Вікторія Сюмар Народний депутат, фракція НФ

То хто "здавав території"?

24 березня 2014, 13:19

Пропаганда завжди тримається на розкручуванні простих і примітивних кліше, які "підлягають розповсюдженню". Класика жанру від російського ТБ – "екстремізм та радикалізм у Києві на Майдані". Для розкручування потрібна картинка, її цілком забезпечують люди зі зброєю на Майдані, які "вперто не хочуть її здавати" та роздутий міф про "Правий сектор". Цього цілком достатньо, аби тиражувати історії про постійну загрозу російськомовним громадянам від міфічних "бандерівців".

Нову пропагандистську тезу, яка "підлягає розповсюдженню" від представників команди Віктора Януковича, озвучив екс віце-прем"єр Юрій Бойко: "Плохая у Януковича была власть? Плохая. Но территории не сдавала. А эти уже сдали".

За якихось три тижні оточення Януковича збирається з силами і вже знаходить "аргументи на свою користь". Очевидно, що цю тезу – "здачу" Криму – будуть максимально піднімати на прапор за повернення групи "Янукович і Ко" в українську політику.

Її будуть піднімати всі ті, хто вже почав виборчу кампанію і замість війни з ворогом, "активні бойові дії" проводить всередині.

Тому є сенс відразу поставити декілька цілком очевидних питань тим, хто зараз активно просуває тезу про "здачу Криму".

1. Чи не тоді здали Крим, коли дозволили російській пропаганді впродовж 20 років працювати в Україні як в себе вдома, коли "нагинали" українські телеканали та журналістів відстоювати зовсім не українську позицію у редакційній політиці, коли поширювали через всі ЗМІ тези, випрацьовані кремлівськими технологами? Єдиною медійною альтернативою в Криму впродовж останніх років був кримсько-татарський канал АТР та ТРК "Чорноморка" бютівця Андрія Сенченка. Результат – віра більшости кримчан у "екстремістів-бендерівців" в Києві та доброго "батька" в Москві.

2. Чи не здавали Крим, коли призначали на ключові посади в Криму зовсім не місцевих, а представників "донецько-макіїївського" регіону, які в кримчан асоціювалися з криміналом та корупцією, і не додавали позитиву до офіційного Києва?

3. Чи не здавали Крим, коли всі ці роки сприяли входу саме російського, а не західного бізнесу в туристичну інфраструктуру, бо він найбільше пристосований до корупційних схем?

4. Чи не тоді здали українські території, коли екс міністр Лєбєдєв замість обороноздатності країни займався розпродажем військового майна? Для війни було б непогано мати підготовлені та навчені війська. Але ж за хронічною корупцією було не до навчань...

5. Чи не здали Крим тоді, коли виставили кримські спецпідрозділи на Грушевського та Інститутській проти людей на Майдані, протиставивши цим правоохоронні структури народу і загостривши їхні страхи щодо майбутнього покарання?

Мова ж йде про спецпідрозділи, які лише за декілька днів до російської агресії втекли з Києва. Деморалізовані і налякані покаранням після Майдану, вони мали виконувати накази і проводити антитерористичні операції в Криму?

Зрештою, не варто забувати, що коли перевдягнений російський спецназ під виглядом "кримської самооброни" займав там адміністративні будівлі, на східних кордонах України вже стояли російські війська.

Чи не чекали вони, аби перетнути кордон під прапором "захисту прав російськомовних" на підставі того, що українська влада задіяла спецпідрозділи та війська проти "кримських самообронців"? І чи могли українські військові ефективно протистояти 22 тисячам добре навченим російським військовим? І чи реально хотіли протистояти, зважаючи що більшість з них місцеві кримчани?

В контексті заяви екс віце-прем"єра також варто нагадати, що за інформацією Чуркіна, саме шеф Бойка – Віктор Янукович – попросив ввести російські війська на територію України... Це вельми оригінальна "державницька позиція" і "не здавання територій".

Державницька політика починається з усвідомлення відповідальності за країну та життя кожного громадянина. Державницька політика можлива лише тоді, коли українські політики та посадовці не прагнутимуть заробляти на російських газових схемах, а діятимуть в інтересах власного народу, усвідомлюючи, що ці інтереси та прагнення зовсім не співпадають з баченням кремлівських очільників; коли розумітимуть залежність миру та стабільності в країні від легітимності дій влади у складний постреволюційний і де-факто воєнний стан у перехідний період до президентських виборів.

Державницька позиція – це робота на реальну незалежність країни: формування українського інформаційного простору та пояснення української позиції назовні; формування виборчого дискурсу не на зручній темі протиставлення сходу та заходу, а на спільних тезах модернізації та реформ; це тривала і системна робота над обороноздатністю армії; це українська освіта, а не калька російських програм а-ля Дмитро Табачник; це, зрештою, реальна енергонезалежність та енергоефективність, без яких жодна інша незалежність – умовна.

Юрій Бойко займався українською енергетикою багато років. Запам"ятався корупційним скандалом з купівлею газової вишки, просуванням інтересів Дмитра Фірташа та РосУкренерго, газових україно-російських схем.

Він також запам"ятався об"єднанням енергосистем України з російським РАО ЄЕС, що зробило українську енергетичну систему більш залежною від північного сусіда. Але зовсім не був поміченим у впровадженні енергоефективних технологій та забезпеченні реальної енергонезалежності.

Бойко, Янукович і Ко, які зараз вирішили переконати всіх, що вони "не здавали території", насправді "не здали території" лише тому, що продавали цілу країну. Продавали за 15мільярдів кредиту, знижки на газ та корупційні газові схеми, гарантії перебування у владі та власної недоторканності після років тотальної корупції та злочинів проти власної країни.

...Території "не здаються" за три тижні, цьому передують значно триваліші і складніші етно-соціальні, політичні та економічні процеси. Але замість того, аби в них розбиратися, значно простіше виголошувати пропагандистські тези...

powered by lun.ua
Коментарі — 308
Ostap Max _ 07.04.2014 23:52
IP: 80.64.90.---
Путинское коррупционное бюро сообщает:

Захват Крыма произошел в соответствии с Планом рейдерского захвата полуострова и создания дачного кооператива "Крымское ОЗЕРО" для членов Путинского коррупционного бюро.
Путину и его семье нужен Царский пляж в Крыму и почести Императора, которого назначил Ельцин.И демократия здесь неуместна.
Наш девиз:"Провокации и спецоперации!"
И.О. наместника Императора РФ в Крыму, главный консультант террористического центра "Нет выбора", - В.Медведчук,
Ostap Max _ 03.04.2014 09:10
IP: 95.111.255.---
Путинское коррупционное бюро сообщает:

Захват Крыма произошел в соответствии с Планом рейдерского захвата Крыма и создания дачного кооператива "Крымское ОЗЕРО" для членов Путинского коррупционного бюро.
Путину и его семье нужен Царский пляж в Крыму и почести Императора, которого назначил Ельцин.И демократия здесь неуместна.
И.О. наместника Императора РФ в Крыму В.Медведчук
Peter Pogrebennyk _ 31.03.2014 00:19
IP: 74.125.183.---
Усі 5 пунктів правильні, але вони абсолютно не виправдовують примітивну політику "нової" влади під час нинішньої кризи. Ви, Вікторіє, дієте неправильно, були і є інші варіанти (читайте Гриценка).
Бездумне наполягання на діях, які привели до того, що Крим став легкою добиччю росії не є продуктивним. Не знаю міру вашої особистої відповідальності, але всім зрозуміло, що Парібій не на своєму місці.
Ostap Max _ 30.03.2014 19:35
IP: 130.185.59.---
РОССИЯ- ДЛЯ РУССКИХ! КРЕМЛЬ, ДАЕШЬ ПОВЫШЕНИЯ ОПЛАТЫ ЗА МИТИНГ!
РОССИЯ- ДЛЯ РУССКИХ! КРЕМЛЬ, ДАЕШЬ ПОВЫШЕНИЯ ОПЛАТЫ ЗА МИТИНГ!
РОССИЯ- ДЛЯ РУССКИХ! КРЕМЛЬ, ДАЕШЬ ПОВЫШЕНИЯ ОПЛАТЫ ЗА МИТИНГ!

ПУТИН, ХВАТИТ ВОРОВАТЬ! ПУТИН,ХВАТИТ ВОРОВАТЬ! ПУТИН, ХВАТИТ ВОРОВАТЬ!
ПУТИН, ХВАТИТ ВОРОВАТЬ! ПУТИН,ХВАТИТ ВОРОВАТЬ! ПУТИН, ХВАТИТ ВОРОВАТЬ!
ПУТИН, ХВАТИТ ВОРОВАТЬ! ПУТИН,ХВАТИТ ВОРОВАТЬ! ПУТИН, ХВАТИТ ВОРОВАТЬ!

ВОЙНА ДВОРЦАМ! МИР НАРОДАМ! ВОЙНА ДВОРЦАМ! МИР НАРОДАМ!
ВОЙНА ДВОРЦАМ! МИР НАРОДАМ! ВОЙНА ДВОРЦАМ! МИР НАРОДАМ!
Ostap Max _ 30.03.2014 10:28
IP: 130.185.59.---
Русские идут вперёд с сердцами высших проб
Русские плюют на власть америк и европ

Все верно! Россия Путьки Непутёвого считает себя неевропейской страной, и вообще Путин сообщиил, что РФ вместе со своим ЕроАзэсом движется в сторону Китая, и пропаганда Дмитрия Киселева вещает по зомбоящику ТВ"Россия1", что "ЕВРОПА им до ЖОПЫ".А Путину с Кабаевой удобно перейти в ислам,тем более друзья Кадыров и Сурков (Асланбек Андарбекович Дудаев) поддерживают это решение
Ostap Max _ 28.03.2014 15:55
IP: 37.19.167.---
Убрать статтю 359 УК, которую принял Янукович в 2010г, чтобы народ не снимал коррупционеров
Уголовный кодекс Украины, статья N359:
"Незаконные приобретения, сбыт или использование специальных технических средств получения информации,
Ostap Max _ 28.03.2014 15:51
IP: 37.19.167.---
Тимошенко снова прокололась, и опять с Шуфричем!
Тимошенко должна была ответить Шуфричу:"Шуфрич-негодяй, бери автомат и иди защищать Родину, а не обворовывай её недра!
Путин- террорист, который ради собственного комфорта в Крыму вбил клин в дружбу двух братских народов своей ненависнической пропагандой. Международное сообщество и украинцы дали оценку диктатору-террористу Путину, а российский народ поймет обман и лицемерие этого мошенника и злодея."
Itabar Pokat _ 27.03.2014 20:56
IP: 74.125.18.---

...Ось такі вони -"герої-бандерівці" і не кажіть, що то виключення, і не кажіть що "ті" бандерівці були кращі за "цих". Мерзота, вона за всіх часів мерзота. Під співання славня та безупинне вихваляння "героїв" просрали Крим.
Тож продовжуємо волати "Слава, Україні!", "Музичкам, Слава!".
Бо ми ж такі великі патріоти, що нам той Крим і нафіг не потрібен.

Slavko Yurkiv:
Я так розумію, що панночка вже приготувала "хлеб-соль для ослободителей Данецка" взамін на Калашникова?
Зруйнований фаріонівським словоблуддям мозок панночки з московським IP та ніком Slavko Yurkiv: ніяк не може припустити, що окрім рабського вклоніння "вождям-провідникам" Бандерам, Сталінам, Фаріонам, Музичкам. Є українці з вільним від ідеологічного лушпіння розумом. Для яких вклоніння усій цій мерзоті не є сенсом життя.
А "калаш" ім потрібен для того, щоб ставити на місце і рашистів і "гиперактивних" бандерівських нацистів.
А ще не треба волати, коли обісрався -"Героям, Слава!"
Slavko Yurkiv _ 27.03.2014 13:01
IP: 91.200.224.---
Itabar Pokat:

Slavko Yurkiv:
Правда в тому, що Олександр Музичко не мав за що ЧЕРВОНІТИ!
Якби кожний Українець відважився смикнути прокурора за краватку, а не нести йому "взятку", то теж міг б рахувати себе "сашком", а не "трЕпільцем"!
Якби у кожного українця був легальний "Калашніков", або "Макаров".То той "герой", любитель чужого майна і "революційної доцільності", на другий день його походеньок по Рівному вже б валявся на смітнику, з простріляною довбешкою, і ментам не треба було напрягатися.
Ось такі вони -"герої-бандерівці" і не кажіть, що то виключення, і не кажіть що "ті" бандерівці були кращі за "цих". Мерзота, вона за всіх часів мерзота.
Під співання славня та безупинне вихваляння "героїв" просрали Крим.
Тож продовжуємо волати "Слава, Україні!", "Музичкам, Слава!".
Бо ми ж такі великі патріоти, що нам той Крим і нафіг не потрібен.
Я так розумію, що панночка вже приготувала "хлеб-соль для ослободителей Данецка" взамін на Калашникова?
Вика Азарова _ 27.03.2014 10:48
IP: 109.86.166.---
Виталий Ивахов:
Российская информационная война использует информационные бомбы. Они как бактериологическое оружие – поражают основные способности интеллекта -логику, внимательность,способность к анализу. Оставляют лишь способность запоминать стереотипы...

Сам этот пост и есть образцом пропаганды аля- Сюмер.Смените пластинку, такое пренебрежительное отношение к людям должно уйти в прошлое.Нормальная,объективная журналистика уничтожена в Украине,ее заменила сплошная пропаганда.Поймите,люди не так глупы,как Вам кажется -весь этот "пропагандистский бред" они умножают на "ноль" и смотрят что реально происходит у них"под ногами"
Вика Азарова _ 27.03.2014 10:29
IP: 109.86.166.---
Створення "міністерства пропаганди" ім.Сюмар – чергова дурня,яка веде не бо єдності,а до розвалу України.Кінцева ціль цієї штучно створеної охлократії – використати нашу країну і наш народ у війні Заходу із Росією. Перебування охлократів у владних структурах спричиняє публічний галас, безвихідні ситуації, політичні авантюри, бешкети, скандали. Охлократія – показовий політичний феномен, характерний для суспільств, чия політична система перебуває на межі загальнонаціональної катастрофи.
кимбер _ 27.03.2014 09:45
IP: 74.125.17.---
Время идёт а подлости не забываются.Отключение российских каналов лично я этой сектантско-американо-гейропейской банде никогда не прощу!Мерзота!
Itabar Pokat _ 27.03.2014 08:54
IP: 74.125.18.---
Жданов Александр:Пишут, что Сашко Билый уже синий.Правда?
Slavko Yurkiv:
Правда в тому, що Олександр Музичко не мав за що ЧЕРВОНІТИ!
Якби кожний Українець відважився смикнути прокурора за краватку, а не нести йому "взятку", то теж міг б рахувати себе "сашком", а не "трЕпільцем"!
Якби у кожного українця був легальний "Калашніков", або "Макаров".
То той "герой", любитель чужого майна і "революційної доцільності", на другий день його походеньок по Рівному вже б валявся на смітнику, з простріляною довбешкою, і ментам не треба було напрягатися.
Ось такі вони – "герої-бандерівці" і не кажіть, що то виключення, і не кажіть що "ті" бандерівці були кращі за "цих". Мерзота, вона за всіх часів мерзота.
Під співання славня та безупинне вихваляння "героїв" просрали Крим.
Тож продовжуємо волати "Слава, Україні!", "Музичкам, Слава!".
Бо ми ж такі великі патріоти, що нам той Крим і нафіг не потрібен.
кимбер _ 26.03.2014 19:28
IP: 178.165.0.---
Виталий Ивахов:
А конкретные примеры "информационных бомб" и "бактериологического оружия" привести сможешь? Нынешняя незаконная хунта,которую представляет и Сюмар,пытается перекрыть правдивые каналы получения информации.Последствия таких действий будут самыми негативными.Хунта будет повержена!
Vasisualiy Lohancin _ 26.03.2014 16:52
IP: 213.200.34.---
янек ошибся с мвд, если бы вместо слабака захарченко поставил аккакова майдан положили бы до майдана.аккаков это гросмейстер. лозинский по сравнению с ним мелкий хулиган...
7654321 _ 26.03.2014 06:18
IP: 176.36.198.---
Текст заместителя секретаря РНБО – вопросы и констатация фактов.
Никакого конструктива,
Никакой концепции.
Никаких предложений.
Может лучше вернуться на хлеб корреспондента?
Navuhogorlonosor _ 26.03.2014 03:16
IP: 213.110.136.---
Необходимо немедленно провести всестороннюю оценку ущерба, нанесенного Украине рашистской оккупацией. России должен быть предъявлен иск через международный суд. Наше правительство уже предварительно озвучило порядок цифр – речь идет о сотнях миллиардов долларов. Естественно, Россия платить откажется – ведь ей закон не писан. Тогда вступает в действие механизм, обычный для таких случаев – на имущество и активы должника, в Украине и на Западе, налагается арест и они идут с молотка. Банковские счета арестовываются. Все вырученные средства поступают в украинский бюджет. Если прибавить сюда последствия санкций Запада, для России это будут не просто убытки, это будет настоящая катастрофа, которая с большой вероятностью закончится распадом российской Империи Зла.
Виталий Ивахов _ 26.03.2014 01:39
IP: 178.151.201.---
Российская информационная война использует информационные бомбы. Они как бактериологическое оружие – поражают основные способности интеллекта -логику, внимательность,способность к анализу. Оставляют лишь способность запоминать стереотипы и составлять из них "картину мира". И не важно,что не все стыкуется – это же надо заметить, а такая способность уже поражена.Крым бомбили 23 года, а последние 4 года – жгли информационным напалмом. Не оставляли живого места. В результате – 40% людей в Крыму были "поражены".Поэтому нельзя было отстоять Крым без выстрелов и жертв. Конечно авторы комментариев не собирались пасть на полях крымских сражений. Вот если бы Крым отстояли – они бы орали: "за что положили сотни мирных людей!? за кусок херового пляжа! Убийцы! Или еще что-то придумали бы...
Tori Lemke _ 25.03.2014 23:47
IP: 74.125.181.---
слова, слова...слова...Чтобы оправдать бездействие нынешней власти...по заведенной чиновниками традиции все сваливаем на предыдущих правителей... Крым со всеми исходниками можно было удержать...если бы не упустили шанс...и время. Но силовики упустили и время и шанс...запустив ситуацию, а потом ее вообще отпустив в свободное разрешение... Сегодня Сюмар выступала на Громадьском...мне было неприятно ее слушать. Профессиональная забалтывательница...Не понятно откуда она вообще взялась...и почему попала на столь высокий пост? Тоже по квотам? Сколько прихлебателей собралось во властных кабинетах...откуда они повылезали? Где они были, когда погибали патриоты и пылал Майдан?
Vasisualiy Lohancin _ 25.03.2014 23:32
IP: 213.200.34.---
но какую песню нам пропела про сашка белого...кто следующий виктория...???????
Vasisualiy Lohancin _ 25.03.2014 23:29
IP: 213.200.34.---
зауважал эту сюмар,не думал,что телка знает столько слов...браво...
poznan _ 25.03.2014 22:23
IP: 194.177.26.---
Шановна Вікторія Сюмар! Не Ваша це робота РНБО, разом з шановним паном Парубієм. Ідіть і працюйте там де можете працювати і що то розумієте в цьому. А так залишитись в історії як людина, яка здали країну окупанту.
Сергей Шомченко _ 25.03.2014 17:54
IP: 74.125.181.---
Бла-бла-бла. Здається, текст написав Микола Янович. Не вистачає лише слова "папєрєдніки".
Питання не в тому, що Крим здали. Воно в тому, ЯК це зробили.
Уряд України є непрофесійним, нерозумним, політично заангажованим, не виключено, має російських лобістів у складі. Чим швидше влада у повному складі піде у відставку, тим більше шансів у країни не втратити незалежність. Чим швидше народ України висловить недовіру кожній партії, що зараз є парламентською, тим швидше до уряду прийдуть нові люди.
Krion _ 25.03.2014 16:31
IP: 195.245.253.---
cavaua:
Андрій Федоренко:
Вікторія! Ви працюйте на нацбезпеку і не відволікайтесь. Робіть свою справу – яка різниця, хто що говорить? Притягніть Бойка до відповідальності.
За місяць роботи нового уряду встигли лише одне: порозсаджували на всі посади старих корупціонерів і повипускали з країни крадіїв і злочинців. А РНБО – це просто карикатура на безпекову структуру. Вже не кажу, що журналістка на посаді секретаря РНБО – це нонсенс. Такого не може бути навіть в Мумбу-Юмбу.
Нонсенс это ваше представление об СНБО!
Это не орган административного действия – это конституционный совещательный совет при президенте, как при верховном главнокомандующем и гаранте конституции, конституционных прав и свобод.
Решения СНБО не имеют никакой силы если их не ввёл своим Указом в действие Президент, тоесть только Президент принимает окончательное решение!
А советником может быть кто-угодно, даже представитель мумбы-юмбы, если у него есть здарые идеи
cavaua _ 25.03.2014 16:03
IP: 93.74.48.---
Андрій Федоренко:
Вікторія! Ви працюйте на нацбезпеку і не відволікайтесь. Робіть свою справу – яка різниця, хто що говорить? Притягніть Бойка до відповідальності.
За місяць роботи нового уряду встигли лише одне: порозсаджували на всі посади старих корупціонерів і повипускали з країни крадіїв і злочинців. А РНБО – це просто карикатура на безпекову структуру. Вже не кажу, що журналістка на посаді секретаря РНБО – це нонсенс. Такого не може бути навіть в Мумбу-Юмбу.
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter