Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Партія регіонів не визнає Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом

22 листопада 2013, 16:48

18 листопада 2013 року від імені фракції Всеукраїнського об'єднання "Свобода" під час засідання Погоджувальної ради я запропонував ухвалити спільну заяву до керівних органів ЄС та держав-членів Європейського Союзу із закликом визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом української нації, вшанувати під час пленарного засідання цієї п'ятниці пам'ять жертв Голодомору в Україні хвилиною мовчання та включити до порядку денного і проголосувати проект постанови (реєстр. N2185) "Про 80-ті роковини Голодомору в Україні та вшанування пам'яті жертв геноциду Української нації. Голова Верховної Ради України В.Рибак пообіцяв це зробити.

21 листопада 2013 року спільно з лідерами інших опозиційних фракцій ВО "Батьківщина" Арсенієм Яценюком та партії "УДАР" Віталієм Кличком ми зареєстрували проект Постанови "Про звернення Верховної Ради України до Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу, а також парламентів держав-членів ЄС у зв'язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні" (реєстр N3659).

Подаю повний текст звернення Верховної Ради України до Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу, а також парламентів держав-членів Європейського Союзу у зв'язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні:

"2013 року виповнюється 80 років із часу геноциду українського народу, вчиненого тоталітарним режимом, – Голодомору 1932-1933 років. Це був безпрецедентний злочин у світовій історії, бо штучний голод був спрямований не лише на фізичне знищення українців: тодішня радянська верхівка прагнула знищити саме українство, позбавити українське селянство його волелюбного духу та ідентичності, зламати їй хребет, поставити знесилених голодом, страхом та відчаєм людей на коліна, викорінити навіть думки про свободу та власну державу.

Україна пройшла тривалий шлях відновлення національної пам'яті про трагедію початку 30-х років минулого століття. І Закон України "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні" став підсумком багаторічної дослідницької діяльності авторитетних українських і закордонних учених. Оцінки цієї жахливої події як геноциду ґрунтуються на великому масиві наукових досліджень, сотнях тисяч архівних документів та спогадів тих, хто вижив під час Голодомору. За даними дослідників, сукупні демографічні втрати внаслідок цього українського голокосту становлять понад 10 мільйонів людей.

13 січня 2010 року Апеляційний суд м. Києва ухвалив рішення у кримінальній справі, порушеній Службою безпеки України за фактом вчинення Голодомору-геноциду в Україні у 1932-1933 роках, яким підтверджені висновки слідчих Служби безпеки України про організацію керівництвом комуністичного тоталітарного режиму в 1932-1933 роках геноциду української нації, тобто штучного створення життєвих умов, розрахованих на її часткове фізичне знищення.

Нині не лише перед українським суспільством, але й перед усіма цивілізованими країнами стоїть завдання глибокого осмислення причин, характеру, масштабів трагедії, гідного вшанування пам'яті про мільйони замордованих наших співвітчизників. Лише така позиція – збереження пам'яті про ті лихі часи і вшанування пам'яті замордованих – гарантує неможливість повторення подібних трагедій у майбутньому.

На засіданні Комітету з парламентського співробітництва між Україною та Європейським Союзом у Брюсселі 14 листопада 2013 року було ухвалено Спільну декларацію, до якої внесено пункт про вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років, в якій, серед іншого, зазначається: "Комітет із парламентського співробітництва з почуттям глибокої скорботи вшановує пам'ять жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років та закликає країни-члени Європейського Союзу засудити злочинні дії тоталітарного режиму СССР, спрямовані на організацію Голодомору – геноциду українського народу, а також вшанувати пам'ять мільйонів жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років, зокрема під час проведення офіційних заходів саміту Східного партнерства 28-29 листопада у Вільнюсі".

Керуючись ідеалами справедливості, відстоюючи права людини і громадянина,

Вшановуючи пам'ять мільйонів українців, які стали жертвами Голодомору 1932-1933 років в Україні та його наслідків,

Віддаючи належне всім громадянам, які пережили цю страшну трагедію в історії Українського народу,

Визнаючи Голодомор 1932-1933 років в Україні відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього від 9 грудня 1948 року як цілеспрямований акт масового знищення людей,

Засуджуючи злочинні дії тоталітарного режиму СССР, спрямовані на організацію Голодомору, наслідком яких стало знищення мільйонів людей, руйнування соціальних основ Українського народу, його вікових традицій, духовної культури і етнічної самобутності,

Усвідомлюючи моральний обов'язок перед минулими та наступними поколіннями громадян України і визнаючи необхідність відновлення історичної справедливості,

Беручи до уваги Загальну декларацію прав людини, ухвалену на 260 (III) Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй 10 грудня 1948 р.; Конвенцію про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, ухвалену на 260 (III) Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй 9 грудня 1948 року; Резолюцію 1481 (2006) Парламентської Асамблеї Ради Європи від 26 січня 2006 року "Про необхідність засудження міжнародним співтовариством злочинів тоталітарних комуністичних режимів"; Резолюцію Європейського Парламенту від 2 квітня 2009 р. щодо європейської свідомості та тоталітаризму; Резолюцію Парламентської Асамблеї ОБСЄ від 3 липня 2009 р. "Возз'єднання розділеної Європи: Заохочення прав людини та громадянських свобод в регіоні ОБСЄ у 21 столітті",

Високо цінуючи солідарність та підтримку міжнародної спільноти у засудженні Голодомору 1932-1933 років в Україні, що відображено в офіційних актах органів державної влади Австралії, Князівства Андорра, Аргентинської Республіки, Федеративної Республіки Бразилії, Ватикану, Республіки Грузія, Республіки Еквадор, Естонської Республіки, Королівства Іспанія, Італійської Республіки, Канади, Республіки Колумбії, Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Мексиканських Сполучених Штатів, Республіки Парагвай, Республіки Перу, Республіки Польща, Словацької Республіки, Сполучених Штатів Америки, Угорської Республіки, Чеської Республіки, Республіки Чилі, а також у розповсюдженій як офіційний документ 58-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй Спільній заяві з нагоди 70-х роковин Голодомору – Великого голоду 1932-1933 років в Україні,

З метою вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні, а також привернення уваги світової громадськості до цієї трагічної події Верховна Рада України закликає Європейський Парламент та Раду Європейського Союзу, а також парламенти держав-членів Європейського Союзу: визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом Українського народу, заснувати комітет, який би виконав усебічне розслідування щодо тоталітарних комуністичних режимів у державах-членах Ради Європи та ініціював у Раді Європи кампанію розуміння цих злочинів, оголосити четверту суботу листопада Днем пам'яті жертв голодоморів.

Верховна Рада України закликає держави-члени Європейського Союзу вшанувати пам'ять мільйонів українців, загиблих під час Голодомору 1932-1933 років, зокрема під час проведення офіційних заходів саміту Східного партнерства 28-29 листопада 2013 року у Вільнюсі".


Була домовленість із Головою Верховної Ради В.Рибаком, що 22 листопада, тобто сьогодні, цю ініціативу зі вшанування пам'яті мільйонів невинно убієнних українців-жертв Голодомору 1932-1933 років буде включено до порядку денного.

Проте нині в порядку денному згаданої постанови не було. Ба більше, першими законопроектами були законодавчі ініціативи головного комуніста країни Петра Симоненка. Тобто Партія регіонів знову відверто знехтувала пам'яттю мільйонів невинно убієнних українців! Чергові обіцянки свідчать про одне – комедія, чи то пак, театр абсурду розігрується і далі. Учора вони продали Україну Кремлю. Нині – знехтували пам'яттю мільйонів українців. Завтра вони бовкатимуть, що ми є частиною "русскава міра"...

Невключення в порядок денний постанови "Про звернення Верховної Ради України до Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу, а також парламентів держав-членів ЄС у зв'язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні" – це брутальне нехтування пам'яттю мільйонів українців, чиї душі ніколи не знайдуть спокою, доки при владі в Україні режим мародерів – нащадки совєцької окупаційної адміністрації!

powered by lun.ua
Коментарі — 47
Fan Flutter _ 26.11.2013 14:30
IP: 213.111.80.---
Олегу Тягнибоку для дій: Відповідно до ст.8, ч.1 ст.20, ст.171-1 Кодексу Адміністративного Судочинства України, на підставі Конституції України, громадянину України ГАРАНТУЄТЬСЯ!!! – забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини – ПРАВО ЗВЕРНУТИСЯ!!! до Вищого адміністративного суду України, як суду першої інстанції, з ПОЗОВОМ про оскарження бездіяльності Президента України під час масових протестів громадян України та порушення, згідно зі ст.104 Конституції України, Президентом України ПРИСЯГИ Президента у частині: "...обстоювати права і свободи громадян, ..., виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України у світі"
Lann _ 23.11.2013 17:19
IP: 37.229.170.---
ОСТАННІ НОВИНИ ВІД Тягнибока ЗІ "СВОБОДОЮ":

Катастрофу "Боінга " в Казані організували кляті мо...лі з метою вбити єдину українку, що була серед пасажирів!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tuskarora _ 23.11.2013 14:51
IP: 109.162.80.---
did_Panas:
tuskarora:
цікаво. що говорила про Голодомор у 1988 році керівник гуртка марксистської етики, член КПРС Ірина Фаріон? І коли Тягнибок дізнався, що комуністи морили голодом українців, – у 1982, коли вступав у камсамол, чи у 1989, коли нарешті звідти вийшов?
Чекаємо, скоро в архівах знайдеться, як сержант Тягнибок погодився стати сексотом.
а яке тепер у Тягнибока звання? до полковника ФСБ дослужився чи ще досі. як лох. у майорах ходить?;)
Ашот Арутюнян _ 23.11.2013 13:10
IP: 78.111.187.---
Неужили так и не поняли, что в этой партии собрались те, за кем скучал ОБХСС и КГБ?
Пройдите по их биографии, в том числе их родителей и дедов. Я уверен, что большинство из них работали в НКВД и были доносчиками, т.е. участвовали в массовых репрессиях и убийствах. (Это видно по ним).
Поэтому как можно ожидать, что они будут признавать то, что совершили их родичи? За огромные деньги они смогут продать целую страну. Главное, чтобы всем им хватило, а то растрелают друг друга.
Lann _ 23.11.2013 10:41
IP: 37.229.170.---
Рома Круничев _ Ви абсолютно праві, земляче! Атака була спрямована не на українців, росіян, казахів та ін. – вона була спрямована на СЕЛЯНСТВО, ЯК ТАКЕ. Хатаєвич в 34 на з"їзді КП (б) У чітко казав:"Ми оголосили війну СЕЛЯНСТВУ. і ми її виграли!".
А підляшки на чолі з Тягнибоком використовують НАШУ, СПРАВЖНІХ УКРАЇНЦІВ, страшну трагедію, до якої вони не мають жодного відношення, з єдиною метою – нацькувати нас на братній народ, на одновірців і на цій хвилі запанувати на землі справжній України, перетворивши нас на власних рабів – "би...ло, пся кр...в" в одвічногопольского "би...ла., пся кр...в"...

Ще Марк Туллій Цицерон застерігав: "Раби не мріють про свободу. Вони мріють про ВЛАСНИХ РАБІВ!"...

ТОЖ НЕ ЗАБУВАЙМО, ЗЕМЛЯКИ І Ю.ФУЧИКА: "ЛЮДИ! БУДЬТЕ ПИЛЬНІ"
Lann _ 23.11.2013 10:26
IP: 37.229.170.---
Jaroslav Datzik Для того, щоби ВІДПОВІДАТИ – треба мати більш як двокласну освіту, вміти робити ще щось окрім підтирання дуп європейським дідусям (чим Ви, судячи з фото і заробляєте на життя), а щоби гавкати на незнайому людину "провокатором" – краще доплатіть дворовому Сірку – в нього це краще, ніж в Вас виходить...
Sergiy Ivaniv _ 23.11.2013 09:46
IP: 95.111.172.---
Miki2:
Справа в тому, що "американець", "руський" як і "советський" – це образне поняття населення з прив"язкою до території, тобто термін "советський" був введений на заміну "руський", який як Ломоносов, Даль, Шевченко і Франко розуміли як все те, що пов"язане з територією між Дунаєм і Уралом, оскільки росіяни його присвоїли собі, а в склад СССР входили нації, які ніяк не утотожнювались з поняттям "руський", да і Сталін сам був грузином і дуже швидко зрозумів, що називати себе "руським грузином" звучить тупо.
Miki2 _ 23.11.2013 09:20
IP: 195.39.210.---
пыченькa:
насколько я помню, перед 33 годом был съезд вкпб на котором был доклад по новой национальной политике, положивший начало пересмотра ленинской национальной политики. в новой теории утверждалось что в ходе социалистических преобразований национальные признаки начинают играть меньшую роль и образуется новая формация – советский народ. под эту дудку закрываются повсеместно национальные школы, повсеместно происходит советизация\руссификация
Я чудово пам'ятаю, як на уроках "обществовєдєнія" вчиталька нам прямо говорила про те, що метою національної політики нашої "вєлікой Родіни" є формування "савєцкого народа" і, зокрема, на зразок американського. Я вже тоді петрав, що громадяни США, це мігранти різних націй, які з'їхались на землі індєйських племен, частково потіснивши, а в основному знищивши їх... Але ж СССР був складений з НАЦІОНАЛЬНИХ територій, заселених корінними націями, тобто приклад США був, на мою школярську думку, абсолютно недоречним
Miki2 _ 23.11.2013 08:54
IP: 195.39.210.---
пыченькa:
...каждую пятница заслуженный работник украинского гестапо, позорящий звание юриста, олийнык разглогольствует о том, а "вдруг из тюрьмы освободят убийцу или насильника", а б6Iдло в студии ему хлопает в ладошки. при этом каждый день в застенках украинского гестапо ежедневно пытают, калечат и убивают людей... так что надеюсь, эту мразь олийныка повесят, а б6Iдло когда нибудь осознает, что народ несет ответственность за свое правительство, тут глядишь и евроинтеграция веселее пойдет
Супер!!!
Сергий Иванив _ 23.11.2013 08:48
IP: 95.111.172.---
пыченькa:
Хіба я шукав виправдання?!...мені цікаві причини і учасники! ньюнси, про те, що ці пролетарії з зерна самогонку гнали суті не міняють. Якщо говорити про національний аспект, то можу нагадати, що станом на 31 рік українці були самою чисельною нацією в Союзі, а казаки окремою нацією, – після 33 року, українці залишились найчисельнішою нацією, а казаки, як нація щезли з переписів...
Національна політика, з точки зору запровадження поняття "советского человека", яке офіційно сформульовано в Конституцію СРСР 36 року – немає того брутального змісту, який Ви хочете підігнати під стереотип під назвою "советский народ" і немає нічого спільного з ідеями Леніна, Троцького, Свєдлова, Луначарського...чи тієїж Каплан, яка курувала програму "націоналізації жінок"
Евгений Горовец _ 23.11.2013 08:11
IP: 95.158.48.---
Спогади очевидця – egor-nasalevets. livejournal. com /4669. html
Сергій Мусевич _ 23.11.2013 07:51
IP: 176.8.234.---
Під закликами " на благо народу" та роздутий партійний популізм про "рай на землі", богопротивники здійснили штучний та геноцидний голод в Україні, який був геніальним планом Йосипа Сталіна де загинули від голоду від 7-10 міліонів Українських чоловіків, жінок та дітей. Ось такий "рай" без Бога та Його Заповідей обернувся для нашого народу в страшне пекло.
пыченькa _ 23.11.2013 06:58
IP: 77.87.36.---
любопытно как укоренилась эта извращенная советская социалистическая социопатия в массовом сознании в украине. каждую пятница заслуженный работник украинского гестапо, позорящий звание юриста, олийнык разглогольствует о том, а "вдруг из тюрьмы освободят убийцу или насильника", а б6Iдло в студии ему хлопает в ладошки. при этом каждый день в застенках украинского гестапо ежедневно пытают, калечат и убивают людей. это проблемы судебной системы, но если хоть один человек останется инвалидом каждая мразь должна нести персональную ответственность. поэтому для освобождения тимошенко которой угрожает инвалидность, достаточно простого решения районного судьи и никаких специальных законов "человечности" для этого не надо, все это есть и отсрочки и невозможность отбывания. так что надеюсь, эту мразь олийныка повесят, а б6Iдло когда нибудь осознает, что народ несет ответственность за свое правительство, тут глядишь и евроинтеграция веселее пойдет
пыченькa _ 23.11.2013 06:12
IP: 77.87.36.---
я ни в коем случае не претендую на возвращения к ленинским принципам, ленин был еще тот подонок, и сами русские пока украинцы отсиживались за немецкими штыками пострадали не меньше, но им это нравится судя по всему. но если говорить о более чистом социоциде это ленинская стезя. а голод 33 это уже шовинизм чистой воды

все в открытом фонде было, только надо было первоисточники ходить брать. студентам в методических пособиях перемещались акценты на другое, а сам факт голода отрицался
пыченькa _ 23.11.2013 05:57
IP: 77.87.36.---
насколько я помню, перед 33 годом был съезд вкпб на котором был доклад по новой национальной политике, положивший начало пересмотра ленинской национальной политики. в новой теории утверждалось что в ходе социалистических преобразований национальные признаки начинают играть меньшую роль и образуется новая формация – советский народ. под эту дудку закрываются повсеместно национальные школы, повсеместно происходит советизация\руссификация, а в украине приключается голод, после чего туда завозят русских колонистов. да жертвами выбрали крестьян мелких собственников, а не рабочих, но цель была – создать советский народ путем физического уничтожения части этноса. так что это именно геноцид, а не социоцид в результате роста великодержавного шовинизма, об опасности которого ленин собственного говоря и предупреждал в своей национальной политике. надо поднять материалы съездов наверняка у кого то завалялось что нибудь (у фарион например) конечно ни номеров ни подробностей это чуши я уже не помню
пыченькa _ 23.11.2013 05:43
IP: 77.87.36.---
Сергий Иванив:
Рома Круничев:
Парадокс Фаріон і Тягнибока полягає в тому, що вони глаголять в своїй більшості від імені населення, яке не постраждало від "продразверстки" і колективізації 29-33рр...їм начебто зі сторони і по прошестті 80 років видніше, як воно було від голоду і що ж то за пролетарії були
а какие нибудь более убедительные оправдания массовых убийств не посоветуете?
Сергий Иванив _ 22.11.2013 23:52
IP: 37.19.239.---
Рома Круничев:
Парадокс Фаріон і Тягнибока полягає в тому, що вони глаголять в своїй більшості від імені населення, яке не постраждало від "продразверстки" і колективізації 29-33рр...їм начебто зі сторони і по прошестті 80 років видніше, як воно було від голоду і що ж то за пролетарії були
Рома Круничев _ 22.11.2013 23:39
IP: 46.250.16.---
Сергий Иванив:
...вважаю, що геноцид був – класовий... туніядці і бездарі накинулись на селян, що підняли господарство під час НЕПу. Сталін закрив очі на те як обдирають селян як липку, бо йому потрібне було зерно, щоб розраховуватись за промобладнання з Англією, США, Німеччиною бо пророготивою була індустріалізація...а в 32 неврожай...і почався мор
По сути это продолжение гражданской войны между пролетариями и классом собственников, коим они считали крестьян-единоличников. Никто не спрашивал какой ты национальности, казах, украинец или русский, людей вынуждали переходить на коллективные формы хозяйствования. Тягнибок лицемерно пытается заработать политический капитал на трагедии 1933 года.
Jaroslav Datzik _ 22.11.2013 23:39
IP: 74.15.68.---
Kovaljov:
Lann:
Бо в 33 до Харківської області входили ще й Білгородська і частки Курської та Воронезької... МЕРЛИ ВСІ ОДНАКОВО... Разом з росіянами та німцями Поволжжя, а найбільше тоді постраждали казахи. МЕРЛИ ВСЮДИ ОДНАКОВО... Тому, горе-українець, не будь підляшським підспівувачем – бо невдовзі станеш "би...лом, пся кр...в" в цього одвічного польского "би...ла, пся крев", яке нас – справжніх українців
Брехло ти а не українець.
У мого діда п'ять братів від голоду померло.
Не було голоду у Росії та Білорусі, не рахуючи Кубані,яка теж була оточена по кордону військами НКВД.
Був голод і в Казахстані, але не у Поволжі.

Почався голод і на Дону, але після листа Шолохова Сталіну чарівним чином закінчився.

А ти – паскуда нквдешна, сволота чекистська
Не відповідайте безпосередньо провокаторам.Вони отримують гроші від кількості відповідей на їхні дописи.Ігноруйте їх. Пишіть від себе.
Рома Круничев _ 22.11.2013 23:34
IP: 46.250.16.---
Lann:
Kovaljov _"Голодомор"[ – массовый голод в СССР на территории УССР, БССР[4][6][5], Северного Кавказа, Поволжья, Южного Урала, Западной Сибири, Казахстана, повлёкший значительные человеческие жертвы (по разным оценкам от 2 до 8 млн. человек).
Районы Индекс сверхсмертности
Украина 3,2
Нижняя Волга 2,74
Северный Кавказ 2,61
Сибирь 1,1
ОТО Й НЕ БРЕШИ, ПІДЛЯШОК! НЕ ВДАСТЬСЯ ОШУКАТИ СПРАВЖНІХ УКРАЇНЦІВ...
Вообще не понимаю людей заявляющих о каком то геноциде. На каком основании? По каким признакам? Общесоюзный голод, пострадали все аграрные регионы страны.
Jaroslav Datzik _ 22.11.2013 23:33
IP: 74.15.68.---
У нас українців немає альтернативи.Українофобська влада повинна бути знищена.Амінь.Слава Україні! Героям слава!!! До роботи!!!
Сергий Иванив _ 22.11.2013 23:23
IP: 37.19.239.---
Гена Ликин:
...вважаю, що геноцид був – класовий... туніядці і бездарі накинулись на селян, що підняли господарство під час НЕПу. Сталін закрив очі на те як обдирають селян як липку, бо йому потрібне було зерно, щоб розраховуватись за промобладнання з Англією, США, Німеччиною бо пророготивою була індустріалізація...а в 32 неврожай...і почався мор
Lann _ 22.11.2013 22:59
IP: 37.229.170.---
Miki2 _

А справді – дивно, чому Росія не підійма питання Голодомора... Бо на чолі КПБ (у) яка і організувала Голодомор, тоді був ГРУЗИН!
Тож треба негайно було поставити питання про геноцід російського та українського народа з боку грузинського, зажадати від Грузії вибачень та компенсацій...:)))

Не поталанило Росії, не було в них свого ПРИЩАВОГО МЕСІЇ З ДЕРЖДЕПІВСЬКОЮ ДРУЖИНОЮ...
Lann _ 22.11.2013 22:53
IP: 37.229.170.---
Miki2 _ То поясніть широкому загалу. чому це РОСІЙСЬКИМ ДОКУМЕНТАМ щодо Голодомору вірити не можна, а українським, зокрема – СВОБОДІВСЬКИМ або ГОСДЕПІВСЬКИМ, освяченим імператрицею Катериною Третьою – можна?
яцек _ 22.11.2013 22:21
IP: 109.87.95.---
не признает геноцидом?
надо же, капитан очевидность.
Не признает, потому что так называемый голодомор и не являлся геноцидом.
Только самые недалекие особи считают что тогда был геноцид
ONLINE
Мовне питання191 Зеленський76 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter