Чому Г.Герман має декларувати доходи, а журналісти- ні
У стосунках деяких представників влади з журналістами все очевиднішими стають ознаки специфічної "холодної війни". Останні заяви Яна Табачника та Ганни Герман в ефірі КРТ – яскравий приклад.
Невдоволення українськими журналістами з боку владних представників вилилося в очевидну образу – "холуїв" від Табачника та ініціативу щодо декларування журналістами видатків від Герман.
І якщо давати оцінки образам сенсу немає, то прокоментувати ініціативу колишньої колеги все ж варто. І справа не лише в тому, що журналісти не є одним із суб"єктів у системі "джинси", яка створена в країні, про що вже написав Отар Довженко.
Справа в тому, що журналісти не живуть на гроші платників податків, вони (переважна більшість) не утримуються за гроші з бюджету. Суть і мета декларування очевидна – це прозорість із використанням бюджетних коштів. Суспільство має знати, чи не зловживають посадою ті, хто є на суспільному утриманні і наймаються на роботу народом. Ось і все. І це не має жодного відношення до журналістів, інженерів, менеджерів чи будь-кого, хто працює в бізнесі. Там працюють інші механізми.
Влада – це не лише великодушність, до якої пані Ганна закликала Табачника в ефірі. Влада – це в першу чергу відповідальність. І, взагалі то, це базовий рівень уявлень про демократію...
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.