Україна та Європа902 Aтака Путіна1109 Уряд реформ300
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter