Партія регіонів не визнає Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом
18 листопада 2013 року від імені фракції Всеукраїнського об'єднання "Свобода" під час засідання Погоджувальної ради я запропонував ухвалити спільну заяву до керівних органів ЄС та держав-членів Європейського Союзу із закликом визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом української нації, вшанувати під час пленарного засідання цієї п'ятниці пам'ять жертв Голодомору в Україні хвилиною мовчання та включити до порядку денного і проголосувати проект постанови (реєстр. N2185) "Про 80-ті роковини Голодомору в Україні та вшанування пам'яті жертв геноциду Української нації. Голова Верховної Ради України В.Рибак пообіцяв це зробити.
21 листопада 2013 року спільно з лідерами інших опозиційних фракцій ВО "Батьківщина" Арсенієм Яценюком та партії "УДАР" Віталієм Кличком ми зареєстрували проект Постанови "Про звернення Верховної Ради України до Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу, а також парламентів держав-членів ЄС у зв'язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні" (реєстр N3659).
Подаю повний текст звернення Верховної Ради України до Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу, а також парламентів держав-членів Європейського Союзу у зв'язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні:
"2013 року виповнюється 80 років із часу геноциду українського народу, вчиненого тоталітарним режимом, – Голодомору 1932-1933 років. Це був безпрецедентний злочин у світовій історії, бо штучний голод був спрямований не лише на фізичне знищення українців: тодішня радянська верхівка прагнула знищити саме українство, позбавити українське селянство його волелюбного духу та ідентичності, зламати їй хребет, поставити знесилених голодом, страхом та відчаєм людей на коліна, викорінити навіть думки про свободу та власну державу.
Україна пройшла тривалий шлях відновлення національної пам'яті про трагедію початку 30-х років минулого століття. І Закон України "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні" став підсумком багаторічної дослідницької діяльності авторитетних українських і закордонних учених. Оцінки цієї жахливої події як геноциду ґрунтуються на великому масиві наукових досліджень, сотнях тисяч архівних документів та спогадів тих, хто вижив під час Голодомору. За даними дослідників, сукупні демографічні втрати внаслідок цього українського голокосту становлять понад 10 мільйонів людей.
13 січня 2010 року Апеляційний суд м. Києва ухвалив рішення у кримінальній справі, порушеній Службою безпеки України за фактом вчинення Голодомору-геноциду в Україні у 1932-1933 роках, яким підтверджені висновки слідчих Служби безпеки України про організацію керівництвом комуністичного тоталітарного режиму в 1932-1933 роках геноциду української нації, тобто штучного створення життєвих умов, розрахованих на її часткове фізичне знищення.
Нині не лише перед українським суспільством, але й перед усіма цивілізованими країнами стоїть завдання глибокого осмислення причин, характеру, масштабів трагедії, гідного вшанування пам'яті про мільйони замордованих наших співвітчизників. Лише така позиція – збереження пам'яті про ті лихі часи і вшанування пам'яті замордованих – гарантує неможливість повторення подібних трагедій у майбутньому.
На засіданні Комітету з парламентського співробітництва між Україною та Європейським Союзом у Брюсселі 14 листопада 2013 року було ухвалено Спільну декларацію, до якої внесено пункт про вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років, в якій, серед іншого, зазначається: "Комітет із парламентського співробітництва з почуттям глибокої скорботи вшановує пам'ять жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років та закликає країни-члени Європейського Союзу засудити злочинні дії тоталітарного режиму СССР, спрямовані на організацію Голодомору – геноциду українського народу, а також вшанувати пам'ять мільйонів жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років, зокрема під час проведення офіційних заходів саміту Східного партнерства 28-29 листопада у Вільнюсі".
Керуючись ідеалами справедливості, відстоюючи права людини і громадянина,
Вшановуючи пам'ять мільйонів українців, які стали жертвами Голодомору 1932-1933 років в Україні та його наслідків,
Віддаючи належне всім громадянам, які пережили цю страшну трагедію в історії Українського народу,
Визнаючи Голодомор 1932-1933 років в Україні відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього від 9 грудня 1948 року як цілеспрямований акт масового знищення людей,
Засуджуючи злочинні дії тоталітарного режиму СССР, спрямовані на організацію Голодомору, наслідком яких стало знищення мільйонів людей, руйнування соціальних основ Українського народу, його вікових традицій, духовної культури і етнічної самобутності,
Усвідомлюючи моральний обов'язок перед минулими та наступними поколіннями громадян України і визнаючи необхідність відновлення історичної справедливості,
Беручи до уваги Загальну декларацію прав людини, ухвалену на 260 (III) Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй 10 грудня 1948 р.; Конвенцію про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, ухвалену на 260 (III) Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй 9 грудня 1948 року; Резолюцію 1481 (2006) Парламентської Асамблеї Ради Європи від 26 січня 2006 року "Про необхідність засудження міжнародним співтовариством злочинів тоталітарних комуністичних режимів"; Резолюцію Європейського Парламенту від 2 квітня 2009 р. щодо європейської свідомості та тоталітаризму; Резолюцію Парламентської Асамблеї ОБСЄ від 3 липня 2009 р. "Возз'єднання розділеної Європи: Заохочення прав людини та громадянських свобод в регіоні ОБСЄ у 21 столітті",
Високо цінуючи солідарність та підтримку міжнародної спільноти у засудженні Голодомору 1932-1933 років в Україні, що відображено в офіційних актах органів державної влади Австралії, Князівства Андорра, Аргентинської Республіки, Федеративної Республіки Бразилії, Ватикану, Республіки Грузія, Республіки Еквадор, Естонської Республіки, Королівства Іспанія, Італійської Республіки, Канади, Республіки Колумбії, Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Мексиканських Сполучених Штатів, Республіки Парагвай, Республіки Перу, Республіки Польща, Словацької Республіки, Сполучених Штатів Америки, Угорської Республіки, Чеської Республіки, Республіки Чилі, а також у розповсюдженій як офіційний документ 58-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй Спільній заяві з нагоди 70-х роковин Голодомору – Великого голоду 1932-1933 років в Україні,
З метою вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні, а також привернення уваги світової громадськості до цієї трагічної події Верховна Рада України закликає Європейський Парламент та Раду Європейського Союзу, а також парламенти держав-членів Європейського Союзу: визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом Українського народу, заснувати комітет, який би виконав усебічне розслідування щодо тоталітарних комуністичних режимів у державах-членах Ради Європи та ініціював у Раді Європи кампанію розуміння цих злочинів, оголосити четверту суботу листопада Днем пам'яті жертв голодоморів.
Верховна Рада України закликає держави-члени Європейського Союзу вшанувати пам'ять мільйонів українців, загиблих під час Голодомору 1932-1933 років, зокрема під час проведення офіційних заходів саміту Східного партнерства 28-29 листопада 2013 року у Вільнюсі".
Була домовленість із Головою Верховної Ради В.Рибаком, що 22 листопада, тобто сьогодні, цю ініціативу зі вшанування пам'яті мільйонів невинно убієнних українців-жертв Голодомору 1932-1933 років буде включено до порядку денного.
Проте нині в порядку денному згаданої постанови не було. Ба більше, першими законопроектами були законодавчі ініціативи головного комуніста країни Петра Симоненка. Тобто Партія регіонів знову відверто знехтувала пам'яттю мільйонів невинно убієнних українців! Чергові обіцянки свідчать про одне – комедія, чи то пак, театр абсурду розігрується і далі. Учора вони продали Україну Кремлю. Нині – знехтували пам'яттю мільйонів українців. Завтра вони бовкатимуть, що ми є частиною "русскава міра"...
Невключення в порядок денний постанови "Про звернення Верховної Ради України до Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу, а також парламентів держав-членів ЄС у зв'язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні" – це брутальне нехтування пам'яттю мільйонів українців, чиї душі ніколи не знайдуть спокою, доки при владі в Україні режим мародерів – нащадки совєцької окупаційної адміністрації!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.