25 серпня 2012, 14:53

Головні виборчі фальсифікації відбуватимуться в окружкомах

Представник Всеукраїнського об'єднання "Свобода" у Центрвиборчкомі, керівник Юридичної служби "Свободи" Олег Махніцький виступив із заявою з приводу формування окружних виборчих комісій на виборах до Верховної ради України.

Пропоную текст заяви повністю:

"Спосіб формування окружних виборчих комісій, фактичне недопущення до участі в роботі цих комісій провідних партій – реальних учасників виборчого процесу – і, натомість, наповнення комісій представниками так званих "технічних" партій свідчить, що саме окружні виборчі комісії стануть базою для фальсифікацій майбутніх парламентських виборів".

На кожному етапі виборчого процесу ми спостерігаємо застосування з боку влади маніпулятивних технологій виборчим законодавством з метою фальсифікацій результатів майбутнього волевиявлення.

Це спостерігалося під час проведення виборчих з'їздів, коли провладні партії навіть не створювали видимості дотримання процедур колективного затвердження виборчих списків.

Згодом було задіяно технологію масової реєстрації так званих "клонів", при чому деякі кандидати змінювали свої імена та прізвища буквально за день до виборів та не гребували неправдивими відомостями про належність до провідних опозиційних партій. На жаль, ЦВК та судова система пасивно споглядали на це свавілля.

Потім усе суспільство стало свідком спроби "зачистки" ЦВК від неугодних, незалежних членів, і тут уже на повну потужність було запущено незаконні дії та рішення судової гілки влади.

Тепер ми стали свідками того, як під час жеребкування окружні виборчі комісії було сформовано фактично без участі провідних опозиційних партій. Натомість партії, що не спромоглися висунути свої виборчі списки на парламентських виборах, зареєстрували одного-двох кандидатів-мажоритарників в одномандатних округах – враз виявилися "здатними" запропонувати свої кандидатури у всі окружні виборчі комісії на всій території України! При чому в списках від цих партій були і "мертві душі" – кандидатури включали навіть без їхньої згоди, що є прямим порушенням законодавства.

Очевидним законодавчим абсурдом є надання дозволу партіям, що не висунули своїх списків у загальнонаціональному виборчому окрузі, ба навіть не змогли висунути достатньої кількості мажоритарників, заповнювати своїми кандидатурами не лише округи, де вони висунули кандидатів у депутати, але й усі окружні виборчі комісії. Більшість партій, представниками яких заповнено усі 225 окружних виборчих комісій, висунули по 1-2 кандидати у депутати в одномандатних виборчих округах. Так, політична партія "Руська єдність" висунула лише 5 кандидатів в одномандатних виборчих округах, проте подала свої кандидатури і отримала квоту у всіх 225 округах. Аналогічно формуватиме всі 225 окружних комісій партія "Громадянська солідарність", яка висунула 4 кандидатів, політична партія "Русь єдина", яка висунула 3 кандидатів у депутати, партія "Союз анархістів України", яка висунула 2 кандидатів, партії "Молодь до влади", "Братство" та "Єдина родина", які висунули лише по 1 кандидату в депутати в мажоритарних виборчих округах. Очевидно, що такі партії заповнили майже всі вакансії у всіх 225 окружних комісіях не з метою здійснення контролю за виборчим процесом в інтересах висунутих ними кандидатів (оскільки у відповідних виборчих округах їхні кандидати не балотуються), а з метою фальсифікації виборів в усіх 225 окружних комісіях, в яких сумарно вони мають більшість. Власне, очевидною є та обставина, що кандидатів у депутати такі партії висували не з метою реальної участі у виборах, а з метою отримати квоту в усіх ОВК. Варто зазначити, що політичні партії, які висунули кандидатів за партійними списками, зобов'язані були внести грошову заставу в розмірі близько 2,5 млн. грн., тоді як за одного мажоритарника вносилась застава в розмірі близько 14 тис. грн. Таким положенням Закон поставив у нерівні та неоднакові умови всіх учасників виборчого процесу, чим порушено один із основних його принципів.

Ця технологія з підконтрольними виборчими комісіями була апробована на останніх місцевих виборах... Наведу промовисті факти. На місцевих виборах на Київщині результат, отриманий "Свободою" і зафіксований у протоколах з дільниць із "мокрими печатками", наприклад, у Білій Церкві, склав понад шість тисяч голосів, а у підсумковому протоколі в територіальній виборчій комісії навпроти позначки "Свободи" уже стояло "1700". І таких випадків була маса. У кінцевому результаті у "Свободи" вкрали понад 50% голосів, а відповідно – і половину мандатів в обласній раді. Ще більш промовистим є той факт, що у Тернополі впродовж двох років (!) після закінчення виборів обласна ТВК цинічно відмовляється реєструвати 13 депутатів-свободівців.

Отож, цілком вірогідно, подібну технологію застосують і на парламентських виборах.

Очевидно, наступним етапам стане спроба формування і дільничних комісій із представників "технічних" кандидатів і провладних партій, що взагалі поставить під сумнів можливість об'єктивного і справедливого встановлення результатів виборів і дотримання рівності,змагальності, відкритості та законності виборчого процесу.

У такому разі, за фактичної бездіяльності судової системи лише голос народу як безпосереднього джерела влади, форми прямої демократії та небайдужість громади під час встановлення результатів голосування дозволять зупинити це беззаконня".

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

ДЕСЯТІ БАНДЕРІВСЬКІ ЧИТАННЯ: "Філософія української перемоги. Візія Великої України"

Така вже, очевидно, планида Бандерівських Читань – проходити на тлі визвольної боротьби, пожеж війни і полум'я вогнів, – цілком відповідно до життя того, кому вони присвячені...

Вимоги очільників органів місцевого самоврядування щодо відсічі агресії РФ

Заява очільників органів місцевого самоврядування, обраних від ВО "Свобода", про відсіч вторгненню московського агресора. Восьмий рік триває московська агресія проти України...

Де Україні шукати союзників на міжнародній арені?

Де на міжнародній арені є українські союзники? І головне – що слід зробити, щоб виграти дипломатичну війну проти Москви? Восьмий рік поспіль влада веде цю політику, м'яко кажучи, провально...

Закон про особливий статус Донбасу: як і хто веде Україну до капітуляції?

Що об'єднало у спільному голосуванні здавалося б непримиренних опонентів з "Європейської солідарності", "Слуг народу" та ОПЗЖ? Путінські хотілки з федералізації України...

Вагнергейт: скандал з Єрмаком та Зеленським

Журналісти із Bellingcat опублікували першу частину свого розслідування. І воно миттю стало топ-темою всіх українських ЗМІ. З'явилися тисячі коментарів – і від аналітиків, і від політиків, і від свідомих громадян...

Бандера – наш Герой! Покрова – наше свято!

14 жовтня – День створення Української Повстанської Армії. Про УПА я знаю не з підручників. Рідний брат моєї бабусі – лікар-хірург Петро Скобельський – боровся за Незалежність у лавах УПА...