9 грудня 2013, 21:18

про 8 грудня

Поки стежимо за тим, де, як і хто ще намагається налякати мітингувальників Євромайданів, пропоную озирнутися на вчорашній день.

Вчора на 107fm у ефірі радіостанції Europa Plus вже ввосьме відбувся спільний з Громадським радіо радіо-марафон "Євромайдан онлайн".

У ефірі протягом чотирьох годин говорили про велелюдний мітинг 8 грудня та про знесення пам'ятника Леніну.

Розмову слухайте на SoundCloud.

Мовці:

Юрій Луценко

Цитата: Неможливо виховати гарного європейця, який зустрічається з коханою дівчиною на площі імені терориста, або навчається в інституті імені вбивці. У Житомирі стоїть пам'ятник Леніну, і написано "Слава Україні", і два жовто-блакитні прапори, а позаду – церква. [Може бути] площа Незалежності, а від неї – якісь вулиці Клари Цеткін і Рози Люксембург. Ми мусимо подолати в собі оцю роздвоєність мозку, свідомості, історії, майбутнього. Це і є народження політичної нації. Повалення цього пам'ятника було, напевно, не дуже естетичне, але це – важлива крапка в історії Радянської України. Україна вже ніколи не буде такою, як була до 1 грудня, до повалення пам'ятника Леніну. Люди, які стоять на Майдані, не скандують імена лідерів, імена месій."

Юрій Андрухович

Цитата: "[Повалення пам'ятника Леніну – це] відбулося ритуальне видалення зла. Є певні симовли, які панують у свідомості,як незмінна віха. І у випадку Леінна ця віха пов'язується з кров'ю, терором і антигуманітарної катастрофи, цілої низки катастроф, яка перевищила тривалість біологічного життя особи. Ленін помер 1924-го року, а ми позбулися цього лише зараз. Давайте запам'ятамо цю дату – 8 грудня 2013 року. Ми видалили корінь зла".

Володимир В'ятрович

Цитата: "Такі пам'ятникам, як пам'ятник Леніну, є неприпустимими у європейській країні. Жити з ними – це прояв суспільної шизофренії. Не можна жити у незалежній Україні і шанувати людину, яка зробила усе, щоби цієї незалежної України не було. Це – релятивізм, вказівка на відносність цінностей. Тому у столиці європейської країни такого пам'ятника бути не може"

Євген Глібовицький

Цитата: "Сценарій, як у Росії, у нас неможливий: у нас немає таких ресурсів, як у Росії, яка потрапила до т.зв. "ресурсної пастки" (коли наявні ресурси гальмують розвиток країни, а не сприяють йому). По-друге, в Україні набагато більше людей братимуть участь в протестах. Як людина, яка досліджує цінності українців, мушу сказати, що в українців найскладніші стосунки з відповідальністю. І коли в українця з'являється відповідальність – він стає європейцем.

Ми маємо звикнути до того, що лідерство не є проявом влади, статусу, а є проявом відповідальності, сервісу. Коли ми дійдемо до цього сервісного розуміння – тоді у нас відбудуться необхідні зміни."

Павло Шеремета

Циатта: "Ми на порозі [економічного краху]. Зростання у нас ніякого нема. У нас спад уже більше року. Промислове виробнитво падає стрімкими темпами. Скажу, як для 5-тирічної дитини: з такими показниками, як у нас, довго не живуть".

Сергій Гайдай

Цитата: "Шляху назад немає. Бо влада показує, що не зупиниться, не піде на поступки, щодо заарештованих – вона показує, що вона і далі буде так діяти".

А сьогодні на дотичні теми мені говорилося ще й з арт-критиком Костянтином Дорошенком.

Цитата: "Знищення пам'ятника Леніну – це акт вандалізму, але вандалізму зі сторони влади, яка зі зневагою ставиться до культури та історичної спадщини нашої країни з часів президента Кравчука".

powered by lun.ua

Громадське радіо – підтримайте!

Громадське радіо почало третю кампанію на Спільнокошті! Ми збираємо 100 тисяч гривень – ця сума дозволить протягом року виготовляти три авторські подкасти – "Чайник", "Філософський барабан" і "Антена"...

Прощання з Олегом Лишегою

Цитую з Facebook Івана Малковича: Прощання з Олегом Лишегою відбудеться в четвер, 18 грудня, з 15.00 до 17.00 у Спілці Письменників України (вул...

УДАІ та сексизм – 2

Минулого разу в блозі я писала про статтю сексистського змісту, що була опублікована на сайті київського УДАІ. Цей допис і цитати зі статті, про яку ідеться, можна прочитати тут...

УДАІ та сексизм

Нині на мейл udai@udai.kiev.ua надіслала запит в київське УДАІ. Вранці надішлю цього листа також аналоговою паперовою поштою. А запит отакий – щоб не загубити: Доводжу до вашого відома, що опублікована на сайті http://www...

Вийди з класу

Колись давно я вчилась у троєщинській школі N292. І класі чи то в другому, чи то в третьому вчителька перша моя Надія Михайлівна постукала лобом по шкільній дошці мою однокласницю Таню...

Громадське радіо – цілодобово!

Друзі, Громадському радіо знову потрібна ваша допомога. Тому ми починамо нову кампанію збирання коштів на "Спільнокошті". Навіщо це нам? На що ми витратили зібрану минулого року суму? Ми працюємо уже майже рік...