17 серпня 2009, 18:35

Меркель не знає нічого про дивізію ''Галичина'' та іншу ''героїзацію нацизму'' (ОНОВЛЕНО)

17 серпня газета "Сегодня" оприлюднила публікацію під назвою "Медведев молчит, чтобы не грубить Ющенко. А Меркель тоже против дивизии СС "Галичина". Колега Сергій Лук'янчук провів невеличке розслідування цієї сенсації.

Коментуючи виступ канцлера Німеччини на спільній прес-конференції з президентом Росії, журналіст "Сегодня" Дмитро Коротков зазначив, що "Меркель підтримала Мєдвєдєва в одному з пунктів звинувачень в адресу Ющенка – по переписуванню історії, зокрема, реабілітації дивізії СС "Галичина". Далі "Сегодня" навіть опитала експертів на цю тему:)

Однак перегляд повного тексту прес-конференції керівників Росії та Німеччини свідчить: подібне твердження газети "Сегодня" є неправдивим і по суті являється інформаційною провокацією.

По-перше, на прес-конференції жодним словом не було згадано дивізію СС "Галичина" – відповідно, Ангела Меркель за визначенням не могла виступити проти цього військового підрозділу.

По-друге, широко розтиражована українськими ЗМІ нібито цитата Меркель "Що стосується героїзації нацизму в Україні, то Німеччина засуджує це" насправді є не цитатою, а вільною імпровізацією газети "Сегодня". Наводимо справжню фразу дослівно – з офіційного сайту президента РФ:

В том, что касается вашего вопроса насчёт героизации нацизма в Украине, то могу сказать, что осуждение национал-социализма и обсуждение национал-социализма для Федеративной Республики Германия всегда ясно. Мы знаем все об этом времени. Не только отрицание холокоста и этой большой катастрофы – это всё отразилось на Германии.

И где мы такие тенденции только ни наблюдаем, не важно, в какой стране, где они попробуют сделать из национал-социализма какое-то относительное явление, то, конечно, мы – Федеративная Республика Германия – со всей решимостью будем действовать против этого. Это само собой разумеющийся факт, абсолютно само собой разумеющийся факт, вне зависимости от того, где и как это произойдёт.

З цих слів зрозуміло, що Меркель говорила про "героїзацію нацизму в Україні", тільки повторюючи запитання журналіста (цікаво було б дізнатися, до речі, хто це був і яке видання представляв) з цими словами. Більше того, вона не висловила жодних претензій саме до України – канцлер тільки ще раз озвучила загальні принципи політики Німеччини по засудженню нацизму в БУДЬ-ЯКІЙ країні.

Оцінка Меркель зводиться до наступного: якщо хтось у якійсь країні спробує підтримувати нацизм, тоді ми виступимо проти цього. Побачити тут якісь закиди на адресу України могла тільки хвороблива уява редакції газети "Сегодня".

І прикро, що українські засоби масової інформації звикли тиражувати гучну брехню, не вдаючись до елементарної перевірки першоджерела.

Оригінал розслідування Сергія Лук'янчука.

UPD: користувач УП під ніком Deutsch наводить німецький оригінал слів канцлера з офіційного сайту уряду ФРН і власний переклад:

MERKEL: Was Ihre Frage bezueglich der Heroisierung des Nationalsozialismus in der Ukraine angeht,so kann ich nur sagen:Die Verurteilung des Nationalsozialismus und die Auseinandersetzung mit dem Nationalsozialismus ist fuer die Bundesrepublik Deutschland immer klar gewesen. Wir wissen um diese Zeit. Wir wissen nicht nur um die Ablehnung, sondern auch um die Einzigartigkeit des Holocaust und der Shoah.Fuer Deutschland hat das die deutsche Verantwortung auf der Welt fuer immer gepraegt.Wo immer wir auf der Welt Tendenzen begegnen,egal in welchem Land,die versuchen,den Nationalsozialismus zu relativieren, werden wir von deutscher Seite mit aller Entschiedenheit dagegen vorgehen. Das ist vollkommen selbstverstaendlich, egal, wo und wie das passiert.

МЕРКЕЛЬ:

Что касается Вашей части вопроса о героизации национал-социализма в Украине,то я могу лишь сказать: осуждение нац.социализма и конфронтация с нац.социализмом в Германии были всегда ясны.

Мы знаем об этом времени. Мы знаем не только об отрицании Холокоста, но также и об исключительности Холокоста и Шоа. Для Германии это навсегда выразилось в ответственности немцев перед миром.

Если где-нибудь в мире мы столкнёмся с тенденциями – всё равно в какой из стран – попыток отрицания объективной оценки национал-социализма, мы будем с немецкой стороны со всей решительностью выступать против этого. Это полностью само собой разумеется, невзирая на то, где и каким образом это произойдёт.

ПС: "Сегодня" тиражує подібну лажу вже кілька років – "На Януковича напали националисты-отморозки. А на Ющенко напали клещи?":)

Кровь. 2015

За последние полтора года я видел смерти на Майдане, на войне и в тылу. Но самым страшным и пронзительным остается похорон Славы Веремия на Лесном кладбище в феврале 2014 года...

Прощання з Всеволодом Нестайком – вівторок, 19 серпня, 13:00

У будинку Спілки письменників, вул. Банкова, 2....

Кров. 2014

22 лютого Славі Веремію було би 33 роки. А його закопали в пісок на Лісовому кладовищі. Колесніченко не чув, як його мама голосила над труною...

Міліція знайшла в ''Пори'' тротилові шашки, детонатори, цвяхи і Януковича

З огляду на новину про те, що міліція знайшла у Фемен пістолет, гранати і Путіна, варто згадати новину 9-річної давнини: Міліція знайшла в "Пори" тротилові шашки, детонатори, цвяхи і Януковича...

Одеські депутати не забороняли прапор і герб України:))

Політикани в Одеській міськраді у прагненні відволікти виборців від соціально-економічного стану в країні заборонили "символіку ОУН-УПА". Так сьогодні повідомив УНІАН...

Почему историки не хотят иметь дела с Колесниченко

Севастопольский "регионал" Колесниченко делает вид, что не понимает, почему западные историки возмущаются тем фактом, что Колесниченко перепечатал их работы...