Єгор Соболєв голова комітету Верховної Ради із запобігання та протидії корупції

Зупинимо реванш

15 квітня 2015, 23:10

Сьогодні наш парламентський комітет з протидії корупції п'ять годин слухав Валентина Наливайченка та присланих Віктором Шокіним і Арсеном Аваковим заступників як розслідуютьсяя злочини банди Януковича. Від узурпації влади за допомогою Конституційного суду до розстрілу Майдану за нагляду з боку ФСБ.

Мій короткий висновок – ніяк. Впродовж двох місяців після відставки Віталія Яреми декілька кроків вперед зробила лише ГПУ. З усіх справ проти колишніх високопосадовців до суду сотнями слідчих СБУ, МВС та ГПУ доведена лише одна. Про участь тодішнього голови КМДА Олександра Попова в розгоні нашого мирного Євромайдану в ніч на 30 листопада. І то там до вироку ще невідомо скільки.

Чому третій після перемоги Євромайдану генпрокурор, як і міністр внутрішніх справ разом з головою СБУ, які отримали владу після цієї перемоги, не показують результатів?

Тому що кругова порука не зруйнована. До нашого комітету звернувся адвокат Садовника – керівника "чорної роти" "Беркуту", який підозрюється у розстрілах Небесної Сотні. Адвокат упевнений – втеча його клієнта організована за допомогою ГПУ та МВС. Зокрема, підлеглі Арсена Авакова повідомили про зникнення Садовника за 15 годин після отримання сигналу з браслету підозрюваного.

Ми зламаємо цю кругову поруку. Як політичні представники громадян, ми будемо контролювати хід цих розслідувань до результативного завершення кожного з них.Справи про терор Майдану та пограбунок країни бандою, яка організувала цей терор – це Рубікон між Україною Януковича та Україною Євромайдану. Як зауважив один з сивочолих рухівців з першого парламенту: "Якщо ви змусите нинішніх керівників держави посадити попередніх, їхні зв'язки розірвуться. У нинішніх більше не буде дороги назад".

За результатами засідання ми визнали роботу і ГПУ, і МВС, і СБУ в цих розслідуваннях незадовільною. Ми домовилися з адвокатами родин героїв Небесної Сотні, Автомайдану та іншими однодумцями сформувати та оприлюднити перелік конкретних кроків, які мають бути зроблені слідчими по кожній справі. І якщо цього не станеться у найближчі два місяці, ми ініціюємо відставки і Шокіна, і Авакова, і Наливайченка. В Україні Євромайдану високопосадовці мають або давати суспільству результат, або йти.

І не на пенсію, а під слідство. Ми попередили нинішніх керівників ГПУ, МВС та СБУ про особисту відповідальність за покарання підлеглих, які саботували розслідування весь цей рік. Ігор Луценко взявся очолити робочу групу з контролю комітету за цим покаранням.

Звісно, це амбітні завдання, і досягти ми їх зможемо лише за підтримки суспільства. І нам потрібна ця підтримка вже завтра. Один з ключових боїв за очищення влади почнеться у Конституційному суді. Завтра там стартує розгляд прохання групи колишніх партнерів Януковича на чолі з Сергієм Льовочкіним скасувати люстрацію в Україні. Закон "Про очищення влади", який був прийнятий на вимогу суспільства минулого вересня, вже призвів до вигнання з влади півтисячі висопосадових прокурорів, міліціонерів, есбеушників разом з податківцями, митниками та іншими гвинтиками клептократичної машини Януковича. Це те, що руйнує кругову поруку у машині. І їй все гірше вдається саботувати закон, оскільки посадовець за посадовцем змушені йти під нашим з медіа та активними громадянами тиском. Більше того, закон робить неможливим повернення в уряд соратників Януковича на кшталт того самого Льовочкіна чи Бойка. Про що вони вже почали мріяти через зростання підтримки серед людей, які не розуміють, чому клептократична машина далі робить їхнє життя жалюгідним.

Разом зі співавтором закону Леонідом Ємцем ми представлятимемо у КС позицію Верховної Ради. На нашу думку, закон не просто конституційний, а є один з небагатьох незамінних законів, які штовхають країну вперед. Більше того, ми збираємося пояснити суддям КС, що більшість з них не мають жодного права розглядати цю справу, оскільки є такими самими людьми Януковича, як Льовочкін і Ко.

За останній рік ми з Вами не раз доводили, що ніщо не зупинить українське суспільство, яке взялося за побудову гідної собі держави. Прохання до кожного прийти завтра до Конституційного суду на Жилянську, 14 та підтвердити це.

powered by lun.ua
Коментарі — 47
Юрий Перерва _ 16.04.2015 10:11
IP: 178.94.87.---
Нужно детально проверить все нажитое непосильным трудом судьями и членами их семей и пусть честно выплатят налоги как Березовский в Англии И тогда приступают к своей работе
umka _ 16.04.2015 09:41
IP: 134.249.249.---
Егор, Вы мне очень симпатичны – искренний и честный человек с благородными намерениями. Но Вы должны понять, что одними благородными намерениями правовое государство не построить – нужны знания и компетентность. То, что Вы пишете о ГПУ, МВС, СБУ, – это все правда, результат их деятельности – плачевен, и это не только потому, что там работает много откровенных негодяев, а потому что они удручающе некомпетентны в своей работе, начиная от глав этих ведомств. заканчивая рядовыми сотрудниками. Я вот не знаю, что будет делать КС с законом о люстрации. Если бы судьи обладали профессиональной честью и слушали это дело, не думая о том, что с ними произойдет завтра, то заключение было бы негативное. Вы ведь читали выводы Венецианской комиссии? Причина – юридическая небрежность при принятии закона. Вы говорите, что судьи не могут рассматривать это дело, т.к. являются людьми Януковича. А Вы не задумывались, почему до сих пор не сменили судей всех инстанций? Cui prodest?
Борис Волькович _ 16.04.2015 09:18
IP: 74.125.17.---
Сергей Косенко бот
Борис Волькович _ 16.04.2015 09:17
IP: 74.125.181.---
Vasil Butsko: – Бот
Vasil Butsko _ 16.04.2015 09:16
IP: 74.125.18.---
Єгоре, а ви забули хто сидить в Конституційному суді? Нагадаю, що це люди які в антиконституційний спосіб віддали всю повноту влади Януковичу. Визнаючи рішення цього суду, ви визнаєте законність узурпації влади Януковичем!
Vasil Butsko _ 16.04.2015 09:10
IP: 74.125.18.---
При цій владі нічого не буде.
руслан49 _ 16.04.2015 08:56
IP: 37.54.23.---
Здається Соболєв всерйоз увіровав, що він самий праведний, самий розумний і самий чесний, а всі інші повинні бігати перед ним на задніх лапках і виконувати його вказівки.
ingul _ 16.04.2015 08:55
IP: 74.125.18.---
Соболев, наверное ты хороший парень. Но неужели столь наивен, что не понимаешь, реванш возглавляет Президент. И пока он президент вы – те немногие порядочные в Раде будете проигрывать. Выход один – импичмент реваншу. И вот на импичмент надо звать уже нас. И нас должно быть сотни тысяч и это и будет третий Майдан. Ты же почитай коменты. Люди уже не верят, что с однотуровым можно что-то изменить.
Сергей Косенко _ 16.04.2015 08:52
IP: 91.197.170.---
Єгор Соболєв!
Перш ніж, воювати з такими махровими корупціонерами, як українські, здобудьте вищу юридичну освіту, попрацюйте років 10 в правоохоронних та державних структурах. На посаді голови комітету по боротьбі з корупцією Ви виглядаєте жалюгідно, щоб про це не думав Сорос. Д
о речі, чи відмовилися Ви від громадянства Росії?
Igor Sidorov _ 16.04.2015 08:03
IP: 178.137.143.---
Наливайченко – это Ярема номер два, такой же раздолбай из ющенковского гнезда.
Юрій Неживий _ 16.04.2015 08:00
IP: 46.202.244.---
Реванш вони ВЗЯЛИ. Ніяк Ви,чи Ваша хракція -не зламаєте -нікого з ГПУ та МВС – вони вже давно поламали Вас – Ваша калоліція як працює???? – от так само і Ви працюєте. Ця ВЗрада вже остаточно продала ідеї Майдану – зрадила народ. Якщо у Вас там у ВЗраді найдеться бодай десяток громадян -людин, бо всі інші це погані пацюки та потворні істоти. Прокуратура міліція -взяла спокійно реванш за Майдан – а такі як Ви свистуни – той Майдан і український народ знову продали та прос+++ли.
Vik Strebull _ 16.04.2015 06:42
IP: 74.125.18.---
Я так думаю, що скоро співгромадяни почнуть питати з реформаторів. Учора були вибори голови суду, прийшли двоє. Громадськість. Однаково підходять під описання людини на грані бомжування. Чорні від горілки, із специфічним революційним духом. Контролювали обрання голови і крутилися нервово – хотілося ковтнути, а тут робота важлива – подонків-суддів контролювати. Жах. Тепер якісь темні особи не вилазять із приймальні голови суду. який робить все те ж, що робив його попередник – кава-коньяк з ранку і відвідувачі по справах. Приймає всіх. Про що голова суду може з ними говорити? Раніше так безпардонно ніхто нічого не лобіював. Наша бувша головиха робила все шито-крито. Майстерно. Правда і гребла так, що аж блюзка загорталась. І цей теж став на ті ж лижі. Оце так реформа! Ой, пора питати з реформаторів, пора. Рік пройшов, треба б і відповісти перед народом. А ви там що собі у прокурених кімнатах думаєте – минеться? Ні, спитають. Назвались грибом – лізьте у кошик.
Vik Strebull _ 16.04.2015 06:32
IP: 74.125.18.---
Реформи, про які так голосно кричали люстратори-реформатори не йдуть. Ні одна. Кроки, які мали виправити становище, самі по собі, без системних справжніх змін, приводять тільки до погіршення. Відкрию очі – обрання голів судів привело до того, що в манєже всьо тє же. А там, де голів судів переобрали інших – ще гірше, бо прийшли маргінали, які до організаційної діяльності не придатні. І не треба говорити про шалений опір системи – там ні з кого вибирати, всіх кого можна якраз і вибрали. І процесуальна і організаційна ситуація в судах погіршилась. Система все більше починає "провисати". Я це бачу зсередини. У чому справа, шановні реформатори? Де Ваші реформи? Бо до сих пір ви кричали тільки про репресії. Може це не судді так опираються, а реформатори нездатні ні продумати ні провести реформи? От був Мохніцький-майданщик, за ним Ярема. Прокралися. Чому не сидять? Вони знали за що стоять. А Ви, реформатори-ілюстратори? Ви воюєте з людьми, а потрібне інженерне рішення.
Владимир Поляков _ 16.04.2015 05:15
IP: 37.73.229.---
Yuri Yurieff:
Да вот и спрашивается,а нужен ли "такой" КС?Может лучше его распустить до лучших времен,а функции передать Верховному Суду?
Tanya Sh _ 16.04.2015 03:03
IP: 176.38.89.---
" В Україні Євромайдану високопосадовці мають або давати суспільству результат, або йти.

І не на пенсію, а під слідство."
Золоті слова. Вкладіть їх будь ласка у вуха, окрім Шокіна, Наливайченка, Авакова, ще і Яценюку і Порошенку!
Сергей Папков _ 16.04.2015 00:14
IP: 93.73.27.---
chsaber:
Як зауважив один з сивочолих рухівців з першого парламенту: "Якщо ви змусите нинішніх керівників держави посадити попередніх, їхні зв'язки розірвуться. У нинішніх більше не буде дороги назад".

Сажать нужно виновных, если их вина доказана судом, именно потому, что они – виновны, а не потому, чтобы не было "дороги назад".
Добре, але попередньо непогано було б замінити ці суди, перейти до судів присяжних, набраних "з вулиці" (тобто з людей поза системою). Не проблема, якщо в них буде недостатньо юридичних знань. Адже право має переважати закон, а "люди з вулиці" панування права справедливості забезпечать.
Jostkiy _ 15.04.2015 23:54
IP: 74.125.18.---
chsaber:
Сажать нужно виновных, если их вина доказана судом, именно потому, что они – виновны, а не потому, чтобы не было "дороги назад".
Слушай, іпанат, надо поступать по божому завету

Сажать всех.!!!

а потом бог уже рассортіруєт кто віновен а кто нет.
Теодор Дяків _ 15.04.2015 23:52
IP: 94.179.177.---
Не зупините ви реванш такими тупими методами. Систему формування і функціонування влади треба змінювати. Це умова при якій ви можете розраховувати на розуміння і підтримку суспільства. Інакше вас вежинуть з парламенту в кращому випадку палицями...
chsaber _ 15.04.2015 23:46
IP: 194.0.206.---
Як зауважив один з сивочолих рухівців з першого парламенту: "Якщо ви змусите нинішніх керівників держави посадити попередніх, їхні зв'язки розірвуться. У нинішніх більше не буде дороги назад".

Сажать нужно виновных, если их вина доказана судом, именно потому, что они – виновны, а не потому, чтобы не было "дороги назад".
Yuri Yurieff _ 15.04.2015 23:26
IP: 37.54.144.---
Так называемый "конституционный суд", члены которого давно должны
сидеть за решеткой, за соучастие в государственном
перевороте, продолжает определять будущее страны.
Скоро такой "суд" решит, что государство Украина "неконституционно".
Украина – страна чудес!
Ims Sim _ 15.04.2015 23:25
IP: 46.160.99.---
Короче: или скажите что надо делать, или перестаньте пудрить мозги. Если своих мозгов не жалко, уважайте читателей!
Ims Sim _ 15.04.2015 23:14
IP: 46.160.99.---
Можно вопрос: КАК вы собираетесь ломать круговую поруку? Для начала, вы хотя бы знаете, КТО входит в этот круг? Или пальцем в небо?

Вы будете следить за ходом дела? А хода не будет. Что дальше? Очередные сопли и слёзы?

Вам нужна поддержка? Не вижу в тексте пояснения – КАКАЯ ИМЕННО?!!!??? Идиотизм какой-то. Поддержите – но не скажу как!

А я вам скажу, откуда этот идиотизм. Потому что все вы боитесь Майдана-3, а другого способа в природе НЕ СУЩЕСТВУЕТ. Вот и извиваетесь как червяки.
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

1
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

19
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter