Уляна Супрун в.о. Міністра охорони здоров'я України (2016-2019)

Китай і COVID-19: до чого призвела брехня авторитарного режиму

30 березня 2020, 17:31

Китай часто наводять як найбільш успішний кейс боротьби з коронавірусом. Це хибна та небезпечна думка. Саме брехня і тиск на свободу слова китайської влади стали причиною такого масштабного поширення COVID-19 та таких тяжких наслідків для всього світу.

З такими об'ємами надходження новин стосовно пандемії ми ледь встигаємо обробляти інформацію. Тому сьогодні вже мало хто згадає, як часто та як довго Китай заперечував, що коронавірус передається від людини до людини. Тут докладний матеріал, де проаналізовані заяви з боку Китаю від початку перших спалахів в Вухані: https://bit.ly/33Rvhvq

Згідно з публікацією в науковому журналі The Lancet, датою першого симптому, першого виявленого пацієнта (котрий за наявними даними заразився на китайському "мокрому ринку" тварин) стало 1 грудня 2019 року. Вже 6 грудня його 53-річна дружина (котра не відвідувала ринок) також захворіла на пневмонію та була госпіталізована та ізольована. https://bit.ly/2JlKE5Y

Тобто вже 6 грудня китайські лікарі фіксували випадки передачі вірусу від людини до людини. Однак, лише 20 січня голова національної комісії охорони здоров'я Китаю підтвердив випадки передачі вірусу від людини до людини. Цього ж дня найбільша газета міста згадала про вірус на головній сторінці вперше після 5 січня.

Між цими двома датами Китай не одноразово та переконливо наполягав на тому, що передача коронавірусу від людини до людини неможлива. Всупереч інформації від своїх лікарів та здоровому глузду. Міжнародні органи, які пропонували допомогу, просили про можливість провести розслідування, шукали інформацію, отримували відмову від влади Китаю. Люди, котрі намагалися поширити правду, зазнавали тиску і переслідувань.

Найбільш відомий випадок – Лікар Лі Венлянь, який ще в грудні розіслав повідомлення іншим лікарям про можливий спалах хвороби, яка нагадує ГРВІ, закликаючи їх носити захисний одяг. За кілька днів співробітники правоохоронних органів звинуватили його в "поширенні чуток". Доктора змусили підписати лист про те, що він опублікував "фальшиві коментарі", які "сильно порушують громадський порядок". Також йому пригрозили кримінальною відповідальністю, якщо він продовжить про це писати. Журналісти називають крім нього ще 7 людей, які отримали подібні погрози. https://bbc.in/2WINsSK У січні Лі Венлянь помер від коронавірусу.

Карантин у Вухані ввели лише 23 січня. Весь час від перших випадків влада говорила людям, що все під контролем, тож ніхто не застосовував заходів безпеки. Апогеєм цього абсурду стало 18 січня, коли міська влада Вуханю, знаючи як насправді передається вірус, дозволила 40 000 сімей зібратися та ділитися їжею, котру вони приготували з дому, для святкування Китайського нового року https://bit.ly/2QNpp14

До моменту оголошення карантину у Вухані мільйони людей відвідали місто та покинули його у напрямку Китаю та інших країн світу. Вже на наступний день, 24 січня, В'єтнам повідомив про передачу вірусу від людини до людини, а США, Японія та Південна Корея оголосили про другі випадки коронавірусу в своїх країнах.

Такий хід подій скоріше нагадує реакцію совєцького союзу на Чорнобильську катастрофу та її злочин проти свого населення й світу. І аж ніяк не успішний приклад.

Після визнання пандемії коронавірусу Китай не припинив приховувати дані. Японське інформаційне агентство Kyodo News оприлюднило свідчення лікаря з Вуханю, який заявив, що кількість нових випадків зараження у його лікарні змінили під час недавнього візиту голови КНР Сі Цзіньпіна. Тоді багатьох пацієнтів із симптомами хвороби раптово відпустили з карантину раніше терміну, а проведення досліджень – частково зупинили. За словами лікаря, кількість хворих свідомо занижують, щоб продемонструвати успіхи Китаю та партії у боротьбі з епідемією. https://bit.ly/33NlS8q

Американська розвідка і досі сигналізує про те, що КНР подає не повністю достовірну інформацію про небезпечність вірусу. https://bit.ly/2Jg0S0C

Посол США у Великій Британії вважає, що через замовчування фактів китайським урядом поширення COVID-19 спричинило тяжкі наслідки у планетарному масштабі. У свідомій дезінформації звинувачує Китай і Майк Помпео, державний секретар Сполучених Штатів. https://bit.ly/2Ul5FUS

Це не перший випадок в історії, коли замовчування небезпечної хвороби сприяє її поширенню. Так було у випадку з іспанським грипом (січень 1918 – грудень 1920 років). За різними оцінками під час пандемії загинуло від 17 до 50 млн осіб. Загальна кількість інфікованих – 500 млн осіб, або чверть тодішнього населення світу. Через те, що хвороба припала на час світової війни, військова цензура Німеччини, Великої Британії, Франції та США або забороняла інформацію про епідемію або, пізніше, применшувала цифри. Мета – запобігти паніці і падінню бойового духу серед солдатів фронту. Звісно, замовчування не єдина причина пандемії в той час. Антисанітарія, переповнені лікарні через війну, обмеження в їжі, відсутність організацій, які б контролювали боротьбу з хворобою, також здійснили великий вплив на пандемію. Але у комплексі з цензурою це зіграло катастрофічну роль, хвороба охопила весь світ. Єдині місця у світі, де не поширився вірус: острів Маражо (Бразилія), острів Святої Єлени (в Атлантичному океані, належить Великій Британії).

Навіть в найбільш скрутні часи держави, а особливо держави з тоталітарним режимом, не забувають про геополітику. Сьогодні Китай та Росія використовують пандемію як нагоду поширити свій вплив на Заході. Тут цікавий огляд закордонної преси: https://bit.ly/2UEyhr8 Наприклад, репортаж про місію китайського "Червоного Хреста" в Мілані та Римі також нагадує, що Італія була першою країною G7 2019 року, яка підписала меморандум про взаєморозуміння з Пекіном щодо "нового Шовкового шляху".

Дев'ять російських літаків з лікарями, масками, респіраторами та рукавичками, що приземлилися в Римі, також працюють на позитивний образ "особисто президента Путіна", який допомагає Італії. Своєю чергою італійський прем'єр дякує своїм закордонним "друзям", якими виявилися не партнери по ЄС, а Москва з Пекіном.

Але виглядає так, що "допомога" від Росії Італії – не є реальною допомогою. Італійські чиновники заявили, що близько 80% з обладнання і товарів, що надіслала Росія – це непотрібні речі, які не матимуть практичної користі у лікуванні пацієнтів. https://bit.ly/39vPoAV

Зараз, коли світом шириться вірус, а економіка занурюється у тривалу кризу, пропаганда лише розквітатиме. Адже тривожні новини – це найкраще підґрунтя для маніпуляції емоціями людей. Режими таких країн, як КНР та Росія, не втратять нагоди скористатися цим у власних цілях. Тож яку б інформацію ви не чули – завжди дізнавайтеся про джерело. Інформаційна гігієна важлива на рівні з частим миттям рук.

powered by lun.ua
Коментарі — 17
Віра Бурик _ 03.04.2020 03:10
IP: 45.10.88.---
Може, тепер цивілізований Світ зрозуміє, що довкола Китаю треба звести ще одну стіну, в ДВА рази вищу за існуючу, а не пхати туди гроші та технології?
За для чого віками англосакси пестили якість свого виробництва, за для того, щоби "жовтомазі" перетворили їх працю у всесвітній НЕПОТРЕБ, та ще й нагородили Світ здичавілими своїми вірусами?
Правда, є в цьому і позитивний для України момент: цей вірус таки позбиває "корони" з обох голів к а ц а п с ь к о г о арла!
Ivan Ljubarets _ 01.04.2020 13:40
IP: 82.131.60.---
Це дiйсно так!
Ivan Ljubarets _ 01.04.2020 13:35
IP: 82.131.60.---
Це дiйсно так!
Mike_Kharkov _ 31.03.2020 20:39
IP: 178.137.54.---
Ну да, это невістка, конечно, и с поля:)
Пани Супрун борец с тоталитаризмом, ну да...
А как быть со странами демократии по приведенному случаю испанки, а с первыми ходами Британии, объявившей об изоляции стариков, а остальные пусть живут как жили, чтоб нация переболела и иммунитет выработался? они нетоталитарны и потому невиновны? тогда следует пересмотреть содержание слова "тоталитарный", а то что-то тут пропагандой экономического интереса с поля понесло:)
Мы увидели, как я думаю, привычное – в кризисных ситуациях командные экономики реагируют быстрее и эффективнее, а в спокойное время "демократии" эффективнее. Вот, собственно, и всё, без всякой политпурги.
Олег Турчин _ 31.03.2020 16:12
IP: 188.163.82.---
Степан Разін:
у твоїй гАмериці обісралися ще більше. У Китаї безкоштовно лікують,а у піндосії 34К $ чек.
Факт в тому, що в Америці одна з найкращих медицин у світі. Тільки дурні цього не знають.
Степан Разін _ 31.03.2020 16:01
IP: 188.163.93.---
у твоїй гАмериці обісралися ще більше. У Китаї безкоштовно лікують,а у піндосії 34К $ чек.
Olga Rushchak _ 31.03.2020 14:29
IP: 195.66.156.---
sadam:
Це вам китайці сказали?
Vasyl Shtager _ 31.03.2020 11:12
IP: 46.133.170.---
Можна було собі уявити, що такий фаховий аналіз представили на загал "політики" в медицині Ємець, чи Степанов? Перший, наговоривши дурниць, зрозумів, правда, вчасно – не по зубам, другий – і не розуміє і не зрозуміє куди його затягнули, для нього головне – щоб кудись був затягнутий.
Сергей Папков _ 31.03.2020 00:06
IP: 93.73.23.---
Тут є 3 аспекти:
1. Авторитарний Китай жорсткими методами і достатньо швидко погасив в себе епідемію з набагато менш тяжкими наслідками, ніж ті, що маємо в демократичних Італії, Іспанії, Франції і навіть в США.
2. Китай абсолютно винен в поширенні вірусу за свої межі, вчасно не закрившись від решти світу (якщо навіть і не створив його сам в Ухані).
3. Решта світу виявилася не готовою вчасно авторитарно ізолювати Китай ззовні (щойно отримавши відповідні розвіддані; якщо розвідки нічого не повідомляли, то вони марно їдять хліб), якщо вже він сам не захотів це зробити.
Breda _ 30.03.2020 21:27
IP: 95.133.170.---
... ну абсолютно. Китаю мають бути виставлені рахунки за їх політику замовчування епідемії.
І ніякі гуманітарні десанти не мають компенсувати те зло, яке вони випустили з ящику Пандори.
sadam _ 30.03.2020 20:56
IP: 188.0.110.---
Китай часто наводять як найбільш успішний кейс боротьби з коронавірусом. Це хибна та небезпечна думка. Саме брехня і тиск на свободу слова китайської влади стали причиною такого масштабного поширення COVID-19 та таких тяжких наслідків для всього світу.

Не берусь судить, в отличие от Супрун, относительно "поширення COVID-19 та таких тяжких наслідків для всього світу" Тем не менее, – внутри Китая,эпидемию подавали оперативно. Это действительно наиболее успешные, на фоне других стран, действия по сдерживанию эпидемии и её последствий.
Микола Репко _ 30.03.2020 19:45
IP: 213.87.147.---
Супрун сразу же дала рецепт выздоровления от короновируса:
- поймать трех маленьких мышат, настоять их на пол. литре водки три дня и пить по столовой ложки три раза в день.
Log Log _ 30.03.2020 19:26
IP: 128.124.37.---
Урус Табиб:
"Sometimes they сome вack".
А Николаевский поц только ники меняет, и продолжает гадить с тем же бредом.
Шура Корейко _ 30.03.2020 19:09
IP: 213.87.147.---
Александр 1:
Обґрунтовані і корисні думки. Дякую, пані Уляна! Ви справжній і, головне, непідкупний боєць.
Шурик на все готов, лишь бы папа Порошенко вернулся.
Елена Величко _ 30.03.2020 19:08
IP: 46.201.31.---
Однак є користь у представлених датах та ситуації,
що показують 2 місяці життя хвороби при збереженні карантину повного та те,
що при тісному контакті зараження може через місяць давати пневмонію.
Такі перші висновки.
Елена Величко _ 30.03.2020 19:01
IP: 46.201.31.---
Кажан з вірусом нічим не відрізняється від випадково збіглої мавпи.
Тому пані Уляна такий самий пропаганд -н та краще би не лізла нікуди, особливо у міністри.
Анатолий Шурагин _ 30.03.2020 17:36
IP: 213.87.147.---
Не более как политическая провокация в духе холодной войны!
- нам нужны такие медсестры в министры!
Слава Украине!!!
ONLINE
Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Корупція1432 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter