Альона Шкрум Народний депутат України

ТРИ СЦЕНАРІЇ ДЛЯ УКРАЇНИ: як приборкати вірус та зберегти економіку?

25 березня 2020, 21:41

Продовжую серію невеликих пояснень, що відбувається, чого ми хочемо досягти, та як побороти епідемію, щоб не втратити країну?

Уряди по всьому світу – мають базувати свої рішення зараз на чітких наукових даних та математичних моделях, а не "пальцем у небо".

! Пораховано, що, якщо нічого не робити, вірус поширюється приблизно з коефіцієнтом 2,4. Це означає, що одна хвора людина (з симптомами, чи без) – заражає 2,4 здорових. Далі – геометрична прогресія.

На англійській мові – це R0 – або індекс репродукції вірусу.

Уряди США та Британії чітко порахували, наприклад, що якщо вірус продовжить поширюватися вільно, це може призвести до смерті:

• 2,2 мільйона людей в Америці та

• 500 000 у Британії уже до кінця літа.

Саме тому Британія починає вводити жорсткий карантин. Бо пів мільйона мертвих і мільйони-мільйони хворих – що означає колапс медичної системи, що означає – колапс соціальної системи – що означає "війну" за ліжко-місця в лікарнях, за лікарів, за кисень, за ліки – можлива повна анархія та колапс країни.

Отже, треба щось робити.

Тут, наче розібралися. Питання: що саме робити?

Є три сценарії та три моделі, як зменшувати коефіцієнт. Детально розібрала кожну. Тож – вивчайте факти, думайте на декілька кроків вперед.

Щоб повністю приборкати пандемію, треба знизити індекс "репродуктивності" вірусу з 2,4 до: менше 1 – тобто коли 1 хвора людина буде заражати менше 1 здорової.

❗1,3 – це вже вважаються супер показник, який дає контроль над ситуацією. Тобто, ліжка у лікарнях та кисневі апарати будуть заповнюватися повільніше, ніж будуть хворіти нові люди. Уникаємо колапсу.

❓Питання, як знизити індекс? І тут – є декілька сценаріїв. Точніше, їх ТРИ

Перший СЦЕНАРІЙ: Ухань- стиль

Період: 8 тижнів (2 місяці) – до знищення вірусу.

Мета: Повне блокування розповсюдженню коронавірусу.

Заходи:

• повномасштабна ізоляція; • лікувати кожного після інфікування, • самоізоляція, • карантин, • повне закриття бізнесу на час карантину, • закриття кордонів, • активний моніторинг, • обов'язкове тестування всього населення.

Результат: індекс 1.3 – за 1 тиждень, 0.3 – за 5 тижнів.

Другий СЦЕНАРІЙ: самоізоляція

Період: 12 тижнів (три місяці).

Мета: стримувати хворобу до розробки вакцини або затягнути розповсюдження.

Заходи:

• добровільна самоізоляція, • закриття неважливих для економіки підприємств, • заборона проведення масових заходів понад 10 осіб, • пасивний моніторинг, • можливе закриття кордонів та обмеження пересувань.

Результат: 1.3 за 4 тижні, 1.1 за 8 тижнів, 0.8 за 12 тижнів (три місяці).

ТРЕТІЙ сценарій: "соціальна дистанція"

Мета: рятувати економіку – відтермінувати перевантаження системи охорони здоров'я, щоб мінімізувати "непотрібні" випадки смерті, але мінімізуючи при цьому шкоду економіці.

Період: 12 тижнів (три місяці).

Заходи:

• добровільна самоізоляція лише для груп ризику, • заборона проведення масових заходів понад 50 осіб, • можливе закриття шкіл, • запровадити загальне тестування для населення, щоб люди не інфіковані – відчували себе вільно і ходили на роботу.

Результат: 1.7 за 3 місяці + далі необхідність продовжувати заходи до 12-18 місяців (бо ж нижче 1 коефіцієнт не спустився!) ❗

-

І тепер чітко видна різниця між різними учасниками дискусії та політичними поглядами:

• багато хто з "лібералів" чи політиків в опозиції – пропонує останній Третій "ліберальний" сценарій "соціальної дистанції". Тобто, "ізолюйте лише пенсіонерів", відкрийте бізнес та метро.

Це буде означати – що цей вірус ми НЕ поборемо наступні 18 місяців! Я вже мовчу про неможливість "відсилати пенсіонерів", і що групи ризику – це також люди з хронічними захворюваннями – а їх у нас ой як багато!

Це і є безвідповідальний політичний популізм, вимагати свідомо чи ні – гіршого сценарію для власної країни.

Я ж – відповідально заявляю – що виступаю за Ухань-стиль сценарій, який є найкоротшим та найефективнішим. Найкоротший – рятує економіку та бізнес, найефективніший – рятує життя, і країну – від колапсу.

За ним пішла від учора Польща, давно пішла Італія, Франція, з самого початку пішла Південна Корея, Китай та багато інших.

Це – 1 місяць дуже жорсткого карантину і повне стримування вірусу в коефіцієнті 0,5. Але тоді Уряд має забезпечити повний карантин, тестування населення та обов'язкову підтримку для бізнесу.

Більше 1 місяця – наша економіка закриття не витримає, тому обмеження другого сценарію "самоізоляції" на 3 місяці та "часткових" заборон – нам не підходить – економіка банально не переживе.

На жаль, ми зараз йдемо як раз до другого сценарію, і Уряд повний карантин заражених та потенційно заражених не забезпечує. Це дуже погано. Як і не забезпечує зараз захисту для здорового населення та стратегії підтримки бізнесу. (Над останнім вся Верховна Рада зараз працює, скоро напишу).

Дуже сподіваюсь, що ми всі – будемо вивчати факти та думати на декілька кроків вперед, а не тупо волати лозунгами про зраду, чи повторювати одні й ті ж маніпуляції.

В мене поки все.

...Тримайтеся, бережіть себе, дотримуйтесь карантину. Всім сил.

-

P.S. Все це, більше та швидше, з'являється у моєму Tелеграм-каналі

А для детальнішого вивчення інформації, можу порадити державний американський сайт Там – моделювання розповсюдження вірусу за різними Сценаріями для кожного штату США. Автори: серйозна команда науковців, інженерів та дизайнерів у співпраці з епідеміологами, докторами, та медичними працівниками.

powered by lun.ua
Коментарі — 23
Николай Попков _ 30.03.2020 20:37
IP: 178.67.198.---
м
Сергей Папков _ 26.03.2020 14:26
IP: 93.73.23.---
Повністю розділяю думку авторки про те, що найефективнішим (а тому і найоптимальнішим) є "уханський" сценарій. До того ж ефективність 2-х інших сценаріїв не є аксіомою, а лише припущенням, базованих на якихось штучних алгоритмах.
В будь-якому разі, пожежу насамперед локалізують. Тоді якщо її навіть не вдасться загасити, то вона погасне сама, коли вигорить обмежена за рахунок локалізації кількість вогненебезпечних матеріалів.
Олександр Потапенко _ 26.03.2020 13:20
IP: 212.80.57.---
Романов Денис:
Олександр Потапенко:
Романов Денис:
У нас їх нєт, це у кого? Із рашки видніше, що тут є, а чого нема?...

Не суйте сюди свого брудного п'ятака.
Олег Єльцов пишет, что их нет, загляни на его блог.
Шановний Ростєлєком, ми якось самі розберемось. Читайте свої новини. Дасвіданья.
Елена Величко _ 26.03.2020 12:41
IP: 46.201.31.---
Автору.
Вибачаюсь. Але про який саме ВИ говорите бізнес? Про обслугу, бари – ресторани-кіно, або "фінансові послуги до ЗП" під 300-500-700%. Ніхто наразі не піде у Києві ані до ресторану-бару-кіно...
Нормальне виробництво ніхто не побудував, так само як і не думали про захист людей.
ВИ РОЗГЛЯНЬТЕ ЗАКОНИ фінансового захисту від свавілля, з 2020 року хай ПЕРЕРАХУЮТЬ сплачені відсотки з розрахунку до 50% річних, що й так багато, та, щоб не мали право з початку року до кінця року забирати майно,
бо це буде вже ОСТАННІЙ ПОГРАБУНОК народу. НАВЕДІТЬ ЛАД у банках, як таких що ДОПОМАГАЄ та обслуговує людей, розвиває економіку – всі роки – то монополізатори грошей та структури для рабства, що тероризують усіх та викачують останнє. ПРИВЕДІТЬ БАНКІВСЬКИЙ % та інших фінансових компаній ПРОЦЕНТ до нормального – до 50% максимум у рік, або ДЕРЖАВНЕ робіть – ДОСИТЬ викачувати та руйнувати життя людей – ДАВАЙТЕ зараз кредитні картки НА ЖИТТЯ. Цей час усе показав.
Олександр Потапенко _ 26.03.2020 12:05
IP: 212.80.57.---
Романов Денис:
У нас їх нєт, це у кого? Із рашки видніше, що тут є, а чого нема?...

Не суйте сюди свого брудного п'ятака.
Олександр Потапенко _ 26.03.2020 09:43
IP: 212.80.57.---
Ми не Китай. В України і близько нема такої фінансової подушки, як у розвинених країн.

Людям скоро не буде за що поїсти купити, а уряд навіть канікули про кредитним картам на якусь суму не може оголосити...
Вадим Че _ 26.03.2020 09:30
IP: 188.190.174.---
Закривайте Чернівці, Франик і Київ з областю по вуханьському сценарію поки не пізно. Бо далі вже всерівно буде який сценарій...
Роман Лимаренко _ 26.03.2020 09:03
IP: 91.193.130.---
Ухань-стиль спрацює лише в Ухані. Ну, ще в Північній кореї. У нас він НЕ СПРЦЮЄ,
1. бо народ хитровжарений та не дисциплінований – найдеться багато хто буде порушувати під разними приводами.
2. Бо в нас не захищені МЕДИКИ. Саме вони я вважаю (а навіть не безбашений народ) стануть головним джерелом просповсюжденя. І всі карантини, вибачте, жо ж*пи. Вони просто вб"ють економіку але коефіцієжнт не буде й близько таким як в Ухані. Уханський варіант це утопія.
ІМХО
Леонід Орлов _ 26.03.2020 08:48
IP: 193.142.159.---
розумний аналіз ситуації, щодо варіантів – вибирати, виходячи з можливостей.
Александр Черных _ 26.03.2020 08:43
IP: 94.244.158.---
Виктор Мельниченко:
Бросьте писать глупости.Ни одна не переживает за народ.Каждая партия переживает лишь за то,как бы эффективнее использовать этот самый народ в своих целях.Поэтому народу надо думать абсолютно идентично-"КАК НАИБОЛЕЕ ЭФФЕКТИВНО ИСПОЛЬЗОВАТЬ ПАРТИИ В СВОИХ ЦЕЛЯХ".
Ведь сущность всего живого банально проста-ЭТО ВЫЖИВАНИЕ.
Александр Черных _ 26.03.2020 08:31
IP: 94.244.158.---
Віктор Іванов:
Судя по вашему комментарию вы уже на пол пути к голодной смерти,почти как в блокадном Ленинграде.Но нажимать на клавиши компа силы еще остались.
Или ваш комментарий-это всего лишь очередная провокация.
Александр Черных _ 26.03.2020 08:23
IP: 94.244.158.---
ВОТ ВРЕМЯ И ПОКАЖЕТ КАКОЙ СЦЕНАРИЙ ВЫБЕРЕТ УКРАИНСКОЕ ОБЩЕСТВО (по крайней мере его большенство).Но зная психологию поведения наших людей,остается надежда лишь на силу сверху.Украинцы-как национальность безусловно останутся,а вот выживет ли украинское общество -как нация,предположить пока крайне сложно.
Александр Черных _ 26.03.2020 08:11
IP: 94.244.158.---
Романов Денис:
Самое печальное,что даже короновирус не способен повлиять на мышление и поведение подобное вашему.Хотя с другой стороны он как лакмусовая бумага дает понять окружающим-КТО ЕСТЬ КТО.
Тарас Паращенко _ 26.03.2020 00:48
IP: 93.79.55.---
Алёна, с одной стороны мы как страна готовы к ухань-стилю? Это же не только жёсткая изоляция, но и контроль, дезинфекция, развёртывание полевых госпиталей, и пр., а через месяц после пика эпидемии Китай уже снабжает весь мир средствами защиты и оборудованием!
С другой стороны почему ухань-стиль нельзя применить к 1.Новому руководителю МОЗ с его маетками, квартирами, подарками от 90 летней бабушки, и подобным чинушам с грандиозными подарками от бабушек, дедушек, русалок и пр 2.почему ухань-стиль нельзя применить ко всему ж"Опоблоку", который на протяжении своего существования здаёт Украину рашке, занимается провокациями и пр. 3.Почему ухань- стиль нельзя применить к Ахметову, Фирташу, Коломойскому и пр, которые незаконным путём приватизировали всю страну и 4,5,6......
burguin08 _ 26.03.2020 00:44
IP: 46.98.124.---
А где Беларусь сценарий? Никакого карантина и все нормально?
iip _ 25.03.2020 23:28
IP: 31.40.110.---
Неправда і перекручення.
1. Неправда, що Польша, Франція, Італія, Німеччина, Південна Корея тощо застосували перший ухань-стиль. Згідно класифікації Авторки ці країни впроваджують саме другий (самоизоляція) сценарій. Відповідно, Україна – теж рухається по другому сценарію.
2. Перший-ухань-стиль згідно думки Авторки триває 2 місяці, другий 3 місяці. Різниця аж ніяка, враховуючи твердження Авторки, що "...більше 1 місяця – наша економіка закриття не витримає...".

Ухань-стиль теоретично неможливо застосувати – критична інфраструктура має працювати. "Повне закриття бізнесу" – це маячня. Продовольчі магазини, аптеки тощо із із структурами виробництва та постачання продовольства і товарів першої необхідності – це вже мільйони людей мають працювати. Лікарні, транспорт, енергетика, паливні мережі, фармацевтичні підприємства, виробництво і постачання засобів захисту... (будь-хто може дописати цей перелік).
Через тиждень "закриття бізнесу" людям навіть підтертися буде нічим:)
Юрій Бобровницький _ 25.03.2020 22:59
IP: 46.201.249.---
Не врахували фактори температури, УФ випромінювання, щільності населення. Просто переказали своїми словами чужу статтю. Добре бути депутатом.
Юрій Щербак _ 25.03.2020 22:33
IP: 107.181.177.---
Сценарій Уханю можливий тільки для окремого регіону, а не окремої країни в цілому. Навіщо пропонувати те, що неможливо втілити в життя. Тим більше, що у запропонованих сценаріях не враховано фактор ультрафіолетового випромінювання та появу вакцини в найближчій перспективі.
Віктор Іванов _ 25.03.2020 22:28
IP: 78.111.189.---
Добрий сценарій- на виході сотні тисяч померлих з голоду. Ця Алена колись голодувала місяць?
Виктор Мельниченко _ 25.03.2020 22:18
IP: 81.24.208.---
Единственная много лет партия Батькивщина и Свобода, которая переживает за народ. Остальные липовые партии, меняются каждый год.
Олександр Гальченко _ 25.03.2020 22:13
IP: 93.72.215.---
Отакої! Не погана аналітика.
Breda _ 25.03.2020 22:11
IP: 178.95.199.---
Я ж – відповідально заявляю – що виступаю за Ухань-стиль сценарій, який є найкоротшим та найефективнішим. (с)

А я за сценарій Південної Кореї. Вони поставили упор на тестування. Для цього всім лабораторіям (навіть
учбовим) дозволили і мотивували розробити тести. Чим більше – тим краще. І на кожній АЗС чи супермаркеті ти можеш безкощтовно зробити тест, внести свою персональну ідентифікацію і через добу маєш результат. І так по кілька разів тестуватися через певний час Це якщо ставиться задача побороти вірус. А якщо ставиться здача заробити на вірусі – тоді тести або купують втрдорога у тієї ж Кореї – або їх розробка стає привілегією окремих ну дуже серйозних людей.
Юрій Бобровницький _ 25.03.2020 21:53
IP: 46.201.249.---
Це заслуговує на увагу, але не як істина в останній інстанції, а як один із варіянтів моделювання.
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter