Про WebMoney і платіжні системи
У мене як члена Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та інформаційних технологій відносини влади з ІТ-середовищем викликають подвійне занепокоєння. Яскравим свідченням повної відсутності розуміння ролі технологій майбутнього як одного з рушіїв прогресу в країні став інцидент 11 червня. Тоді на київський офіс "ВебМані" (WebMoney) з перевіркою і обшуком наскочила податкова міліція. Це викликало величезний інформаційний резонанс та завдало значного репутаційного удару нашій державі.
Ми маємо всі можливості для розвитку в новому тисячолітті технологічного підприємництва. Як наслідок – великі світові компанії можуть дістати українську прописку. Та вочевидь, такий сценарій за цієї влади видається скоріше фантастикою, ніж реальною перспективою. Адже у той час коли Індія, Росія, Білорусь, Канада, США, Ірландія та інші країни створюють всі умови для розвитку високих технологій, уряд України пнеться із себе, аби запровадити "ліцензії на аутсорсинг", конфіскувати сервери, розібратися з девелопмент-центрами (мовляв, звідти запускають атаки), закрити платіжні системи.
Повністю підтримую тезу експерта ІТ-середовища пана Ольшанського щодо останнього інциденту з "ВебМані" – гра за правилами в "країні без правил" не може дати результату.
На мою думку, в сучасному світі платіжні системи і простота руху коштів є основоположним фактором для розвитку інтернет-компаній. Штучно обмежуючи гравців ринку, влада тим самим завдає непомірної шкоди ринку. Недарма довіру до методів оплати електронними шляхами напряму пов'язують із розвитком електронної комерції.
Позиція ВО "Свобода" однозначна – необхідно:
1. створити прості й зрозумілі правила гри;
2. захищати рівноправність усередині ринку та конкурентоздатність нашої індустрії на світовому рівні.
3. ситуацію з "ВебМані" необхідно підняти на найближчому засіданні парламентського комітету, вимагати присутності урядовців, які причетні до інциденту, і зробити відповідні висновки.
Окремо від останньої проблеми з "ВебМані" хочу привернути увагу ІТ-спільноти до проблеми забюрократизованості правил оплати послуг українських компаній їхніми закордонними клієнтами. Спростити цю систему настільки, щоби будь-який західний замовник міг оплатити послуги своєю кредитною карткою – це питання, яке ми ставимо на порядок денний нашої законотворчої діяльності. Прошу долучитися до обговорення цього питання на моїй сторінці в фейсбуку.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.