Єгор Соболєв голова комітету Верховної Ради із запобігання та протидії корупції

Зупинимо реванш

15 квітня 2015, 23:10

Сьогодні наш парламентський комітет з протидії корупції п'ять годин слухав Валентина Наливайченка та присланих Віктором Шокіним і Арсеном Аваковим заступників як розслідуютьсяя злочини банди Януковича. Від узурпації влади за допомогою Конституційного суду до розстрілу Майдану за нагляду з боку ФСБ.

Мій короткий висновок – ніяк. Впродовж двох місяців після відставки Віталія Яреми декілька кроків вперед зробила лише ГПУ. З усіх справ проти колишніх високопосадовців до суду сотнями слідчих СБУ, МВС та ГПУ доведена лише одна. Про участь тодішнього голови КМДА Олександра Попова в розгоні нашого мирного Євромайдану в ніч на 30 листопада. І то там до вироку ще невідомо скільки.

Чому третій після перемоги Євромайдану генпрокурор, як і міністр внутрішніх справ разом з головою СБУ, які отримали владу після цієї перемоги, не показують результатів?

Тому що кругова порука не зруйнована. До нашого комітету звернувся адвокат Садовника – керівника "чорної роти" "Беркуту", який підозрюється у розстрілах Небесної Сотні. Адвокат упевнений – втеча його клієнта організована за допомогою ГПУ та МВС. Зокрема, підлеглі Арсена Авакова повідомили про зникнення Садовника за 15 годин після отримання сигналу з браслету підозрюваного.

Ми зламаємо цю кругову поруку. Як політичні представники громадян, ми будемо контролювати хід цих розслідувань до результативного завершення кожного з них.Справи про терор Майдану та пограбунок країни бандою, яка організувала цей терор – це Рубікон між Україною Януковича та Україною Євромайдану. Як зауважив один з сивочолих рухівців з першого парламенту: "Якщо ви змусите нинішніх керівників держави посадити попередніх, їхні зв'язки розірвуться. У нинішніх більше не буде дороги назад".

За результатами засідання ми визнали роботу і ГПУ, і МВС, і СБУ в цих розслідуваннях незадовільною. Ми домовилися з адвокатами родин героїв Небесної Сотні, Автомайдану та іншими однодумцями сформувати та оприлюднити перелік конкретних кроків, які мають бути зроблені слідчими по кожній справі. І якщо цього не станеться у найближчі два місяці, ми ініціюємо відставки і Шокіна, і Авакова, і Наливайченка. В Україні Євромайдану високопосадовці мають або давати суспільству результат, або йти.

І не на пенсію, а під слідство. Ми попередили нинішніх керівників ГПУ, МВС та СБУ про особисту відповідальність за покарання підлеглих, які саботували розслідування весь цей рік. Ігор Луценко взявся очолити робочу групу з контролю комітету за цим покаранням.

Звісно, це амбітні завдання, і досягти ми їх зможемо лише за підтримки суспільства. І нам потрібна ця підтримка вже завтра. Один з ключових боїв за очищення влади почнеться у Конституційному суді. Завтра там стартує розгляд прохання групи колишніх партнерів Януковича на чолі з Сергієм Льовочкіним скасувати люстрацію в Україні. Закон "Про очищення влади", який був прийнятий на вимогу суспільства минулого вересня, вже призвів до вигнання з влади півтисячі висопосадових прокурорів, міліціонерів, есбеушників разом з податківцями, митниками та іншими гвинтиками клептократичної машини Януковича. Це те, що руйнує кругову поруку у машині. І їй все гірше вдається саботувати закон, оскільки посадовець за посадовцем змушені йти під нашим з медіа та активними громадянами тиском. Більше того, закон робить неможливим повернення в уряд соратників Януковича на кшталт того самого Льовочкіна чи Бойка. Про що вони вже почали мріяти через зростання підтримки серед людей, які не розуміють, чому клептократична машина далі робить їхнє життя жалюгідним.

Разом зі співавтором закону Леонідом Ємцем ми представлятимемо у КС позицію Верховної Ради. На нашу думку, закон не просто конституційний, а є один з небагатьох незамінних законів, які штовхають країну вперед. Більше того, ми збираємося пояснити суддям КС, що більшість з них не мають жодного права розглядати цю справу, оскільки є такими самими людьми Януковича, як Льовочкін і Ко.

За останній рік ми з Вами не раз доводили, що ніщо не зупинить українське суспільство, яке взялося за побудову гідної собі держави. Прохання до кожного прийти завтра до Конституційного суду на Жилянську, 14 та підтвердити це.

powered by lun.ua
Коментарі — 47
hass _ 21.04.2015 16:34
IP: 82.117.233.---
Владислав Ковач:
Боритесь, боритесь!!! Без замены всех судей ничего в стране сделать не реально! И АКБ, его "борьба" застрянет в судах.
А навіщо нам взагалі суди? Дістала Вас, скажімо, теща. То розміщаєте її персональні дані на сайті "Миротворець", що курирує особисто Антоша Геращенко, вказуєте, що вона запекла сепаратистка, колись давала секретареві райкома КПРС...і чекаєте...
В випадку з Бузиною та Калашниковим чекати довелося недовго...

А ВИ – "СУДИ, СУДИ"...:))
hass _ 21.04.2015 16:31
IP: 82.117.233.---
222
Владислав Ковач _ 20.04.2015 15:01
IP: 92.113.87.---
Боритесь, боритесь!!! Без замены всех судей ничего в стране сделать не реально! И АКБ, его "борьба" застрянет в судах.
Леонид Гарбарчук _ 20.04.2015 13:57
IP: 193.138.133.---
Bogdan Galeta:
Голосувати на осінніх місцевих виборах- за "Свободу"! Там хлопці ВЖЕ ЗНАЮТЬ – ЩО РОБИТИ1
Леонид Гарбарчук _ 20.04.2015 13:54
IP: 193.138.133.---
Теодор Дяків:
А ти б – тим більше!
Леонид Гарбарчук _ 20.04.2015 13:51
IP: 193.138.133.---
Борітеся- ПОБОРЕМО!
hass _ 20.04.2015 12:02
IP: 82.117.233.---
А ось ким та як готуються наступні вбивства ІНАКОМИСЛЯЧИХ: Кореспондент від 20.04.15:

Инструктор батальона "Донбасс" Дмитрий Резниченко предложил создать "список украинской мечты" и адресовать его убийцам Калашникова и Бузины. "Предлагаем кандидатуры в ТОП-10 самых "заслуженных" деятелей, обсуждаем достоинства и недостатки кандидатов, затем составим список народной симпатии и опубликуем. И посмотрим, повлияет интернет-плебисцит на развитие событий. Ведь люди, которые казнили Калашникова и Бузины, очевидно, сейчас внимательно читают интернет и отслеживают реакцию", – пишет он.
Сам боец назвал первых троих кандидатов: Медведчука, Ефремова и Бондаренко.
РЕЗНИЧЕНКО – ЦЕ АГЕНТ ПУТІНА? ЧИ – ЗВИЧАЙНИЙ НЕОБАНДЕРІВЕЦЬ?
Теодор Дяків _ 19.04.2015 17:01
IP: 194.44.247.---
Bogdan Galeta:
... Час іде, місцеві вибори стрімко наближаються і НІХТО не намагається зібрати в єдиний кулак найкращих представників громад у похід за владу народу. Робіть це, бо повертаються 90-ті – легалізовані військовими і неформальними формуваннями.
- Скільки можна вибирати між нікчемним і нікудишнім?! Владні трллі не сплять...
Теодор Дяків _ 19.04.2015 16:58
IP: 194.44.247.---
Соболєву – "Уж ти би лучше би молчала би...!" – В.Висоцький.
Yuri Yurieff _ 18.04.2015 18:14
IP: 46.200.231.---
Реванш возможен только тогда, когда была победа.
Но победили олигархи. Победы общества не было.
Один олигарх с уголовным прошлым, был заменен
на другого, внешне более респектабельного.
Это еще опаснее.
Bogdan Galeta _ 17.04.2015 12:55
IP: 95.135.13.---
Вас кілька хороших хлопців в комітеті і маєте розуміти, що розчинетесь у великій масі як відвертих ворогів, так і "побратимів". Тому маєте нароститись прихильниками і однодумцями в регіонах, щоб сконцентрувати потужну публічну силу в місцевих органах влади для боротьби по усьому фронту. Час іде, місцеві вибори стрімко наближаються і НІХТО не намагається зібрати в єдиний кулак найкращих представників громад у похід за владу народу. Робіть це, бо повертаються 90-ті – легалізовані військовими і неформальними формуваннями.
Alexander Vasilevsky _ 17.04.2015 00:18
IP: 93.74.169.---
Борітеся – поборете
Olexandr Pyvovarov _ 16.04.2015 21:40
IP: 37.19.132.---
дожили, ще треба владу закликатич инити по совітсі. а не так як їм вигдіно
Kostik Zurinskii _ 16.04.2015 21:14
IP: 78.111.186.---
Бардак у нас. Результатов работы нет. А раз нет, то правильно – под следствие таких работников!
19Yurkiv21 _ 16.04.2015 18:33
IP: 94.178.35.---
Сергей Косенко:
Єгор Соболєв!
Перш ніж, воювати з такими махровими корупціонерами, як українські, здобудьте вищу юридичну освіту, попрацюйте років 10 в правоохоронних та державних структурах. На посаді голови комітету по боротьбі з корупцією Ви виглядаєте жалюгідно, щоб про це не думав Сорос. Д
о речі, чи відмовилися Ви від громадянства Росії?
Якщо він пропрацює 10 років в правоохоронних та державних структурах, то очолить комітет по сприянню корупції.
До речі, який зміст боротися з тим, до чого причетні, в тій чи іншій мірі, усі громадяни України?
Такий масовий бізнес треба розбудовувати:)
MR_Holms _ 16.04.2015 13:00
IP: 74.125.18.---
За останній рік ми з Вами не раз доводили, що ніщо не зупинить українське суспільство, яке взялося за побудову гідної собі держави. Прохання до кожного прийти завтра до Конституційного суду на Жилянську, 14 та підтвердити це.
.
...Соболев, то, что ты предлагаешь, называется "давление на суд"...и о какой "побудові гідної собі державі" ты тут говоришь?...
Romal Fed _ 16.04.2015 12:57
IP: 74.125.18.---
Это наша уходящая еще корнями в совок беда – кампанейщина, когда главное не сколько правильно сделать дело сколько правильно отчитаться перед начальством.И в СБУ и в МВД с ГПУ прекрасно понимают что главное создать на время "одесский шум" громкими заявами пожурить всякую мелочь,настрочить кучу отчетов и можно снова нырять в собственное ленивое болото.И все потому что служить они продолжают отнюдь не народу Украины,а Порошенко, Яценюку и другому более мелкому начальству.Видимо как говаривал Жванецкий нужно что-то в консерватории менять в истоках так сказать.Закон о люстрации может и не совершенен и Венецианская комиссия наезжает (они там вообще святее Папы Римского),но свое дело делает хотя и не без пинков и среднее звено маленько почистили,однако застряли на судейских и все опять тормознулось.
Dmitry Generalov _ 16.04.2015 12:16
IP: 62.205.135.---
Скажи-ка котик, а что ты будешь делать со смотрящими, к-рые официальных должностей при Яныке и сейчас не занимали, но на финансовых потоках продолжают сидеть? Закон на них не распростроняется следовательно, но коррупцию эти клещи разводят...Тебе не кажется что закон имеет "дырку" в теле? Как с этим бороться?
haus _ 16.04.2015 12:04
IP: 82.117.233.---
222
Виктор Билый _ 16.04.2015 11:22
IP: 178.219.88.---
Егор! Если у тебя не будет команды,то напрасные усилия,ничего несделаеш,власть задавит.
Виктор Билый _ 16.04.2015 11:18
IP: 178.219.88.---
Антон Геращенко только п кричит свою любимую фразу,агенты кремля,но толку в его деятельности нуль,просто балабол,приспособился к власти, спрожитачным минимум в 500гр.и не стыдно,потому что в очках
Виктор Билый _ 16.04.2015 11:13
IP: 178.219.88.---
всё будет покрыто мраком,я не верю Порошенко,Яценюку,если бы хотели давно бы разворушили,но действующевй власти это не нужно,по примеру с Кучмой,на одном из телешоу*Право на владу* Геращенко Елишкевичом были переданы материалы на Кучму,но ч что власть и Аваков замылили,поэтому вывод, я власти не верю,и это ей ненадо,также всё скрываеться ипо Донецку.
руслан49 _ 16.04.2015 10:58
IP: 95.134.116.---
Забігали. Написали некомпетентно закон, вже зміни в нього готують, а хтось винен. "Більше того, ми збираємося пояснити суддям КС, що більшість з них не мають жодного права розглядати цю справу" – пише автор. І ніде не має вимоги розглянути закон по суті – відповідає він Конституції, чи не відповідає.
Miki2 _ 16.04.2015 10:24
IP: 93.74.187.---
Tanya Sh:
" В Україні Євромайдану високопосадовці мають або давати суспільству результат, або йти.

І не на пенсію, а під слідство."
Золоті слова. Вкладіть їх будь ласка у вуха, окрім Шокіна, Наливайченка, Авакова, ще і Яценюку і Порошенку!
+++
umka _ 16.04.2015 10:23
IP: 134.249.249.---
Продолжу. Так вот, кому выгодно отсутствие независимой, честной и профессиональной судебной власти? Назначение (избрание) судей, пользующихся доверием граждан, – это приговор для лиц, в руках которых находится власть исполнительная и законодательная. Ведь они не умеют и не желают жить по законам, весь предыдущий год они нам это явно демонстрировали. И они считают, что продлить их существование у кормушки может только слабая и запуганная судебная власть, которую, при любой попытке неподчинения, можно обвинить в том, что она обслуживала Януковича. Но захватившие кормушку явно близоруки, до поры до времени им удается спускать пар народного гнева, направляя его на продажных судей, на "агентов Кремля", но долго это продолжаться не может: если закрыт законный путь решения конфликта в суде, он будет решатся на улице. И я не завидую ни подлецам у власти, ни вам, честным людям, которые, не обладая фактической властью, будут обвинены в ее грехах.
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

1
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

19
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter