Ольга Стефанишина Реформатор закупівель медичної галузі та антикорупційна активістка, колишня заступниця міністра охорони здоров'я України з питань євроінтеграції (2018–червень 2019). Народний депутат від партії Голос.

Чиновники часів Богатирьової і фармацевтичні лобісти: кого обрали до експертної ради при комітеті здоров'я нації

15 січня 2020, 18:17

До системи охорони здоров'я повертається все більше людей, які під час Революції Гідності суспільство вимагало люструвати. Сьогоднішні події на засіданні Комітету з питань здоров'я нації – ще одне тому підтвердження. Депутати більшістю голосів створили експертну раду, до якої увійшло чимало одіозних чиновників та потужних лобістів на фармацевтичному ринку.

Положення про експертну раду прямо забороняє обирати осіб, які мають потенційний або реальний конфлікт інтересів. Натомість у складі таких осіб більше, ніж достатньо.

- Віталій Гордієнко – Глава Представництва AbbVie Biopharmaceuticals GmbH в Україні;

- Алєксєєва Олена - директор Асоціації "Виробники ліків України", де президентом є Петро Багрій, відомий фігурант неодноразових антикорупційних розслідувань, який імовірно контролює компанії, що вигравали свого часу більшість тендерів МОЗ, та за даними розслідувань, завищували ціни на ліки іноді в кілька разів, в порівнянні з цінами на аналогічні препарати в сусідніх з Україною країнах;

- Дмитро Таранчук – директор з правового забезпечення АТ "Фармак".

Крім того, серед кандидатів, за яких проголосував комітет, – чиновники, яких громадськість вимагала люструвати і яких звільнили з посад після Революції Гідності, а також фігуранти багатьох антикорупційних журналістських розслідувань.

- Олексій Соловйов – очолював Держлікслужбу за часів Азарова та Богатирьової, фігурував одразу в двох антикорупційних розслідуваннях щодо зловживань повноваженнями і впливом на фармацевтичному ринку. Після Революції Гідності громадськість вимагала люструвати чиновника. Врешті, він був звільнений зі своєї посади після звинувачень у корупції.

- Олександр Толстанов – був заступником міністра Богатирьової, при якій до 40% бюджетних коштів на ліки просто розкрадалися. Теж був звільнений після Революції.

Також у списку – Віктор Сердюк, засновник ВБО "Рада захисту прав та безпеки пацієнтів", яку пов'язують із одіозною власницею компанії-дистрибютора Людмила-фарм", яка до реформи закупівель ліків через міжнародні організації вигравала більшість державних замовлень.Крім мого, знайшовся ще лише один голос "проти" такого рішення. Більшість такий склад підтримала. І тепер ця "експертна рада" буде сприяти в розробці проектів законів, може готувати проекти висновків і пропозицій, надавати зауваження до законопроектів тощо. Такі функції прописані в положенні. І воно б нічого, якби експертною радою не називалися ті, хто відстоює інтереси конкретних фармкомпаній і ті, кого суспільство на Майдані вимагало люструвати.

Ось весь склад новообраної експертної ради при комітетіМені соромно, що комітет навіть створенням експертної ради настільки себе дискредитує.

powered by lun.ua
Коментарі — 2
Віктор Совщак _ 15.01.2020 22:50
IP: 35.235.226.---
Реформатор закупівель медичної галузі... От всі хто йде з посади обовязково реформатори... А на посаді як клякнуть...
Vasyl Mykhalchuk _ 15.01.2020 20:29
IP: 35.235.226.---
Одним словом "ЖАХ"...
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter