Вікторія Сюмар Народний депутат, фракція НФ

Хочете реформ? Почніть згори, і зараз

31 липня 2014, 15:04

"Новий парламент країні потрібен, аби провести реформи, без яких вже ніяк далі не можна, а нинішний склад на це неспроможний". Це, здається, основна теза прихильників негайних перевиборів?

Тоді треба розібратися: чи означає новий парламент негайні і потрібні реформи?

Так, державі з парламентською формою правління, справді потрібен парламент, спроможний дати відповіді на ключові сьогодні для країни питання – як сформувати сучасну та ефективну армію та спецслужби у ситуації перманентної військової та терористичної загрози; як стимулювати економіку, охолоджену кризою та війною, провести її демонополізацію та деолігархізацію; як забезпечити обіцяну децентралізацію та ефективне самоврядування; як запроваджувати страхову медицину та реофрмувати освіту; як реформувати державну службу, забезпечити дерегуляцію та прозорість, гарантувати право власності та незалежний суд; як стати енергоефективними тощо.

Для цього в парламенті мають бути люди 1) які мають бачення реформ та напрацьовані проекти законів; 2) люди, які мають волю до змін і усвідомлюють їх неминучість; 3) люди, не залежні від бізнес інтересів своїх спонсорів, переважно великих олігархів.

І тут головна проблема: за нинішньою виборчою системою на проходження до парламенту мають шанси лише ті, хто має підтримку цих самих олігархів, бо швидка кампанія вимагає десяткив-сотень мільйонів доларів та наявність медіа ресурсу.

І що далі в Раді робитимуть люди, які туди потрапили за кошти великого бізнесу та через картинку з телеканалів олігархів? Проводити деолігархизацію? Забезпечувати прозорість? Знімати податкові преференції? А якщо ні – то яким тоді коштом створювати армію, реформувати освіту та медицину?

Що показав минулий четвер? Одну просту річ: навіть на фоні війни, на фоні можливого дефолту і можливості втратити бізнеси разом з втратою країни, олігархічні групи не готові зменшувати свої надприбутки і будуть торгуватися до останнього.

Всі ті, хто замість голосування за секвестр бюджету, вирішив розпочати політичну гру в "несила терпіти бути з регіоналами в одній залі і негайно йти на вибори", насправді зіграли на боці олігархів. Цілком свідомо. Аби захистити їхні і свої гроші, які так потрібні на вибори. Це очевидні речі.

Що робити, аби це змінити?

Перша реформа мала б бути реформою виборчої системи. Новий парламент після революції на Майдані має стати результатом відкритого "соціального ліфту" для тих, хто має знання та мотивації боротися з існуючою системою та створювати нові єдині для всіх правила.

Парламент має бути обраним за пропорційною системою з відкритими списками, зниженим виборчим бар"єром та дозволеними блоками. Політичні партії мають фінансуватися з бюджету, політична реклама має бути заборонена (бо політика – це робота партій з виборцями внизу, а не спілкування розкрученого лідера з народом винятково в телевізорі), медіа мають забезпечити вільний доступ всім учасникам виборів. Варто подумати також про те, чи не встановити обмеження для власників великого бізнесу бути і медіа-власниками, гарантуючи одночасно прозорість медіавласностості. Такі обмеження иснують в тій же Грузії.

Адже, український досвід показує, що власниками найбільш якісних українських видань є журналісти, які самі і творять ці видання, Натомість чергова олігархічна війна ЛьовочкінVSКоломойський лише доводить як вони звикли використовувати свої медіаресурси.

Отже, очевидно, що запит на реформи знізу є. Це довели мільйони українців на Майдані.

Тепер час довести чи є реальна воля до реформ зверху?

Новий Закон про вибори, описаний тут, розроблений громадськими організаціями. Він є. Його треба лише прийняти. І дуже б хотілося почути позицію керівників держави та всіх фракцій щодо реформи, яка є фундаментом всіх інших реформ.

І останнє: якщо не працюватимуть механізми соціальних ліфтів, реального представництва та народовладдя, то знову головним місцем демократії буде вулиця. Тільки цього разу зі зброєю і людьми, які вже добре вміють нею користуватися. Третя революція буде значно менш красивою, тому не зайве було б подумати про політичну еволюцію.

У зв"язку з цим – пропозиції від партії ВОЛЯ:

Звернення

Ми закликаємо об"єднатися. 

Це заклик до всіх тих, хто прагне нових і єдиних для всіх правил, чесної і прозорої політики, держави в інтересах людей, а не чиновників та олігархів.

Ми закликаємо об"єднатися для того, аби відстояти нову виборчу систему, яка б дозволила провести вибори в інтересах виборців, і дала можливість українцям розуміти за кого вони голосують. 

І пропонуємо об"єднатися на позачергових виборах до Верховної Ради всім тим політичним силам, які поділяють наші бачення реформ в України – очищення влади через люстрацію та реформу державної служби, створення сучасної та боєздатної армії за швейцарським зразком, появу якісного суспільного мовлення та забезпечення медіаринку, захист прав власності, демонополізація та деолігархізація економіки, створення незалежного суду.  

Першим кроком до об"єднання має стати наша спільна боротьба за нову виборчу систему. Ми підтримуємо проект Закону про вибори, який розроблений громадськими організаціями та передбачає пропорційну виборчу систему за відкритими списками. Такий підхід дасть можливість зменшити вплив великого капіталу та адміністративного ресурсу, зняти частину політичної корупції, забезпечити прозорість виборчих списків.

Ми також виступаємо за повернення виборчих блоків, які б дали можливість об"єднання патріотичних та демократичних сил, та закликаємо сформувати такий виборчий блок для практичного втілення тих ідей, які підтримали мільйони українців на Майдані.

Весь наш досвід свідчить про те, що об"єднавшисть ми можемо протистояти системі грошей, корупції та сили.  

Зараз – час об"єднуватися та досягати мети: нової та успішної України.

powered by lun.ua
Коментарі — 41
Vladimir Demchenko _ 13.08.2014 15:48
IP: 95.111.219.---
З'їзд партії формує першу п'ятірку, місцева організація, яка діє на території округу, висуває свого кандидата-мажоритарщика. Якщо в окрузі є кілька бажаючих бути кандидатами – проводиться праймеріз (первинне опитування), за результатами якого і визначається кандидат. Починаючи з 6 місця, порядковий номер у партійному списку новообраних депутатів, з числа тих, хто не переміг в окрузі, визначається процентом набраних ними голосів в окрузі.
Леонід_Київ _ 01.08.2014 18:51
IP: 93.73.205.---
Ukraina-:
А ворам скрізь Юля ввижаэться?:)
.
====
...Бідні вори у 2009-му сиділи під столом і тремтіли від жаху...А тепер ВОНА їм увижається...
====
Ukraina-:?
Може: "ВОНА – це Ukraina-:? Цем вже десь чули.
Знову?
renuar pol _ 01.08.2014 09:29
IP: 77.123.187.---
Перефразовуючи класиків, не треба вводити реформи, треба просто виконувати існуючі закони, які вже дають змогу елементарно виявляти хабарників, крадіїв, рекетирів, тендерників, катів-правоохоронців, збоченців-суддів, прокурорів і невідворотно садити їх по-справжньому у тюрми. Як то у цивілізованому світі. І все. А не видумувати усе, щоб те не робити (люстрації, реформи). Хтось чув щось намацальне про те, які вони мають бути і що реально дадуть? А у якій тюрмі той ланцюжок злочинців, які сприяли Мельнику втекти з України? Які реформи, коли високопосадові крадії і шахраї якщо і підсудні, то не підкарні? Їм видумують "особливі" закони.
Ukraina-- _ 01.08.2014 09:10
IP: 109.122.43.---
А ворам скрізь Юля ввижаэться?:)

Це добре що все хороше в Україні вони симптоматично звязують з ЮВТ.
Леонід_Київ _ 01.08.2014 03:10
IP: 93.73.205.---
Партія "Воля" перетворюється на фарм-клуб Юлії Тимошенко.
===
Чи вже пертворилася?
kren _ 31.07.2014 23:11
IP: 188.0.104.---
mihaylenco:
... Практично переконаний, що без блакитного кровопускання цій наволочі вже не допоможеш. Вони вже
неміряно націдили крові простих людей, а жадібність все більша...
...по перше,діяльність будь якої вр.у будь якому устрої обумовлена фомацією самого устрою.
по друге-устроєві зміни відбуваються тільки під тиском обставин-теж у будь якому устрої.
по третє-практичне переконання,на жаль теж настає,як і у нашому випадку,тільки під тиском практич
них обставин.
orelchan _ 31.07.2014 23:10
IP: 74.125.17.---
mihaylenco
orelchan
Сталося так, що епоха 2005 – 2009 рр. дала 100 % панування Верховній Раді, яка вершила закони, спрямовані на власну наживу олігархічно-депутатських кланів та власних холуїв.

Маю іншу оцінку. У 1991 році в нас була Верховна Рада. Яка дійсно виконувала функції представницького законодавчого органу. Її діяльність відповідала призначенню Потім було ще два періоди, дуже коротких, коли парламент відповідав призначенню -декілька днів під час Майдану 1994-1995, та Майдану 2014. Решта часу, українська Верховна Рада була органом з узаконення власної наживи олігархічно-депутатських кланів та власних холуїв.

Доповнення суттєві. А щодо Майдану 94-95 ви мабуть трохи помилилися. Мабуть Майдан 2004-2005 років. Зі змістом всіх дописів ваша оцінка співпадає з моєю...
mihaylenco _ 31.07.2014 22:58
IP: 46.201.60.---
kren
Угу,схоже,що панове коментатори або взагалі не розрізняють юр-дикцію і регламент,інститути і процедури,або придурюються що не розуміють.

Розкололи. Мало того, що розумію не дуже чітко, так ще й придурююся. Коли Верховна Рада реально виконує функцію узаконення елементів плутократичного суспільства, то мене вже якось мало переймають ті функції, котрі він має виконувати.

Я всього лише хотів сказати, що наш парламент згадував про своє законне призначення лише тричі – коли під вікнами вирував стотисячний натовп, або у Москві владу захопили зовсім не циркові клоуни ГКЧП. Тобто, коли поставала реальна загроза насильницького усунення їх від ьвлади. Тільки лише проходить переляк, знову приймаються за звичне – дерибан. Після останнього Майдану переляк протримався не більше тижня. Практично переконаний, що без блакитного кровопускання цій наволочі вже не допоможеш. Вони вже неміряно націдили крові простих людей, а жадібність все більша, й більша...
kren _ 31.07.2014 22:44
IP: 188.0.104.---
Peter Blood:
kren:
===
Я зрозумів: ти – мугістр у галузі "Роги, хвости і копита", пчлєн-корр. "акадємії парнокопитних навук". А чо з такими знаннями сюди на "УП" тебе занесло?
...Я зрозумів:...Петю ну не клацай дурниць,ще ак-к.Павлов зазначив,що Інтеграції і диференціації-є явищем свідомості,а асоціації-умовні нервові зв*язки мотивовані багаторазиовими повторами зовішніх подразників типового ряду.Хоча...кому це я...
gen-lviv _ 31.07.2014 22:38
IP: 46.118.119.---
яка ненормативна лексика?!!!
чому відхиляєте длпис?
kren _ 31.07.2014 22:31
IP: 188.0.104.---
Peter Blood:
kren:
===
ти – мугістр чи профффесор у якій галузі?
Пєтя,для тебе і таких як ти,я той,хто бачить вас наскрізь.Розумієш-єслі ти тіпа нє справляєсся са сва
єй тьолкай ти можеш взять єя за рага і атвєсті на базар,там хватаєт горних архарав,ані абслужат,можеш пазвать спєціалістав із за граніці,када ані адбслужат єйо і тєб*я-расплатісь с німі і ну іх на хєр,можеш атвєзті сваю казу к нім,в іх радниє прастори,за бабло ані абслужат і тєбя і єйо.Я зі своєю спрвляюся без стронньї допомоги і жодних помічників не потребую.
Desi _ 31.07.2014 22:21
IP: 176.36.177.---
Додатково, досить гарний експертний фільтр створюють порушники правил, тому думка про "пересадити парламент" – має долю здорового глузду:) Звідси амністія порушника та кандитат-правило до черги законодавчої ініціативи – синоніми)
kren _ 31.07.2014 22:13
IP: 188.0.104.---
mihaylenco:
САНДРО
А вам в 21 веке уже и парламент не нужен.
Ну и ну.
Сарказм? Схоже, що так. Не знаю, як це назвати. Скоріше, провокація до дискусії. Нам не потрібений парламент ТАКИЙ. Парламент, як державний орган, необхідний. А те, що в нас є, і намічається на найближчі десяток років, істинно, не потрібне.
Угу,схоже,що панове коментатори або взагалі не розрізняють юр-дикцію і регламент,інститути і процедури,або придурюються що не розуміють.У всякому разі розмірковувати про майбутній устрій
оминаючи згадані аспекти існування будь якого режиму,значить впадати в риторику динозаврів біль
шовизму поч. 20 ст.коли світовий устрій тільки відходив від принципів внутрішнього династичного державного устрою і міждержавних стосунків на основі соціал дарвінізму.Тема достатньо широка для
дискусії і зовсім не прийнятна в світових відносинах в ситуації коли світ вже має засоби масового зни
щення.
Desi _ 31.07.2014 22:10
IP: 176.36.177.---
Посилання до місця дискусії ФБ, сайт оргнізації...?
приєднуюсь до побажань – gen-lviv:+
gen-lviv _ 31.07.2014 22:00
IP: 46.118.119.---
п-ні журналістко Сюмар.
Де ваша дискусія з читачами?
gen-lviv _ 31.07.2014 21:58
IP: 46.118.119.---
п-ні журналістко... Ну і як?
перечитали коментарі?
Не бачу дискусії в онлайні.
mihaylenco _ 31.07.2014 21:49
IP: 46.201.60.---
orelchan
Сталося так, що епоха 2005 – 2009 рр. дала 100 % панування Верховній Раді, яка вершила закони, спрямовані на власну наживу олігархічно-депутатських кланів та власних холуїв.

Маю іншу оцінку. У 1991 році в нас була Верховна Рада. Яка дійсно виконувала функції представницького законодавчого органу. Її діяльність відповідала призначенню Потім було ще два періоди, дуже коротких, коли парламент відповідав призначенню -декілька днів під час Майдану 1994-1995, та Майдану 2014. Решта часу, українська Верховна Рада була органом з узаконення власної наживи олігархічно-депутатських кланів та власних холуїв.
Desi _ 31.07.2014 21:43
IP: 176.36.177.---
Згори так згори – піднімете?:)
Desi _ 31.07.2014 21:40
IP: 176.36.177.---
Еволюція від розвитку відрізняється як особистість від лідера. Тобто це пропозиція формули для законодавчої та виконавчої ініціативи відповідно. Ініціатива має динамічний прояв, цей розподіл абстрактний та динамічний у часі, привязувати одну характеристику до тіла – шкідливо.
Desi _ 31.07.2014 21:29
IP: 176.36.177.---
добре, можна перевірити кандидата на закон::)

Тож із відкритою конкурсною закнондавчою ініціативою, маємо щось схоже на чергу, учасники експертної ради мають подавати свої пропозиції до цієї ж черги. Власне тоді завдання "парламенту" – критика, конструктив на боці народу – народовладдя. Це є схожим на фантастику, та з більшою деталізацією це вже футуризм.

Тепер кандидат до черги групи "Воля". Що має спільного, яка адаптація до сьогодення, напрямки розвитку. Отак вже можна про щось думати обєеднавшись компанії наприклад за кавою:)
orelchan _ 31.07.2014 21:29
IP: 74.125.17.---
Тимошенко – гробар Помаранчевої революції, кремлівська "зозуля", яка з вдячності за закриті у Росії кримінальні справи виштовхувала з політичного поля проукраїнських "помаранчевих" політиків. Її авантюризм не сумісний зі здатністю стратегічно мислити, про що говорили не раз Степан Хмара, Борис Нємцов та інші.

У 2008 р. через недієздатність Верховної Ради Президент Ющенко видав указ про позачергові парламентські вибори, але Тимошенко цей указ заблокувала, тим самим демонструючи, хто в домі хазяїн.

Чи не пора Тимошенко нарешті дати пояснення "Віче" Майдану і Генеральній прокуратурі, звідкіля у неї і її сім'ї сотні мільйонів фунтів стерлінгів і доларів на 278 банківських рахунках у 26 країнах світу? За що живе її ледарка-донька Женя, ніде не працюючи? 20 лютого ц.р. вона святкувала свій день народження у ресторані в Римі, де кожна страва коштувала по тисячі євро, а в цей день гинули люди на Майдані за незалежність України. Народ України чекає пояснень.ОЦЕ ТРЕБА ВИМАГАТИ!
orelchan _ 31.07.2014 21:24
IP: 74.125.17.---
У 2008 р. на догоду Росії Тимошенко заблокувала використання нафтогону "Одеса – Броди" в аверсному напрямку, тим самим перешкодивши зменшенню енергетичної залежності України від Росії.

2008 рік. Війна Росії проти Грузії. Постає питання: Україна наступна? Тимошенко як глава уряду та лідер БЮТ не допустила ухвалення ні урядом, ні парламентом заяви на захист територіальної цілісності Грузії. Вона ж захищала Росію, коли її кораблі Чорноморського флоту в територіальних водах України плавали, як заманеться, незважаючи на українські закони. Це леді Ю. силами БЮТ і при підтримці комуністів та "регіоналів" на догоду Росії звільнила проукраїнського міністра МЗС Огризка, який був призначений за квотою Президента Ющенка.
orelchan _ 31.07.2014 21:21
IP: 74.125.17.---
Сталося так, що епоха 2005 – 2009 рр. дала 100 % панування Верховній Раді, яка вершила закони, спрямовані на власну наживу олігархічно-депутатських кланів та власних холуїв. У цей час ВР стає на шлях повалення українського Президента Віктора Ющенка, який вказувала кремлівська влада. Саме ВР почала зомбувати населення, що обов'язок Президента нести відповідальність за всі гріхи, які створила Верховна Рада. З подібними заявами виступали комуніст Симоненко, його прибічники Шуфрич, Чечетов, особливо активним у цій кампанії був представник БЮТ Яворівський. У 2005 р. БЮТ у коаліції з "регіоналами" та комуністами відправив у відставку уряд Єханурова. Це був початок співробітництва Тимошенко з прокремлівською п'ятою колоною, щоб внести розбрат у "помаранчеву" коаліцію. У 2007 р. БЮТ, керований леді Ю., разом із "регіоналами" та комуністами, подолавши президентське вето, ухвалив дуже важливий закон про Кабінет Міністрів, і це було подальшим скороченням повноважень Президента.
orelchan _ 31.07.2014 21:17
IP: 74.125.17.---
Головний бухгалтер Мінвуглепрому Леся Лесик повідомляла про факти руйнування вуглевидобувної галузі та діяльності її куратора – Наталії Королевської (опубліковано в інтернеті). Ці факти перевіряли Генпрокуратура, ГоловКРУ, СБУ. За їхніми висновками, все написане там підтвердилося! Але подальшого розвитку ця справа "чомусь" не набула. З цього приводу пані Лесик звернулася з листом до Президента України Віктора Ющенка, в якому ще раз оприлюднила схему корупції. Свою аналітичну довідку пані Леся подавала і Прем'єр-міністру Тимошенко, але жодних дій від Прем'єра шахтарі так і не дочекалися, сформована піраміда розкрадання державних коштів працювала без будь-яких збоїв. Сподіваюся, що сьогодні таки поновлять розгляд цього злочину, оскiльки матеріали перевірки, звісно ж, десь є.
orelchan _ 31.07.2014 21:15
IP: 74.125.17.---
Юлія Тимошенко є політичною аферисткою світового масштабу. Звідкіля в неї сотні мільйонів гривень на утримання офісів "Батьківщини", платного персоналу? Скільки сотень мільйонів потрачено на передвиборчу агітацію в президенти України? Звідкіля ці мільйони?

Стаття Олега Ганського ("УМ", 4 листопада 2013 р. "Обережно, в шахтах "кроти") про збитки державі при керуванні ставлениками БЮТ: "народний" депутат від "Батьківщини" Наталія Королевська була "кротом", за іншим, сленговим, словом – наглядачем вугільної галузі. За схемою БЮТівських кураторів у вугільній галузі крали продукцію тисячами вагонів, вимагаючи гарантованих "відкатів", а шлак видавали за вугілля. За прем'єрства Тимошенко ця галузь завдала державі збитків на мільярдні суми. Маю надію, що сьогодні прокуратура розбереться, чому Тимошенко на це не реагувала.
Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14 Уряд реформ403
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter