23 жовтня 2014, 15:35

Інформаційні виборчі війни. Russian style

Російська школа пропаганди претендує називатися класикою, залишивши Йосипа Гебельса далеко позаду. Міфотворчість, відверта брехня, постановочне відео та абсурдні месиджі – це стандарт перетворення ЗМІ в пропагандистську машину для інформаційної війни.

Коли ми робили все, аби припинити мовлення цих "інформаційних гармат" в Україні, не врахували, що Russian style пропаганда досить легко впровадити і в українських ЗМІ. Особливо там, де росіяни є власниками і топ-менеджерами.

Яскравий приклад – телеканал Інтер. Він давно виступає інформаційною машиною в інтересах власника Льовочкіна та Фірташа, видаючи по 6-8 нищівних сюжетів по уряду, НФ, Самопомічі та рекламуючи Ляшка спільно з Оппозиційним блоком. Зрозуміло, що про жодні стандарти в тих сюжетах не йдеться, зрозуміло, що видумані експерти та постановочне відео вже сприймаються нормою.

Але вчорашній фільм, який "клєпали" поспіхом, бо в програмі передач його не було й близько, але втиснули його в самий прайм – це вже серйозна конкуренція з інформмашиною Кремля в мистецтві пропаганди, або ще гірше – це зрежисована Кремлем атака на тих, хто не пішов на "договорняк" з Путіним і відстоює західний курс.

Один з елементів фільму – звинувачення Пашинського в атаці на малазійський Боїнг – це вершина фантазії інтерівських чи кремлівських креативників. Особливо після зовсім інших висновків міжнародних експертів.

Бажання Кремля відволікти увагу від того, що зразковий злочин міжнародного тероризму вчинили проросійські сепаратисти – цілком зрозуміле. Питання лише навіщо цей абсурд тиражує український телеканал?

Може тому, що не зовсім український? Адже 29% Інтеру належить російському ОРТ, управляє ним громадянин Росії Ігор Шувалов, а інші власники Фірташ та Льовочкін мають дуже дружні стосунки з багатьома російськими політиками та бізнесменами, бо роками будували схеми газової залежності Україні від Росії, які вдалося поломати лише зараз?

Всі ці речі очевидні, адже глядача очевидно перегодовують "пропагандистським фастфудом" в російському стилі, забуваючи, що "Україна – не Росія", що українці завжди вміли читати "між рядків", і що тут завжди була і сподіваюся буду конкуренція, як політична, так і медійна.

Говорячи мовою піарників – "не работает". А висновки зробимо. Системні. Про стан телерадіопростору та медіаосвіту, аби українців далі не перетворювали на "інформаційних зомбі" а ля сучасна Росія.

Завжди була переконана: в Україні немає сенсу конкурувати кількістю пропаганди, тут варто конкурувати правдою, і справами.

Про ''переговори вночі'', перспективи Ради та спроможність до відповідальності

Більше місяця країна живе з "підвішеним урядом". Сьогодні лідер фракції БПП знову чітко заявив: президентська політична сила не може працювати з Яценюком...

Інформаційні виборчі війни. Russian style

Російська школа пропаганди претендує називатися класикою, залишивши Йосипа Гебельса далеко позаду. Міфотворчість, відверта брехня, постановочне відео та абсурдні месиджі – це стандарт перетворення ЗМІ в пропагандистську машину для інформаційної війни...

Хочете реформ? Почніть згори, і зараз

"Новий парламент країні потрібен, аби провести реформи, без яких вже ніяк далі не можна, а нинішний склад на це неспроможний". Це, здається, основна теза прихильників негайних перевиборів? Тоді треба розібратися: чи означає новий парламент негайні і потрібні реформи? Так, державі з парламентською формою правління, справді потрібен парламент, спроможний дати відповіді на ключові сьогодні для країни питання – як сформувати сучасну та ефективну армію та спецслужби у ситуації перманентної військової та терористичної загрози; як стимулювати економіку, охолоджену кризою та війною, провести її демонополізацію та деолігархізацію; як забезпечити обіцяну децентралізацію та ефективне самоврядування; як запроваджувати страхову медицину та реофрмувати освіту; як реформувати державну службу, забезпечити дерегуляцію та прозорість, гарантувати право власності та незалежний суд; як стати енергоефективними тощо...

''Как страшно жить''...

...Це просто окремі цитати, якими російська пропаганда "інформує" росіян та світ про Україну та українців. Ще недавно все це активно дивилися і українці, особливо – в Криму, на Сході та Півдні...

Дестабілізація на Сході: ключові питання і відповіді

Що відбувається в східних регіонах? - Це ні що інше, як Другий етап російської агресії проти України. Фактично, проти України системно ведеться війна з боку Російської Федерації, спрямована на ослаблення та розчленування країни...

То хто "здавав території"?

Пропаганда завжди тримається на розкручуванні простих і примітивних кліше, які "підлягають розповсюдженню". Класика жанру від російського ТБ – "екстремізм та радикалізм у Києві на Майдані"...