Павло Солодько Редактор "Історичної правди"

Генерали Шухевич і Дерев'янко – два Героя

12 травня 2010, 20:44

Ще пару слів навздогін Дню Перемоги. Мені дуже подобаються біографії львів'янина Романа Шухевича і черкащанина Кузьми Дерев'янка – двох активних учасників Другої світової і взагалі яскравих персонажів. Вони народилися і померли майже в один час. Вони жили повним життям.

Я цілком можу уявити, як вони міняються місцями.

Шухевич: 1907, гімназія, політех, музика, Пласт, альпінізм, перший теракт (у 19 років!), бойовий референт крайової екзекутиви (як звучить, га?), участь у експропріаціях, тюрма, концтабір, створення рекламної фірми, успішний бізнес, перехід в Закарпаття, бої з угорськими імперіалістами, Краків, організація зв'язку, розкол в ОУН і перехід в "революційну" фракцію, співпраця з німцями, підпілля, створення армії, демократизація, "Свобода народам – свобода людині", в.о. "прем'єр-міністра" в УГВР, створення цілої підпільної держави, генерал-хорунжий, командир УПА, наказ похідним групам відходити на Захід (при цьому сам Шухевич як голова УГВР залишився в Україні до кінця – щоб уникнути емігрантських розборок), лікування в Одесі під оком у радянських спецслужб, смерть у бою ("генерал, коли гинув, був зовсім без війська"), 1950.

Створена Шухевичем УПА втрапила в сибірські концтабори і – за Солженіциним – значно мірою розвалила їх, демократизувавши таки СРСР і знищивши сталінізм.

Дерев'янко: 1904, гімназія, муляр, Харківська школа червоних старшин, японська мова, командир роти, командир взводу, Військова академія (спецфакультет з підготовки розвідників), англійська і польська мови, перевалка зброї для китайців через пустелі Казахстану, війна з Фінляндією, диверсійний підрозділ Особлива лижна бригада, з капітана – в полковники, успішні рейди по тилам німців у 1941-ому, начштаба армій, Курська дуга, битва за Дніпро, звільнення Відня, генерал-лейтенант в 1945-ому, підписує акт про капітуляцію Японії (власне, День перемоги у Другій світовій можна було би святкувати і 3 вересня, в радянські часи навіть свято таке було – "День победы над Японией":)), звіт про Хіросіму й Нагасакі, завкафедрою у військовій академії, променева хвороба і смерть від неї, 1954.

Дипломатичні зусилля Дерев'янка призвели до активної участі УРСР в ООН – і саме наш земляк завершив Другу світову, яка знищила нацизм.

Шухевич і Дерев'янко – як два дзеркальних відображення долі українця у Другій Світовій.

Підкуповує ще й те, що обидва вони – військові, а не політики.

Генерал Дерев'янко (праворуч) на борту лінкора "Міссурі", перед підписанням капітуляції Японії. Фото звідси

І Шухевич, і Дерев'янко стали Героями України у 2007 році: Роман Йосипович – у жовтні (до Покрови), Кузьма Миколайович – у травні (до Дня Перемоги).

А мені Чаленко з Мірошниченком пропонують обирати – або ти з одного боку, або з іншого. Або "За Сталина!", або "Слава Бандері!"

Вибачте, шановні, але це – нафталін. Що зараз та Японія, капітуляцію якої приймав Дерев'янко? І що США? І що Німеччина?

"Усі народи примирились, а ми далі воюємо між собою. Діти німецьких нацистів виросли і керують Німеччиною, – написав юзер намор у коменті на УП. – Сьогоднішня влада з ними обнімається, цілується, діти мадярських фашистів обнімаються з нами, а свої українці і надалі воюють між собою".

Золоті слова. Для чого досі чіплятися за історичні факти і рубатися один з одним?

Цього хочуть політики, щоб ми замість вимагати від них реформ жили минулим. Але нам риторика маразматичних політиків навіщо? Нам треба або проводити реформи, або будувати альтернативне цьому нафталіну суспільство – Україну 2.0, про яку так класно пише Іхельзон.

Нам треба ставати Громадянами.

А з минулого взяти найкраще.


"Оскільки ми вважаємо невід'ємною частиною минулого України все, що відбувалося на її території, то власне з цієї перспективи пропонуємо розглядати причетність українців до буття відповідних держав, – пояснює концепцію нових шкільних підручників історик Наталя Яковенко. – Це означає, що в категорію "позитивного досвіду" потрапляють усі культурні чи соціальні здобутки українців у складі цих держав, а також внесок українців у їх розвиток або занепад. Приклади такого роду ми вважаємо за один з найпереконливіших доказів успішності та креативності нашої нації".

Мені соромно за Волинську різанину і за напад на Фінляндію – і я прошу пробачення у братів-поляків і братів-фіннів. Я не побачив достатньо доказів того, що Шухевич причетний до знищення євреїв. Якщо ці докази будуть, доведеться просити пробачення і у братів-євреїв.

Але я пишаюся героїзмом Шухевича і Дерев'янка. Пишаюся чотирма Українськими фронтами, які знищили нацизм, і упівським гаслом "Свобода народам – свобода людині", яке знищило сталінізм.

Пишаюся – і дивлюсь у майбутнє. Там багато туману, звичайно:) але там точно нема місця ненависті до таких же громадян, як я.

ПС: У мене є товариш (один із найближчих друзів) дядько якого воював у дивізії "Галичина" (пішов у 18 років добровольцем і не повернувся). Мій дід теж воював під Бродами у 1944-ому, в Червоній армії – можливо, він стріляв у того дядька.

Торік ми з товаришем їздили копати позиції "Галичини". Моє не дуже приязне ставлення до дивізійників як союзників Гітлера не змінилося, але ми зрозуміли головне – у майбутньому нас ніхто не повинен посварити.

Ця тема важлива для мого друга ще й тому, що його дружина – кримчанка. Її дід був у НКВД, воював із бандерівцями і залишився на все життя інвалідом, коли його спецгрупа полізла у криївку і вся підірвалася.

Утрьох ми іноді говоримо про минуле, але без пафосу. Ми будуємо Україну, в якій вистачить місця усім громадянам, які не шукають собі господарів, а самі відповідають за свої вчинки. Я – журналіст, він – туристичний інструктор, вона – науковець.

Ми дивимося у майбутнє.

powered by lun.ua
Коментарі — 146
prostota _ 20.04.2011 10:42
IP: 46.203.159.---
герої

хоча Шухевичу було важче
Неюля _ 19.05.2010 15:27
IP: 77.52.232.---
pravda-007-II:
Замовкни,не звизди!
Якi закони там,де курви хтивi,
Скупi,невихованi,що при видi грошей
Напустять на персидський килим слину,
Нахабно ссуть пророку в домовину?
Чому я,молодий,розумний,гарний,
Замiсть того,щоб їздить у круїзи,
Дивлюсь на їхнi курвячі капрiзи
І слухаю,як ви,засранцi потнi
Отут патякаєте.Знаю вашi мислi
Хрінові-про аршин,
Яким не можна мiряти Росiю,
Бо ним ви прутня мiряли у банi
І тепер вiн правильную цифру не покаже.
А потiм плакати,як крокодил пiдступний,
Що в нас нарiд дурний i п'є багато,
Що правди нiфіга нема нiде.
А згодом вилакать горiлки лiтрiв зо два,
Блювать самозакохано й гамселити сiм'ю,
Жiнок,дiтей,тварин,ламати фiкус,
Растєніє корисне,бити посуд.
О,злi єхiдни,знаю мислi вашi.
Пророчеств мудрих ви вiд мене ждете -
Так я вам дам моїх звiздюлей страшних!
Нiякая Касандра в пах ногою
Не влупить влучно так,як я,
Чи хоч вінок на голову опустить
(Відредаговано для цензорів)
Л. Подерев'янський,Павлік Морозов
pravda-007-II _ 15.05.2010 22:39
IP: 188.163.49.---
Бандера і Шухевич – гітлерівські поліцаї
Deutsch _ 14.05.2010 13:37
IP: 109.84.218.---
pravda-007:
в 1930 г. Роман Шухевич задумал нападение на почтовое отделение в Городке – крохотном населенном пункте. Однако налет провалился из-за его бездарной организации.
:))) Класс! А что, у Шухевича почтовые марки закончились? Или конверты с вензелями?
pravda-007 _ 14.05.2010 09:25
IP: 188.163.48.---
в 1930 г. Роман Шухевич задумал нападение на почтовое отделение в Городке – крохотном населенном пункте. Однако налет провалился из-за его бездарной организации.
suduslav _ 14.05.2010 04:35
IP: 173.68.41.---
pravda-007:
Позорние приступники ОУН-УПА убили сотни тисяч поляков и євреев в Западной Украине.
А ты,полуграмотный погромщик,так за поляков и евреев переживаешь,аж ночами не спишь.
Іванько _ 13.05.2010 22:38
IP: 178.92.25.---
У мене знайомий займається розповсюдженням книжок по всій Україні.
Він розповідає,що ВСЯ УКРАЇНА вже рік не просить, а вимагає книжок про Степана Бандеру та Романа Шухевича...
Так що хлопці все добре, пізнаваймо історію, хоч і в такий, досить незвичний спосіб, тобто через всенародну дискусію про наших героїв.
Не забуваймо, що ще два роки тому Степан Бандера виграв всеукраїнське опитування, результат якого сфальсифікував Безакардеонний
bmi _ 13.05.2010 22:35
IP: 212.3.111.---
pravda-007
_ 13.05.2010 21:39____________________________________Позорние приступники НКВД-МГБ убили сотни тисяч поляков и євреев в Западной Украине.
_________________________ шьо ви гаварітє... Біссовістниє...
pravda-007 _ 13.05.2010 21:39
IP: 188.163.77.---
Позорние приступники ОУН-УПА убили сотни тисяч поляков и євреев в Западной Украине.
Deutsch _ 13.05.2010 19:14
IP: 109.84.138.---
pravda-007:
Немцы привлекли Шухевича к формированию батальона "Нахтигаль" ("Соловей") – специального подразделения, предназначенного для карательных функций. Закончивший абверовские диверсионные курсы Роман стал его фактическим командиром.
А Вы поёте даже лучше соловья. Но пишете, всё же хуже, чем сказочник Андерсен. Есть потенциал для роста:))) Надо бы добавить более драматизма и чорных красок. Ну например, как крестьянин труп своей бабушки продавал (есть такая сказка у Андерсена!) Смените крестьянина на Шухевича, труп бабушки на грудного ребёнка – и Вам успех обеспечен. Дерзайте:-)
pravda-007 _ 13.05.2010 18:32
IP: 188.163.77.---
Немцы привлекли Шухевича к формированию батальона "Нахтигаль" ("Соловей") - специального подразделения, предназначенного для карательных функций. Закончивший абверовские диверсионные курсы Роман стал его фактическим командиром.
протон _ 13.05.2010 17:27
IP: 195.248.187.---
До людців, недолюдків і прочєго Ординскаго Байстрюччя! (тіпа хурХама)

Воно, лайно ординської кобили, не забувай ряст чиєї
землі ти покищо топчеш. Який діалог з воно, скотиною, можна
вести. Ти залізло в мій дім, ситно жереш і тут же нагло гадиш.
Та ще й поучаєш хто моі герої. Не заривайся, бо терпець може урватись!!!
bmi _ 13.05.2010 16:30
IP: 195.24.131.---
pravda-007:
Павло Солодько:
KAS:

А ты мне не хами, аноним.

Шухевич провозглашал вполне себе ООНовский лозунг – "Свобода народам! (всем) Свобода человеку! (каждому). Нужно различать ОУН 1940-года (там есть за что стыдится) и УПА 1946-го.
Брехня, ніколи таких лозунгів в нього не було, бо вони заперечують самій націоналістичній ідеолгії. Шухевич, як і Бандера – нациські злочинці, які працювали на гітлерівську Німеччину, які зрадили український народ і нашу державу.
П.С. ОУН фінансувала німецька розвідка!!!
__________________ ти хочеш відволікти увагу? Від того, шо ти і всі в вашій команді – мальшікі па-визаву? Шо ти особисто, за невеликі гроші "Очьком" своїм торгуєш? Ти брехливе падло, нікчема... Гидотна совєцька рвань-п"янь... Ти ж в курсах, шо ти брешеш. про нацистських? А брешеш? Займись звичним ділом – відсоси комусь, здєлай задоволення...Вилупок... Чи так поставлєна задача – отримати Такі коменти...?????7
suduslav _ 13.05.2010 15:31
IP: 173.68.41.---
Хархама:
"Ми дивимося у майбутнє."

Давайте смотреть в будущее. Для этого будет достаточно просто признать, что национализм – зло. Тогда история станет просто историей, а не предвыборной полит-технологией по делению граждан Украины на своих и чужих. Правда, я не знаю, что после этого от геройствовавшего в Белоруссии гауптмана Шухевича останется.
Ты бы не умничал. Тебе это и не к лицу и не к фигуре.
grafo _ 13.05.2010 14:28
IP: 194.44.153.---
Хархама:
Судя по тому, что вы назвали первое, что пришло на ум и при этом переврали название, с предметом вы не знакомы, а значит, к обсуждению не готовы. Стандартная ситуация: первый парень на деревне рвет вышиванку и срывается на крик.

===
Що ти верзеш, касаваротка на распашку
Тут не авдиторія, щоби лекції читати
Гугль в руки і мозгу напрягти

Ось кратенька історійка із 1938 року
лінк
Joke _ 13.05.2010 13:56
IP: 93.183.194.---
Розумна, виважена позиція
Досить вже дихати нафталіном – потрібно дивитися у майбутнє.
Deutsch _ 13.05.2010 13:34
IP: 109.84.96.---
Мне думается,что основная проблема и Запада и Востока лежит в разных оценках исторического события-Второй мировой.Уже все историки мира признали,что Вторая мировая-совместное преступление нацистского режима Гитлера и ещё более кровавого режима Сталина.Сознание того, что целое поколение было обмануто, а потом втяното в бойню Второй мировой просто необходимо.Немцы однажды ответили честно сами себе на вопрос-мы были обмануты и не хотим повторения прошедшего. Ну а мы продолжаем идти в фарватере советско-российской интерпритации Второй мировой. Будем идти до тех пор, пока не начнём третью мировую, которая по признанию Медведева (не блоговского) возможна.

http://www.utro.ru/articles/2010/05/07/892379.shtml

Когда Империя обеднеет, когда газ будет не нужен, да и нефть не очень – а это вопрос десятка лет – надо будет искать виноватых. Как и всегда – разжигание конфликтов – верный способ. Вот тогда и будут востребованы сыновья тех, кто сегодня восторгается парадами т.н. "победы".
Хархама _ 13.05.2010 12:33
IP: 88.81.224.---
grafo:

Хархама:

Изложите кратенько, в чем ваши основные претензии к коммунистической идеологии. Желательно со ссылками на первоисточники. Отбросом какого общества является Сталин? Шпаной вы назвали генерал-лейтенанта Деревянко?
===
Кратенко не вдасться, надто багато було наворочено.
Кратенько маєте курс ВКП (б)
Тепер, у часи інформаційних технологій, погугли – і воздасться
Сталін – отброс світової прогресивної спільноти народів.
Шпана – це ті, хто вивозив галичан у Сибір, розстрілював науковців і священиків, руйнував церкви, палив ікони, гвалтував жінок і неповнолітніх і т.д.
Судя по тому, что вы назвали первое, что пришло на ум и при этом переврали название, с предметом вы не знакомы, а значит, к обсуждению не готовы. Стандартная ситуация: первый парень на деревне рвет вышиванку и срывается на крик. Продолжайте бороться с несуществующим сталинизмом. Мне это не интересно. Господину Солодько есть над чем подумать.
grafo _ 13.05.2010 12:22
IP: 194.44.153.---
Хархама:

Изложите кратенько, в чем ваши основные претензии к коммунистической идеологии. Желательно со ссылками на первоисточники. Отбросом какого общества является Сталин? Шпаной вы назвали генерал-лейтенанта Деревянко?
===
Кратенко не вдасться, надто багато було наворочено.
Кратенько маєте курс ВКП (б)
Тепер, у часи інформаційних технологій, погугли – і воздасться
Сталін – отброс світової прогресивної спільноти народів.
Шпана – це ті, хто вивозив галичан у Сибір, розстрілював науковців і священиків, руйнував церкви, палив ікони, гвалтував жінок і неповнолітніх і т.д.
grafo _ 13.05.2010 12:12
IP: 194.44.153.---
Хархама:
Давайте смотреть в будущее. Для этого будет достаточно просто признать, что национализм – зло.

Павло Солодько:
Это манипуляция. В национализме есть и плохое, и хорошее. Так же как и в коммунизме.

Хархама:
Манипуляция, это когда национализм пытаются протащить под видом патриотизма. Во время войны это закончилось волынской резней.
====
Ульянов про таких писав: заблудилися серед трьох сосен.
Все понаплутували – націоналізм, патріотизм і шовінізм

Іще.
Волинська різня виникла прото так, від нехер робити, чи була якась мотивація?
Akvitania _ 13.05.2010 12:04
IP: 178.95.123.---
Пане Солодько!
У Вас багато спільного із Ігором Мірошниченком...
Можливо для Вас це новина, але ВО "Свобода" кожного року 8 травня вшановує солдатів і радянської армії, і УПА, і, до речі, поляків також (http://www.kharkiv.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/014846/). Кожного року проводяться панахиди.
Єдине, що Вам заважає стати на сторону Мірошніченка, це Ваше, вибачте, почуття меншовартості. Вмійте постояти за себе і за свою націю. Просто прийміть це. Дорога до Бога – це дорога Правди і Воля, а не брехня і сваволя!
Хархама _ 13.05.2010 11:57
IP: 88.81.224.---
grafo:
Хархама:

grafo:

Хархама:
Под национализмом я подразумеваю идеологию. Что Вы подразумеваете под коммунизмом? Кроме того, Ленин и Сталин героями Украины не декларируются.
===
І я про ідеологію.
Тобто памятник у Запоріжжі встановлюють "отбросам общества", а не герою?
:)
Изложите кратенько, в чем ваши основные претензии к коммунистической идеологии. Желательно со ссылками на первоисточники. Отбросом какого общества является Сталин? Шпаной вы назвали генерал-лейтенанта Деревянко?
Хархама _ 13.05.2010 11:49
IP: 88.81.224.---
Павло Солодько:
Хархама:
Давайте смотреть в будущее. Для этого будет достаточно просто признать, что национализм – зло.
Это манипуляция. В национализме есть и плохое, и хорошее. Так же как и в коммунизме.
Манипуляция, это когда национализм пытаются протащить под видом патриотизма. Во время войны это закончилось волынской резней.
grafo _ 13.05.2010 11:46
IP: 194.44.153.---
pravda-007:
5 июня 1934 г. у входа в варшавскую кофейню выстрелом из револьвера был убит польский министр внутренних дел Перацкий.

Бронислав Перацкий был либералом и стремился наладить мирное сосуществование поляков и галичан
===
Не 5, а 15.
"Історік"
:))
Перацький був таким лібералом, як Янукович євроанлантистом
Перецький – це Могільов у квадраті.

Хреново готуєш дезу, "правдолюб"
Так і без преміальних залишишся
pravda-007 _ 13.05.2010 11:45
IP: 188.163.52.---
Павло Солодько:
KAS:

А ты мне не хами, аноним.

Шухевич провозглашал вполне себе ООНовский лозунг – "Свобода народам! (всем) Свобода человеку! (каждому). Нужно различать ОУН 1940-года (там есть за что стыдится) и УПА 1946-го.
Брехня, ніколи таких лозунгів в нього не було, бо вони заперечують самій націоналістичній ідеолгії. Шухевич, як і Бандера – нациські злочинці, які працювали на гітлерівську Німеччину, які зрадили український народ і нашу державу.
П.С. ОУН фінансувала німецька розвідка!!!
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter