Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

Про Революції. 5 років після

21 листопада 2018, 22:39

/5 років з Майдану.

Важко якось згрупувати свої думки та почуття. Багато боротьби, багато роботи, багато інформації, мало результатів, мало світла у тунелі. Розпач і надія, злість, ненависть і любов, і дружба. Яке дивне все-таки життя. 5 років розчарувань та помилок – більше, ніж усього іншого.

Сьогодні – нас на холодному Майдані людей 100. Ми йшли сюди з відчуттям злості, а тут – почали посміхатись один одному. Навколо – чути сміх, не дивлячись ні на що.

Сьогодні тут – знову залізні холодні високі конструкції. Майдан знову заставлений, фото ікон, священники на фото, жовті стрічки і герби – повним ходом підготовка до Томосу.

Сьогодні – тут більше циніків, ніж мрій. Але ми є...
/

"Революції, справжні революції, – це НЕ ті, які змінюють політичну форму правління чи членів уряду, а ті, які змінюють суспільні інститути і відносини власності, – вони назрівають несвідомо, поки випадкові обставини не запалять іх."

Ернандо де Сото "Інший шлях. Невидима революція у третьому світі"

Ернандо дещо знав про революції, економіку та бюрократію.

Прийшов час подорослішати та визнати правду: наша Революція Гідності, наш Майдан – не змінили і не перезапустити державні та суспільні інституції.

Не привели до зміни відносин власності, чи рівності перед законом та судом.


Запиту на зміну інституції та відносин власності – все ще немає. Політичної волі – тим паче.Втім, такий запит може формуватися лише або знизу, або згори.

...Ми застрягли у пошуку винних, у технологіях, в амбіціях, в лозунгах, у процесі.

Ми дозволили себе розділити, завести у коридори переговорів, слоганів та вітряків, з яких немає виходу. І вже завалений вхід. Ми дозволили завести себе у лабіринти брехні і забули про "Велику картину", про глобальну картину необхідних змін, яку бачили раніше, яку відчували на Майдані, за яку боролися.

А робота кожного з нас у своєму маленькому куточку над окремих шматочком пазлу – неефективна. І не може бути такою.

Що робити?

[1] Створювати запит.

Формувати розуміння важливості нових інституції та перезавантаження існуючих. Заміни не лозунгів, облич чи людей на посадах, а саме інституцій. Створення гарантій іх незалежності та ефективності.

І важливість захисту власності, рівного для всіх, як базис для перезавантаження. І рівність усіх перед цим захистом і законом. Створювати запит на це – глобальний та невідворотній.

[2] Ставати владою.

Добиватися влади. Не боятися влади. Йти у владу, політику, громадську активність. Підтримувати похід кожного нашого потенційного союзника. Підтримувати один одного.

[3] Покладатися на власні сили.

Не на них, не на іх згоду, подачки чи компроміси, не на іноземців, не на американських експертів, МВФ чи ЄС, а – на себе, чорт візьми. Боротися за себе і свою країну.

[4] Об'єднуватися.

Об'єднуватися за спільними ідеями перезавантаження інституцій та частинами роботи.

Об'єднуватися, як ми раніше вміли, не навколо однієї людини чи одного плакату, а – навколо одних спільних запитів та одних спільних вимог.

Заради глобальної картини, країни щасливих людей та країни можливостей.

Ми пройшли величезний шлях, і одночасно зробили, здається, лише маленький-маленький крок. Але ми – є.

Нас менше кожен раз на холодному пустому Майдані. Але я знаю, що нас – багато.

Ми – йдемо далі. Ми – віримо. Віримо у себе. Ми не здаємося. А поки ми не здаємося – ми переможемо.


*матеріал із телеграм-каналу автора: https://t.me/XrumMP

powered by lun.ua
Коментарі — 24
Андрей Красуненко _ 23.11.2018 14:20
IP: 35.235.228.---
Дуже хочеться змін на краще в Україні.Та це можливо не тільки від людей в команді кандидата, а і ще від самих людей.Якщо ти сидячи на 5 точці й друкуєш як все погано...той путенский, а той ще хтось..., в країні від цього краще не буде.Та і майдан не допоможе не який.В першу чергу треба дивитися на лідера який робив та робить все за для народу й обирати серцем.Для мене це команда БЮТ, інші не досить досвідчені та мають тільки одну ціль, це нажитися за кошти людей.
Викуля Вешнякова _ 23.11.2018 14:11
IP: 35.235.227.---
Блин, что было, то и пишу...

Ось так і з'являються не правдива інформація, а потім її кожен бот розповсюджує тим самим виконуючи чиїсь примхи.Народ знає свого лідера і це Юлія Тимошенко!
Викуля Вешнякова _ 23.11.2018 14:04
IP: 35.235.227.---
Добрі та мудрі слова молодого депутата, все починається з кождого з нас, звичайні образи ярих прихильників сьогоднішніх депутатів які грабують народ не треба сприймати серйозно тому що сьогодні вони за одне, а завтра за інших.Звичайні пішки.
Андрей Красуненко _ 23.11.2018 13:52
IP: 35.235.228.---
_ABM_:Вас тільки дезінформували лише про Саврань.Одразу бачимо як з шкіри геть лізете щоб доказати людям свою сторону медалі яка давно вже не є правдивою.Ви дуже заблукались у своїх відкритих
висловлювань.Не треба людей вводити в оману та говорити погане на Батьківщину.Це сугубо ваша думка та і ще не правдива.Держіть її при собі.
Anatol Zubenko _ 23.11.2018 13:44
IP: 94.153.158.---
_ABM_:
Сергей Романюк:
_ABM_:
... что то поинтересней придумайте а то это уже надоело
Блин, что было, то и пишу...
К примеру та же Саврань. Вот с какой это стати 20 человек скинулись для "Батьківщини" по 148 тис. грн. каждый (?!!) Я думаю, что какая-то структура, вполне возможно государственная, выдилила материальное вознаграждение своим работникам, которые как бы и "пожертвовали" их в ползу ЮВТ. В моем случае приблизительно так и было. Вот и вся схема. И наХ мне нужен президент с его схемами?
А я думаю,что это очередное говно на вентилятор...
Сергей Романюк _ 22.11.2018 20:27
IP: 95.134.171.---
_ABM_:
По вашей риторике можно однозначно сказать, что вы занимаетесь чёрным пиаром. Все ваши тезисы абсолютно манипулятивные и бездоказательные. Ваша цель это сеять ненависть к Тимошенко и сделать так что бы люди начали асоциировать её с Путиным, НО к сожалению для вас ваши примитивные приёмы пропаганды уже не работают. Давайте что то поинтересней придумайте а то это уже надоело
Віталій Васильєв _ 22.11.2018 15:46
IP: 46.133.7.---
Юлия Николаевна:
Я правильно вас розумію: 23 роки розвалювали і продовжуємо розвалювати 5 років (23+5=28)?
Викуля Вешнякова _ 22.11.2018 15:18
IP: 35.235.227.---
_ABM_:
Головне вигадати, а те що це брехня і люди можуть в це повірити вам все одно.Таж сама стратегія нашого президента, тому і люди не хочуть його обирати знов.Люди думають головою та самі здатні бачити різницю коли було добре і при кому, а коли погано.Батьківщина лідирує тому що це вибір людей.
Викуля Вешнякова _ 22.11.2018 14:58
IP: 35.235.227.---
Цікава стаття, дуже погано те що завдяки багатьом смертей люди їдуть у владу для того щоб набрати нових кредитів та набити свої кишені тим самим наплювати на людей які завдяки змінам в країні помирали та гинуть зараз...Якщо ти пообіцяв покращення в країні тоді як президент повинен це виконувати.Та що зараз відбувається...крах...люди мерзнуть, а президент радіє собі...Треба лідера котрій буде за народ, а ні за свої інтереси.
Андрей Красуненко _ 22.11.2018 14:35
IP: 35.235.226.---
Sergei Stoianov:
Дуже туманна ваша думка.Навигадують же.Як мені так Ю.Т. повноцінний лідер якого треба обирати щоб був лад в країні. Обирають її тому що при ній було насправді легше людям жити.це теж можна побачити в інтернеті.Тому вгадати за неї можна багато чого, а ось реалії, події котрі були при ній забути не можливо
Андрей Красуненко _ 22.11.2018 14:23
IP: 35.235.226.---
На превеликий жаль майдан не чого доброго не змінив в країні, тільки що збавились від одного злодія так прийшов другий.Обіцянки не виконав, люди тепер без грошей та тепла.Треба робити опір на тих людей яким не байдуже життя людей.Дивитися на думку інших людей та прислухуватись до них та робити свої висновки.
Anatol Zubenko _ 22.11.2018 12:16
IP: 94.153.158.---
Не переймайся...Добровільно я ніколи нічрго і нікому не віддам...Зате примусово мене обдирають все моє життя...
Anatol Zubenko _ 22.11.2018 11:51
IP: 94.153.158.---
_ABM_:
Sergei Stoianov:
...Уявляєте, 20 мешканці смт Саврань пожертвували ВО "Батьківщина" у третьому кварталі 2018 року по 148 тис грн з хвостиком кожен (одна – п'ять разів протягом трьох тижнів)...увагу розслідувачів-антикорупціонерів до Саврані хочу привернути!
Дійсно є така тема. Памятаю часи, коли я був прихильником ЮВТ (був такий гріх), то теж перераховував для БЮТ значні суми коштів які, доречі, мені не належали.
Щось мені підсказує, що прийде час і про Жюля знімуть новий блокбастер "Кримінальний талант". Бажано, щоб режисери з кіностудії МВС вже починали зйомку фільму починаючи з Саврані та безлічі інших міст і містечок, а там не далеко і до сімейного молочного бізнесу, про який мало хто знає...
Так ти того, ще й злодій?
Anatol Zubenko _ 22.11.2018 11:28
IP: 94.153.158.---
Катя Добрина:
Anatol Zubenko:
Ніяка це не революція...Це було стихійне повстання, яке політики використали в своїх цілях...Якби це була революція, то прийшовши до влади, політики діяли би іменем революції, а не зберегли і очолили всі існуючі схеми грабунку України...В цьому ми нічим не відрізняємось від Росії і так само залишаємось об"єктом світової політики, тобто місцем де можна підзаробить...
Как не печально, но украинцы сильно отличаются от русских, русские сейчас прогрессируют и развивают свою экономику, много строят, утверждаются в мире, не как страна третьего мира на побегушках ЕС или США, а страна с собственным видением демократии в мире и миропорядка. А украинцы как всегда в их незавидной истории, ищут нового ляха, который бы их учил уму разуму и правил бы ими.
Отличие украинца от русского очень огромное, как небо и земля, в том то и печаль Антошка, ты бы/длом родился бы/длом и сдохнешь
Ну, ты прям Феникс восстающий из пепла!
Dar Asten _ 22.11.2018 09:31
IP: 35.235.231.---
На питання "що робити?" можна відповісти тільки після того, як зрозумієш, що саме відбувається в країні і чому. Але в тексті авторки такого розуміння не проглядається. Там є одне лише бажання – дорватися до влади за будь-яку ціну.
Юлия Николаевна _ 22.11.2018 08:49
IP: 35.235.226.---
Читаю коментарі і дивуюсь. Як може людина вимагати від держави сьогодні і все, якщо вона розвалювала цю державу 28 років, а хоче її докорінно змінити за 5 років???))))) ЯК?
Через це пройшла Польща, Прибалтика та інші. Вони йшли по 30 років. Без віни на Донбасі, без анексії нафтових родовищ та цілих півостровів?!!!
Як можна в умовах війни вимагати повної перебудови того, що ви самі ж створили? Як можна? Коли у Верховній раді ще недобитки РЕГІАНАЛІВ?
Ви смішні, люди. Або дуже романтично налаштовані. Будьте реалістами, нарешті. Працюйте на благо України. Не давайте хабарів. Платіть податки і тільки тоді скажіть, що змінилося, а що ні.
У мене все. СЛАВА УКРАЇНІ!!
Sergei Stoianov _ 22.11.2018 08:44
IP: 35.235.227.---
Про революцію скирняєш?
Євген Магда
1 ч. ·
Є такий старий радянський анекдот про Урюпінськ, де не чули про Леніна, і куди мріє поїхати на пенсію старий професор історії...
А от мене невпинно тягне до смт Саврань Одеської області. Хоча населенний пункт невеликий – 6 тисяч мешканців з хвостиком
Уявляєте, 20 мешканці смт Саврань пожертвували ВО "Батьківщина" у третьому кварталі 2018 року по 148 тис грн з хвостиком кожен (одна – п'ять разів протягом трьох тижнів). Цікаво, що всі добродії та добродійки жертвують суми, які проходять під планкою уваги фінмоніторингу...
У мене погана новина для мешканців смт Саврань – скоро нова колекція Луї Віттон буде, а серед прихильників політичного таланту ЮВТ прийнято скидатися на новий гардероб для лідерки)
Звісно, про Луї Віттона – це жарт. Але от увагу розслідувачів-антикорупціонерів до Саврані хочу привернути!
Sergei Stoianov _ 22.11.2018 08:17
IP: 35.235.227.---
І тут бреше!
Anatol Zubenko _ 22.11.2018 06:57
IP: 94.153.158.---
Ніяка це не революція...Це було стихійне повстання, яке політики використали в своїх цілях...Якби це була революція, то прийшовши до влади, політики діяли би іменем революції, а не зберегли і очолили всі існуючі схеми грабунку України...В цьому ми нічим не відрізняємось від Росії і так само залишаємось об"єктом світової політики, тобто місцем де можна підзаробить...
Віталій Васильєв _ 22.11.2018 04:24
IP: 35.235.226.---
Добре написано, але здається знаходитися в "лабіринтах брехні" і створювати ці лабіринти для де-кого вигідніше ніж чесно працювати.
Чи не є дивним, коли ті, хто "повстав боротися" за краще майбутнє своєї країни для себе вже все покращили, а країна зубожіла ще більше?
Елена Величко _ 22.11.2018 00:12
IP: 46.201.181.---
Що мені хочеться сказати, що на Майдан вийшли ті, хто не знаходив радості у такому житті, вийшли сміливі та які хотіли жити у новому за змістом світі. Зміст у тому, що в нас тільки "побрехеньки", а ДІЛА НЕМА, забули як робити, навчили, що не маєш ні на що права та інше... Тобто, пані Автор, ТРЕБА РОБИТИ, а перед тим знати що та у які строки, а також те, що в нас вже все впало, ми вже не та Україна, що була – наукова та ЗДАТНА робити. Нам треба починати робити все спочатку, бо нема сфери де нема афери. Й ще, треба все ж проаналізувати, як могло статись, що таке свавілля робилось проти людей та при такій кількості усіляких органів, що останні саме були знаряддям проти тих, хто набагато більш освічений та проти здатних робити гідно справу. Як могло статись, що усюди тільки качали та все руйнували – продавали не зважаючи на громадян.
Елена Величко _ 22.11.2018 00:02
IP: 46.201.181.---
Таким чином, треба усвідомити, що стоїть питання АКТИВІВ, тобто власності, яка повинна бути контрольована у державі, бо без активів – ми раби. По-друге, основа економіки – то НАШІ ДОХОДИ.
Горе – підприємці, що виплекали їх, навчені не платити та не робити нічого для населення, навчені грести, як і чиновники, це видно з того, що собі понаписували сотні тисяч та мільйони, а іншим – НЕМА НА ЖИТТЯ. Тобто, сформована система НЕ МОЖЕ ЗМІНИТИСЬ, якимось "створенням ринку та умов для інвестора, бо як я вже писала – НАС ТАМ НЕМА.
Основа економіки ДЕРЖАВИ – НАШІ ДОХОДИ та наше виробництво СУЧАСНЕ, що ми самі й споживаємо на 70-80% мінімум, наша власність та ПРАВА громадян. Тільки СУСПІЛЬНЕ здатне творити гроші, більш того, й наукові та космічні проекти треба утримувати суспільно, так як і медицину... Ми один для одного робимо – це все можна зробити тільки на рівні держави та в іншому за змістом суспільстві.
Елена Величко _ 21.11.2018 23:52
IP: 46.201.181.---
Хотіла повторити лірику Автора, але дуже сумно звучить, бо такі справи. Кожен наш Майдан – спроба пробитись, розбудити якусь нову силу та якість – і знов те саме. А чи думали ми чому? А чи не багато повторюємо те, що нам просто позапихували у рота ту брехню – "ринок все зробе сам...". "прийде інвестор..." та таке інше, а чи НЕ МИ САМІ ПОВИННІ РОБИТИ та усвідомити, що робимо, бо нас просто обманюють, у нас ніхто не робе НІЧОГО, що потрібно. А чи може машина без колес САМА ПОЇХАТИ?
Тобто, ТРЕБА УСВІДОМИТИ, що "ринок сам нічого не зробе", що ми віддали САМІ свою власність й вже нам диктують продати землю, що в нас майже нічого не вироб.ляється та нічого не робиться для нас, тобто для ДЕРЖАВИ, уся діяльність звелась до того, що роб.ляться борги та вішають на Державу,тобто НА НАС УСІХ. Створене за всі 27 років неможливо змінити, бо основа цього – брехня й нас там нема.
Ніг Блек _ 21.11.2018 23:20
IP: 94.244.158.---
Karl Vovvk:
тому й не говорить...:)
Корупція1434 Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter