Відрізнити зерно від полови
Звернення до українців напередодні виборів
На цих виборах українцям справді непросто зробити вибір: надто багато "старих" і "нових" кандидатів і партій, які оголосили себе речниками вимог Майдану і Революції Гідності.
Вибір значно спрощується, коли перевірити цих кандидатів за двома критеріями: 1) послідовність політичної позиції, 2) підкріпленість заяв реальними діями.
Досить згадати, де вони були і що робили один, чотири і навіть 23 роки тому. Далеко не всі кандидати і партії, які сьогодні підняли на свої прапори гасла Майдану, зможуть пройти таку перевірку. А "Свобода" – зможе.
Достатньо розглянути кілька принципових для розвитку України питань.
1. Люстрація. Через півроку після Революції гідності парламент нарешті проголосував за люстрацію, а ще рік тому це була політична вимога тільки ВО "Свобода". Це наша послідовна позиція з 1991 року. Ще 2005 року я вперше вніс відповідний законопроект на розгляд парламенту. До Революції гідності люстрацію не підтримували навіть наші союзники з опозиції до режиму Януковича. Сьогодні ж за люстрацію – всі, але на посади продовжують призначати колишніх "регіоналів". Ба більше, їм дають зелене світло в мажоритарних округах.
2. Протидія режиму Януковича. Сьогодні, як то кажуть, усі стояли на Майдані. А що було кілька років до того? Хтось був міністром в уряді Азарова-Януковича, хтось ще 2008 року створював із Януковичем ширку, хтось 2010 році голосував за закони, які закріплювали диктатуру Януковича, а хтось із "регіоналами" "пиляв" держбюджет на Євро-2012. Але не "Свобода". Наші хлопці були першими політв'язнями режиму Януковича ще тоді, коли інші обслуговували його інтереси.
3. Опір російській агресії. Нині партії змагаються в антиросійській риториці та в ініціативах за вступ до НАТО. А ще кілька років тому ніхто не хотів чути наших попереджень про російську загрозу. Хтось за часів "помаранчевого" президента блокував вступ України в НАТО, хтось на посаді міністра оборони прикривав роззброєння української армії. Це сьогодні вимога 5% ВВП на національну оборону вписана в програму Президента, а до того 10 років поспіль – це виключно позиція ВО "Свобода".
4. Ліквідація олігархічної системи. З часів "України без Кучми" ця тема не сходить із порядку денного. Але очевидно, що її використовують самі ж олігархи у міжусобицях. І на цих виборах найголосніше "бий олігархів" кричать ті політики, які повністю перебувають під їхнім контролем. "Свобода" ж робить конкретні речі. Ми – єдина фракція, яка внесла в парламент пакет антиолігархічних законів, що ліквідовують монополію олігархів в економіці, політиці та в мас-медіа, усувають офшорні схеми та запроваджують прогресивне оподаткування.
5. Національна ідентичність. Після російської агресії більшість політиків нарешті збагнуло, що український патріотизм – це основа Незалежності. А ще кілька років тому навіть так звані "помаранчеві" звинувачували "Свободу" в тому, що, вимагаючи визнання Героїв УПА або захищаючи українську мову, ми розколюємо єдину Україну. Так от, Україна розкололася там, де українську ідентичність було повністю знищено. Сьогодні всі визнають, що демонтаж пам'ятників Лєніну – це історична необхідність, а ще в січні цього року публічно засуджували "Свободу" за повалення ідола на Бесарабці. А саме з цього почався "лєнінопад" по всій Україні.
6. Голосування в парламенті. Цей парламент не ухвалив багатьох важливих законів, чого вимагав Майдан і що обіцяли опозиційні партії, йдучи на вибори два роки тому. Так і не ухвалено закони про відкриті виборчі списки, про відкритість реєстрів власності, про захист інформаційного простору. На жаль, але фактом є те, що це сталося через відсутність одностайного голосування депутатів із партій Майдану. Однак фракція ВО "Свобода" єдина з парламенту повним складом, 100% голосувала за усі важливі для країни закони (за даними Центру політичних студій і аналітики, ГО "Всеукраїнська люстрація", проекту "Хто є хто в Україні").
Відрізнити справжнє від фальшивого – ось головний виклик, який стоїть перед українцями на цих виборах.
Ми завжди були справжніми і такими будемо надалі.
Сподіваюся, що люди зможуть відрізнити зерно від полови, і проголосують за "Свободу".
Треба більше рішучих голосів!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.