16 червня 2014, 19:44

Законодавчі ініціативи фракції ВО ''Свобода'' в парламенті. Частина ІІІ: Дострокові вибори парламенту

Достроковими виборами Президента українці розпочали процес оновлення влади. Наступним кроком мають стати дострокові парламентські вибори за відкритими виборчими списками. Україна має отримати новий парламент, здатний ухвалити необхідні для країни реформи. Це вимога Революції гідності.

Нинішній склад парламенту є найбільшою загрозою реваншу корупційно-олігархічних сил та капітуляції перед вимогами російського агресора.

"Свобода" звертається до союзників по парламентській коаліції – фракцій "УДАР" і "Батьківщина" та до Президента України Петра Порошенка з пропозицією спільного плану дій для проведення дострокових парламентських виборів.

Законопроекти щодо удосконалення виборчого процесу

N4010а від 04.06.2014, Проект Виборчого кодексу України (ініціатори законопроекту – Мірошниченко І.М., Мирний О.Б.).

Законопроект передбачає шляхом систематизації норм законодавства України про вибори Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих рад створення єдиного кодифікованого акта, який врегульовуватиме суспільні відносини в цій царині та забезпечуватиме уніфіковані підходи до проведення виборів в Україні.

Проект розроблено з урахуванням та на виконання вимог положень Європейської конвенції з прав людини, Загальної декларації з прав людини, Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, Монакської декларації і резолюції, ухваленої Парламентською Асамблеєю ОБСЄ на 21-ій щорічній сесії 5-9 липня 2012 року, рекомендацій Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія).

У законопроекті, зокрема, об'єднуються в розділи (14 Розділів та Прикінцеві положення) норми, які:

- закріплюють основоположні принципи та засади народовладдя в Україні;

- визначають права громадян на виборах до органів державної влади та місцевого самоврядування всіх рівнів;

- встановлюють єдині підходи щодо процедури організації та проведення виборів всіх рівнів та видів.

N4906-2 від 03.06.2014, Проект Закону про вибори народних депутатів України (ініціатори законопроекту – Кошулинський Р.В., Сиротюк Ю.М.).

Законопроект пропонує застосувати виборчу систему з регіональними виборчими округами з остаточним розподілом мандатів на загальнодержавному рівні (т.зв. компенсаційний механізм), що стимулює загальнодержавний характер політичних партій.

Передбачається утворення певної кількості регіональних виборчих округів з максимально можливим дотриманням меж регіонів, зазначених у частині другій статті 133 Конституції України (у проекті пропонується утворити 30 таких регіональних округів).

До розподілу мандатів допускаються партії, які отримали на свою підтримку у межах загальнодержавного виборчого округу не менш як 3% дійсних голосів виборців.

У зв'язку із застосуванням відкритих списків (право виборця голосувати не лише за список у цілому, але й за окремого кандидата з цього списку) передбачається заповнення виборчого бюлетеня шляхом вписування до нього з допомогою передбачених трафаретів двох цифр порядкового номера партії, за список кандидатів якої голосує виборець, та (за бажанням виборця) двох цифр порядкового номера кандидата у регіональному виборчому списку відповідної партії. Тим самим можливість не підтримати своїм голосом виборчий список жодної партії реалізується у разі невписування порядкового номера жодної партії.

N4846 від 12.05.2014, Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів україни щодо забезпечення прозорості фінансування політичних партій в україні та передвиборної агітації (ініціатори законопроекту – Порошенко П.О., Тягнибок О.Я., Гриценко А.С.).

Законопроектом пропонується внести зміни до законів "Про вибори народних депутатів України", "Про вибори Президента України" та Закону "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", які передбачають обов'язковість подання до відповідних виборчих комісій розпорядниками виборчих фондів (накопичувальних рахунків виборчих фондів) фінансових звітів про надходження і використання коштів виборчих фондів як до дня виборів (дня повторного голосування), так і після проведення виборів. Проміжні та остаточні фінансові звіти про надходження і використання коштів виборчих фондів оприлюднюватимуться на офіційному веб-сайті ЦВК у повному обсязі.

До закону "Про політичні партії в Уркаїні" пропонується внести зміни, які передбачатимуть обов'язковість щорічного подання партіями (до 31 березня року, наступного за звітним) до Міністерства юстиції України звітів про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру. Також пропонується встановити загальні вимоги до змісту таких звітів та передбачити обов'язковість їхнього оприлюдннення в повному обсязі на веб-сайті Міністерства юстиції України. Подані партіями звіти підлягатимуть обов'язковому аналізу Міністерством юстиції України, результати якого оприлюднюватимуться на його веб-сайті у формі висновку.

Частина І "Протидія російській агресії та тероризму" та частина ІІ "Люстрація" – у попередніх записах на блозі.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

ДЕСЯТІ БАНДЕРІВСЬКІ ЧИТАННЯ: "Філософія української перемоги. Візія Великої України"

Така вже, очевидно, планида Бандерівських Читань – проходити на тлі визвольної боротьби, пожеж війни і полум'я вогнів, – цілком відповідно до життя того, кому вони присвячені...

Вимоги очільників органів місцевого самоврядування щодо відсічі агресії РФ

Заява очільників органів місцевого самоврядування, обраних від ВО "Свобода", про відсіч вторгненню московського агресора. Восьмий рік триває московська агресія проти України...

Де Україні шукати союзників на міжнародній арені?

Де на міжнародній арені є українські союзники? І головне – що слід зробити, щоб виграти дипломатичну війну проти Москви? Восьмий рік поспіль влада веде цю політику, м'яко кажучи, провально...

Закон про особливий статус Донбасу: як і хто веде Україну до капітуляції?

Що об'єднало у спільному голосуванні здавалося б непримиренних опонентів з "Європейської солідарності", "Слуг народу" та ОПЗЖ? Путінські хотілки з федералізації України...

Вагнергейт: скандал з Єрмаком та Зеленським

Журналісти із Bellingcat опублікували першу частину свого розслідування. І воно миттю стало топ-темою всіх українських ЗМІ. З'явилися тисячі коментарів – і від аналітиків, і від політиків, і від свідомих громадян...

Бандера – наш Герой! Покрова – наше свято!

14 жовтня – День створення Української Повстанської Армії. Про УПА я знаю не з підручників. Рідний брат моєї бабусі – лікар-хірург Петро Скобельський – боровся за Незалежність у лавах УПА...