Альона Шкрум Народний депутат України

ТРИ СЦЕНАРІЇ ДЛЯ УКРАЇНИ: як приборкати вірус та зберегти економіку?

25 березня 2020, 21:41

Продовжую серію невеликих пояснень, що відбувається, чого ми хочемо досягти, та як побороти епідемію, щоб не втратити країну?

Уряди по всьому світу – мають базувати свої рішення зараз на чітких наукових даних та математичних моделях, а не "пальцем у небо".

! Пораховано, що, якщо нічого не робити, вірус поширюється приблизно з коефіцієнтом 2,4. Це означає, що одна хвора людина (з симптомами, чи без) – заражає 2,4 здорових. Далі – геометрична прогресія.

На англійській мові – це R0 – або індекс репродукції вірусу.

Уряди США та Британії чітко порахували, наприклад, що якщо вірус продовжить поширюватися вільно, це може призвести до смерті:

• 2,2 мільйона людей в Америці та

• 500 000 у Британії уже до кінця літа.

Саме тому Британія починає вводити жорсткий карантин. Бо пів мільйона мертвих і мільйони-мільйони хворих – що означає колапс медичної системи, що означає – колапс соціальної системи – що означає "війну" за ліжко-місця в лікарнях, за лікарів, за кисень, за ліки – можлива повна анархія та колапс країни.

Отже, треба щось робити.

Тут, наче розібралися. Питання: що саме робити?

Є три сценарії та три моделі, як зменшувати коефіцієнт. Детально розібрала кожну. Тож – вивчайте факти, думайте на декілька кроків вперед.

Щоб повністю приборкати пандемію, треба знизити індекс "репродуктивності" вірусу з 2,4 до: менше 1 – тобто коли 1 хвора людина буде заражати менше 1 здорової.

❗1,3 – це вже вважаються супер показник, який дає контроль над ситуацією. Тобто, ліжка у лікарнях та кисневі апарати будуть заповнюватися повільніше, ніж будуть хворіти нові люди. Уникаємо колапсу.

❓Питання, як знизити індекс? І тут – є декілька сценаріїв. Точніше, їх ТРИ

Перший СЦЕНАРІЙ: Ухань- стиль

Період: 8 тижнів (2 місяці) – до знищення вірусу.

Мета: Повне блокування розповсюдженню коронавірусу.

Заходи:

• повномасштабна ізоляція; • лікувати кожного після інфікування, • самоізоляція, • карантин, • повне закриття бізнесу на час карантину, • закриття кордонів, • активний моніторинг, • обов'язкове тестування всього населення.

Результат: індекс 1.3 – за 1 тиждень, 0.3 – за 5 тижнів.

Другий СЦЕНАРІЙ: самоізоляція

Період: 12 тижнів (три місяці).

Мета: стримувати хворобу до розробки вакцини або затягнути розповсюдження.

Заходи:

• добровільна самоізоляція, • закриття неважливих для економіки підприємств, • заборона проведення масових заходів понад 10 осіб, • пасивний моніторинг, • можливе закриття кордонів та обмеження пересувань.

Результат: 1.3 за 4 тижні, 1.1 за 8 тижнів, 0.8 за 12 тижнів (три місяці).

ТРЕТІЙ сценарій: "соціальна дистанція"

Мета: рятувати економіку – відтермінувати перевантаження системи охорони здоров'я, щоб мінімізувати "непотрібні" випадки смерті, але мінімізуючи при цьому шкоду економіці.

Період: 12 тижнів (три місяці).

Заходи:

• добровільна самоізоляція лише для груп ризику, • заборона проведення масових заходів понад 50 осіб, • можливе закриття шкіл, • запровадити загальне тестування для населення, щоб люди не інфіковані – відчували себе вільно і ходили на роботу.

Результат: 1.7 за 3 місяці + далі необхідність продовжувати заходи до 12-18 місяців (бо ж нижче 1 коефіцієнт не спустився!) ❗

-

І тепер чітко видна різниця між різними учасниками дискусії та політичними поглядами:

• багато хто з "лібералів" чи політиків в опозиції – пропонує останній Третій "ліберальний" сценарій "соціальної дистанції". Тобто, "ізолюйте лише пенсіонерів", відкрийте бізнес та метро.

Це буде означати – що цей вірус ми НЕ поборемо наступні 18 місяців! Я вже мовчу про неможливість "відсилати пенсіонерів", і що групи ризику – це також люди з хронічними захворюваннями – а їх у нас ой як багато!

Це і є безвідповідальний політичний популізм, вимагати свідомо чи ні – гіршого сценарію для власної країни.

Я ж – відповідально заявляю – що виступаю за Ухань-стиль сценарій, який є найкоротшим та найефективнішим. Найкоротший – рятує економіку та бізнес, найефективніший – рятує життя, і країну – від колапсу.

За ним пішла від учора Польща, давно пішла Італія, Франція, з самого початку пішла Південна Корея, Китай та багато інших.

Це – 1 місяць дуже жорсткого карантину і повне стримування вірусу в коефіцієнті 0,5. Але тоді Уряд має забезпечити повний карантин, тестування населення та обов'язкову підтримку для бізнесу.

Більше 1 місяця – наша економіка закриття не витримає, тому обмеження другого сценарію "самоізоляції" на 3 місяці та "часткових" заборон – нам не підходить – економіка банально не переживе.

На жаль, ми зараз йдемо як раз до другого сценарію, і Уряд повний карантин заражених та потенційно заражених не забезпечує. Це дуже погано. Як і не забезпечує зараз захисту для здорового населення та стратегії підтримки бізнесу. (Над останнім вся Верховна Рада зараз працює, скоро напишу).

Дуже сподіваюсь, що ми всі – будемо вивчати факти та думати на декілька кроків вперед, а не тупо волати лозунгами про зраду, чи повторювати одні й ті ж маніпуляції.

В мене поки все.

...Тримайтеся, бережіть себе, дотримуйтесь карантину. Всім сил.

-

P.S. Все це, більше та швидше, з'являється у моєму Tелеграм-каналі

А для детальнішого вивчення інформації, можу порадити державний американський сайт Там – моделювання розповсюдження вірусу за різними Сценаріями для кожного штату США. Автори: серйозна команда науковців, інженерів та дизайнерів у співпраці з епідеміологами, докторами, та медичними працівниками.

powered by lun.ua
Коментарі — 25
Николай Попков _ 30.03.2020 20:37
IP: 178.67.198.---
м
Сергей Папков _ 26.03.2020 14:26
IP: 93.73.23.---
Повністю розділяю думку авторки про те, що найефективнішим (а тому і найоптимальнішим) є "уханський" сценарій. До того ж ефективність 2-х інших сценаріїв не є аксіомою, а лише припущенням, базованих на якихось штучних алгоритмах.
В будь-якому разі, пожежу насамперед локалізують. Тоді якщо її навіть не вдасться загасити, то вона погасне сама, коли вигорить обмежена за рахунок локалізації кількість вогненебезпечних матеріалів.
Олександр Потапенко _ 26.03.2020 13:20
IP: 212.80.57.---
Романов Денис:
Олександр Потапенко:
Романов Денис:
У нас їх нєт, це у кого? Із рашки видніше, що тут є, а чого нема?...

Не суйте сюди свого брудного п'ятака.
Олег Єльцов пишет, что их нет, загляни на его блог.
Шановний Ростєлєком, ми якось самі розберемось. Читайте свої новини. Дасвіданья.
Александр 1 _ 26.03.2020 13:13
IP: 188.163.12.---
Підходи, які основані на розрахунку коефіцієнта розповсюдження коронавірусу, який начебто дорівнює 2,4, дуже спрощені і тому не підходять для будь-якої країни. Насправді швидкість розповсюдження хвороби залежить від дуже багатьох причин, і, насамперед, від щільності населення, кількості щоденних контактів, наявності метро, розвинутості міського транспорту, погодних умов, стану імунної системи населення, середнього віку, традицій тощо. А також від швидкості одужання і придбання імунітету.

Коротше, факторів безліч. Тому треба не втрачати здорового сенсу, не панікувати щодо кожного захворілого, приймати розумні заходи, причому такі, які не нанесуть шкоди більшої, ніж коронавірус, через "зупинку" країни.

Теперішня влада – найгірша щодо ефективного рішення цієї проблеми. І не лише цієї. Це плата за тупість 73% населення, які волали з диванів, що гірше не буде.
Елена Величко _ 26.03.2020 12:41
IP: 46.201.31.---
Автору.
Вибачаюсь. Але про який саме ВИ говорите бізнес? Про обслугу, бари – ресторани-кіно, або "фінансові послуги до ЗП" під 300-500-700%. Ніхто наразі не піде у Києві ані до ресторану-бару-кіно...
Нормальне виробництво ніхто не побудував, так само як і не думали про захист людей.
ВИ РОЗГЛЯНЬТЕ ЗАКОНИ фінансового захисту від свавілля, з 2020 року хай ПЕРЕРАХУЮТЬ сплачені відсотки з розрахунку до 50% річних, що й так багато, та, щоб не мали право з початку року до кінця року забирати майно,
бо це буде вже ОСТАННІЙ ПОГРАБУНОК народу. НАВЕДІТЬ ЛАД у банках, як таких що ДОПОМАГАЄ та обслуговує людей, розвиває економіку – всі роки – то монополізатори грошей та структури для рабства, що тероризують усіх та викачують останнє. ПРИВЕДІТЬ БАНКІВСЬКИЙ % та інших фінансових компаній ПРОЦЕНТ до нормального – до 50% максимум у рік, або ДЕРЖАВНЕ робіть – ДОСИТЬ викачувати та руйнувати життя людей – ДАВАЙТЕ зараз кредитні картки НА ЖИТТЯ. Цей час усе показав.
Олександр Потапенко _ 26.03.2020 12:05
IP: 212.80.57.---
Романов Денис:
У нас їх нєт, це у кого? Із рашки видніше, що тут є, а чого нема?...

Не суйте сюди свого брудного п'ятака.
Кирилл Граф _ 26.03.2020 10:08
IP: 95.132.135.---
як приборкати вірус та зберегти економіку? – никак.
Пандемия это всего лишь вершина целого вороха проблем, на которые человечество предпочитает упорно не обращать внимания. От глобального потепления до угробленной экологии.
Олександр Потапенко _ 26.03.2020 09:43
IP: 212.80.57.---
Ми не Китай. В України і близько нема такої фінансової подушки, як у розвинених країн.

Людям скоро не буде за що поїсти купити, а уряд навіть канікули про кредитним картам на якусь суму не може оголосити...
Вадим Че _ 26.03.2020 09:30
IP: 188.190.174.---
Закривайте Чернівці, Франик і Київ з областю по вуханьському сценарію поки не пізно. Бо далі вже всерівно буде який сценарій...
Роман Лимаренко _ 26.03.2020 09:03
IP: 91.193.130.---
Ухань-стиль спрацює лише в Ухані. Ну, ще в Північній кореї. У нас він НЕ СПРЦЮЄ,
1. бо народ хитровжарений та не дисциплінований – найдеться багато хто буде порушувати під разними приводами.
2. Бо в нас не захищені МЕДИКИ. Саме вони я вважаю (а навіть не безбашений народ) стануть головним джерелом просповсюжденя. І всі карантини, вибачте, жо ж*пи. Вони просто вб"ють економіку але коефіцієжнт не буде й близько таким як в Ухані. Уханський варіант це утопія.
ІМХО
Леонід Орлов _ 26.03.2020 08:48
IP: 193.142.159.---
розумний аналіз ситуації, щодо варіантів – вибирати, виходячи з можливостей.
Александр Черных _ 26.03.2020 08:43
IP: 94.244.158.---
Виктор Мельниченко:
Бросьте писать глупости.Ни одна не переживает за народ.Каждая партия переживает лишь за то,как бы эффективнее использовать этот самый народ в своих целях.Поэтому народу надо думать абсолютно идентично-"КАК НАИБОЛЕЕ ЭФФЕКТИВНО ИСПОЛЬЗОВАТЬ ПАРТИИ В СВОИХ ЦЕЛЯХ".
Ведь сущность всего живого банально проста-ЭТО ВЫЖИВАНИЕ.
Александр Черных _ 26.03.2020 08:31
IP: 94.244.158.---
Віктор Іванов:
Судя по вашему комментарию вы уже на пол пути к голодной смерти,почти как в блокадном Ленинграде.Но нажимать на клавиши компа силы еще остались.
Или ваш комментарий-это всего лишь очередная провокация.
Александр Черных _ 26.03.2020 08:23
IP: 94.244.158.---
ВОТ ВРЕМЯ И ПОКАЖЕТ КАКОЙ СЦЕНАРИЙ ВЫБЕРЕТ УКРАИНСКОЕ ОБЩЕСТВО (по крайней мере его большенство).Но зная психологию поведения наших людей,остается надежда лишь на силу сверху.Украинцы-как национальность безусловно останутся,а вот выживет ли украинское общество -как нация,предположить пока крайне сложно.
Александр Черных _ 26.03.2020 08:11
IP: 94.244.158.---
Романов Денис:
Самое печальное,что даже короновирус не способен повлиять на мышление и поведение подобное вашему.Хотя с другой стороны он как лакмусовая бумага дает понять окружающим-КТО ЕСТЬ КТО.
Тарас Паращенко _ 26.03.2020 00:48
IP: 93.79.55.---
Алёна, с одной стороны мы как страна готовы к ухань-стилю? Это же не только жёсткая изоляция, но и контроль, дезинфекция, развёртывание полевых госпиталей, и пр., а через месяц после пика эпидемии Китай уже снабжает весь мир средствами защиты и оборудованием!
С другой стороны почему ухань-стиль нельзя применить к 1.Новому руководителю МОЗ с его маетками, квартирами, подарками от 90 летней бабушки, и подобным чинушам с грандиозными подарками от бабушек, дедушек, русалок и пр 2.почему ухань-стиль нельзя применить ко всему ж"Опоблоку", который на протяжении своего существования здаёт Украину рашке, занимается провокациями и пр. 3.Почему ухань- стиль нельзя применить к Ахметову, Фирташу, Коломойскому и пр, которые незаконным путём приватизировали всю страну и 4,5,6......
burguin08 _ 26.03.2020 00:44
IP: 46.98.124.---
А где Беларусь сценарий? Никакого карантина и все нормально?
iip _ 25.03.2020 23:28
IP: 31.40.110.---
Неправда і перекручення.
1. Неправда, що Польша, Франція, Італія, Німеччина, Південна Корея тощо застосували перший ухань-стиль. Згідно класифікації Авторки ці країни впроваджують саме другий (самоизоляція) сценарій. Відповідно, Україна – теж рухається по другому сценарію.
2. Перший-ухань-стиль згідно думки Авторки триває 2 місяці, другий 3 місяці. Різниця аж ніяка, враховуючи твердження Авторки, що "...більше 1 місяця – наша економіка закриття не витримає...".

Ухань-стиль теоретично неможливо застосувати – критична інфраструктура має працювати. "Повне закриття бізнесу" – це маячня. Продовольчі магазини, аптеки тощо із із структурами виробництва та постачання продовольства і товарів першої необхідності – це вже мільйони людей мають працювати. Лікарні, транспорт, енергетика, паливні мережі, фармацевтичні підприємства, виробництво і постачання засобів захисту... (будь-хто може дописати цей перелік).
Через тиждень "закриття бізнесу" людям навіть підтертися буде нічим:)
Юрій Бобровницький _ 25.03.2020 22:59
IP: 46.201.249.---
Не врахували фактори температури, УФ випромінювання, щільності населення. Просто переказали своїми словами чужу статтю. Добре бути депутатом.
Юрій Щербак _ 25.03.2020 22:33
IP: 107.181.177.---
Сценарій Уханю можливий тільки для окремого регіону, а не окремої країни в цілому. Навіщо пропонувати те, що неможливо втілити в життя. Тим більше, що у запропонованих сценаріях не враховано фактор ультрафіолетового випромінювання та появу вакцини в найближчій перспективі.
Віктор Іванов _ 25.03.2020 22:28
IP: 78.111.189.---
Добрий сценарій- на виході сотні тисяч померлих з голоду. Ця Алена колись голодувала місяць?
Виктор Мельниченко _ 25.03.2020 22:18
IP: 81.24.208.---
Единственная много лет партия Батькивщина и Свобода, которая переживает за народ. Остальные липовые партии, меняются каждый год.
Олександр Гальченко _ 25.03.2020 22:13
IP: 93.72.215.---
Отакої! Не погана аналітика.
Breda _ 25.03.2020 22:11
IP: 178.95.199.---
Я ж – відповідально заявляю – що виступаю за Ухань-стиль сценарій, який є найкоротшим та найефективнішим. (с)

А я за сценарій Південної Кореї. Вони поставили упор на тестування. Для цього всім лабораторіям (навіть
учбовим) дозволили і мотивували розробити тести. Чим більше – тим краще. І на кожній АЗС чи супермаркеті ти можеш безкощтовно зробити тест, внести свою персональну ідентифікацію і через добу маєш результат. І так по кілька разів тестуватися через певний час Це якщо ставиться задача побороти вірус. А якщо ставиться здача заробити на вірусі – тоді тести або купують втрдорога у тієї ж Кореї – або їх розробка стає привілегією окремих ну дуже серйозних людей.
Юрій Бобровницький _ 25.03.2020 21:53
IP: 46.201.249.---
Це заслуговує на увагу, але не як істина в останній інстанції, а як один із варіянтів моделювання.
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter