27 травня 2021, 19:51

Конкурсна митниця?

➡ Розпочались конкурси на голів регіональних митниць України.

Ви, мабуть, бачите, що я дещо перестала писати про реформу держслужби та про конкурси, яких майже рік не було. І які мали б забезпечити професійних людей на посади в країні.

❓ Чому я про це НЕ пишу?

Бо вірю, що свою енергію можна витрачати лише на ті речі, які мають шанс показати результат. Справжніх і відкритих конкурсів зараз не відбувається.

На жаль, в країні повністю нівелюються конкурси на центральному рівні. Я вангую, що 90% усіх нових "конкурсних" призначень, – будуть тупо затвердженням призначень тих самих людей, які вже були поставлені без жодного відбору в ручному режимі наче б то "на час карантину".

Цю битву ми відверто програли. Принаймні, станом на зараз.

В Офісі Президента не розуміють конкурсів, і вірять лише у "своїх людей". Які б ці люди непідготовлені не були. Шкода, але факт.

Відверто, за останні 6 років довіра до конкурсів на держслужбу ніколи не була такою низькою, як зараз. На жаль. 🤦🏼♀

Водночас я і вас, і колег – прошу звернути увагу на конкурси, які відбуваються на митниці. Бо це новий цікавий кейс. А треба боротися за ті кейси, які мають хоч мінімальний шанс.

Наше завдання:

- максимальна прозорість цих конкурсів та

- недопущення на посади людей, які не відповідають професійним вимогам.

Отже, що з конкурсами на митниці?

До Податкового комітету особисто звернувся голова Держмитслужби пан Рябікін, який запропонував депутатам слідкувати й контролювати конкурси категорії "Б" на призначення керівників регіональних митниць.

На відміну від усіх інших державних органів, тут Голова митниці не боїться відкритості і, навпаки, до неї запрошує.

На відміну від Національного агентства з питань держслужби (НАДС), до якого я написала вже, мабуть, листів 5 про те, щоб мене про конкурси в категорії "А" повідомляли і давали до них доступ.

А на листи мені відповідають вже після того, як конкурси пройшли. Це абсолютний провал і велике розчарування.

Зрозуміло, що на конкурсах на регіональну митницю депутати не мають права голосу, але тут політичний голос і не треба. Але депутати точно мають здійснювати парламентський контроль і в цьому питанні призначень просто чудово працюють балансами та противагами. 😁 Чому, думаю, розумієте.

📍 Усі члени комітету мають посилання, графік і доступ бути долученими до всіх співбесід, які вже стартували і триватимуть до 31 травня (у будні) із 10:00 до 16:20.

Спочатку ми слідкували в онлайн-режимі, як відбувалося тестування. Можна було днями сидіти, як у школі, і дивитися, щоб вони не списували і не користувалися мобільними телефонами. 😉

Тепер вже відбуваються самі співбесіди. Їх графік великий і щільний, але їх може подивитися кожен депутат або його довірений помічник.

Щодо вимог до кандидатів на посади голів регіональних митниць, то це:

🔹 Освіта не нижче ступеня "Магістр".

🔹 Досвід роботи: на посадах держслужби категорій "Б" чи "В", в органах місцевого самоврядування чи на керівних посадах підприємств, установ організацій незалежно від форм власності не менше 2-х років.

🔹 Вільне володіння українською мовою.

🔹 Знання законодавства.

🔹 А також вимоги до компетентності: лідерство, доброчесність, стресостійкість, стратегічне управління та управління персоналом.

Загалом до співбесід з конкурсною комісією допущено 141-го кандидата, які подали 236 заявок на 14 вакантних посад (дехто подавав документи на кілька митниць одночасно).

⏬ Детально про те, як відбувались співбесіди, які питання кандидатам ставила комісія, чи насправді все відкрито, – напишу згодом.

📲 До речі, більше й оперативніше 👉🏻 пишу в телеграм-каналі

powered by lun.ua

ПРО НАЙГІРШЕ В НАС

Друзі, ми знову повертаємось в якусь жахливу воронку ненависті. Айн Ренд колись писала "Про найкраще в нас", пам'ятаєте? А я – хочу поговорити "Про найгірше в нас"...

Про інстинкти стаї, комсомол та Разумкова

➡ Ця показова порка Разумкова – це просто огидно. Сама відставка була передбачуваною, а от те, як вона відбувалася – ні. Доповідач риторично на виступі питає сам себе, чи зможемо ми після цієї процедури залишитись людьми? Очевидно, – ні...

Серіал must go on: закон про олігархів

➡ Учора "Слуги народу" так спішили голоснути закон про олігархів без обговорення та з порушенням усіх процедур регламенту під приліт літака Зеленського, – що переграли самі себе...

Про дорослішання країни, індустріальні парки та вміння захищати себе

290 голосів за закон про індустріальні парки! Вітаю нас! 👍 Вітаю всіх, хто працював останні 10 років, щоб це рішення нарешті стало можливим...

Мій Крим

Мені років 8-10, я в сукні у білий та червоний горошок, на колінах у мене – їжачок. Ми тільки що його погодували і забрали на руки. Я ходила з ним, здається, цілий день (дуже обережно носила, чесне слово)...

30 років. Про характер нації

30 років – за паспортом. Насправді, на декілька сотень більше, і тисяча років історії, традицій та гартування характеру. 30 – для людини вже достатньо, щоб визначитись, ким же я таки хочу бути, коли виросту, але для країни – очевидно, ні) Для країни цей вік – ще дещо підлітковий, по відчуттю десь між 17 та 19 роками...