6 березня 2014, 16:19

Про сумнівні призначення

Десятки людей запитують мене про нові призначення: "А як же люстрація?".

1. Мене подібні призначення обурюють не менше.

2. Окрім обурення, я можу хіба що піти і побити когось з призначених. Люстраційного комітету НЕ ІСНУЄ. Українським законодавством взагалі не передбачена люстрація і таке законодавство ще треба створити. Зараз я дію виключно як громадський діяч за гроші моєї дружини, використовуючи офіс ГО "Воля" і волонтерську волю друзів.

3. Я запропонував уряду три варіанти:

а) Комітет утворюється наново як орган державного регулювання у сфері люстрації за аналогією з Національною радою з питань телебачення і радіомовлення. Такий варіант потребує ухвалення закону закону "Про люстрацію в Україні". Він відповідає рекомендаціям Ради Європи.

б) Комітет утворюється наново як центральний орган виконавчої влади із спеціальним статусом. Такий варіант потребує рішення уряду.

в) Комітет утворюється шляхом реорганізації Національного агентства з питань державної служби. Зараз цей орган організовує перевірку кандидатів на зайняття посади у державній службі, проведенням семінарів, виданням літератури. Агентство вже має затверджену чисельність, територіальні органи, приміщення, матеріально-технічну базу. Такий варіант теж потребує рішення уряду.

4. І без "корочки" я роблю все можливе, щоб в парламенті ВЖЕ НАСТУПНОГО ТИЖНЯ були ухвалені закони при люстрацію Віктора Януковича і його оточення, а також суддів, які позбавляли активістів свободи і прав. Це рішення, які ми зобов'язані ухвалити за результатами революції, поки контрреволюція не зміцніла. В найближчі дні представимо проект закону про люстрацію угруповання "папи" разом з самим "папою". Жодного внука не чипатимемо.

5. Повертаючись до болючого. Як можна зупинити вал сумнівних призначень? Приклад в самі перші дні після перемоги показали студенти. Вони зібралися і першими запропонували три кандидатури на посаду міністра освіти. Ще й з чітким планом дій для нього. Перший в списку – Сергій Квіт – і став міністром на радість багатьом.

Я сьогодні мав розмову про це з виконувачем обов'язків Президента і спікером Верховної Ради Олександром Турчиновим. Я запропонував видати розпорядження про те, щоб навіть в ці буремні дні кожна кандидатура хоча б за тиждень до призначення оголошувалася в Інтернеті. Щоб громадськість та професійні спільноти мали можливість запропонувати кращу.

ЗІ. Повторюся, мені вдвічі гірше від сумнівних призначенців, бо ми з Танею Чорновіл вже сприймаємося як частина цього. Я отримую сотні повідомлень на ФБ та мейл, і ще більше дзвінків. Запитання – як це реально можна зупинити.

Мені зараз легко оголосити про відставку з посади, якої не існує і сказати: "То все одна шайка, голосуйте за мене на наступних виборах". Але якщо є шанс люструвати банду Януковича та суддів, що покривали терор, я буду старатися використати цей шанс. Через місяць такого шансу не стане.

Так само я обіцяю підготувати найжорсткіший по відношенню до хабарників закон "Про люстрацію". Який дозволятиме очистити цю державну машину і створити нову. Хто готовий доєднатися – із вдячністю готові робити це разом.

powered by lun.ua

Що спільного у долях Андрія Антоненка та Романа Протасевича

Обурення, співчуття, думка "а якщо так зроблять зі мною" – думаю, це реакція багатьох на випробування, які переживає зараз білоруський опозиціонер...

Хто ще у павутині Медведчука?

Наскільки можна зрозуміти, відкриті Генпрокуратурою та Службою безпеки України записи розмов Віктора Медведчука з російським віце-прем'єром Дмитром Козаком були зроблені ще у 2015 році...

Наступне завдання – очистити Вищу раду правосуддя

Шана Президенту України за згоду ліквідувати Окружний адміністративний суд Києва. Важливо не зупинятися. Упирі, по яких вдарили подібні рішення, цього вже не забудуть...

Як посилити Україну напередодні можливого російського вторгнення

Голова ключового суду вже 10 місяців під слідством у справі про створення організованого злочинного угруповування з числа найвищих суддів і....

Шухевич – у нашому Пантеоні. Крапка. Усі суперечки – історикам

Роман Шухевич був талановитим спортсменом, успішним бізнесменом, але обрав шлях воїна. І створив найкращу за історію України повстанську армію...

Правосуддя – філософський камінь для України

Велика підтримка, яку мав відчути Володимир Зеленський після санкцій проти агентів впливу Росії, знов змінюється на розчарування. Бо Президент повторює помилки попередників, зберігаючи залежних і продажних суддів...