Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

100 років української державної служби

17 травня 2018, 18:51Окрім інших свят, 17 та 18 травня – ми святкуємо 100-річчя державної служби в Україні!

Так, друзі, саме 100 років назад, після обрання Гетьманом України Павла Скоропадського, він і заклав основи сучасної державної служби в Україні, які ми маємо і до сьогодні!

Був визначений порядок призначення осіб на "урядову службу", схвалено Урочисту обітницю урядовців на вірність Українській державі, яка до сьогодні є однією з вимог призначення на службу. І без підписання якої службовець не може бути призначений.

У місті Станіславів – було підписано та затверджено спеціальні вимоги для прийняття осіб на урядову службу.

А порядок системи оплати праці державних службовців – визначено та затверджено у 1920 році – не повірите де – у місті Вінниці;)

Отака наша надзвичайно цікава історія) країни, державних інституцій і служби. І вона – далека від завершення.

Ми лише починаємо закладати нові підвалини державного управління та служби у країні, виборюючи нове, ефективне, прозоре та професійне управління.

Дуже хочеться, щоб новий революційний Закон про державну службу, прийнятий 3 роки назад, нарешті звільнився від політичних нахабних зґвалтувань за свої найпрогресивніші норми. Щоб революційні гідні ідеї, закладені нами у Стратегію реформування державного управління, отримали нарешті імплементацію, а не банально переносилися за термінами виконання кожен рік на рік уперед.

Роботи дуже багато, політичної волі і лідерства, як і раніше, мало.


Закон про службу в органах місцевого самоврядування та закон про Дипслужбу – заветовані паном Президентом, якому, очевидно, професійні службовці лише заважають.

Але нова державна служба пробиваються вже паростками по країні, і цей процес є безупинним. І цей початок шляху державотворення і якісного управління аж у 100 років, буде рано чи пізно завершений нашою перемогою) а свято, сподіваюсь, стане святом поваги та шани до державних службовців та їх непростого служіння українцям.

Поки ж – ми боремося далі. І сьогодні: Комітетом зареєстрували наново Законопроект про службу в органах місцевого самоврядування – під новим номером N8369.

Так, друзі, нас не спинити;)

powered by lun.ua
Коментарі — 5
Ігор Михайлюк _ 31.05.2018 10:24
IP: 35.235.226.---
Шановна – це з Вашого боку зрада і нерозуміння того моменту коли в Україні була створена держна служба. Точну дату сказати не можу, але коли князь Ігор разом із полком податкової міліції пішов повторно збирати податки, то можна сміливо стверджувати, що він уже працював на держслужбі. Можливо, що повторно збирати податки його навіть послав прапра...прадід Петра Олексійовича. Тому сміливо добавляйте нолик, а краще два і аж тоді ми ЗАЖИВЕМО!!!
poznan _ 21.05.2018 10:28
IP: 194.177.25.---
Після рішення суду, яке зобов'язало державний орган провести перевірку, її державна установа на виконання рішення суду проводила фактично більше півроку. Я знову подав позов до суду, який визнав протиправні дії державного органу щодо не проведення перевірок в строк визначені законодавством. Суд визнав такі дії протиправні. Але що з того мені? В листопаді 2017 року Президент своїм указом змінив правила прийому на роботу. І хоча я виграв конкурс і виграв всі суди, то я в кінцевому результаті залишився без роботи. Може на щастя, бо робити в такій службі мені вже перехотілося.
Ось така Ваша реформа в дії. Тому шановні депутати не літайте в небі, спустіться на землю і не піартеся, що Ви провели реформу державної служби.
poznan _ 21.05.2018 10:18
IP: 194.177.25.---
Прочитав статтю, яка розсмішила мене. Автор щиро вірить в те, що після прийняття "революційного" Закону пройшили зміни в державній службі. Але я хочу розчарувати її, фактично це не так. Шановна Альона Шкрум нічого не змінилося. Ось приклад, в 2017 року я подав документи на конкурс, пройшов тести, пройшов успішно письмовий іспит, співбесіду не пройшов. Не зрозуміло чому, але набрав 0,2 бала. Хоча маю чотири вищих освіт, досвід роботи, державні нагороди. Через місяць повторно подав документи на конкурс, пройшов тести, успішно здав письмовий іспит, пройшов співбесіду, набрав на співбесіді 11 балів. Як таке могло бути, що результат співбесіди змінився. Що в мене досвід роботи за місяць змінився чи освіта? Комісія на співбесіді була та сама. Але залишим на совісті це комісії. Шановна Альона, доповідаю Вам, що виграти конкурс, це не значить, що Вас візьмуть на роботу. Коли я подав документи на спецперевірку її просто відмовилися проводити. Пришлось мені звертатися до суду.
laa1999 _ 18.05.2018 09:25
IP: 35.195.163.---
Вера Брежнева:
Что не "герой", то немецкий пособник!
Это ясно, что в СССР все герои немецкие пособники – все же общий парад проводили в Бресте, друг друга награждали, хлебом и сырьем Германию снабжали,все делали для укрепления фашизма с самого начала второй мировой войны. Сталин в ноябре 1939 обвинил Великобританию и Францию в развязывании второй мировой и требовал уважение к Германии. И это продолжалось до вероломного предательства друга СССР.
Leonid Shpak _ 18.05.2018 01:07
IP: 37.55.207.---
Опоненти нинішньої влади пишуть, що наші держслужбовці у владі (особливо Президент Порошенко) дуже горді тим і сильно хвалять зміцнення Української армії. В опозиції пишуть, що так хвалять, що певно до початку виборчої кампанії слід очікувати повномасштабної війни по звільненню окупованих територій...
А чого не слід очікувати? Про це вони навмисно не пишуть.
- Точно не слід очікувати захват і окупацію наймогутнішою ордою світу Києва, Одеси, Львова, Ужгорода, ... всієї материкової України, – та й Будапешту з Варшавою.
- До цього гібридного нещастя може привести тільки різка зміна після виборів.
Україна та Європа1002 Річниця Майдану75 Майдан 2013524 Уряд реформ366 Aтака Путіна1153
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter