Єгор Соболєв голова комітету Верховної Ради із запобігання та протидії корупції

Про сумнівні призначення

06 березня 2014, 16:19

Десятки людей запитують мене про нові призначення: "А як же люстрація?".

1. Мене подібні призначення обурюють не менше.

2. Окрім обурення, я можу хіба що піти і побити когось з призначених. Люстраційного комітету НЕ ІСНУЄ. Українським законодавством взагалі не передбачена люстрація і таке законодавство ще треба створити. Зараз я дію виключно як громадський діяч за гроші моєї дружини, використовуючи офіс ГО "Воля" і волонтерську волю друзів.

3. Я запропонував уряду три варіанти:

а) Комітет утворюється наново як орган державного регулювання у сфері люстрації за аналогією з Національною радою з питань телебачення і радіомовлення. Такий варіант потребує ухвалення закону закону "Про люстрацію в Україні". Він відповідає рекомендаціям Ради Європи.

б) Комітет утворюється наново як центральний орган виконавчої влади із спеціальним статусом. Такий варіант потребує рішення уряду.

в) Комітет утворюється шляхом реорганізації Національного агентства з питань державної служби. Зараз цей орган організовує перевірку кандидатів на зайняття посади у державній службі, проведенням семінарів, виданням літератури. Агентство вже має затверджену чисельність, територіальні органи, приміщення, матеріально-технічну базу. Такий варіант теж потребує рішення уряду.

4. І без "корочки" я роблю все можливе, щоб в парламенті ВЖЕ НАСТУПНОГО ТИЖНЯ були ухвалені закони при люстрацію Віктора Януковича і його оточення, а також суддів, які позбавляли активістів свободи і прав. Це рішення, які ми зобов'язані ухвалити за результатами революції, поки контрреволюція не зміцніла. В найближчі дні представимо проект закону про люстрацію угруповання "папи" разом з самим "папою". Жодного внука не чипатимемо.

5. Повертаючись до болючого. Як можна зупинити вал сумнівних призначень? Приклад в самі перші дні після перемоги показали студенти. Вони зібралися і першими запропонували три кандидатури на посаду міністра освіти. Ще й з чітким планом дій для нього. Перший в списку – Сергій Квіт – і став міністром на радість багатьом.

Я сьогодні мав розмову про це з виконувачем обов'язків Президента і спікером Верховної Ради Олександром Турчиновим. Я запропонував видати розпорядження про те, щоб навіть в ці буремні дні кожна кандидатура хоча б за тиждень до призначення оголошувалася в Інтернеті. Щоб громадськість та професійні спільноти мали можливість запропонувати кращу.

ЗІ. Повторюся, мені вдвічі гірше від сумнівних призначенців, бо ми з Танею Чорновіл вже сприймаємося як частина цього. Я отримую сотні повідомлень на ФБ та мейл, і ще більше дзвінків. Запитання – як це реально можна зупинити.

Мені зараз легко оголосити про відставку з посади, якої не існує і сказати: "То все одна шайка, голосуйте за мене на наступних виборах". Але якщо є шанс люструвати банду Януковича та суддів, що покривали терор, я буду старатися використати цей шанс. Через місяць такого шансу не стане.

Так само я обіцяю підготувати найжорсткіший по відношенню до хабарників закон "Про люстрацію". Який дозволятиме очистити цю державну машину і створити нову. Хто готовий доєднатися – із вдячністю готові робити це разом.

powered by lun.ua
Коментарі — 98
Андрей Герасимов _ 08.03.2014 10:22
IP: 213.200.47.---
Ясно, кампашка Сени – публика дурна,
Однако же – по графику взойдёт Луна.
Люди мыслящие – они это понимают,
Чего и ЕСу, и лукавому Обаме желают.

Уж сколько лет в бомбёжках мира
"Поёт" и грохочет белодомская лира.
Там бушей меняют клинтоны, обамы...
Цель их одна – Мир разрушать упрямо.
Андрей Герасимов _ 08.03.2014 09:52
IP: 213.200.47.---
Кричал майдан: "Люстрацию!"
И "Банду – геть!" и "Волю – Юлі!"
А получил – такую комбинацию:
Юліанці – у Кабмін, а народу – дулі.
golota _ 07.03.2014 23:14
IP: 178.93.118.---
Что касается органа осуществляющего надзор за законностью, то почему, даже в принципе, не рассматривается возможность назначения на высокие посты в прокуратуре квалифицированных юристов, не замаравших себя коррупционными связями, из числа преподавателей ВУЗов? Неужели кроме бывших коррупционеров-прокуроров в стане нет грамотных юристов?
Taras VA _ 07.03.2014 20:39
IP: 176.36.175.---
Єгоре, зверніть увагу на останні кадрові призначення в Генеральній прокуратурі... Корупціонерів призначають в апарат ГПУ і на ключові посади в обласних прокуратурах. Чому на це немає жодної реакції? Про яку боротьбу з корупцією можна говорити? Мабуть, новий Майдан не за горами...
Виктор Каширин _ 07.03.2014 19:27
IP: 176.38.52.---
Опять повторится 2004?Егор надо обратиться к Майдану,иначе ничего не поменяется, ...можем многое потерять,в первую очередь Крым...что за назначения туда производять?Стыдно...
Taras VA _ 07.03.2014 17:38
IP: 176.36.175.---
А народних депутатів? Особливо тих, котрі голосували за "закони 16-го січня"...
Taras VA _ 07.03.2014 17:37
IP: 176.36.175.---
А прокурорів, працівників органів внутрішніх справ, СБУ коли торкнеться люстрація?
west_111 _ 07.03.2014 15:20
IP: 74.125.17.---
В М Бринзак чудова кандидатура, але йому ніхто не пропонував і, схоже він сам не рваться.
А от про Булатова Бринзак поки не поганої думки.
oldmen _ 07.03.2014 14:15
IP: 109.104.190.---
Егор! Присмотрите за вновь назначенным главой николаевской обладминистрации. Весьма любопытный тип. Вполне достойный внимания Люстрацийного комитета.
олеже77 _ 07.03.2014 12:14
IP: 178.158.207.---
Вибачте, пане Єгоре!
олеже77 _ 07.03.2014 12:14
IP: 178.158.207.---
А Ви знаєте, що у спортивному русі просто відверто регочуть над призначенням Булатова міністром молоді та спорту?
Просто його не сприймає ніхто! І я розумію цей протест. Бо якщо люди на Майдані боролися за справедливість, то справедливо було б поставити на цю посаду людину, яка не крала, яка крутилася у спорті і поступово, рік за роком, йшла вгору, яка віддала спорту все своє життя, яка знає спортсменів, чиновників і яка також грамотний менеджер. Все це ідеально уособлює в собі Володимир Бринзак, президент Федерації біатлону, який самотужки тягнув на собі весь цей вид спорту і пробивав його розвиток в кабінетах.
Я кандидатуру Бринзака неодноразово пропонував на Форумах, але хто на це звернув увагу?!
Тож Ви вважаєте, що призначення Булатова, який колись займався вейкбордингом – це верх справедливості? Я теж колись займався вісьмома видами спорту – то що, мене ставити Міністром?

Подумайте про це, пане Сергію, і донесіть цю думку до ваших друзів у Кабміні.
SARA21 _ 07.03.2014 11:37
IP: 91.226.4.---
Всі хто приходить до влади в першу чергу думають про себе,про нас думають тоді, коли ми їх заставляємо згадувати, що ще крім них є народ,а якщо ми їх не зачіпаємо,не термосимо, вони будуть забувати потроху і за нас і за тих хто загинув.Тому потрібно час від часу всім політикам нагадувати про себе.
SARA21 _ 07.03.2014 11:30
IP: 91.226.4.---
Рома Коломиец:
Хто може заспокоїти Дніпропетровськ і Донецьк???Хочете термінової люстрації і війни???Може уже ті хто має гроші зрозуміють що з народом потрібно чесніше жити.Кожен з них має підприємства,і якщо вони будуть блокувати владу,з чого Україна буде жити???Думати потрібно,а Януковича зняли,хоч дуже тяжкою ціною,і котра не вартувала життя цих молодих хлопців.І чи є чесні політики в нас???Це питання.
golota _ 07.03.2014 11:14
IP: 74.125.17.---
На рахунок того, що комітету не існує. По-перше, Ваш комітет, на скільки я розумію я структурою органу влади, тобто кабінету міністрів. В такому разі в перчу чергу вимагайте створення спеціального розділу для вашого комітету на сайті Кабінету Міністрів. kmu.gov.ua для того щоб всім було зрузоміло, що це державна політика. А далі буде далі...
Рома Коломиец _ 07.03.2014 10:49
IP: 176.109.174.---
ХРОНІКИ ЗРАД. Не минуло й місяця після героїчної смерті патріотів Майдану, як нова влада взялась за старе улюблене діло – кулуарити, дерибанити, зраджувать. І так, представляємо вашій увазі зрадницькі призначення: Болотський губернатором Луганщини (збирав Антимайдан ще місяць тому), Добкін залишений мером Харкова (хоча мав би бути арештований), Коломойський і Тарута губернаторами Дніпропетровської і Донецької областей (хоча мали б бути допитані по ряду справ з незаконної приватизації). Головою "Укртрансгазу" призначили Ясюка, який купував скандальні "вишки Бойка", за які колишня влада переплатила кілька мільярдів гривень (а це коштувало тисячі життів звичайних українців хворих і голодних). Головою АП призначений неврівноважений Пашинський. ПРОдан і Денисова стали міністрами нового уряду, хоча довели свою некомпетентність при минулих владах в уряді. Чим кращі людей з Майдану молодих нових? Колишнього главу НБУ Соркіна, призначили радником Кубіва...Пора розбиратись з цією мафією!
Uruz _ 07.03.2014 10:39
IP: 94.153.48.---
Sergij8:
Люстраційного комітету не створено, посади нема... Погано, звичайно, але ти, Єгоре, не перший. Навіть академік Юхновський, пам"ятаємо, через рік після свого призначення на посаду керівника Інституту національної пам"яті скаржився, що нема ні паперу, ні олівчиків, але ж головне – був директором, хіба ні? Або ще один приклад – багатолітня керівниця неіснуючого Музею історії Києва: експонати в скринях, а вона раз на рік обережненьке інтерв"ю дає й далі сидить, як мишка під мітлою... Тож і ти звикнеш. Бо знав, на що йдеш і головне- з ким. Знали й вони, беручи тебе, що можуть не боятися. Тож імітуй і далі бурхливу законотворчу діяльність, і взагалі – імітуй, ти це вмієш. Ага, нехай і Янукович знає, що найбільша прикрість для нього – це не пройти твоєї люстрації:))
критиковать умеют все, а делать что-либо конкретное – единицы. если у вас есть дельные предложения озвучьте их, это будет гораздо конструктивнее.
poznan _ 07.03.2014 10:39
IP: 130.185.37.---
В основному призначення вчорашніх казнокрадів і хабарників призначають по регіонах. При чому, з легкої руки народних депутатів, які є координаторами в цих регіонах. Я розумію, що відсутність професійних кадрів вибору не залишає. Але в той же час, я бачу, що ці призначення є свідомі. Так якщо при владі ПР крали відкрито, то зараз це будуть робити підкилимно, тобто будуть говорити про правильні речі, а в той же час створювати схеми, щоб вкрасти. Багатьох призначенців в регіонах я знаю особисто, знаю не з позитивної сторони. Парадокс цієї ситуації заключається в тому, що документів на руках у мене і в інших людей про їхні зловживання не має. Є один тільки доказ – різниця між їх доходами і їх статками. Не потрібно великого розуму, звірити іх доходи та витрати на їх нерухомість. Тобто люстрація чиновників повинна проводитися з погляду доходу чиновника та його майновому стану, тоді це не буде помстою.
Sergij8 _ 07.03.2014 10:26
IP: 93.72.88.---
Люстраційного комітету не створено, посади нема... Погано, звичайно, але ти, Єгоре, не перший. Навіть академік Юхновський, пам"ятаємо, через рік після свого призначення на посаду керівника Інституту національної пам"яті скаржився, що нема ні паперу, ні олівчиків, але ж головне – був директором, хіба ні? Або ще один приклад – багатолітня керівниця неіснуючого Музею історії Києва: експонати в скринях, а вона раз на рік обережненьке інтерв"ю дає й далі сидить, як мишка під мітлою... Тож і ти звикнеш. Бо знав, на що йдеш і головне- з ким. Знали й вони, беручи тебе, що можуть не боятися. Тож імітуй і далі бурхливу законотворчу діяльність, і взагалі – імітуй, ти це вмієш. Ага, нехай і Янукович знає, що найбільша прикрість для нього – це не пройти твоєї люстрації:))
Рома Коломиец _ 07.03.2014 09:01
IP: 176.109.174.---
В МЕНЕ ПИТАННЯ ДО НИНІШНЬОЇ ВЛАДИ: А ЩОБ ЗНЯТИ ГУБЕРНАТОРА ДОБКІНА І ПОСТАВИТИ БІЛЬШ МЕННШ АДЕКВАТНУ ЛЮДИНУ ПАТРІОТИЧНУ БАГАТО КЛЕПКИ ТРЕБА?!
ЩОБ ХОЧ ЯКАСЬ БУЛА ПРОТИДІЯ ТІТУШКАМ, СЕПАРАТИСТАМ, ЗЛОЧИНЦЮ МЕРУ, ЯКОГО ВЖЕ ДАВНО НОРМАЛЬНА ВЛАДА ПОСАДИЛА Б!
НЕВЖЕ ВСІ ВОНИ В ОДНІЙ УПРЯЖЦІ?!
ХІБА ЗА ТЕ ЩОБ БУВ НА ВОЛІ КЕРНЕЗ І БУВ КАНДИДАТОМ В ПРЕЗИДЕНТИ ДОБКІН БОРОВСЯ МАЙДАН?!
Uruz _ 07.03.2014 08:51
IP: 94.153.48.---
Егор вы молодец!!! Как гражданская организация вы должны иметь
р/счет, напишите его, чтоб можно было поддержать вас финансово.
Потому что действительно все выглядит так, будто бют пользуется
смертью Небесной сотни, как средством надолго закрепиться при власти.
Genrikh Vyzhak _ 07.03.2014 02:43
IP: 213.109.81.---
Удачи вам, в ваших начинаниях. Жвания и люби друзи уже подняли головы как пронырнуть в новое правительство
Svetlana Kondrashova _ 07.03.2014 00:39
IP: 212.92.226.---
Егор, боритесь и поборите... а если что, то... как ВЕЧЕ собирать и выносить консолидированные решения и рекомендации о люстрации, ситуации в Крыму – мы еще на разучились, и не забыли как это делается... Про интернет – обсуждения, даже в режиме голосования за варианты тоже ТЕМА, лучше любых соц. опросов, Можно понять, чем народ дышит...) подключать можно уже существующие большие группы в соц. сетях, и Вам легче и они заинтересованы... в результатах победы Майдана и стабилизации ситуации во всей стране... Народ мудрее и честнее любой власти – доказано Майданом! Сейчас Вас будут мурыжить, что бы к Вам пришло разочарование,потом злость, а потом АППАТИЯ. Держитесь, мы помним как все НАЧИНАЛОСЬ...)
qplay _ 07.03.2014 00:28
IP: 93.76.28.---
Михайло Феник:
Полностью поддерживаю. Крымом пускай занимаются компетентные на это люди. А Вы Егор срочно пиши с юристами закон. Возьмите иностранный опыт, Грузия, Естония и так далее. Если мы сейчас этого не сделаем, то мы не сделаем это никогда. Пишите блоги, спрашивайте, люди подскажут, а вы для себя найдете полезную инфу.
Сейчас массово назначаются люди которые были 2004-2009 году начальниками обратно на эти должности. Например в Обухове новый начальник СБУ, работал начальником 2007-2009 году начальником СБУ. И так далее. Эти начальники меняются каждый год, а система остаться. Не падайте духом, а приступайте к написанию закона.
Леонид Косянчук _ 06.03.2014 23:31
IP: 93.73.43.---
Ваше повідомленя, Єгоре, у тому числі містить і відповідь на моє запитання від учора. Чомусь я сумніваюсь, що керівництво нашого Уряду буде аж надто старатися Вам допомогти організуватися. Скоріше навіть – навпаки, бо що гріха таїти, у багатьох "професійних революціонерів" (аж надто – у ВО "Батьківщина) не те, що "рильце в пуху", а в "пуху" від голови до кінчика хвоста. Потрібна допомога – свою пошту я повідомив у коментарях до минулої Вашої публікації. Успіхів Вам!
Михайло Феник _ 06.03.2014 23:13
IP: 93.74.183.---
Єгоре, загальновідомо, що "Спочатку було слово..." В нашому випадку "Спочатку має бути слово Закону "Про люстрацію". Даремно сподіватися, що той закон напишуть ті, кого люстрація має зачепити першою чергою; тим більше даремно сподіватися, що такий Закон внесуть в порядок денний а тим більше проголосують за нього добровільно (харакірі може вчинити лише людина високої честі і великого духу – серед наших крадіїв я таких не спостерігаю).
Отже, шлях вимальовується цілком очевидний, а саме:
1. написати Закон; я сам не напишу, але є кваліфіковані правники та досвідчені законотворці – купою ми усі спроможні досить швидко видати законопроект, який щонайменше не міститиме явних дурниць і не нашкодить суспільству (в тім числі не покарає невинних)
2. вчинити "громадське слухання" Майданом
3. зареєструвати в ВР – це може зробити будь-хто із 450 нардепів; думаю, що ми знайдемо хоча би одного
4. "дуже попросити" ВР "усім Майданом" прийняти закон.
то ж не впадаймо у відчай і до роботи.
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter